Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#301 netvor

netvor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 2:09

Řešením by možná bylo vložit logbook do připravené krabky až po publikaci...:| Ale owner by sebou musel hodit nebo se na čase publikace domluvit, aby to stihnul před prvními lovci... :o
  • 0

#302 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 2:10

Raraku napsal/a:
Všimli jste si jak venku sněží? Naskakuje mi z toho husí kůže... a co hůř, jmelí zapadá sněhem a nebude poznat kde roste...


Copak sníh, ale jmelí, všimli jste si, kolik se letos urodilo jmelí?
  • 0

#303 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 2:27

Copak jmelí, ale jmelí...
  • 0

#304 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 3:12

Na začátku to vypadalo na celkem zajímavou disputaci, ale nyní už se téma spíš přesunuje do polohy zvané "kolotoč" nebo "mlácení prázdné slámy", případně "o jmelí"... Docela škoda. Byla to taková příležitost k sociologickému průzkumu o tom co hráči považují za 100% (ne)férové, přijatelné s výhradou nebo dokonce hodné obdivu či glorifikacena a z opačného ranku také hlubokého opovržení. Tohle měl uchopit některý ze studentů kteří nás zde pravidelně zásobují příspěvky s žádostí o vyplnění Dotazníku s tématikou GC. Výstup mohl být celkem zajímavým pohledem pod pokličku hráčských duší. Bohužel už se téma do žádné vyšší hladiny myšlení neposunuje. Škoda ;)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#305 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 6:38

Co když někdo udělá krabičku, někdo mu ji takto zaloguje a on ji pak začne předělávat? Má stejný kód, ale změní se název, z tradičky se udělá multina... co s takovým logem potom?
  • 0

#306 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 7:28

Smrk napsal/a:
Co když někdo udělá krabičku, někdo mu ji takto zaloguje a on ji pak začne předělávat? Má stejný kód, ale změní se název, z tradičky se udělá multina... co s takovým logem potom?

Pokud jdu po lese, vidím dutinu, sáhnu do ní, vytáhnu krabičku a mám předpublikační FTF, tak mám prostě štěstí bez ohledu na to, jestli je to multina, mysterka nebo tradička. Stejně jako když takhle náhodně najdu už po publikaci finálku 5/5 multimysterky, na kterou se muselo ujet 100 km na kole, přeplavat rybník a vylézt pro stage na pět stromů. Taky ti owner nesmí smazat log jen proto, že jsi neprošel trasu. Pokud vím, tak až do chvíle, kdy se objevili ti uličníci, co to provozují počítačově a ve velkém, tu nikdo předpublikační FTF nezpochybňoval. Navíc teda na předpublikačních keších, dosud neodeslaných revírníkovi má owner pořád ještě možnost vyměnit logbook a všechno předělat, tam si asi těžko někdo může stěžovat, neb teprve v momentě odeslání k publikaci má být keš na místě a nemá se na ní nic zásadního měnit, do té doby owner může s klidem logbook spálit v kamnech. Owner, který dal keš na místo tři měsíce před odesláním k publikaci, a pak se na ni ani nezašel krátce před odesláním podívat, si těžko může stěžovat na cokoliv jiného než na vlastní nedbalost.
  • 0

#307 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 7:32

Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...
  • 0

#308 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 7:53

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...
  • 0
Vložený obrázek

#309 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2079 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 7:56

Dan Skareda napsal/a:a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

A já bych zakázala internety.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#310 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:05

dachmh napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...

Je to jen můj názor, já vím, ale vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou, byť splňuje podmínky pro budoucí zveřejnění a je k tomu připravena... Chápu uveřejnění keše jako startovací výstřel a tak je to bezpochyby myšleno i v pravidlech geocachingu. Do doby zveřejnění má totiž owner plnou vládu nad svým projektem a může si s ním dělat, co chce. Po zveřejnění pak ale musí pravidla dodržovat, to je jasné, ale tam se nikdo o nic nepře... Nebo se pletu???
  • 0

#311 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:17

dachmh napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...

A brání mi něco, abych těsně před publikací šel ke keši a vyměnil logbook? Myslím že ne.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#312 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5543 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:22

Dan Skareda napsal/a:

dachmh napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...

Je to jen můj názor, já vím, ale vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou, byť splňuje podmínky pro budoucí zveřejnění a je k tomu připravena... Chápu uveřejnění keše jako startovací výstřel a tak je to bezpochyby myšleno i v pravidlech geocachingu. Do doby zveřejnění má totiž owner plnou vládu nad svým projektem a může si s ním dělat, co chce. Po zveřejnění pak ale musí pravidla dodržovat, to je jasné, ale tam se nikdo o nic nepře... Nebo se pletu???


Pleteš se a jsi navádíš k nečestostem :-(

Takže když mi keš odloví někdo, koho nemám rád, tak vyměním logbook a smažu mu to ?

Náramně férové. Takhle je to opravdu ten správný boj .....

Koukám, že nemáš žádnou založenou a jen blbě kecáš o tom, co mají dělat ti, co něco založené mají .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#313 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:34

kolombo: vytrháváš to z kontextu, on má na mysli do okamžiku publikace..takhle může jako owner zajistit férový boj.
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#314 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:34

kolombo napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:

dachmh napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...

Je to jen můj názor, já vím, ale vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou, byť splňuje podmínky pro budoucí zveřejnění a je k tomu připravena... Chápu uveřejnění keše jako startovací výstřel a tak je to bezpochyby myšleno i v pravidlech geocachingu. Do doby zveřejnění má totiž owner plnou vládu nad svým projektem a může si s ním dělat, co chce. Po zveřejnění pak ale musí pravidla dodržovat, to je jasné, ale tam se nikdo o nic nepře... Nebo se pletu???


Pleteš se a jsi navádíš k nečestostem :-(

Takže když mi keš odloví někdo, koho nemám rád, tak vyměním logbook a smažu mu to ?

Náramně férové. Takhle je to opravdu ten správný boj .....

Koukám, že nemáš žádnou založenou a jen blbě kecáš o tom, co mají dělat ti, co něco založené mají .....



To, že nemám nic založené neznamená, že mé názory jsou méněcenné, či že nerozumím pravidlům. Navíc to sem vůbec nepatří. Rád bych jen věděl, odkdy je logbook oficiálním dokumentem hry (po zveřejnění krabky samozřejmě nelze měnit logbooky a tím zneplatňovat zápisy, to je přeci nesmysl a tohle by snad nenapadlo nikoho a ani já to tak nemyslím ani o tom tak nepíši - přečti si moje napsané znovu - píši o této možnosti PŘED zveřejněním). A jak jsem řekl, po zveřejnění keše se MUSÍ dodržovat pravidla. Psal jsem žádost o názor revírníka, tak uvidíme, jestli je ještě před zveřejněním keše logbook oficiálním dokumentrem hry a jak brzy předem tento status logbook získává... Na tomhle totiž stojí a padá veškeré pre-FTF šílenství...
  • 0

#315 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:42

ssva napsal/a:

dachmh napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...

To je ovšem podle tebe! ZDE je to jasně vysvětleno...

A brání mi něco, abych těsně před publikací šel ke keši a vyměnil logbook? Myslím že ne.

Nebrání, ale je otázkou, jestli je už v tu chvíli (ještě před publikací) logbook oficiálním dokumentem hry (pokud je, byla by výměna logbooku a neuznání předchozích zápisů proti pravidlům). A tohle je zásadní otázka pro to, kdo je vlastně prvním nálezcem keše... Zajímá mne to z hlediska pravidel.
  • 0

#316 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:51

Dan Skareda napsal/a:
Nebrání, ale je otázkou, jestli je už v tu chvíli (ještě před publikací) logbook oficiálním dokumentem hry (pokud je, byla by výměna logbooku a neuznání předchozích zápisů proti pravidlům). A tohle je zásadní otázka pro to, kdo je vlastně prvním nálezcem keše... Zajímá mne to z hlediska pravidel.

Já si taky myslím, že až do publikace si owner s krabičkou a veškerým jejím obsahem včetně logbooku může dělat, co chce, tedy i vyměnit nebo zničit logbook. Ale pokud je oficiální stanovisko reviewerů jiné, nezbývá asi, než se mu podřídit.
  • 0

#317 micska

micska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 8:55

hrabosata napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Nebrání, ale je otázkou, jestli je už v tu chvíli (ještě před publikací) logbook oficiálním dokumentem hry (pokud je, byla by výměna logbooku a neuznání předchozích zápisů proti pravidlům). A tohle je zásadní otázka pro to, kdo je vlastně prvním nálezcem keše... Zajímá mne to z hlediska pravidel.

Já si taky myslím, že až do publikace si owner s krabičkou a veškerým jejím obsahem včetně logbooku může dělat, co chce, tedy i vyměnit nebo zničit logbook. Ale pokud je oficiální stanovisko reviewerů jiné, nezbývá asi, než se mu podřídit.


K tomu se přece RW nikterak nevyjádřil
  • 0

#318 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 9:00

Psal jsem revírníkovi SZ o oficiální stanovisko, které jednou provždy vyřeší polemiku ohledně pre-FTF odlovů (stanovisko, odkdy je logbook oficiálním dokumentem hry). Mám totiž pocit, že si pre-FTF lovci dělají na své zápisy nárok a owneři se je bojí mazat, i když s takovými odlovy nesouhlasí...
  • 0

#319 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3564 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 9:09

Dan Skareda napsal/a:
vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou... Nebo se pletu???

Omyl, to platí do momentu odeslání listingu k publikaci. Ve chvíli, kdy listing odešleš, potvrzuješ, že keš je na místě a připravena k publikaci a tedy že obsahuje všechny náležitosti včetně oficiálního logbooku. Od této chvíle jsou tedy všechny zápisy platné a ty nemáš právo je likvidovat.
  • 0

#320 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 10 December 2012 - 9:10

micska napsal/a:

hrabosata napsal/a:
Já si taky myslím, že až do publikace si owner s krabičkou a veškerým jejím obsahem včetně logbooku může dělat, co chce, tedy i vyměnit nebo zničit logbook. Ale pokud je oficiální stanovisko reviewerů jiné, nezbývá asi, než se mu podřídit.

K tomu se přece RW nikterak nevyjádřil

Nevyjádřil, ale snad se vyjádří k Danově dotazu - viz výše.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama