Přejít na obsah


Fotka

Žijící archívované kešky II


Nejlepší odpověď Modrak , 16 leden 2015 - 12:13

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
1144 odpovědí na toto téma

#1121 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2016 - 14:22

Něco pro kolegy z Prahy 5 - právě jsem se vrátil z noční cesty s geopsiskem, během níž jsem se zastavil na nedalekém vršku, kde jsem si ověřil, že exkluzívně provedená archívka GC4MTYE je stále na svém místě!

A nyní následuje fascinující reakce! http://coord.info/GLM3Y6Z8


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1122 evidlo

evidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 420 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2016 - 14:22

Teď tam přistál log se zamčením listingu - co to má znamenat?


  • 0

#1123 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2016 - 14:32

Dnes, behem prochazky pres Kunraticky les nalezena tato cache : http://coord.info/GC139YB
 

Tak tomu říkám majstrštyk.


  • 1

#1124 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2016 - 14:49

Teď tam přistál log se zamčením listingu - co to má znamenat?

Tato keška byla archívována Skupcovým rozhodnutím, protože si mu stěžoval developer, že jim owner poškodil lavičku. Již to mi připadalo diskutabilní, neboť mnoho špičkových keší vzniklo právě tak, že někdo něco pozměnil, vyzdil falešnou zídku, nalepil  na cosi prázdný rozvaděč nebo nezapojenou třífázovou zásuvku a podobně. Ale budiž, dnes se to tady takhle hraje. Keška mohla spokojeně dřímat v archívu s frekvencí tří návštěv do roka, jen já, blbec, jsem se o radost z toho, že je ještě na místě, veřejně rozdělil. Jsem přesvědčený, že jsem tuto chybu udělal naposled!


  • 4

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1125 modry adept & Peggy

modry adept & Peggy

    Modry adept & Peggy

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2016 - 22:21

jeden nový kousek:

http://coord.info/GC2JDE6

Vilém Kajer - logbook sice vlhký ale původní.


Tento příspěvek byl upraven od modry adept & Peggy: 23 únor 2016 - 22:23

  • 0

#1126 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 9:37

Owner Viléma Kajera je velice aktivní člověk, ale v jiných oblastech, než je geocaching, hlavně v místní historii. Keš už bohužel obnovit nelze kvůli kolizi.


  • 0

#1127 mirdule

mirdule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 18:43

A nyní následuje fascinující reakce! http://coord.info/GLM3Y6Z8

Je to Borec ten Rw český - poturčenec lepší Turka. :)


  • 0

#1128 mirdule

mirdule

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 18:45

Owner Viléma Kajera je velice aktivní člověk, ale v jiných oblastech, než je geocaching, hlavně v místní historii. Keš už bohužel obnovit nelze kvůli kolizi.

Kajera jsem před pár lety nenašel a netuším s čím by byl v kolizi. Tradička to asi nebude.


  • 0

#1129 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 19:41

Je to Borec ten Rw český - poturčenec lepší Turka. :)

 

 

Jedná podle pravidel. Nic podivného na tom nevidím.


  • 1

#1130 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 24 únor 2016 - 20:42

Myslím, že GC5REAZ je blíž, než 160m od Kajera. Zkusím se s HonzouC domluvit, jestli by nešla obnovit o kousek dál. Jezdím tudy občas, ale on častěji. A je to škoda, je to kousek místní historie.


  • 0

#1131 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 18:48

Nález 70 let archivované cache: http://englishrussia...-after-the-war/   ;)


  • 3
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#1132 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2016 - 21:23

Pěkné, ale o hubu.


  • 0

#1133 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 02 březen 2016 - 15:57

Muj nazor na vec je, ze hlavnim nepritelem archivalii je Trhacuv verejny bookmark. Diky nemu se z toho stala atrakce ktera je tak na urovni verejneho serveru s finalkami. Misto nahodnych nalezu, nebo pracnejsiho cileneho vyhledavani se z toho stala atrakce jak kdyz se vozej japonsky turisti na Karlstejn. Pak na to chodi kazdej jouda, navic casto s predstavou ze je potreba to jeste vylepsit tim, ze se archivalie necitlive obnovuji za unosnou miru, ze se zverejnuji v logach u archivalii finalni souradnice mysterek a multin atd. Ze pak revs jako uredni osoby musi za urcitou hranici zakrocit, bud z vlastni vule, nebo na neci popud uz je jen dusledek.

 

Kdo ma o archeokesing skutecne zajem v te ryzi podobe, ma dost nastroju jak si ty kese najit. Verejny seznam je podle me hruba chyba.

 

Uz jsem o to zadal jednou, ale myslim ze nazrala doba to zopakovat. Apeluji na Trhacuv zdravy rozum a navrhuji ty bookmarky zlikvidovat, resp. dat jako neverejne. To by skutecnemu archeokesingu prospelo. Dik.

Rok o tom přemýšlím a budu muset Modráka poslechnout…


  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1134 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2016 - 23:19

Tak TOHLE je pravý archeocaching! http://coord.info/GLCKWZ80


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1135 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 8:40

Tak tuhle GCTWEQ jsem z jasných důvodů ani neměl ve svém donedávna veřejném BL s archeokeškami. A přece je zamknuta, takže se na mne tolik nezlobte! Nejsem vždy vinen zamčením listingu. Zde stačilo jedno upozornění.


Tento příspěvek byl upraven od Trhac: 29 březen 2016 - 10:43

  • 1

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1136 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 10:17

Tak tuhle GCTWEQ jsem z jasných důvodů ani neměl ve svém donedávna veřejném BL s archeokeškami. A přece je zamknuta, takže se na mne tolik nezlobte! Nejsem vždy vinen zamčením listingu. Zde stačilo jedno udání.

U téhle je ten archiv a zámek pochopitelný a nedivím se, že to někoho naštvalo. Tímto si řízneme větev pod sebou a až bude zájem schválit nějakou pěknou v nějaké CHKO, tak prostě to nepůjde...


  • 2
Vložený obrázek

#1137 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 14:41

Archív je jasný a pochopitelný, zámek nikoli. Víš, kolik lidí si třeba rozdělí nick a dohání zpětně svoje nálezy? Mně chodí mailem logy od dnes již mrtvých keší třeba po pěti letech!


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#1138 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 18:34

Jak mám ráda archiválie a zamykání listingů mi vadí, tak v tomhle případě to schvaluju. Nevim, co je to za blbej nápad, lízt po památným stromě. Keš je v archivu už dávno (8 let), nemyslim, že by někdo měl s logováním fakt až takový zpoždění, pokud jo, může si revírníka vždycky požádat o chvilkový odemčení. Ale jestli keš na stromě a odemčenej listing svádí lidi, aby tam dál lezli, přesto, že jsou všechny důvody tam nelézt a strom šetřit, tak jsem docela ráda, že se našel aspoň někdo, kdo ten rozum má a zarazil to.


  • 5

#1139 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 18:44

Archív je jasný a pochopitelný, zámek nikoli. Víš, kolik lidí si třeba rozdělí nick a dohání zpětně svoje nálezy? Mně chodí mailem logy od dnes již mrtvých keší třeba po pěti letech!

 

No a co, jejich boj. Řekla bych že to bez toho jednoho bodu přežijou... Pokud by nebyl zámek, polezou tam dál. Maxovi v tomto fandím.


  • 3

#1140 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 28 březen 2016 - 18:51

Nehledě na to, že zároveň s archivací by měl owner keš, pokud je na místě, odnést. A pokud tam někdo jiný dá jinou krabku, tak už to není ani o archeo.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama