Přejít na obsah


Fotka

Povzdech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#121 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 18:59

shaman3 napsal/a:
Nechte těch osobních útoků a vraťte se raději k meritu věci. Já si myslím, že za vymudlení kešky a tedy i její archivaci může pravděpodobně ten kačer, co se tam naposledy zalogoval, protože honí body a neskrývá svoji činnost před mudly.


jo tys to po sobe smazal.... :) priste staci, abys nezacal a nebudes se muset nad nami pohorsovat.
to co myslis je samozrejme nesmysl. clovek nemusi sbirat body, aby mu chybela zodpovednost.
  • 0

#122 CZECH.TIR

CZECH.TIR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 19:46

Daku napsal/a:
Škoda, že když má někdo potřebu poslat cizí kešku do archuvu nedokáže to udělat pod svým nickem...... [/quote]

souhlas. takoví jsou i u nás, na Kolínsku. nejsou líní založit si nový nick, jen aby napsali NA log...
když už něco píšu tak si za tím stojím.. Nebo se bojí odvety?
  • 0
náš tým: Petr, Inka, Péťa, Gábinka. Jako ochranka Jork a Sissi (yorkshire terier).
Geovozy Felda pick-up, krátká Felda, Renault Magnum 480 HP + návěs, JAWA Mustang r.v. 1970, kolo,nohy.

KOMU SE MÉ KEŠE NELÍBÍ,AŤ JE NELOVÍ...

statistika munzee: [url]http://www.opencachi...munzeer=petr007[url]


#123 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 20:43

tomy.22 napsal/a:
Co když člověk, který vykrádá keše není ani kačer? A ke všemu se do keší vůbec neloguje? Podle tvého myšlení bych se měl začít bát logovat keše. Protože, by se mohlo stát, že můj log bude poslední a poté ji někdo ukradne. No a já budu mít na triku krádež keše.

Tak to také nejspíš je, je to mudla, který zpozoroval neopatrného kačera s diletanským přístupem při hledání nebo logování nebo ukrývání, ten diletantský kačer má pak logicky poslední log FI.
  • 0

#124 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 20:52

shaman3 napsal/a:

tomy.22 napsal/a:
Co když člověk, který vykrádá keše není ani kačer? A ke všemu se do keší vůbec neloguje? Podle tvého myšlení bych se měl začít bát logovat keše. Protože, by se mohlo stát, že můj log bude poslední a poté ji někdo ukradne. No a já budu mít na triku krádež keše.

Tak to také nejspíš je, je to mudla, který zpozoroval neopatrného kačera s diletanským přístupem při hledání nebo logování nebo ukrývání, ten diletantský kačer má pak logicky poslední log FI.


Máš snad křišťálovou kouly nebo co? Co komukoliv mimo registrace na GC.com, brání v tom zjistit si, kde jsou keše schované?

Nech už těch konspiračních teorií, ke kterým nemáš sebemenší důkaz.
  • 0

#125 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 21:34

Je to jasny, krade je shaman3. Jak to vim? Preci proto, ze tam neni zalogovanej, aby nebyl napadnej...!!! Je to logicky. Samane, mel bys nakoupit novy krabicky, omluvit se, rozslapat sve jizdni kolo a prestat trollovat. (Tak jsem ho taky trochu nakrmil, kdyz jsou ty Vanoce...B))
  • 0

#126 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 22:29

Jinak typický příklad nesmyslně odnesené keše na zimu. GC3W6R39 Magnet půl metru nad zemi v suchu pod schody. Owner pár nálezů, boji se o keš, někde zahlédl,že keš odnesli na zimu, tak to udělá stejně. V zimě je navíc na tom hřišti daleko větší klid na hledání. A přesně tohle mi vadí!
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#127 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 22:49

sovidoupe napsal/a:
Jinak typický příklad nesmyslně odnesené keše na zimu. GC3W6R39
Magnet půl metru nad zemi v suchu pod schody. Owner pár nálezů, boji se o keš, někde zahlédl,že keš odnesli na zimu, tak to udělá stejně.
V zimě je navíc na tom hřišti daleko větší klid na hledání.

A přesně tohle mi vadí!

máš tam chybu v kodu, jinak souhlas GC3W6R3
  • 0

#128 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 7:40

B-LeV team napsal/a:

kolombo napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete.
.......


Jak nepatří ??

Patří nám ty keše, co jsme nadělali a co se loví. Pokud nebudeme hrát a ty keše zrušíme, tak bude po hře.


V tom pripade vsechny svoje kese zrus, nikdo Te nenuti je provozovat. Kdyz jsi kese zakladal vedel jsi prece, ze je to zcasti nevdecna prace, kterou delas pro hru. Myslim tim i vraceni casti zazitku, ktere ze hry ziskame. Me tady ale hlavne stve ta neustala negace a odmlouvani a reseni veci, ktere maji jednoducha reseni. nechapu proc si delame problemy i ve svem volnem case.


Problémy si děláme spíše tím svazováním čím dál přísnějšími pravidly a nařízeními - teď s tím disablováním na zimu... Dříve jsme to neřešili a přišlo mi, že nám bylo celkem fajn.

Vždy jsem si myslel, že geocaching by měl být takový, jaký si ho uděláme MY. A že firma GS by měla hledět na to, jaký si ho chce udělat většina z nás, protože nám tu zábavu zprostředkovává. A že pravidla by měla být vysvětlována tak, aby vyhovovala většině. GS je firma a ta by se měla starat o to, co chtějí její zákazníci... (Samozřejmě mě teď spousta lidí chytí za nějaké slovo atp. To mi je jedno, takhle to cítím já a já si budu prostě dělat GC podle toho, co mi současná pravidla dovolují a jak to já cítím... Podotýkám, že disable na zimu nedávám, krom ochrany netopýrů...)

To, že tu řeknu svůj názor znamená jen to, že se mi nelíbí, jakým směrem se často věci poslední dobou ubírají. A disablování a následné archivování keší je jednou z těchto věcí...
Samozřejmě archivace je důsledek, ale přijde mi, že raději si v odůvodněných případech počkám na kešku do jara, když tam zůstane a autor se o ní bude starat...
Samozřejmě u spousty případů je disable na zimu blbost jako tu zmiňuje Soví Doupě v místech, kde to prostě vůbec není potřeba. Jenže to tu autoři asi vidí módu třeba u PT a sérií. Jenže ty mají předpokládám u zimního disable vyjímku, takže disablované být mohou, což ostatní kačeři asi neví (alespoň nikde moc oficiálně jsem to neviděl). Takže se pak není co divit, když jsou PT a podobné série módní, že se pak opičí po této módě i zakladatelé jednotlivých krabiček... To by pak musel platit zákaz pro zimní odstávky všech keší.
  • 0

#129 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 8:36

B-LeV team napsal/a:

kolombo napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete.
.......


Jak nepatří ??

Patří nám ty keše, co jsme nadělali a co se loví. Pokud nebudeme hrát a ty keše zrušíme, tak bude po hře.


V tom pripade vsechny svoje kese zrus, nikdo Te nenuti je provozovat. Kdyz jsi kese zakladal vedel jsi prece, ze je to zcasti nevdecna prace, kterou delas pro hru. Myslim tim i vraceni casti zazitku, ktere ze hry ziskame. Me tady ale hlavne stve ta neustala negace a odmlouvani a reseni veci, ktere maji jednoducha reseni. nechapu proc si delame problemy i ve svem volnem case.


Když jsem většinu z keší zakládal, tak tolik blbců, co jen poučovali ostatní a měli spoustu připomínek na fórech, k tomu co si kdo dovolil, rozhodně nebylo.

Myslím, že tak, jako na fóra už prakticky nechodí nikdo ze staré gardy, tak časem zmizí i keše, které založili. Pak zbudou jen bezproblémové mikro u škol a mysteky "hádej na co myslím".

A prolinkuj si profil, ať je vidět, co jsi za chytrolína, když tak dobře víš, co má kdo jak dělat.

Do hajzlu Tě poslat nemůžu, to by nám to tu zamkli ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#130 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 9:35

kolombo napsal/a:
Do hajzlu Tě poslat nemůžu, to by nám to tu zamkli ....


Už se k tomu nebezpečně přibližujete ;)

AJFA

  • 0

#131 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 10:41

S názorem B-LeV teamu sice nesouhlasím, ale přesto mne štvou uživatelé neschopní vyhledat si profil na gc.com (např. pomocí Found by) a nutící ostatní k prolinkování profilů. Otevřít novou záložku a zkopírovat nick nemůže být zas takový problém. Chápu, že prolinkování má smysl u uživatelů používající jiný nick na gc.com a zde, ale jinak to má jen "user-friendly" funkci. Uživatele s neprolinkovaným nickem vyskytujícím se na gc.com za anonymy rozhodně nepovažuji.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#132 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 10:56

Mě sice taky štvou neprolinkované profily ;) , ale B-LeV ho prolinkovaný přece má :o což vím od včera, páč jsem se mu tam vlinkoval poté, co sme se do sebe pustili, že jsem amatér nebo co to říkal. Jen mu nešly zobrazit galerie, ale to nikomu... dnes už to jde, asi v Seattlu dohořela ta prskavka, jak psala Jacka B) Kolombo asi kousnul do pecky vod olihně.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#133 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 11:05

Nekra napsal/a:
S názorem B-LeV teamu sice nesouhlasím, ale přesto mne štvou uživatelé neschopní vyhledat si profil na gc.com (např. pomocí Found by) a nutící ostatní k prolinkování profilů. Otevřít novou záložku a zkopírovat nick nemůže být zas takový problém. Chápu, že prolinkování má smysl u uživatelů používající jiný nick na gc.com a zde, ale jinak to má jen "user-friendly" funkci. Uživatele s neprolinkovaným nickem vyskytujícím se na gc.com za anonymy rozhodně nepovažuji.


pokud ten dotyčný něco chce, tak je minimálně nevychované chtít po těch co mu eventuelně mohou pomoci aby si někde někam zadávali jeho nick ? Já osobně a předpokládám že i jiní považuji takového uživatele za obyčejného ANONYMA. A co děláme s anonymy ?
  • 0

#134 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 11:28

Arne1 napsal/a:
A co děláme s anonymy ?

Popřejeme jim hodně štěstí a zdraví v novém roce.

Mě zas nebaví Ctrl+C a Ctrl+V (to dělám v práci) a potom hádat jestli tam nemá náhodou navíc 1 nebo 50.
Chtěl bych být někdy anonymem.:( Chybí mi geodepresivní koutek.
  • 0

#135 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 12:29

Já za anonymy z neprolinkovaných považuji jen ty, jejichž nick se NEvyskytuje na gc.com. Za anonyma se nepovažuji a pokud mě tak někdo vnímá, je to jeho problém. Navíc pokud někdo zkoumá všechny diskutéry, kteří se na něco ptají (= něco chtějí), zda mají prolinkovaný profil, tak je divné, že nemá čas si otevřít další záložku :o.
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#136 Nemo02

Nemo02

    Nemo02

  • Members
  • PipPipPip
  • 337 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 12:35

Já zkomám výhradně jejich statistiky, protože mám statistiku rád. SAMOZMODEROVÁNO
  • 0

#137 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 13:48

Souhlas s Nemo02. Když po mě bude někdo chtít pozvánku na GCM (příklad), tak se samozřejmě podívám, kdo to je a jestli má cenu mu pozvánku posílat - jestli vůbec loví, nebo ne... Pakliže nemá prolinkovaný profil (což není zas takový problém to při registraci nebo kdykoliv jindy vyplnit), tak si ho samozřejmě můžu zkusit najít na GC.com. Ale kde vezmu jistotu, že Pepik na gc.cz je stejny Pepik na GC.com? Když si kliknu na prolinkovaný profil, tak to mám rychleji a s jistotou a moje ochota se takovému člověku věnovat trochu vzroste. Toť můj názor (a nikoli ojedinělý).
  • 0

#138 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2012 - 16:29

kolombo napsal/a:

B-LeV team napsal/a:

kolombo napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete.
.......


Jak nepatří ??

Patří nám ty keše, co jsme nadělali a co se loví. Pokud nebudeme hrát a ty keše zrušíme, tak bude po hře.


V tom pripade vsechny svoje kese zrus, nikdo Te nenuti je provozovat. Kdyz jsi kese zakladal vedel jsi prece, ze je to zcasti nevdecna prace, kterou delas pro hru. Myslim tim i vraceni casti zazitku, ktere ze hry ziskame. Me tady ale hlavne stve ta neustala negace a odmlouvani a reseni veci, ktere maji jednoducha reseni. nechapu proc si delame problemy i ve svem volnem case.


Když jsem většinu z keší zakládal, tak tolik blbců, co jen poučovali ostatní a měli spoustu připomínek na fórech, k tomu co si kdo dovolil, rozhodně nebylo.


A prolinkuj si profil, ať je vidět, co jsi za chytrolína, když tak dobře víš, co má kdo jak dělat.

Do hajzlu Tě poslat nemůžu, to by nám to tu zamkli ....


Nechtěl jsem reagovat, ale na tohle musím. Takže profil prolinkovaný mám a za druhé nechápu proč mě urážíš. Neumíš slušně odpovědět?
A že si někdo založil profil o pár let dříve tak je automaticky lepší a vše lépe dělající? V tom případě si asi nemáme co říct.
  • 0

#139 dostik7

dostik7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 320 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:43

kolombo napsal/a:

dostik7 napsal/a:

kolombo napsal/a:

dostik7 napsal/a:
To je docela zajimave tema. Pokud je v atributu preskrtnuta vlocka a po dobu snehu krabicku odnesu, tak muze listing zustat enable ne?
Kdyz je v atributech jasne receno, ze je nelovitelna, tak je jedno, jestli tam je nebo ne. Zkratka si to owner tak naprogramoval, tak proc resit nejake konstrukce kolem?


A při oblevě ji zase doneseš ?

Přestaňte blbnout .....


Mozna neumim anglicky uplne skvele, ale kdyz se podivam na vysvetleni atributu preskrtnute vlocky, rozumim tomu, ze v zime je nelovitelna, bez ohledu na definici snehove pokryvky. A vidim v tom jenom to nase ceske spekulovani - proc.
Asi proto, ze si to owner kese nepreje, ne? Je to jednou jeho kes.
Takze s timhle atributem to vidim tak, ze pokud je umisteni takove, ze 5, 10, 50 cm snehu zpusobi, ze vice navstevovane kese se pri hledani pravdepodobne zdemoluji a nebo se zdemoluje okoli, tak je uplne ok, kdyz se krabka zazimuje v teple domova. :-)


Nojo, ale nikde není definováno, jestli máme zimu chápat jako ministerstvo dopravy nebo kalendářně a nebo podle počasí :-(

Takže pokud se to neřídí podle počasí, ale třeba požadavky ochrany přírody nebo zvířat, tak by měla být keš raději disable a fuč.

Protože jinak je to logické podle sněhové vločky a tedy sníh / nesníh.


tak tohle je taky ujety zaver. Pokud to myslis vazne, tak nechapu, ze neposles NA logy na vsechny kese s atributem DANGEROUS AREA (Na obrazku je lebka se zkrizenymi hnaty) - protoze se domnivam, ze nikdo z lovcu na miste nepotkal kostlivce a predpokladam, ze ze symbolu jeden muze udelat zaver, ze na miste potka kostlivce.

...a to nechci ani domyslet, co si treba predstavuje, kdyz jako ridic potka na silnici zluty ctverec v bilem ramecku, ktery je preskrtnuty - pro jistotu a pro podobne uvazujici uvadim, ze to neznamena damske prirozeni, kam se ma jeden hned bez rozhlidnuti nacpat...

Takze za me je to nadstandardni sluzba, pokud owner krabku na zimu disabluje, misto aby tam nechal chodit kacery v zimnim obdobi pro DNF logy a nebo mu nicit krabku.

Jak ale vidim ty nekoncici diskuze, je nejlepsi reseni kesku odnest a nechat pritom aktivni. Priapdne DNF logy pak suse komentovat poukazem na skrtnutou vlocku :-)
  • 0

#140 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 20:43

Roman_Jaromer napsal/a:
Problémy si děláme spíše tím svazováním čím dál přísnějšími pravidly a nařízeními - teď s tím disablováním na zimu... Dříve jsme to neřešili a přišlo mi, že nám bylo celkem fajn.

Vždy jsem si myslel, že geocaching by měl být takový, jaký si ho uděláme MY. A že firma GS by měla hledět na to, jaký si ho chce udělat většina z nás, protože nám tu zábavu zprostředkovává. A že pravidla by měla být vysvětlována tak, aby vyhovovala většině. GS je firma a ta by se měla starat o to, co chtějí její zákazníci...

Zásadní problém je rozdílná mentalita - zatímco na západ od nás (USA nevyjímaje) jsou pravidla / zákony tvořeny obecně (viz zvykové anglosaské právo) a při jejich aplikaci je zvykem používat selský rozum, u nás jsme zvyklí mít pravidla na všechno a bereme je slovo od slova, reviewery nevyjímaje, někteří z nich navíc u problematických záležitostí nemají vždy stejný metr a kontroverze jsou na světe...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama