Přejít na obsah


Fotka

Povzdech


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
140 odpovědí na toto téma

#101 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 10:42

uklízení keší "na zimu" (tam, kde pro to není např. zákonný nebo fyzikální důvod) podle mne porušuje bod 5 pravidel pro zakládání
http://www.geocachin...aspx#permanence
Založit třeba v říjnu keš s tím, že ji v listopadu půjdu zase odnést, je vědomé porušení tohoto bodu.
  • 0

#102 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 10:44

Tiskař: :)
Hezky sem si naběh... já samozřejmě myslel KDE V PRAVIDLECH. Strávil jsem teď chvíli hledáním, a somozřejmě tam nic není (ono toho tam vůbec moc není).

Jestlisenepletu, jsme zase v téže podivné situaci jako s prepublications logy... a přitom by v pravidlech stačila malá větička "logovat lze keše, které jsou enabled, publicated, které jsem nalezl a zapsal se do logbooku" a bylo by vymalováno.

Celé je to totiž postaveno na dobré vůli. Jaksi se to v případě HRY předpokládá. Logy mazat můžeš, ale samosebou nemusíš - a podobně. Bohužel v českém prostředí se to automaticky transformuje na "můžu cokoli, co není explicitně zakázáno" a navíc s tím, že si toto mocení budu vynucovat. Haj hou.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#103 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 10:50

Roman_Jaromer napsal/a:

Na druhou stranu přijde mi, že autor dává do hry při zakládání kešek daleko více peněz, tak nechápu, proč by neměl mít taky svá práva při ochraně "svého vlastnictví"... Proč se více bije o to, zda budou odlovitelné celoročně, jen ať kačeři mají co lovit, než za práva autorů, pokud k tomu disablování mají důvod...


Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete. Nikdo Vás krabičky zakládat nenutí, je to věc dobrovolná, ale v rámci pravidel určených pro hru. Tak se podle toho chovejte a nefňukejte. Ono vlastně ohýbání pravidel je pro Čech vlastní, že? :D

Doporučuji tohle vlákno zamknout, řeší se tu pitomosti, jako v parlamentu.:)
  • 0

#104 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:04

B-LeV team napsal/a:
Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete.
.......


Jak nepatří ??

Patří nám ty keše, co jsme nadělali a co se loví. Pokud nebudeme hrát a ty keše zrušíme, tak bude po hře.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#105 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:15

Citecka napsal/a:
já samozřejmě myslel KDE V PRAVIDLECH

Ahá, tak v tom případě takto:
Nárok na zapsání Found It logu vzniká zapsáním se do logbooku fyzické keše, vyjma challenge keší (o)
Z toho tedy vyplývá, že 1, můžeme smazat log člověka, který není v logbooku.
No a pak tady jsou dodatky (o), z kterých se dočteme ještě další situace, v kterých můžeme (či v třetím případě dokonce musíme) logy mazat:
2, pokud log nebo fotografie obsahuje spoiler
3, pokud log obsahuje sprostá slova či se v něm uráží, vyhrožuje
Nic dalšího tam nepíší, nebo jsem alespoň nic dalšího nenašel.
  • 0

#106 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:21

Roman_Jaromer napsal/a:
neměla...

Celá situace s disablováním keší na zimu se mi nelíbí... Nelíbí se mi ani disablování keší na zimu, ani archivování archivování keší, pokud autoři trvají na jejich disablování...

Proč se více bije o to, zda budou odlovitelné celoročně, jen ať kačeři mají co lovit, než za práva autorů, pokud k tomu disablování mají důvod...

Stejně tak mi přijde trochu divné, proč mají některé série výjimku, oproti jednotlivým keším. Hlavně ty série, co jsou podél cest...

PS.: Předesílám, že nejsem zastáncem disablování keší na zimu - já osobně disabluji na zimu pouze 2 keše ze svých 16-ti - kvůli ochraně netopýrů...
Pro šťouraly podotýkám, že další 2 jsou disablované kvůli krádeži a že se chystá jejich obnova a zásadní přepracování, proto trvá trochu déle.


Ona se ta diskuze ubrala trochu jiným směrem, než bylo asi původně myšleno... ;-)

Snad každý soudný člověk dokáže pochopit, že se keš na zimu disabluje, pokud hrozí lovem narušení např. tebou zmiňovaného zimoviště netopýrů...
Tady šlo původně nejspíš o to, že si nějaký "frajer" s anonymním nickem vybral všechny disablované keše v kraji a metodou Ctrl+C a Ctrl+V tam naflákal NA logy bez toho, aby se vůbec zatěžoval zkoumáním, proč a jak dlouho je ta která keš disablovaná - což je samozřejmě volovina ;-)

Mě osobně jenom rozčiluje to, že autor (i když na to má samozřejmě právo) disabluje keš proto, aby nebyly vidět ve sněhu stopy lovců a neprozradil se tak úkryt... To by potom taky bylo možné disablovat keše v létě kvůli vyšlapaným cestičkám v trávě :-(
  • 0

#107 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:21

Jaký podíl keší nesmyslně disablovaných na zimu máte ve svém okolí? Momentálně je u nás 2615 ds cachí, tedy necelých 10 % - ale to mi přijde jako celoroční průměr. Proto mám pocit, že je tohle spíš hon na čarodějnice. Osobně jsem radši, když owner disabluje krabičku kvůli zimě (a tím aspoň prokáže zájem), než když na ni od založení prdí. (Tím se nezastávám nesmyslných disablů, jen si nehodlám zkracovat život nervama kvůli jedné zazimované krabičce :) ) A prosil bych za opuštění zvláště oblíbeného sousloví "typická česká vlastnost" - jelikož se považuju za Čecha, není mi to zrovna příjemné... ;) PS: Sice se tu řeší blbosti, ale jak známo: "Člověk se nepotřebuje dorozumět, ale vykecat."
  • 0

#108 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:26

atributy jsou orientacni, maji napomahat, ne prikazovat (a slusne chovani uz vubec neprikaze). jinak to chcete zakazovat vozickari hledat kes, co ma preskrtlou jeho ikonu :).
  • 0

#109 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 11:39

Tiskar94 napsal/a:
Nárok na zapsání Found It logu vzniká zapsáním se do logbooku fyzické keše,...


No a jsme u toho. Tohle jsem našel taky, ale nenašel jsem - ostatně jako nikdy - prakticky žádné další podobné striktní vyjádření. Zbytek "pravidel" jsou spíše návody "how to...".

A z toho plyne většina kontroverzí, co jsem zažil. Skoro to vypadá, jako by to bylo JEDINÉ pravidlo GC - a leckdo se na tom právě tak točí. Ono by to bylo elegantní, ale nějak to nefunguje...
To pravidlo o logu totiž je až sekundární. Nejdřív by se mělo stejně striktně definovat, CO je to vlastně ta keš a za jakých podmínek se do ní lze logovat, až PAK stanovovat legalitu nálezu. Takhle je to poněkud... zavádějící :D
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#110 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:26

Snad bude pristi rok lepe. ;)
  • 0

#111 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:38

kolombo napsal/a:

B-LeV team napsal/a:
Pořád Vám uniká fakt, že tahle hra Vám nepatří, jenom jí hrajete.
.......


Jak nepatří ??

Patří nám ty keše, co jsme nadělali a co se loví. Pokud nebudeme hrát a ty keše zrušíme, tak bude po hře.


V tom pripade vsechny svoje kese zrus, nikdo Te nenuti je provozovat. Kdyz jsi kese zakladal vedel jsi prece, ze je to zcasti nevdecna prace, kterou delas pro hru. Myslim tim i vraceni casti zazitku, ktere ze hry ziskame. Me tady ale hlavne stve ta neustala negace a odmlouvani a reseni veci, ktere maji jednoducha reseni. nechapu proc si delame problemy i ve svem volnem case.
  • 0

#112 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:41

Citecka napsal/a:
No a jsme u toho. Tohle jsem našel taky, ale nenašel jsem - ostatně jako nikdy - prakticky žádné další podobné striktní vyjádření. Zbytek "pravidel" jsou spíše návody "how to...".


Na to se dá odpovědět jen slovy klasika:
"A když řekl Mojžíš k lidu svému:
Aj, káže vám Bůh, abyste obětovali KRÁVU,
řekli: Zdaž tropíš si z nás žert?
Řekl: Uchovejž Bůh, abych patřil k nerozumným.
Řekli: Popros za nás u Pána svého, aby naznačil nám, jaká má býti.
Řekl: Zajisté praví Pán: Kráva ta nemá býti ani starou, ani jalovicí, nýbrž věku prostředního mezi těmito. Učiňte tudíž, což nakázáno jest vám.
Řekli: Popros za nás u Pána svého, jaké má býti barvy.
Řekl: Zajisté praví Pán: Kráva ta má býti barvy jasně žluté, aby potěšením byla zrakům na ni patřícím.«
Řekli: Popros za nás u Pána svého, aby naznačil nám přesně jaká má býti kráva ona, neboť nám zdají se býti krávy stejnými, a zajisté, zlíbí-li se Bohu, ukáže nám tu pravou.«
Řekl: Zajisté praví Pán: Budiž ta kráva neznavená prací polní a zavodňováním rolí, zdravá, bez poskvrny.
Řekli: Nyní jsi nám dal pravé označení.
Obětovali pak krávu, však málem by tak nebyli učinili.

Váš pan dědeček řekl, abyste vzal nějakou plechovku a nasbíral červy, protože míní jít ráno chytat ryby. Vy se mne ptáte, jakou plechovku, kde ji máte vzít, jací to mají býti červi, kolik jich má býti a jestli by to nemohlo počkat. Pan ředitel mi nedal tak zevrubné pokyny a mohu tedy zodpovědět pouze jednu z vašich otázek, a to tu, týkající se plechovky. Tážete-li se, jakou plechovku, vzpomínám si, že pan ředitel pravil výslovně, že plechovou. Nezmínil se, že je ochoten podat vám spoustu dalších vysvětlení, a můj soukromý názor je, že byste udělal lépe, kdybyste mu nedával takové množství zbytečných otázek. Domnívám se, že by neměl s vámi tolik trpělivosti jako Bůh s tou krávou.
Vy nečtete korán?"

Trošku jsem Vám to naformátoval, aby jste viděli, že nejste zdaleka první, kde se dožadoval přesných pravidel :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#113 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:44

Skoro mám pocit, že je tu někdo trochu víc vztahovačný :D

Roman_Jaromer napsal/a:
Proč se více bije o to, zda budou odlovitelné celoročně, jen ať kačeři mají co lovit, než za práva autorů, pokud k tomu disablování mají důvod...


Protože spousta lidí nechápe, že hru na hledání pokladů vytváří právě autoři těch pokladů.
Geocaching.com je "jen" v postavení vydavatele, který informace o schránce za určitých podmínek zveřejní.
Kdyby shořely servery v Seattlu, našel by se jiný prostor pro zveřejnování informací o ukrytých schránkách. Kdyby zmizely všechny poklady v terénu, můžou v Seattlu klidně zavřít krám.

  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#114 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 12:57

;)
  • 0

#115 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 15:25

Koukám, že se hoši rozhodli vyprovokovat zavření tématu. Tak radši ne, jdu se promazat.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#116 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:06

Citecka napsal/a:
autocenzura


Víte pane "autocenzuro", že je taky možnost ten příspěvek smazat? Ať to tam nezavazí? Tohle je fakt vlákno "nová geodeprese" - shaman kárající za spamování a flejmování, to je fakt vánoční dáreček :D
  • 0
Užívej života...

#117 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:16

puczmeloun napsal/a:
shaman kárající za spamování a flejmování, to je fakt vánoční dáreček :D


jj, to je ten pravej na pohorsovani se kvuli spamu :D.
  • 0

#118 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 16:17

Člověče, nevěděl... napraveno B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#119 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 17:15

Nechte těch osobních útoků a vraťte se raději k meritu věci. Já si myslím, že za vymudlení kešky a tedy i její archivaci může pravděpodobně ten kačer, co se tam naposledy zalogoval, protože honí body a neskrývá svoji činnost před mudly. Kdyby byl co k čemu, tak se zastydí, koupí ownerovi novou krabici a svůj log sám smaže.

Daku napsal/a:
Škoda, že když má někdo potřebu poslat cizí kešku do archuvu nedokáže to udělat pod svým nickem... A dělá tak i u kešek, které byly ukradeny...
Viz například: http://www.geocachin...f4-f89b10fcbd7f

A není to jediná keška, co takhle dopadla

Geodepresivní vlákno bylo zamčeno a tak si nemám kde povzdechnout :)


  • 0

#120 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2012 - 18:02

shaman3 napsal/a:
Nechte těch osobních útoků a vraťte se raději k meritu věci. Já si myslím, že za vymudlení kešky a tedy i její archivaci může pravděpodobně ten kačer, co se tam naposledy zalogoval, protože honí body a neskrývá svoji činnost před mudly. Kdyby byl co k čemu, tak se zastydí, koupí ownerovi novou krabici a svůj log sám smaže.

Daku napsal/a:
Škoda, že když má někdo potřebu poslat cizí kešku do archuvu nedokáže to udělat pod svým nickem... A dělá tak i u kešek, které byly ukradeny...
Viz například: http://www.geocachin...f4-f89b10fcbd7f

A není to jediná keška, co takhle dopadla

Geodepresivní vlákno bylo zamčeno a tak si nemám kde povzdechnout :)


Myslet, je někdy h....o vědět. Co když člověk, který vykrádá keše není ani kačer? A ke všemu se do keší vůbec neloguje? Podle tvého myšlení bych se měl začít bát logovat keše. Protože, by se mohlo stát, že můj log bude poslední a poté ji někdo ukradne. No a já budu mít na triku krádež keše.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama