Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2.7.1


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
246 odpovědí na toto téma

#41 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 9:58

RenierX napsal/a:
Objeví se naprosto hned a když klikám na Znovu, tak je to samé refreshnuté prakticky okamžitě.


Jsi si jisty, ze te ta proxy neblokuje?
Kontroloval jsem ted zdrojaky, a nevidim tam potencialni problem. Ted uz zbyva jen zjistit, co se u tebe opravdu deje. Nejlepe pomoci programu WireShark natocit sitovou komunikaci v okamziku pokusu o komunikaci a poslat mi to k analyze.
  • 0

#42 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 9:59

HaLuMa: Možná s tím souvisí i to, že v Nastavení - GC Live mi funguje pouze Alternativní přihlášení pomocí externího prohlížeče. Pokud toto zatrhnuté nemám, v přihlašovacím okně se mi vypíše "Tento program nemůže tuto webovou stránku zobrazit ...". Nastavení proxy v GG jsem kontroloval několikrát a zkoušel jak Ruční konfiguraci, tak Nastavení ze systému.
  • 0

#43 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 10:10

Něco se změnit muselo. Z Dropboxu jsem si vytáhnul včerejší verzi Geoget.exe, takže teď mám vedle sebe v GG složce soubory Geoget270.exe a Geoget271.exe. 270 funguje, 271 nefunguje. Oboje naprosto spolehlivě.
  • 0

#44 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 10:15

HaLuMa napsal/a:
Samotne vacuum udelat mzues pres sqlite3.exe, nicmene ti nepomuze, leda ze bys pred tim jeste tou konzoli z databaze neco smazal.

S tim promazavanim mas jeden probloem - to co jsi delal, bylo vlastne promazavani podle data zalozeni souboru. Stejne to muzes promazat i v databazi. Jenze je davnjo zalozeny obrazek skutecne tim, ktery neni potreba? Ja si myslim, ze to tak neni.

A jak funguje ta automatická aktualizace obrázků? Mám takový dojem, že to už znovu stahuje i obrázky z keší, kde před časem byly, takže předpokládám, že tam nějaké volné místo v databázi vzniká samovolně.
Jaký je tedy přesný postup na provedení vacuum, můžeš napsat příkazy?
  • 0

#45 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 11:04

RenierX napsal/a:
Něco se změnit muselo. Z Dropboxu jsem si vytáhnul včerejší verzi Geoget.exe, takže teď mám vedle sebe v GG složce soubory Geoget270.exe a Geoget271.exe. 270 funguje, 271 nefunguje. Oboje naprosto spolehlivě.


Zkus natocit tu sitovou komunikaci tim wiresharkem. Bez toho se proste dal nehnu. Potrebuji videt, na cem to zdechne.
  • 0

#46 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 11:07

dr.vota napsal/a:
A jak funguje ta automatická aktualizace obrázků? Mám takový dojem, že to už znovu stahuje i obrázky z keší, kde před časem byly, takže předpokládám, že tam nějaké volné místo v databázi vzniká samovolně.
Jaký je tedy přesný postup na provedení vacuum, můžeš napsat příkazy?


Misto v databazi ti vznikne jen tim, ze nejakou kes natvrdo z databaze smazes, pak se obrazky, ktere pouziva jen ta kes, smazou. Misto pri aktualizaci obrazku vznikne jen tim, ze se nejaky obrazek zmensi. Coz je naprosto zanedbatelny jev.

Jinak obrazek se od urciteho stari zacina kontrolovat, jestli na serveru neni novejsi verze. Takze i kdyz dochazi ke kontaktovani ciloveho serveru, obrazek se stahne jen tehdy, kdyz je na serveru jeho novejsi verze.

Jinak Vacuum provedes tak, ze spustis ten sqlite3.exe a do spousteciho parametru das nejakou sqlite databazi. V nabenute konzoli zadas prikaz VACUUM a za nej strednik a odentrujes.
  • 0

#47 ZPL

ZPL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 12:03

Dnes jsem aktualizoval, a nejsem schopen stahnout cache pres Live API. Chyba spojeni se serverem. Puvodne jsem myslel ze je potiz u groundspeaku, ale neni, po vraceni na 2.7.0 vse zase funguje. Nepouzivam zzadnou proxy, jde o prime spojeni.
  • 0

#48 JiraciCZ

JiraciCZ

    JiraciCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 12:20

ZPL napsal/a:
Dnes jsem aktualizoval, a nejsem schopen stahnout cache pres Live API. Chyba spojeni se serverem.

Puvodne jsem myslel ze je potiz u groundspeaku, ale neni, po vraceni na 2.7.0 vse zase funguje.

Nepouzivam zzadnou proxy, jde o prime spojeni.


Po upgradu vše OK cache se mi stahují. Taky jedu přímo bez proxy..
  • 0

#49 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 13:02

Na turistické mapě od seznamu nejsou zobrazené a nejdou ani zapnout turistické značky. To je u turistické mapy dost nepraktické :-)
  • 0

#50 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 13:12

_Tom napsal/a:
Na turistické mapě od seznamu nejsou zobrazené a nejdou ani zapnout turistické značky. To je u turistické mapy dost nepraktické :-)


Protoze jeste vcera je meli natvrdo vykreslene na te turistricke mape, a dneska zase zase vratili k tomu, ze jsou jako prekryvne vrstvy. Trotlove!
  • 0

#51 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 658 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 13:52

HaLuMa napsal/a:
Protoze jeste vcera je meli natvrdo vykreslene na te turistricke mape, a dneska zase zase vratili k tomu, ze jsou jako prekryvne vrstvy. Trotlove!


Nemáš to lehký, uznávám :-)
  • 0

#52 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 15:29

ZPL napsal/a:
Dnes jsem aktualizoval, a nejsem schopen stahnout cache pres Live API. Chyba spojeni se serverem.


Zkontroluj si, jestli nemas zapnuty offline rezim. Drive gc.live chodilo porad, nyni respektuje toto nastaveni, a pri zapnutem offline rezimu se s internetem nebavi.
  • 0

#53 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 15:37

Soupnul jsem na web novou revizi verze 2.7.1, kde by mely byt upravy generatoru mapek i cachemapy tak, aby v turisticke mape zase fungovaly turisticke znacky a cyklotrasy.
  • 0

#54 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 17:53

Tak me zlobi gc live taky, prijde mi jako by si gg nepamatoval prihlaseni, dokonce to i vyhodilo vtipne okno, nejedu pres proxy, jsem za natem ale to jsem byl i predtim, zadna zmena v pc, krome instalace noveho gg edit: mam zaznam i z wireshark, doufam ze je dobry, ale protoze nevim cio to obsahuje za informace, tak ho sem nechci davat verejne
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#55 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 18:01

a jeste jeden obrazek, to uz jsem se 2x prihlasoval
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 18:26

viz. vyse. Opravdu nemas v geogetu zapnuty offline rezim? Zapni se do online a pak se prihlas znovu.
  • 0

#57 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 18:30

HaLuMa napsal/a:
viz. vyse. Opravdu nemas v geogetu zapnuty offline rezim? Zapni se do online a pak se prihlas znovu.

jo, tak jsem pro zmenu zase za vola :), pardon, to info s offline rezimem jsem prehledl,akorat jsem si 100% jisty ze jsem se do offline rezimu neprepinal, takze asi automaticky po nove instalaci? Diky za rychle vyreseni neresitelne zahady :D
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#58 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2012 - 19:14

pri instalaci se to urcite neprehodilo. Slo jen o to, ze drive, i kdyz jsi mel zapnuty offline rezim, tak zrovna Geocaching Live fungovalo, jako by se nechumelilo, takze jsi klidne na to nemusel prijit.
  • 0

#59 RenierX

RenierX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 6:42

Tak i já mohu potvrdit, že problém s API funkcemi je způsoben offline režimem. Proxy je v tom nevinně. Díky za řešení.
  • 0

#60 ZPL

ZPL

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2012 - 8:20

Ok, diky za odhaleni problemu. Mozna bych jen do budoucna doporucil, aby se v offline rezimu zobrazila hlaska ze je aktivni, nebo to bylo jinak zvyrazneno. Jinak muze zase nekdo hledat, kde je problem kdyz na nej vypadne hlaseni o chybe pripojeni. Rozhodne dik za update !
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama