Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#341 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:17

Dain a Olik napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.


pokud v diskuzi zneji kraviny, tak to placani kravin je :). a predstava, ze budes sedet pobliz kese a cekat na publikaci, abys tam frknul krabku .... no to jinak nazvat nejde :).

Jdeš zbytečně do absurdity, jde mi o to dát tam krabku den předem, ne tam sedět. Víš, pouze hledám možnosti, které owner má, aby pre-FTF zabránil. Namísto urážení buď navrhni způsob, nebo to neřeš. Koneckonců diskutuji k tématu, pre-FTF má vlákno ve svém názvu.
  • 0

#342 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:18

Dan Skareda napsal/a:
Nelze si stanovit datum zveřejnění?


Ne, to opravdu nelze. Myslíš si že Reviewer má spoustu volného času aby mohl pouštět tvojí kešku přesně podle toho jak si zamaneš??? No to snad ne...

Jak píše, Kolombo rešíte tu akorát tak kraviny. Zezačátku to aspoň bylo zábavné...
  • 0

#343 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:26

Raraku napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Nelze si stanovit datum zveřejnění?

Ne, to opravdu nelze. Myslíš si že Reviewer má spoustu volného času aby mohl pouštět tvojí kešku přesně podle toho jak si zamaneš??? No to snad ne...
Jak píše, Kolombo rešíte tu akorát tak kraviny. Zezačátku to aspoň bylo zábavné...

Zakládám svou první keš, tak prosím o shovívavost, že to či ono neznám, netřeba se hned posmívat. Předpokládal jsem že GS tohle bude mít vymakanější a víc pod kontrolou ownerů. A kde jinde by se člověk tohle vše měl dozvědět, než že se zeptá???
  • 0

#344 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:28

Raraku napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Nelze si stanovit datum zveřejnění?

Ne, to opravdu nelze. Myslíš si že Reviewer má spoustu volného času aby mohl pouštět tvojí kešku přesně podle toho jak si zamaneš??? No to snad ne...

To není tak úplně pravda. Lze poprosit RW, aby kešku pustil v určitý datum a hodinu, ovšem dotyčný RW to dělá navíc ve svém volném čase. Kdyby se to tak dělo u všech keší, asi by se RW zbláznili... Většinou se to používá u kešek založených při nějaké významné události (eventu, svatbě, oslavě atp., prostě takových, u kterých je důležitý čas).

Ale důvod zatěžování RW s pouštěním keší v určitý čas kvůli honu na předpublikační FTFka je blbost! Už takhle mají své práce dost.
  • 0

#345 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:30

A co posunout diskusi spíš na etiku hry? Diskutovat zda vyměnit logbook, dát krabičku ve dvě v noci na místo, atd. to je myslím zbytečné. Spíš jde o to, že my Češi máme tu vlastnost hledat ve všem nějaké skulinky a využívat je ve svůj prospěch. Vždyť i BP lovci píší do logů, že samozřejmě počítají, že AP lovci si také napíší FTF. Takže i oni trošku cítí, že to není košér. A nejde jen o FTF, tady jde do háje etika hry vůbec (finálky, ničení krabiček kačery, porušování dopravních předpisů atd.)
  • 0

#346 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:31

Dan Skareda napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.


pokud v diskuzi zneji kraviny, tak to placani kravin je :). a predstava, ze budes sedet pobliz kese a cekat na publikaci, abys tam frknul krabku .... no to jinak nazvat nejde :).

Jdeš zbytečně do absurdity, jde mi o to dát tam krabku den předem, ne tam sedět. Víš, pouze hledám možnosti, které owner má, aby pre-FTF zabránil. Namísto urážení buď navrhni způsob, nebo to neřeš. Koneckonců diskutuji k tématu, pre-FTF má vlákno ve svém názvu.


Asi nechápeš, že zřízení a údržba některých keší, představuje výlet na celý den, co ?

Pyšnit se FTF na většině tradiček je pitomost a vypovídá o tom, kdo se tím chlubí. Donedávna znamenalo FTF jen nepřiměřenou jízdu autem a blbnutí po nocích, teď k tomu ještě přibylo skriptování GC kódů a dolování souřadnic.

Jakou cenu má FTF na tradičce, která má, do roka, 1000 nálezů ?

Porovnej si to s FTF na téhle keši: GC1NNQK.

Mimochodem, do dneška má logů zhruba tolik, co leckterá tradička za první odpoledne ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#347 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:31

Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.
  • 0

#348 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:35

Smrk napsal/a:
Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.


Mohl bys, sem, prosím, napsat jméno, adresu, číslo telefonu, GC kód keše a číslo bot? :D
  • 0

#349 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:36

Trhac napsal/a:
Připadá mi ale stejně - z pohledu pravidel, nikoli slušných mravů! - špatné smazat log někomu, kdo porazí strom a zaloguje si původní stromovku. Co když je to holt dřevorubec a k tomu i kačer? Naopak bych dost váhal s uznáním logu tam, kde jde o nález keše bez zápisu do LB, neboť jej zrovna není možné odkudsi vytáhnout. http://coord.info/GL9PXV3B Nebo - co když tam vůbec nebyl? To bychom mohli logovat všechny zcela mrtvé keše. Prostě našel jsem místo, kde bývala, díru, dutinu, kamenný hrobeček - tumáš bodík!


Tak zrovna tohle mam pod kontrolou. U vsech nalezcu vim jak k tomu prisli, kdo vylustil, kdo nevylustil atd. Ti ktere jsem nechal zalogovat kdyz se nedostali k notesu nejenze na miste skutecne evidentne byli a kes nasli, ale dokonce mysterku i louskli. Cili udelali vse co mohli. Ze se nezalogovali nebyla chyba jejich ze by nedokazali treba vylezt na strom, chyba byla v tom ze moje technologie selhala a ne jejich vinou. Takovou situaci je mozne resit ruzne, zalezi na kacerovi zda o log bez fyzickeho zapisu stoji a na ownerovi zda mu ho umozni. Ja nejsem velkym priznivcem logovani bez zapisu do notesu a osobne jsem to pouzil jen jednou, za situace kdy prasata sezrali logbook a ja z trosek zrekonstuoval kes a vlozil svuj papir. V pripade moji kese kterou zminujes kaceri splnili vse co meli a to samotne vytazeni logbooku je takova spis technicka odmena ownera, o kterou bohuzel byli ochuzeni. Bod za nalez si nepochybne zaslouzi. Az tu kes odlovis, tak pochopis.

Pokud bych mel pochybnost zda tam dotycny byl, probehlo by to uplne jinak, to se neboj. Pokud by slo o nekoho kdo tam sice byl, ale nevylustil, probehlo by to taky jinak. Ale slusnymu kacerovi kterej hraje fair ja klacky pod nohy zbytecne hazet nebudu.

Jinak uz mam odolnou nerozbitnou a vodotesnou schranku misto ty puvodni, ta to musi vydrzet. Takze jeste par mechanickych uprav a snad uz to zas brzo pojede. Muzes zatim lustit.
  • 0

#350 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:39

Dan Skareda napsal/a:
Zakládám svou první keš, tak prosím o shovívavost, že to či ono neznám, netřeba se hned posmívat. Předpokládal jsem že GS tohle bude mít vymakanější a víc pod kontrolou ownerů. A kde jinde by se člověk tohle vše měl dozvědět, než že se zeptá???


Já se ti neposmívám, jen konstatuji.
Pokud zakládáš první kešku, rozhodně bych nečerpala informace v tomto pochybném vlákně ale třeba na geowiki, kde najdeš vše potřebné.
Protože to bude tvoje první keš, bude dost možná před schválením požadován betatest, takže být tebou, nějakým preFTF se fakt netrápím. :-)
Soustředila bych se spíše na to, aby byla třeba na zajímavém místě, čistě a bezpečně uložená a tak pod.
  • 0

#351 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:07

Smrk napsal/a:
Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.

:-)
A můžeš mně tam prosím napsat sám? Víš, nechce se mi chodit tak daleko.
  • 0

#352 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:16

Smrk napsal/a:
Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.


Se spis doma podivej do toho notesu, jestli uz tam nejaky FTF nemas zalogovany :D
  • 0

#353 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:24

Modrak napsal/a:
Se spis doma podivej do toho notesu, jestli uz tam nejaky FTF nemas zalogovany :D

Do háje, mám taky připravený nový logbook a je na něm podepsaný nějaký SEVT.
  • 0

#354 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:30

poohDA napsal/a:

Smrk napsal/a:
Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.

:-)
A můžeš mně tam prosím napsat sám? Víš, nechce se mi chodit tak daleko.


poohDA vyhrává předpublikační FTF :-) Kód keše je GC425DD, ale byla dost nedomyšlená a než pustit takovou hrůzu, radši jsem poslal listing do archivu a budu čekat na lepší myšlenku :-)
  • 0

#355 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:32

poohDA napsal/a:

Modrak napsal/a:
Se spis doma podivej do toho notesu, jestli uz tam nejaky FTF nemas zalogovany :D

Do háje, mám taky připravený nový logbook a je na něm podepsaný nějaký SEVT.


Tak ten je vubec nejhorsi. Loguje totiz zasadne na desky, aby to owner nemohl vytrhnout
  • 0

#356 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:34

Smrk napsal/a:

poohDA napsal/a:

Smrk napsal/a:
Připravuju novou keš, noční letterbox v Pardubickém kraji. Listing mám jen nahrubo rozepsaný, trasu nedomyšlenou. Ale krabici s logbookem už doma mám. Kdyby snad někdo potřeboval FTF, může se zastavit, bydlím v Praze. Jako bonus mám trackovací vstupní dveře do bytu.

:-)
A můžeš mně tam prosím napsat sám? Víš, nechce se mi chodit tak daleko.


poohDA vyhrává předpublikační FTF :-) Kód keše je GC425DD, ale byla dost nedomyšlená a než pustit takovou hrůzu, radši jsem poslal listing do archivu a budu čekat na lepší myšlenku :-)


Což o to, výchozí souřadnice máme:
GC425DD - N 49° 44.544' E 016° 09.073'
ale kde jsou ty trackovatelné dveře ?
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#357 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:45

Tak to je dobré, chtěl jsem se podívat, kde to je, zadám souřadnice zjištěné jedním způsobem zde zmiňovaným (asi na 3 kliknutí) do mapy.cz) a vyleze mi mapa Bosny a Hercegoviny :-) Zvlášť si všimněte souřadnic ve vyhledávané pozice a ve stavovém řádku a nalezených souřadnic :-)
  • 0

#358 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 874 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 11:58

Roman_Jaromer napsal/a:
Tak to je dobré, chtěl jsem se podívat, kde to je, zadám souřadnice zjištěné jedním způsobem zde zmiňovaným (asi na 3 kliknutí) do mapy.cz) a vyleze mi mapa Bosny a Hercegoviny :-)

Zvlášť si všimněte souřadnic ve vyhledávané pozice a ve stavovém řádku a nalezených souřadnic :-)


odstran symbol pro minuty. ;)
  • 0

#359 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 12:08

Roman_Jaromer napsal/a:
Tak to je dobré, chtěl jsem se podívat, kde to je, zadám souřadnice zjištěné jedním způsobem zde zmiňovaným (asi na 3 kliknutí) do mapy.cz) a vyleze mi mapa Bosny a Hercegoviny :-)

Cos dlal, čéče? Mi ten GC kód v pohodě naved na nějakou díru u Poličky. (cca půl minuty)
  • 0

#360 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 12:12

Jacka_dominikanka napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Tak to je dobré, chtěl jsem se podívat, kde to je, zadám souřadnice zjištěné jedním způsobem zde zmiňovaným (asi na 3 kliknutí) do mapy.cz) a vyleze mi mapa Bosny a Hercegoviny :-)

Cos dlal, čéče? Mi ten GC kód v pohodě naved na nějakou díru u Poličky. (cca půl minuty)


No, jak říká K-lord, zadal jsem souřadnice i se symboly pro minuty :-)
Řekl bych, že na mapy.cz se jim tam vloudila chybička ;-)

Na mapách od googlu v pohodě, stejně jako pak po odmazání symbolu pro minuty...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama