Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

FTF před publikací ceche


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
404 odpovědí na toto téma

#321 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:22

Dan Skareda napsal/a:
Podle mne by to měla být záležitost ownera keše, jestli předpublikační logy uzná nebo ne. Ale dokud krabka není zveřejněná oficiálně, nezačala se účastnit hry a já osobně bych všechny pre-logy seškrtal...


Jenže jak už tady bylo řečeno, dříve se takové předpublikační FTF lovily velkou náhodou a byla velice ceněna. Bylo to o štěstí a kačerském oku. A všichni takovému nálezci tleskali.
  • 0

#322 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:27

Jacka_dominikanka napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou... Nebo se pletu???

Omyl, to platí do momentu odeslání listingu k publikaci. Ve chvíli, kdy listing odešleš, potvrzuješ, že keš je na místě a připravena k publikaci a tedy že obsahuje všechny náležitosti včetně oficiálního logbooku. Od této chvíle jsou tedy všechny zápisy platné a ty nemáš právo je likvidovat.


Ja myslim ze to ze je kes nedotknutelna plati az od publikace a ne od poslani do fronty. Kdyby tomu tak nebylo, nemohl by na ni owner sahnout a provest zmeny ani za situace kdy by neco bylo spatne a RW by ji neschvalil. Coz by bylo docela absurdni.
  • 0

#323 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:33

ssva napsal/a:
kolombo: vytrháváš to z kontextu, on má na mysli do okamžiku publikace..takhle může jako owner zajistit férový boj.


Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....

Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.

Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#324 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:34

Omyl, to platí do momentu odeslání listingu k publikaci. Ve chvíli, kdy listing odešleš, potvrzuješ, že keš je na místě a připravena k publikaci a tedy že obsahuje všechny náležitosti včetně oficiálního logbooku. Od této chvíle jsou tedy všechny zápisy platné a ty nemáš právo je likvidovat.

Výňatek z pravidel:

Předtím, než je geocache publikována na webových stránkách, dobrovolník (reviewer) prohlédne stránku, zda je v soulasu s těmito pravidly. Fyzické umístění geocache se neověřuje. Jako vlastník geocache plně zodpovídáš za její listing a umístění a za péči o ni.........
Geocache musí být na místě před aktivací listingu (enable). Geocache musí mít na místě a připravena k lovení v okamžiku, kdy uvolňuješ její stránku online. Pokud cache není připravena, buď listing deaktivuj (disable), aby nebyl uveden ve frontě ke schválení, nebo napiš poznámku pro reviewera (Note to Reviewer) s vysvětlením zvláštních okolností, jako je například čekání na schválení správcem pozemku.......


Lze se s revírníkem domluvit tak, že krabku umístím až v okamžiku zveřejnění, protože v procesu schvalování se její umístění neověřuje a její fyzické neumístění je v tomto případě "zvláštní okolností", která brání pre-odlovům. Tak by to vyřešit šlo, ne?
  • 0

#325 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:38

Pokud Ti keš pustí reviewer ve dvě ráno a ty jí tam nepoletíš dát, dostaneš držkovou od ftfkařů :D. Bravo k vymejšlení takových konin.... Reviewer nemá povinost pouštět keš v době kdy si ty zamaneš, je to jen jeho dobrá vůle.
  • 0
Vložený obrázek

#326 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:38

hrabosata napsal/a:
Já si taky myslím, že až do publikace si owner s krabičkou a veškerým jejím obsahem včetně logbooku může dělat, co chce, tedy i vyměnit nebo zničit logbook. Ale pokud je oficiální stanovisko reviewerů jiné, nezbývá asi, než se mu podřídit.


Tak owner si se svojí krabičkou může dělat v rámci pravidel naprosto co chce, vždyť je jeho. A také si myslím, že by hledači měli ctít jeho přání a pokud on si nepřeje aby jeho krabička byla odlovena slavnou Jižní metodou, tak by měl mít možnost toto vyslovit, například zápisem na první stranu logbooku a tito lovci by to měli v rámci dobrých mravů ctít.

Jenže jak poznat kdo ji našel opravdu náhodou a kdo si vypomohl a je to jen nemocný člověk, který je závislý a jen se nechce jít léčit? Jednodušši způsob obrany je zakládat multinky. Je jich poměrně málo, alespoň by se jejich podíl zvýšil a trochu by se probarvila mapa. Samozřejmě název nesmí být vše říkající, jinak ji najdou taky a navíc název lze po odlovu všech xTF upravit, že?
  • 0

#327 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:39

kolombo napsal/a:
...

Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.


No jistě, protože lidi mají u nás jaksi posunuté vnímání fair play. V oficiálních pravidlech nic takového není, protože Američana by nikdy hledání nepublikovaných kešek přes čelenky nebo nějaké skripty nikdy ani ve snu nenapadlo.
  • 0

#328 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:42

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.
  • 0

#329 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:47

Jo a jinak ... já jsem za tuto metodu lovu vlastně vděčný, protože už nemusím kontrolovat každé pípnutí, jestli by jako náhodou nestálo za to vyrazit do terénu ... nebo když už vyrazím, tak si nemusím lámat hlavu jak to ti kluci udělali, že když to mají dál a jsou tam zase dřív. Myslel jsem si, že to není možné, že jim to musí někdo radit, ale teď už to kouzlo znám taky a vážně mám jiné životní priority, takže mne to nechává klidným. Ať si to pěkně užijí, ono s přibývajícími blázny, je totiž stále těžší ten počet FTF navyšovat, takže si nějak musejí přece vypomoci. Přeci je nebudou paběrkovat po jednom, když si to můžou objet před publikací a "sebrat" pěkně kombajnem :o) Akorát jejich kredit v mých očích velmi razantně poklesl a nějak mi to celý GC znechutilo.
  • 0

#330 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:48

Trhac napsal/a:
Kolego Modráku, je to hodně drsná představa - s tím kácením stromu - ale taky mohla ta krabička spadnout větrem. Myslím, že mazání logu není na místě. To bys pak mohl mazat log tomu, kdo si dojde pro ostrovní keš po ledu, kdo si vezme místo lanové výstroje dlouhý žebřík nebo plošinu. Nebo teamům, kde jeden podá krabičku. Nebo vyluští mysterku pro rodinnou bandu, jako to děláme my. Snaha jít nad jednoduché pravidlo - zápis v LB = nález = bodík - může skončit špatně.


Tak kdyz by lezel na zemi i ten strom a byl pokacenej pilou a nalezce jeste do logu napsal ze ho pokacel, tak by sis snad ani ty nemyslel ze "to jenom vetricek".

Neco jineho je kdyby strom spadnul sam. Priroda hraje, zaloguju na zemi nebo nezaloguju, jak sam budu chtit, zahlasim ownerovi nestesti, pripadne mu krabici z lesa prinesu a vsechno je v klidu, takove veci se deji bezne a nejsou predmetem sporu. To same s ledem. Existuji sezonni kese (z ruznych duvodu, nejen kvuli ledu) a owner muze odlov v nekterych obdobich zatrhnout. S ledem se to vetsinou nedela a pokud vim tak vetsina owneru logy po lede akceptuje a nema s tim problem. Totez voda. Ten trezor u Hostivarsky prehrady jsem odlovil na suchu. Ne ze bych cekal az tam nebude voda, ale proste jsem sel okolo zrovna kdyz byla prehrada vypustena. Neni moji povinnosti zkoumat jaky tam maj byt prirodni podminky, ostatne ze ma bejt pod vodou jsem se dozvedel az dodatecne.

A s lanovou vystroji uz jsi uplne ujel. Owner da kes do vejsky. A co ma bejt? Nekdo to da na medveda, nekdo z helikoptery, nekdo s zebrikem, nekdo s lanem, nekdo se smycema. Ja zas naopak beru lano i na nektery T4.5, ktery se daj lezt bez nej, pas jsem pohodlnej a posranej. Pokud s timhle mas problem, tak to uz je jako kdybys predepisoval ze ke kesi na Vaclavaku se musi prijit od Prasny brany, jinak to neplati.
  • 0

#331 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:51

Hamerinski napsal/a:
Pokud Ti keš pustí reviewer ve dvě ráno a ty jí tam nepoletíš dát, dostaneš držkovou od ftfkařů :D. Bravo k vymejšlení takových konin.... Reviewer nemá povinost pouštět keš v době kdy si ty zamaneš, je to jen jeho dobrá vůle.

Nelze si stanovit datum zveřejnění?
  • 0

#332 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:51

Dan Skareda napsal/a:
Lze se s revírníkem domluvit tak, že krabku umístím až v okamžiku zveřejnění, protože v procesu schvalování se její umístění neověřuje a její fyzické neumístění je v tomto případě "zvláštní okolností", která brání
pre-odlovům. Tak by to vyřešit šlo, ne?


Jak říkám, kdo nemá nic založené, tak by neměl vymýšlet, co a jak mají dělat owneři keší :-(

To opravdu předpokládáš, že kvůli tomu, že pár blbců považuje za jediný důležitý nález FTF, budou ovneři umisťovat keše až v okamžiku publikace ?

Co když ji nemají pod okny ? Co když se najednou publikuje několik keší od jednoho ownera ?

Kvůli pár machýrkům, co si myslí, že ulovit bezcenné FTF na obyčejné tradičce, je nejlepší věc na světě, tu už několik dní plácáte kraviny.

To je zajímavé, že Honzákovi AJTA ty debaty zamkne hned a tohle mu nevadí.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#333 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:52

Modrak napsal/a:

Jacka_dominikanka napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
vycházím z toho, co už v tomto vláknu napsal někdo dřív - dokud keš není uveřejněná, může owner logbook vyměnit a tím zneplatnit zápisy (a vysvětlení od revírníka můj názor nevylučuje). Do doby zveřejnění je logbook něco jako kus pohozeného papíru a krabička je obyčejnou krabkou... Nebo se pletu???

Omyl, to platí do momentu odeslání listingu k publikaci. Ve chvíli, kdy listing odešleš, potvrzuješ, že keš je na místě a připravena k publikaci a tedy že obsahuje všechny náležitosti včetně oficiálního logbooku. Od této chvíle jsou tedy všechny zápisy platné a ty nemáš právo je likvidovat.


Ja myslim ze to ze je kes nedotknutelna plati az od publikace a ne od poslani do fronty. Kdyby tomu tak nebylo, nemohl by na ni owner sahnout a provest zmeny ani za situace kdy by neco bylo spatne a RW by ji neschvalil. Coz by bylo docela absurdni.


Ano, i to se mi několikrát stalo. Listing byl před publikací ve frontě zamcen a nebylo možné s ním manipulovat...
  • 0
Vložený obrázek

#334 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:54

Dan Skareda napsal/a:

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.


Diskuse o HOVNĚ je plácání kravin.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#335 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 9:56

Připadá mi ale stejně - z pohledu pravidel, nikoli slušných mravů! - špatné smazat log někomu, kdo porazí strom a zaloguje si původní stromovku. Co když je to holt dřevorubec a k tomu i kačer? Naopak bych dost váhal s uznáním logu tam, kde jde o nález keše bez zápisu do LB, neboť jej zrovna není možné odkudsi vytáhnout. http://coord.info/GL9PXV3B Nebo - co když tam vůbec nebyl? To bychom mohli logovat všechny zcela mrtvé keše. Prostě našel jsem místo, kde bývala, díru, dutinu, kamenný hrobeček - tumáš bodík!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#336 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:01

Dan Skareda napsal/a:
Lze se s revírníkem domluvit tak, že krabku umístím až v okamžiku zveřejnění, protože v procesu schvalování se její umístění neověřuje a její fyzické neumístění je v tomto případě "zvláštní okolností", která brání pre-odlovům. Tak by to vyřešit šlo, ne?

Ano, šlo. A už slyším ten jekot FTF-kářů, kteří podupávají na fleku a kdosi jim tam donese keš v tašce. Třeba owner. Nebo taky třeba jeho kamarád s již zalogovaným FTF v deníčku, že? Přeháním? Nahlédni na první zápisy GC41B1M a GC41AWQ!
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#337 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:03

Dan Skareda napsal/a:

Ve jménu vyjimečnosti FTF tu plácáte kraviny .....
Už několikrát tu padlo, že sčítání FTF je jiná hra, než geocaching a GS ji neorganizuje.
Přesto se stále dožadujete stanovení toho správného způsobu lovu FTF a chcete rozsoudit od zástupců GS.

Diskuse je plácání kravin??? Ale jinak máš pravdu - pokud mi revírník neschválí "výjimečnou okolnost", dle pravidel pre-odlovům nezabráním a asi budou podle pravidel platné.


pokud v diskuzi zneji kraviny, tak to placani kravin je :). a predstava, ze budes sedet pobliz kese a cekat na publikaci, abys tam frknul krabku .... no to jinak nazvat nejde :).
  • 0

#338 novakovic

novakovic

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:05

Trhac napsal/a:
Nebo - co když tam vůbec nebyl? To bychom mohli logovat všechny zcela mrtvé keše. Prostě našel jsem místo, kde bývala, díru, dutinu, kamenný hrobeček - tumáš bodík!


No však to se přece běžně dělá! Několik let to tak již provozuje Jonea, ne?
  • 0

#339 Dan Škareda

Dan Škareda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:10

Trhac napsal/a:

Dan Skareda napsal/a:
Lze se s revírníkem domluvit tak, že krabku umístím až v okamžiku zveřejnění, protože v procesu schvalování se její umístění neověřuje a její fyzické neumístění je v tomto případě "zvláštní okolností", která brání pre-odlovům. Tak by to vyřešit šlo, ne?

Ano, šlo. A už slyším ten jekot FTF-kářů, kteří podupávají na fleku a kdosi jim tam donese keš v tašce. Třeba owner. Nebo taky třeba jeho kamarád s již zalogovaným FTF v deníčku, že? Přeháním? Nahlédni na první zápisy GC41B1M a GC41AWQ!

Rozumím, co tím chceš říci. Že s pre-FTF nic nenadělám. Asi máš pravdu...
  • 0

#340 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2012 - 10:16

Nebavíme se o pravidlech, ale o etice hry. Obecná pravidla naopak preFTF umožňují, o tom by spor být neměl.

Divím se, Trhači, že zrovna ty tohle nechceš vidět.

FTF samosebou NENÍ jiná hra, je to SOUČÁST stávající hry. Nepovinná, samosebou, jako všechno ostatní. Jako statistiky, bookmarky, série, obrazce, multieventy, coiny a TB vůbec, suvenýry a tak dále, prostě všechno, co základní pointu "zaloguj se" dokresluje a vybarvuje. A ne, není pravda, že GS o FTF nikde nemluví a že je mu jedno - naopak, má trička s FTF, spešl žabáka, hru, běžně ten termín používá. Dokonce si myslím, že FTF bylo s geokešingem úplně od začátku (najděte si cokoli o první keši).
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama