Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#121 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 7:28

Uvědom si, že se Ti snadno může stát, že u některé keše potkáš partu kačerů a budeš se s nimi muset pozdravit a říci, kdo jsi :-)


R´d bych v té skupince byl :) bo tydle příspěvky... provokuje a náramně si to užívá.
  • 0

#122 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 7:32

Pokud čtu správně tak ve 100+1 geocachingu jasně stojí ... podepsat: How do I find the cache and what should I do once I've found it? When you find the cache, sign the logbook and return it to the cache. You can take an item from the cache if you like - just make sure to leave something of equal or greater value in its place. When you are finished, put the cache back exactly as you found it, even if you think you see a better spot for it. Finally, visit the cache page to log your find and share your experience with others. a v gecachingové etice je detailněji uvedeno uvést nick, datum a zkušenost s touto cache, což ale z textu vyplývá jako dobrovolná část logu (mimochodem o čase tu nevidím jedinou zmínku a doložení platnosti logu fotkou z místa už vůbec ne): 3.6. Log Book Etiquette When you find a geocache, write the date of the visit, your username and the experience you had into the log book. You may want to share funny stories about your adventure, or tell about the condition of the cache and the area of the hide. Some people prefer to enter just their name into the log book. Others have special stamps, stickers or paper-punchers that leave signature marks in the pages. Sometimes, for smaller cache containers, there is no book but only sheet. It is best to simply write your username and the date on these sheets.
  • 0

#123 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 8:25

Von je derene...denerege... von je--- Troll, i jménem znám, voní stejně. Nekrmte trolla.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#124 Gleep

Gleep

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 184 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 8:44

Shamane, to jseš tak tupej, nebo to na nás hraješ? Ty tvoje "absolutně nekonfliktní" logy asi tak neutrální nebudou, když vzbudily takovou pozornost. A když se ti tu spousta kačerů snaží vysvětlit, že tvůj přístup není úplně nejlepší, tak kolem sebe jen kopeš a vymejšlíš blbosti. Když máš tolik rád kvalitu, proč i tvoje logy nejsou trochu kvalitní a na úrovni? A už i malý děti ve školce se učej podepsat, tak bys to snad mohl zvládnout i ty. On ten podpis v logbooku bude důležitější než jen datum a čas. Já osobně logbooky na svých keší kontroluju a nenajít tam podpis někoho kdo má zalogováno na netu, tak jeho log smažu. U nás jsou tisíce kačerů a snad všichni se zvládnou zalogovat podle pravidel a i podle psané i nepsané etiky. Občas se vynoří nějakej tydýt, kterej nám hru kazí švindlováním, ale ten většinou během pár dní/tejdnů vyšumí do ztracena... Ty ale pořád držíš... I to se musí ocenit :-D
  • 0

#125 warwalker

warwalker

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:02

//nečetl jsem celou diskusi// Teda Šamane, vůbec se nedivím, že je owner keše naštvaný. Protože napsat log typu datum a čas, je dle mého pěkná prasárna a vůbec celková neúcta k majiteli keše. Mě taky osobně nejvíc potěší, když si přečtu logy u svých keší a je tam napsáno něco ve stylu smajlíka, nebo dvojtečku a lomítko ap. Tak to krucinál hledačům nestojí za to napsat aspoň obligátní fráze jako díky za keš?:@ WW
  • 0

#126 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:12

Warwalker: Kdybys sledoval i jiná vlákna od Shamana3, tak bys věděl, že on ze zásady nikomu neděkuji, protože za tak hnusné kešky, které on nalézá se děkovat nedá. Já tedy, kdybych našel 400 nebo kolik jich vlastně má jen hnusných kešek, geocaching bych nedělal.
  • 0

#127 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:12

Já myslím, že shaman si tu hraje úplně jinou hru než GC. Nedivil bych se, kdyby si doma u PC někde logoval, kolik kačerů už se mu podařilo vytočit. Nedělejme mu tu radost ;).
  • 0

#128 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:26

martinracek26 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

Draconium napsal/a:
Pokud mas ve fyzickem LB napsano krome te tve patlanice i shaman3, nevim, co tu vlastne resis...

No a co když to owner účelově smaže ten můj log z logbooku? Když je schopen napsat takovouto výhrůžku, tak je schopen určitě i jiné neetické činnosti. Mám prostě obavu z jeho divného chování. Copak je to od ownerů normální takto vyhrožovat kačerům? Mě se to ještě nestalo, až teď.

Už mě začínáš vážně dost sr.... Já jsem ti nevyhrožoval, jen jsem tě informoval o tom, že pokud tam nebude v logbooku uveden tvůj podpis tak prostě log kde je jen řada čísel, prostě neuznám a smažu. To je moje právo, protože ten log nejde jednoznačně identifikovat. A je mi úplnbě jedno jestli je to log tvůj nebo kohokoliv jiného na tomhle foru. A přestaň tady ty vykládat něco o etice. Nemám žádnej důvod tu dělat nějaké prasárny stylu vytržení stránky z logbooku nebo nějaké mazání v logbooku, to fakt není můj styl abych zašel až tak daleko abych se někomu třeba mstil.

Z více než 400 nalezených keší se mi ani jednou neozval žádný owner, že bude hledat v logbooku nějaké nesrovnalosti, aby mi mohl internetový log smazat. Pouze ty chceš nějaké nesrovnalosti v logbooku účelově hledat, abys mi mohl internetový log smazat. Už to o něčem svědčí, pravděpodobně o tvé veliké zášti proti mě, asi jsem si drze dovolil nepoděkovat ti v internetovém logu co? To prostě není normální, je to diskriminace jednoho konkrétního kačera. Žádné ponížené děkování není povinné. Hledáš v logbooku pouze u mého logu účelově formální nedostatky i když materiálně mohu dokázat, že můj internetový log je oprávněný, že jsem na místě byl a do keše se nějak zapsal nebo podepsal. Jak už tu z diskuze vyplynulo, NICK není povinný zapisovat, není to podpis a dá se kdykoliv změnit. Jsem jen zvědav, co ve své zášti uděláš, až zjistíš, že já tam v tom logbooku ten NICK pod zápisem (podpisem) přesto zapsán také mám. Já se totiž hodlám proti případnému neoprávněnému mazání internetového logu bránit.
  • 0

#129 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:38

Tahle diskuze mi pripomina jedno rceni: Vite proc si nikdy blb neuvedomi, ze je blb? Presne z toho duvodu, ze je to blb.
  • 0

#130 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 581 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:39

shaman3 napsal/a:
Jsem jen zvědav, co ve své zášti uděláš, až zjistíš, že já tam v tom logbooku ten NICK pod zápisem (podpisem) přesto zapsán také mám. Já se totiž hodlám proti případnému neoprávněnému mazání internetového logu bránit.


Na to ti již sám odpověděl, ne?
Pro jistotu: Neudělá vůbec nic, pokud najde v logbooku tvůj log, tak ti nesmaže log na netu = to je snad logické a martinracek26 nikde nepíše, že to bude jinak.....
Tak už toho tu nech....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#131 JolaLuba

JolaLuba

    JolaLuba

  • Members
  • PipPipPip
  • 914 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:40

Jsem jen zvědav, co ve své zášti uděláš, až zjistíš, že já tam v tom logbooku ten NICK pod zápisem (podpisem) přesto zapsán také mám.


šamane řekni vo co ti tady vlastně de ??? viz citace z prvního příspěvku: "pokud nenajdu v logbooku tvůj nick počítej se smazáním logu."
  • 0

#132 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:40

Na to přece nemá právo, NICK není podpis a i když tam ten NICK mám, tak bude určitě hledat něco jiného. Copak to je normální, takhle někoho upozorňovat, že jde hledat formální nedostatky, aby mohl mazat? Mě se to stalo poprvé. Pokud se vám to ale také stává, tak to je asi normální a já jen plaším. Komu jinému se to ještě stalo?

Samaell napsal/a:
Tahle diskuze mi pripomina jedno rceni: Vite proc si nikdy blb neuvedomi, ze je blb?

Presne z toho duvodu, ze je to blb.

Ono jasné, když někdo nemá pro diskuzi argumenty, tak používá jenom urážky. :(
  • 0

#133 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1369 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:45

Proč by se ti měl nějaký owner ozývat? A jak má poznat, že se má ozvat zrovna tobě, když do logbooku žádný jméno nepíšeš? Tvůj log v logbooku není, tak má owner dokonce povinnost tvůj log na webu smazat. Pokud jsi do papírového logbooku nenapsal svůj nick, tak prostě na logování na webu gc.com nemáš nárok. Co na tom pořád nechápeš. Proč pořád vyžaduješ od ostatních dodržování všech pravidel, když ty sám nejsi schopen dodržet ani ty nejzákladnější pravidla? Prostě jak ty ke GC tak GC k tobě. Jinak z pravidel naopak vyplynulo, ze NICK zapsat musit - to je to sign in, pokud neumis anglicky.
  • 0
MaFa

#134 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:47

shaman3 napsal/a:
Na to přece nemá právo, NICK není podpis a i když tam ten NICK mám, tak bude určitě hledat něco jiného. Copak to je normální, takhle někoho upozorňovat, že jde hledat formální nedostatky, aby mohl mazat? Mě se to stalo poprvé. Pokud se vám to ale také stává, tak to je asi normální a já jen plaším. Komu jinému se to ještě stalo?

Samaell napsal/a:
Tahle diskuze mi pripomina jedno rceni: Vite proc si nikdy blb neuvedomi, ze je blb?

Presne z toho duvodu, ze je to blb.

Ono jasné, když někdo nemá pro diskuzi argumenty, tak používá jenom urážky. :(


Jak vis, ze jsem to minil na tebe?
  • 0

#135 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:49

shaman3 napsal/a:
Z více než 400 nalezených keší se mi ani jednou neozval žádný owner, že bude hledat v logbooku nějaké nesrovnalosti, aby mi mohl internetový log smazat. Pouze ty chceš nějaké nesrovnalosti v logbooku účelově hledat, abys mi mohl internetový log smazat. Už to o něčem svědčí, pravděpodobně o tvé veliké zášti proti mě, asi jsem si drze dovolil nepoděkovat ti v internetovém logu co? To prostě není normální, je to diskriminace jednoho konkrétního kačera. Žádné ponížené děkování není povinné. Hledáš v logbooku pouze u mého logu účelově formální nedostatky i když materiálně mohu dokázat, že můj internetový log je oprávněný, že jsem na místě byl a do keše se nějak zapsal nebo podepsal. Jak už tu z diskuze vyplynulo, NICK není povinný zapisovat, není to podpis a dá se kdykoliv změnit. Jsem jen zvědav, co ve své zášti uděláš, až zjistíš, že já tam v tom logbooku ten NICK pod zápisem (podpisem) přesto zapsán také mám. Já se totiž hodlám proti případnému neoprávněnému mazání internetového logu bránit.

Já nevím proč pořád podsouváš věci který nejsou pravda. Nikde jsem nepsal že to jdu kotrolovat účelově kvůli tobě. Já prostě keše chodím kontrolovat pravidelně jestli je vše v pořádku. Nevím kde tady z diskuze vyplynulo, že není do logu třeba psát Nick, zase jen tvůj výplod. Už jsem tu jednou napsal, že bych tak postupoval u kohokoliv jiného ne jen u tebe, takže žádná diskriminace konkrétního kačera. NIkde jsem nenapsal, že ti log chci smazat. Pouze jsem napsal, že pokud log nebude jasně identifikovatelnej v logbooku tak ho prostě smažu. Nikde jsem nenapsal že ho smažu za každou cenu, to si zase vyplodil ty a oháníš se tu tím. O zášti proti tobě to tu snad raději ani nepiš, nasral si tu takové množství lidí až to není hezké. Ty prostě znáš pár základních pravidel hry, a ty které neznáš tak o nich buď tvrdíš, že žádná taková nejsou a nebo si je překrucuješ pro vlastní potřebu.
A ještě jednou řekám nepodsouvej mi něco co jsem nenapsal nebo neřekl!!!
  • 0

#136 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:52

shaman3 napsal/a:
Ono jasné, když někdo nemá pro diskuzi argumenty, tak používá jenom urážky. :(


Se vší úctou, tohle není diskuse, ale nesmyslné pindání. Pokud jsi rozpoznatelně napsaný v papírovém logbooku, tak tady fakt není co řešit. Nikdo tě nebude mazat, či třeba likvidovat fyzický zápis v logbooku aby tě pak mohl smazat, proč by to proboha dělal??? určitě má důležitější starosti. Mám dojem že jsi poněkud paranoidní. Raději to už zamkni.
  • 0

#137 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:52

Samaell napsal/a:
Jak vis, ze jsem to minil na tebe?[/quote]
Já jsem ale nepsal, že je to na mě, bráním jiné diskutéry.
  • 0

#138 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 377 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:55

[quote]shaman3 napsal/a:
Samaell napsal/a:
Jak vis, ze jsem to minil na tebe?[/quote]
Já jsem ale nepsal, že je to na mě, bráním jiné diskutéry.[/quote]

A jak vis, ze minim nejake diskutery na tomto serveru? Pisu pouze o tom, ze mi to tato diskuze pripomnela.
  • 0

#139 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 9:59

shaman3 napsal/a:
Podpis je dle mě jakékoliv vlastní rukou provedené písmo, může to být klidně i křížek, podpis může být klidně pokaždé jiný, podpisem třeba dle mě není razítko, s NICKem podpis nemusí mít ani nic společného, NICK umožňuje GS kdykoliv měnit, třeba před logováním každé jednotlivé keše si můžeš NICK změnit.

Pokud nějakým omylem disponuješ občanským průkazem, zkus se podívat do kolonky "podpis držitele". Máš tam své jméno? Pokud ne, a máš tam datum nebo křížek, pak se obsah tvých příspěvků na tomto fóru vysvětluje...;)
  • 0

#140 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 27 August 2012 - 10:00

martinracek26 napsal/a:
Nevím kde tady z diskuze vyplynulo, že není do logu třeba psát Nick, zase jen tvůj výplod.

Jasně to vyplynulo z toho, co psal retrívr. Uznán by byl i log bez NICKu a oprávněnost logování lze prokázat alternativně, třeba fotografií logu.
http://www.geocachin...thread_id=23833

Nicméně dokážu si i představit situaci, kdy by byl uznán log bez nicku, pokud by owner jasně dokázal, že je jeho (kupříkladu fotografie ...)

Pokud však dojde na lámání chleba a bude nutné např. z reviewerovské pozice posuzovat oprávněnost z hlediska etiky neúplného logu (ostatně kdo zapisuje do papírového logbooku zážitky z lovu, že? ), pak platí výše uvedené o možnosti prokázat svou návštěvu a zápis v keši alternativně.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama