Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jak se bránit proti neoprávněnému smazání logu ownerem?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
240 odpovědí na toto téma

#101 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:17

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:

shaman3 napsal/a:

DejfR napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Četl jsem, NICK tam být tedy nemusí, oprávněnost logu mohu prokázat i fotografií.


Jestli ses doposud choval stejně a owneři budou chtít po tobě důkazy, tak jsi pěkně v kaši. :D

Však mám fotky ne? Ještě že ten mobil umí krom GPS také fotit.


Myslím, že pokud máš jen fotku datumu a času v logbboku, máš peška. :D


viz. výše

Koneckonců, jak už jsem psal, NICK tam píši také, jako dobrovolný doplněk a je to i na fotkách. Příklad:

http://img831.images...4/imag0151s.jpg
http://www.geocachin...e2-8636af6fcecd


Tak proč tady prudíš, ty fakt nejsi normální.
  • 0

#102 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:18

Já neprudím, jak už jsem psal, mám obavu, že ten divný owner po té výhružce můj log z logbooku odstraní.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Ještě doplnění k této "plodné" diskuzi...

Díky. Takže jsem měl pravdu.
  • 0

#103 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:22

shaman3 napsal/a:
Já neprudím, jak už jsem psal, mám obavu, že ten divný owner po té výhružce můj log z logbooku odstraní.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Ještě doplnění k této "plodné" diskuzi...

Díky. Takže jsem měl pravdu.


... :D:D:D opravdu ??? :D:D:D ...

!!! bude lepší to tu zamknout !!! :@
  • 0

#104 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:24

Jo opravdu. NICK není povinný, jsou i jiné alternativy. Děkuji revívrovi, že to osvětlil a upřesnil.

... platí výše uvedené o možnosti prokázat svou návštěvu a zápis v keši alternativně.


Ještě by mohl revívr upřesnit, jestli hrozí ownerovi nějaký trest, když mi neoprávněně smaže internetový log a pravděpodobně i log z logbooku a já alternativně prokáži fotografií oprávněnost mého logu.
  • 0

#105 DarkLord Reviewer

DarkLord Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:25

shaman3 napsal/a:
Já neprudím, jak už jsem psal, mám obavu, že ten divný owner po té výhružce můj log z logbooku odstraní.

DarkLord Reviewer napsal/a:
Ještě doplnění k této "plodné" diskuzi...

Díky. Takže jsem měl pravdu.


Nikoliv, neměl, protože jak praví starý usus: Právo je minimum morálky.
Ale protože tobě a jiným podobným je škoda něco takového vysvětlovat, tak ti gratuluji, poplácávám tě po ramenou a jdu dělat něco užitečného. Amen. :)
  • 0

#106 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:28

shaman3 napsal/a:
Jo opravdu. NICK není povinný, jsou i jiné alternetivy.

... platí výše uvedené o možnosti prokázat svou návštěvu a zápis v keši alternativně.


... četl jsem i něco o etice, ale to Ti asi nic neříká ...
  • 0

#107 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:33

Pod pojmem etika si může každý představit něco jiného, je to subjektivní pojem, co je pro někoho etické, může být pro jiného krajně neetické. S povinnostmi logování kačera to nemá nic společného. Povinnosti jsou dány nějakými pravidly a ne etikou. Já jsem při logování své povinnosti splnil, to že se zdá někomu logování bez děkování neetické, je jen jeho problém.
  • 0

#108 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:42

shaman3 napsal/a:
Pod pojmem etika si může každý představit něco jiného, je to subjektivní pojem, co je pro někoho etické, může být pro jiného krajně neetické. S povinnostmi logování kačera to nemá nic společného. Povinnosti jsou dány nějakými pravidly a ne etikou. Já jsem při logování své povinnosti splnil, to že se zdá někomu logování bez děkování neetické, je jen jeho problém.


... nemám na mysli děkování - opravdu někdy není za co, ale podpis, je dle mého názoru, vhodný ... s anonymem se nebavím ...
  • 0

#109 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:43

.
  • 0

#110 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:46

Podpis je dle mě jakékoliv vlastní rukou provedené písmo, může to být klidně i křížek, podpis může být klidně pokaždé jiný, podpisem třeba dle mě není razítko, s NICKem podpis nemusí mít ani nic společného, NICK umožňuje GS kdykoliv měnit, třeba před logováním každé jednotlivé keše si můžeš NICK změnit.
  • 0

#111 J.S.Jasanek

J.S.Jasanek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:48

shaman3 napsal/a:
Podpis je dle mě jakékoliv vlastní rukou provedené písmo, může to být klidně i křížek, podpis může být klidně pokaždé jiný, podpisem třeba dle mě není razítko, s NICKem podpis nemusí mít ani nic společného, NICK umožňuje GS kdykoliv měnit, třeba před logováním každé jednotlivé keše si můžeš NICK změnit.


... Tvůj názor ...
  • 0

#112 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2012 - 23:51

... Ale odůvodněný. Nebo proč by umožňoval GS NICK kdykoliv změnit, když by ho zároveň měl vyžadovat jako jediný možný identifikátor při logování?
  • 0

#113 malin.cz

malin.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 72 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 1:05

Jdi spát, točíš to pořád dokola. Stejně to NECHCEŠ pochopit. Položíš otázku, odpovíš si a když s tím někdo nesouhasí, položíš ji znovu. Zachovám se stejně. Jdi spát :(
  • 0

#114 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 6:16

shaman3 napsal/a:

Draconium napsal/a:
Pokud mas ve fyzickem LB napsano krome te tve patlanice i shaman3, nevim, co tu vlastne resis...

No a co když to owner účelově smaže ten můj log z logbooku? Když je schopen napsat takovouto výhrůžku, tak je schopen určitě i jiné neetické činnosti. Mám prostě obavu z jeho divného chování. Copak je to od ownerů normální takto vyhrožovat kačerům? Mě se to ještě nestalo, až teď.

Už mě začínáš vážně dost sr.... Já jsem ti nevyhrožoval, jen jsem tě informoval o tom, že pokud tam nebude v logbooku uveden tvůj podpis tak prostě log kde je jen řada čísel, prostě neuznám a smažu. To je moje právo, protože ten log nejde jednoznačně identifikovat. A je mi úplnbě jedno jestli je to log tvůj nebo kohokoliv jiného na tomhle foru. A přestaň tady ty vykládat něco o etice. Nemám žádnej důvod tu dělat nějaké prasárny stylu vytržení stránky z logbooku nebo nějaké mazání v logbooku, to fakt není můj styl abych zašel až tak daleko abych se někomu třeba mstil.
  • 0

#115 burg

burg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 190 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 6:20

Pánové (a dámy), jak to tu čtu, vytanulo mi na mysl krásné české přísloví říkající "Nikdy se nehádej s blbem. Stáhne tě na svojí úroveň, kde tě porazí, protože v tom má větší zkušenosti." Takže nakonec přidám ještě cedulku ze ZOO: "Prosíme nekrmte trolly!" ;)
  • 0
Lovte tak, aby vás to bavilo a zakládejte tak, aby to bavilo ty ostatní.

#116 slaje

slaje

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 7:06

Ahoj všichni. Náhodou jsem sem zabrousil. Příjde mě to jako žabomyší válka. Byl bych však pro malou změnu ve způsobu logování. Štve mě, když unesený svým ůžasným razítkem, zaloguje na půl stránky! Pokud máte více keší, nestačíte měnit takto zaplácané logbooky. Se zvyšujícím počtem kačerů, to časem bude problém ještě větší. Byl bych pro aby se velikost razítek omezila na max. 2 řádky. U některých schránek kde je logbook malý, píšu že logy větší budu mazat. A mazat je budu, ať mě někdo píše, že je to proti pravidlům. Též o rozepisování o pocitech při odlovu v logbooku být nemusí, stačí datum a nick. Zdraví Slaje
  • 0

#117 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 7:12

slaje napsal/a:
Ahoj všichni.
Náhodou jsem sem zabrousil. Příjde mě to jako žabomyší válka.
Byl bych však pro malou změnu ve způsobu logování.
Štve mě, když unesený svým ůžasným razítkem, zaloguje na půl stránky!
Pokud máte více keší, nestačíte měnit takto zaplácané logbooky.
Se zvyšujícím počtem kačerů, to časem bude problém ještě větší.
Byl bych pro aby se velikost razítek omezila na max. 2 řádky.
U některých schránek kde je logbook malý, píšu že logy větší budu mazat.
A mazat je budu, ať mě někdo píše, že je to proti pravidlům.
Též o rozepisování o pocitech při odlovu v logbooku být nemusí,
stačí datum a nick.
Zdraví Slaje


Milý Slaje,
pokud jsi skutečný a nikoliv jen výmysl, domluv se s Shamanem, jděte spolu na pivo a plácejte se po rameni, jak je ten geosvět k vám krutý...

Jestli nechceš měnit na keších logbooky, nezakládej kešky na často navštěvovaných místech... a nebo mám ještě lepší radu. Vykašli se úplně na zakládání keší! Ušetříš si nervy a nám ostatním nevěřícné kroucení hlavou nad tím, co za "šamany" chodí po světě.
  • 0

#118 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 7:15

burg napsal/a:
Pánové (a dámy), jak to tu čtu, vytanulo mi na mysl krásné české přísloví říkající "Nikdy se nehádej s blbem. Stáhne tě na svojí úroveň, kde tě porazí, protože v tom má větší zkušenosti."
Takže nakonec přidám ještě cedulku ze ZOO: "Prosíme nekrmte trolly!" ;)


Naprostý souhlas :o)
  • 0

#119 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 7:22

slaje napsal/a:
Štve mě, když unesený svým ůžasným razítkem, zaloguje na půl stránky!

Mě taky! Vždycky jasně říkám, že co stránka - to jeden log. A už jsem viděl i to, že se na jednu stránku logbooku z tictacovky zalogovali 4 kačeři! To už vážně přehánějí! A v krabičkách s většími logbooky si většinou rád počtu, co tam kačeři napsali. Nebo spíš "málokdy", protože psací lenost už dorazila i k nám :(.
  • 0

#120 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 srpen 2012 - 7:26

shaman3 napsal/a:
... Ale odůvodněný. Nebo proč by umožňoval GS NICK kdykoliv změnit, když by ho zároveň měl vyžadovat jako jediný možný identifikátor při logování?


Protože změna nicku je něco mimořádného, asi jako změna příjmení.

Ale tohle ty nemůžeš pochopit.

Drobná rada do života:
Uvědom si, že se Ti snadno může stát, že u některé keše potkáš partu kačerů a budeš se s nimi muset pozdravit a říci, kdo jsi :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama