Přejít na obsah


Fotka

Geovýzva - Lovci Tisícovek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#101 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 11:45

Tak, další krabička, splňující podmínky zařazení do tisícovkového bookmarku, je na světě. A to na šumavské hoře Velký Ostrý (1293 m): 

http://coord.info/GC4QF1G


  • 2

#102 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 11:53

Tomu říkám listing... :)

Táhnul jsem tudy v létě, přespal u kapličky. Vosy a za kaplí odpadky. (Chata byla mimo provoz, chatař jel do civilizace). Na "palubě" chaty spala už nějaká deutsche turistka.

Osser je pěkná hora. Jedno z míst, kudy nelze jít "přímo po hranici", leda bys měl lano a pár frendů :D


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#103 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 948 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 13:01

Hmmmmm, listing fakt hodně dobrej, přsně ten typ kešky, která si zaslouží FP už jen za ten listing samotnej. Jinak se přiznám, že to tam moc neznám ale dík za tip, je to opravdu lákavé ....  :)


  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#104 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 13:12

Až mi z toho listingu chytil stesk po Šumavě.


  • 0

#105 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 13:43

Tak, další krabička, splňující podmínky zařazení do tisícovkového bookmarku, je na světě. A to na šumavské hoře Velký Ostrý (1293 m): 

http://coord.info/GC4QF1G

Koukám, že tam pořád ještě visí FTF :D. Ale pro mě to v tomhle ročním období už není...


  • 0

#106 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 13:54

Hmmmmm, listing fakt hodně dobrej, přsně ten typ kešky, která si zaslouží FP už jen za ten listing samotnej. Jinak se přiznám, že to tam moc neznám ale dík za tip, je to opravdu lákavé ....  :)

 

Ona celá ta osa Luzný-Roklan-Ostrý je nádherná. Inu...Bavorsko ;)


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#107 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2013 - 15:13

No nadhera. Ma to jen par drobnejch vad na krase:

 

1. Byl jsem tam v lete. To se tam mam sapat znovu?

 

2. Pres noc jsem byl na otocku v Klatovech, dnes rano jsem se vratil do Prahy. Pipnout to vcera, tak jsem si tam ten nocni FTF vystup dal.

 

3. V hospode berou jen Eura, tak si je nezapomente, za kacky tam nic neporidite.

 

Jinak ale je to tam moc pekny, doporucuju.


  • 0

#108 hapjbc

hapjbc

    hapjbc

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2013 - 20:40

Další adept na zařazení do bookmarku je Mrtvy vrch v Krkonoších - http://www.geocachin...rch-1-059-m-n-m.


  • 1

#109 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2014 - 15:31

Tak jsem si odlovil kešku Praděd, kterou jsem v zimním umístění lovil tak 100 metrů od vrcholu a koukám, že v Tisícovkách není :-) Předpokládám proto, že její letní varianta je ve větší vzdálenosti od vrcholu... No, smůla. A to je nejvyšší hora Jeseníků :-)


  • 0

#110 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 18 březen 2014 - 10:47

Další nové šumavské krabičky, splňující podmínky pro zařazení do tisícovkového bookmarku:

 

Kamenná hora (1057 m): GC4ZB56 a Přilba (1221 m): GC4ZRBT


  • 0

#111 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 7:43

Tak jsem si odlovil kešku Praděd, kterou jsem v zimním umístění lovil tak 100 metrů od vrcholu a koukám, že v Tisícovkách není :-) Předpokládám proto, že její letní varianta je ve větší vzdálenosti od vrcholu... No, smůla. A to je nejvyšší hora Jeseníků :-)

Pokud myslíš tu multinu, tak ta v tisícovkách zařazena je.

Aspoň tady v tom bookmarku, ze kterého čerpám: http://www.geocachin...81-a331adaf78a7


  • 0

#112 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2014 - 8:44

Gora Puchacz / Hledsebe 1190 m
http://coord.info/GC3JGYB

 

To jste ji tam nemohli dát před rokem? To jsem tam jezdil na lyžích a o kešky odlovitelné v zimě, aby kačer kopal 2 metry ve sněhu :-) (viz. můj odlov Trojmorského :-) )

 

Pokud myslíš tu multinu, tak ta v tisícovkách zařazena je.

Aspoň tady v tom bookmarku, ze kterého čerpám: http://www.geocachin...81-a331adaf78a7

 

Myslel jsem tradičku Praděd GCXN9X, která má náhradní umístění, kde jsem tuto keš odlovil, předpokládám nejspíše silně v kolizi nejspíše právě s touto multinou... Na multinu jsem si netroufl, předpokládám, že vede Bílou Opavou a to jsem si raději nechal někdy na léto (byli jsme tam v zimě, když bylo vše namrzlé a pan domácí z horské služby nám to tam moc nedoporučoval zkoušet, sice se to tamtudy prý dá i v zimě, ale je to "o hubu"... )


  • 0

#113 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2014 - 11:42

Další tisícovkový šumavský hlavní vrchol se dočkal vlastní krabičky, která je vhodná pro zařazení do bookmarku, takže prosím Pavla o doplnění - Dřevěná hůl (1206 m): 

GC50NPA


  • 0

#114 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2014 - 22:45

Další tisícovky přibývají; prosím přidat do bookmarku vrcholovou krabičku na Hůreckém vrchu (1099 m) na Šumavě: 

 

GC50NPD


  • 1

#115 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 7:17

To jste ji tam nemohli dát před rokem? To jsem tam jezdil na lyžích a o kešky odlovitelné v zimě, aby kačer kopal 2 metry ve sněhu :-) (viz. můj odlov Trojmorského :-) )

 

 

Myslel jsem tradičku Praděd GCXN9X, která má náhradní umístění, kde jsem tuto keš odlovil, předpokládám nejspíše silně v kolizi nejspíše právě s touto multinou... Na multinu jsem si netroufl, předpokládám, že vede Bílou Opavou a to jsem si raději nechal někdy na léto (byli jsme tam v zimě, když bylo vše namrzlé a pan domácí z horské služby nám to tam moc nedoporučoval zkoušet, sice se to tamtudy prý dá i v zimě, ale je to "o hubu"... )

Ahoj, až dneska jsem si přečetl tvou odpověď z tohoto vlákna- http://www.geocachin...isícovek/page-6.
Ta cache tam není, protože v pravidelech tisícovek je toto: Za vrcholovou geocache na tisícovce považujeme každý geopoklad, který se nachází v okruhu 333 metrů od nejvyššího bodu hory. Výškový rozdíl mezi vrcholem a úkrytem schránky přitom nesmí přesáhnout 22 metrů.
Ta tradička je asi o 80 metrů níže než vrchol a 800 metrů daleko, takže tam být nemůže.

  • 0

#116 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 7:55

Hmmmmm, listing fakt hodně dobrej, přsně ten typ kešky, která si zaslouží FP už jen za ten listing samotnej. Jinak se přiznám, že to tam moc neznám ale dík za tip, je to opravdu lákavé ....  :)

Já si dovolím jednu kacířskou.

Za ten listing bych ho zabil, Kdo tohle má v terénu načítat? Na horách 3G nebývá a nedej bože, aby si byl na roamingu.

A druhá. Je to o tom místě nebo o výtvarněgrafomanské úchylce ownera? Občas mě to připadá, že tady máme czechocaching, kdy někteří mají potřebu exhibovat super provedením a listingy, až je z toho inflační nuda :(

 

Mám radši překvápko. Jdeš a najednou na tebe nečekaně vyskočí pěkná pixla - to víc potěší než prvoplánové geoumění.


  • -4

#117 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 7:59

 

Za vrcholovou geocache na tisícovce považujeme každý geopoklad, který se nachází v okruhu 333 metrů od nejvyššího bodu hory. Výškový rozdíl mezi vrcholem a úkrytem schránky přitom nesmí přesáhnout 22 metrů.

Mám tomu rozumět tak, že krabička sama může být pod tisícovou hranicí, pokud vrchol jen o málo přesahuje 1000 metrů ?


  • 0

#118 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 8:49

 

Ahoj, až dneska jsem si přečetl tvou odpověď z tohoto vlákna- http://www.geocachin...isícovek/page-6.
Ta cache tam není, protože v pravidelech tisícovek je toto: Za vrcholovou geocache na tisícovce považujeme každý geopoklad, který se nachází v okruhu 333 metrů od nejvyššího bodu hory. Výškový rozdíl mezi vrcholem a úkrytem schránky přitom nesmí přesáhnout 22 metrů.
Ta tradička je asi o 80 metrů níže než vrchol a 800 metrů daleko, takže tam být nemůže.

 

 

On to byl spíš takový povzdech, já jsem tuhle odlovil v zimě při její zimní variantě - byla asi 100 m od vrcholu a max 10 metrů pod vrcholem... Proto jsem to psal :-).

Že kvůli tisícovce na Pradědu tam budu muset znovu, i když jsem takhle blízko keš už odlovil;-).

 

Na druhou stranu na tu multinu se chci určitě stejně podívat, protože vypadá opravdu pěkně, jen holt není nazvaná jako Praděd a na první pohled vůbec nevypadá, že by měla být zařazená do 1000.

 

Přiznám se, že na Bookmark se nedívám, hledám prostě pěkné výlety a dívám se, na kterém vrcholku je keš... Tak jsem například zjistil, že na Krušnohorském Plešivci taky ani jedna ze dvou keší, které tam jsou, i když jedna přímo nese ve svém názvu jméno Plešivec nesplňuje parametry pro tisícovky - i když se kvůli oběma musí dorazit minimálně 100-200 m od vrcholu, ale obě končí moc daleko :-( Je to tak trochu škoda.


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 12 květen 2014 - 9:12

  • 0

#119 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 9:20

Mám tomu rozumět tak, že krabička sama může být pod tisícovou hranicí, pokud vrchol jen o málo přesahuje 1000 metrů ?

Asi jo. Ale já ty pravidla nepsal. To spíš směřuj přímo na autory.


  • 0

#120 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2014 - 9:23

On to byl spíš takový povzdech, já jsem tuhle odlovil v zimě při její zimní variantě - byla asi 100 m od vrcholu a max 10 metrů pod vrcholem... Proto jsem to psal :-).

Že kvůli tisícovce na Pradědu tam budu muset znovu, i když jsem takhle blízko keš už odlovil;-).

 

Na druhou stranu na tu multinu se chci určitě stejně podívat, protože vypadá opravdu pěkně, jen holt není nazvaná jako Praděd a na první pohled vůbec nevypadá, že by měla být zařazená do 1000.

 

Přiznám se, že na Bookmark se nedívám, hledám prostě pěkné výlety a dívám se, na kterém vrcholku je keš... Tak jsem například zjistil, že na Krušnohorském Plešivci taky ani jedna ze dvou keší, které tam jsou, i když jedna přímo nese ve svém názvu jméno Plešivec nesplňuje parametry pro tisícovky - i když se kvůli oběma musí dorazit minimálně 100-200 m od vrcholu, ale obě končí moc daleko :-( Je to tak trochu škoda.

Jo multina vede nádherným místem. Za pěkného počasí nádherná túra.

 

Tradička 100 metrů od vrcholu a 10 pod ním určitě nebyla. Podle souřadnic je úplně někde jinde. Ta tradička by mala být u rozcestí Praděd- Švýcárna.

 

EDIT: jak ale čtu listing té multina, tak jsou tam prý dvě krabičky, tak jestli jsi se nezalogoval špatně.


Tento příspěvek byl upraven od davidb11: 12 květen 2014 - 9:25

  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama