Přejít na obsah


Fotka

zimní disablování kešek


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
136 odpovědí na toto téma

#81 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 13:34

Citecka napsal/a:
V Alpě jsem dolezl - když sem tam byl poprvý - do horský chaty, igelitku plnou odpadků, a ptám se, kde tam maj koš. Chatamamá mě vzala za křídlo, dovedla do kanclu, na zdi tam visely takový ty tašky z rozkladnýho plastu, a na nich nápis "co si do hor přineseš, to si taky odnes" - tedy, v tom normanským jazyce, samosebou. Zeleně napsaný.

Ono nejsou Alpy jako Alpy, v Rakousku všude čisto, v Dolomitech na první pohled také, ovšem stačí nahlédnout do různých škvír pod kamenech a člověk najde vše - od petek přes rozbité sklo po krabičky od cigaret...
  • 0

#82 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 13:36

PRESEKA napsal/a:

kulhal napsal/a:
Podle mých zkušeností zdaleka nejvíc bordelu v lese zanechají houbaři. Těsně za nimi jsou teenageři, zejména v okolí vyhlídek a odpočinkových míst s lavičkami. Za ně bych zařadil myslivce, zejména ty dobrovolné - pod posedy se dají najít hotové poklady. Lesáci jsou na tom líp, ale i tak nacházím flašky od oleje na mazání řetězů pil a pozůstatky jejich svačin. Výletníci jsou celkem v pohodě, ale i po nich obal od sušenky, papírový kapesník nebo nějaká ta PETka zůstane. Kačeři jsou proti tomu Mirkové Dušínové, mnozí z nich - považte! - odpadky z lesa nosí namísto toho aby je tam nechávali. Já jsem v tomhle optimistou.


...tak u nás, zejména na Třeboňsku, je nutné doplnit na vedoucí pozice ještě rybáře (jedno zda chovatele nebo pouze lovce a pytláky, ale ty druhé určitě mnohem výše v pořadí lidských prasátek) + cykloturisty. Pamatuji lesy bez cyklostezek -dnes bych ji poznal i bez cedulí - stačí sledovat válející se hromady petek v příkopech :@


Já myslím, že zrovna cyklisti moc bordel nedělají. Vodu většinou mají v bidonu, ten se nevyhazuje a občerstvují se u hospod.

Vyjimka je, když jedou závod a bojují o to, jestli bude 2495 nebo 2496. To pak zahazují cokoliv ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#83 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 13:53

kolombo napsal/a:

PRESEKA napsal/a:
cykloturisty. Pamatuji lesy bez cyklostezek -dnes bych ji poznal i bez cedulí - stačí sledovat válející se hromady petek v příkopech :@

Já myslím, že zrovna cyklisti moc bordel nedělají. Vodu většinou mají v bidonu, ten se nevyhazuje a občerstvují se u hospod.

Souhlas s kolombem - cyklista má pití ve vaku, nebo případně v láhvi. Tu ale nevyhodí v terénu, naopak ji na prvním vhodném místě doplní. Jestli existuje někdo, kdo si veze třeba tři lahve a první dvě odhodí, to se mi moc nezdá...
  • 0

#84 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:06

Pro ty, kdo si myslí, že zimní disablování sérií, i těch umístěných u asfaltek, už nefrčí, doporučuji např. GC3F812 a koneckonců všech cca 20 keší této série...
  • 0

#85 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 17:51

hanska napsal/a:

cz_bew napsal/a:
Precetl jsem si kazdopadne jeho "enable listing" log na te kesi kvuli ktere zase a opet vykopal tuhle valecnou sekeru a nemuzu se nejak prestat divit.
Zda se mi, ze si nejak plete hru s necim uplne jinym.

Opravdu si momentalne neumim predstavit, co ze to vlastne na jare bude chtit resit, viz: Pokud ovšem po zime zjistím, že byla krabicka nekým poškozena (zlomené packy apod. opravdu nejsou zpusobeny samovolne), budu toto následne rešit! Jen doufám, že bude merit všem stejne, jiste se rázem stane velmi oblíbeným nejen z mé strany!

Jenom pro info - original Lock&lock krabickam by pobyt na horach ublizit nemel, ulomeni pracek by nastalo pouze pri hrubem mechanickem zachazeni, bezne i za -30stupnu by mela dat v pohode.
Zvlaste pak kdyz se jedna o kes autora ktery vystupuje jako ohromny eko-zachrance a bojovnik proti nepravostem jako je chozeni po lese :)

Nedá mi to a musím na tebe reagovat veřejně: ad 1) v období bez sněhové pokrývky lze keš odlovit bez nutnosti zásahu do kořenového systému stromu, pod sněhem to půjde dosti těžko - následkem může být poškození kořenového systému stromu a jeho úmrtí. A některým kačerům je jedno, že je krabička přimrzlá, ty zajímá jen jak se do ní za každou cenu dostat, bohužel. A řešení je jednoduché - v případě zjištění poškození krabičky po zimě způsobeném kačery nechám krabičku na dožití, případně tam budu na zimu vždy dávat filmovku apod...A že onen reviewer neměří zdaleka všem stejně, je jasno snad všem - jak by pak mohl projít disable u krabičky umístěné těsně u břehu rybníku či zimní disable krabičky v pařezu v nížině naprosto bez problémů?
ad 2) určitě nejsem proti pohybu v lese, ale i pro kačery platí zákony. Ono by stačilo se podívat na seznam mých keší a hned bys zjistil, že proti pohybu v lese nejsem, když mám naprostou většinu keší umístěnu mimo cesty v místech, kam se člověk dostane pěšky, max. na kole...


Fajn že reaguješ veřejně, mohu díky tomu reagovat stejně.

Ad 1 - Víš (řekl bych že ano) že na horách bývá mnohde normální mít i zimní variantu keše? Takže pak nevadí že velká lock&lock je zamrzlá metr pod sněhem a ledem, protože boduchtivý kačer se spokojeně zaloguje do logbooku mikrovky (která rozhodně na ty 3 lidi co tam v zimě polezou postačí). Vyřešíš tím 2 mouchy jednou ranou (keš nedisabluješ, bude v provozu a neriskuješ poškození). Tak proč nejdeš touhle cestou když se o tu krabičku a strom tak bojíš? Cílem geocachingu původně bylo a doufám že stále je, ukázat zajímavé míst. To že se zaloguju do mikrovky která je tam z objektivních důvodů snad není problém, ne?

Neříkej prosím "onen", když je jasné že myslíš Moraviana. Stejně tak, teď když jsi si prolinkoval profil, nechápu proč se nevrátiš zpátky ke správnému profilu. Vydávat se za někoho jiného taky o lecčems svědčí, nemyslíš? Bohužel zjevně patříš do sorty lidí, kteří potřebují mít Českou státní normu i na chůzi po schodech, když ji nemají, bezradně zůstanou stát dole nebo budou pokoušet ostatním co ty schody normálně vyjdou vysvětlovat jak by po nich vlastně měli chodit.
  • 0

#86 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 18:58

kolombo napsal/a:
Já myslím, že zrovna cyklisti moc bordel nedělají. Vodu většinou mají v bidonu, ten se nevyhazuje a občerstvují se u hospod.
Vyjimka je, když jedou závod a bojují o to, jestli bude 2495 nebo 2496. To pak zahazují cokoliv ...

Jo, šel jsem jednou po brdském hřebenu po nějakém závodě a všude se válely obaly od takových těch předražených müsli tyčinek.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#87 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:05

cz_bew napsal/a:
Víš (řekl bych že ano) že na horách bývá mnohde normální mít i zimní variantu keše? Takže pak nevadí že velká lock&lock je zamrzlá metr pod sněhem a ledem, protože boduchtivý kačer se spokojeně zaloguje do logbooku mikrovky (která rozhodně na ty 3 lidi co tam v zimě polezou postačí). Vyřešíš tím 2 mouchy jednou ranou (keš nedisabluješ, bude v provozu a neriskuješ poškození). Tak proč nejdeš touhle cestou když se o tu krabičku a strom tak bojíš? Cílem geocachingu původně bylo a doufám že stále je, ukázat zajímavé míst. To že se zaloguju do mikrovky která je tam z objektivních důvodů snad není problém, ne?

Tak ono ne všude lze udělat i zimní úkryt tak, aby se nemuselo nějak výrazně měnit umístění kešky (tj. bez nutnosti schválení reviewerem)... A to je zrovna případ mé lokality. Navíc nechci, aby byla zimní varianta v mnohem snadněji přístupném terénu, to bych tam mohl rovnou dát i tu letní, ovšem její výdrž by asi byla dosti nižší:(
  • 0

#88 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2013 - 19:32

hanska napsal/a:

cz_bew napsal/a:
Víš (řekl bych že ano) že na horách bývá mnohde normální mít i zimní variantu keše? Takže pak nevadí že velká lock&lock je zamrzlá metr pod sněhem a ledem, protože boduchtivý kačer se spokojeně zaloguje do logbooku mikrovky (která rozhodně na ty 3 lidi co tam v zimě polezou postačí). Vyřešíš tím 2 mouchy jednou ranou (keš nedisabluješ, bude v provozu a neriskuješ poškození). Tak proč nejdeš touhle cestou když se o tu krabičku a strom tak bojíš? Cílem geocachingu původně bylo a doufám že stále je, ukázat zajímavé míst. To že se zaloguju do mikrovky která je tam z objektivních důvodů snad není problém, ne?

Tak ono ne všude lze udělat i zimní úkryt tak, aby se nemuselo nějak výrazně měnit umístění kešky (tj. bez nutnosti schválení reviewerem)... A to je zrovna případ mé lokality. Navíc nechci, aby byla zimní varianta v mnohem snadněji přístupném terénu, to bych tam mohl rovnou dát i tu letní, ovšem její výdrž by asi byla dosti nižší:(

jasně, dej tu zimní do ještě vyššího terénu, co kdyby jednu z nich třeba někdo z lovců i našel... ještě by ti vzal ten bod za Found It :DB)
  • 0

#89 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 14:41

kulhal napsal/a:
Dovolím si nesouhlasit. Křivoklátsko křižuji už hezkých pár let. Pěšky i na kole, sám, se psy, s rodinou nebo s kamarády. V každém ročním období. Pozoruji, jak se mění krajina - a bavím se zvrhlou zábavou, totiž sběrem odpadků. Podle mých zkušeností zdaleka nejvíc bordelu v lese zanechají houbaři. Těsně za nimi jsou teenageři, zejména v okolí vyhlídek a odpočinkových míst s lavičkami. Za ně bych zařadil myslivce, zejména ty dobrovolné - pod posedy se dají najít hotové poklady. Lesáci jsou na tom líp, ale i tak nacházím flašky od oleje na mazání řetězů pil a pozůstatky jejich svačin. Výletníci jsou celkem v pohodě, ale i po nich obal od sušenky, papírový kapesník nebo nějaká ta PETka zůstane. Kačeři jsou proti tomu Mirkové Dušínové, mnozí z nich - považte! - odpadky z lesa nosí namísto toho aby je tam nechávali. Já jsem v tomhle optimistou.

No já tedy ne, tohle je totiž o výchově a ne o tom, jestli jde člověk do lesa zrovna jako houbař, myslivec, nebo kačer.
  • 0

#90 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 21:57

shaman3 napsal/a:
No já tedy ne, tohle je totiž o výchově a ne o tom, jestli jde člověk do lesa zrovna jako houbař, myslivec, nebo kačer.

V tomhle se Shamanem nelze než souhlasit. V každé skupině lidí, která se věnuje určitému koníčku, se najdou vzory hodné následování i potenciální kriminálníci. Kačerstvo rozhodně není andělský sbor, ani k němu nemá z uvedených skupin nejblíž. Kromě toho třeba já se považuju za kačera, turistu, cyklistu i houbaře ;).
  • 0

#91 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 21:58

hanska napsal/a:

shaman3 napsal/a:
Všechno je to jenom o jedné věci, owner se musí naučit ukrýt tu keš do takového úkrytu, aby nehrozilo její zničení v zimě. Nedávejte prostě ty keše do takových nízkopoložených úkrytů, které budou v zimě pod sněhem nebo dokonce pod ledem.

Shaman nezklamal:) Že to mnohde zejména na horách nejde, to tě asi nenapadlo - dávat všude ptačí budky je trošku blbé...

Však jsou jistě i jiné možnosti ne?

http://www.slapoty.cz/photos/6288.jpg

http://img7.ceskatel...oto09/11726.jpg

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#92 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2013 - 22:11

hanska napsal/a:
Shaman nezklamal:) Že to mnohde zejména na horách nejde, to tě asi nenapadlo - dávat všude ptačí budky je trošku blbé...


Ale určitě jde :). U nás v Jizerkách třeba převládají sáčky na smrčkách. Pak je třeba možnost na keš přidělat očko a zavěsit (GC28833), pověsit někam nějakou strečovou potvoru (GC1M1NJ), a nebo třeba něco úplně jiného (GC3N2WP) :). Fantazii se meze nekladou ;).
  • 0

#93 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 8:23

Tak tak, ono by to chtělo, aby owner při zakládání keše trochu přemýšlel, aby vzal v úvahu, jak ta jeho keš bude vypadat po dešti, jak bude vypadat v zimě, jak v létě, jak jí může ohrozit vichřice nebo hluboký sníh nebo vysoká voda anebo třeba led. Zabalit krabici do igeliťáku a šoupnout ji pod kořen stromu umí 99 % ownerů, a děkovací logy od kačerů, kteří si ušpinili ruce od mokrého a zplesnivělého igeliťáku na smradlavé krabici, to pak dokonce považuje za samozřejmost !!! Ale to je o nezkušenosti ownerů, ownera může bohužel dělat každý, já bych dovolil ukrývat keše až těm, kteří sami naleznou alespoň 1000 keší, protože ti již budou mít nějakou tu zkušenost, kvalita keší by se tím jistě o takových 10 % zlepšila.
  • 0

#94 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 8:48

shaman3 napsal/a:
Tak tak, ono by to chtělo, aby owner při zakládání keše trochu přemýšlel, aby vzal v úvahu, jak ta jeho keš bude vypadat po dešti, jak bude vypadat v zimě, jak v létě, jak jí může ohrozit vichřice nebo hluboký sníh nebo vysoká voda anebo třeba led. Zabalit krabici do igeliťáku a šoupnout ji pod kořen stromu umí 99 % ownerů, a děkovací logy od kačerů, kteří si ušpinili ruce od mokrého a zplesnivělého igeliťáku na smradlavé krabici, to pak dokonce považuje za samozřejmost !!! Ale to je o nezkušenosti ownerů, ownera může bohužel dělat každý, já bych dovolil ukrývat keše až těm, kteří sami naleznou alespoň 1000 keší, protože ti již budou mít nějakou tu zkušenost, kvalita keší by se tím jistě o takových 10 % zlepšila.

Řekl bůh, kterej nikdy žádnou keš nezaložil a kterému cse nelíbí 99% keší který našel. Tak se na tuhle hru vyser a jdi si cvrnkat mtřeba kuličky. Už mě a ne jen mě ta tvoje věčně omýlaná písnička pořád dokola nebaví.
  • 0

#95 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:04

Já věřím, že jsi se v tom mém příspěvku jako owner nekvalitní keše také poznal. Ano máš pravdu, tvoji nekvalitní keš jsem také nalezl, až jednou nějakou keš založím, tak si z té tvé vezmu příklad, jak se to nemá dělat. Pro pravdu se každý zlobí.
  • 0

#96 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:05

martinracek26 napsal/a:
Řekl bůh, kterej nikdy žádnou keš nezaložil a kterém u cse nelíbí 99% keší který našel. Tak se na tuhle hru vyser a jdi si cvrnkat mtřeba kuličky. Už mě a ne jen mě ta tvoje věčně omýlaná písnička pořád dokola nebaví.

Máš pravdu, ale bojím se, že ho to v provokacích jen povzbudí.
Marně přemýšlím, který spisovatel napsal o kriticích (něco tomto smyslu):
Kritik je člověk, který vám plamenně vysvětlí, jak by vaše dílo napsal on, kdyby to uměl. ;)
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#97 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:08

Až já jednou založím keš, to bude taková kvalita, že ji málokdo zvládne najít, ale určitě ji nebudu na zimu disablovat, bude to kvalitní skrýš. B)
  • 0

#98 martinracek26

martinracek26

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 971 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:24

shaman3 napsal/a:
Já věřím, že jsi se v tom mém příspěvku jako owner nekvalitní keše také poznal. Ano máš pravdu, tvoji nekvalitní keš jsem také nalezl, až jednou nějakou keš založím, tak si z té tvé vezmu příklad, jak se to nemá dělat. Pro pravdu se každý zlobí.

Až nějakou založíš potom kritizuj. Když si myslíš že moje je nekvalitní, jak myslíš, podle logů ostatních to tak nevypadá, bohužel tvoje nastavená měřítka jsou tak trošku mimo realitu, ale to ty dost dobře nepochopíš. Dokud ty nějakou nezaložíš, tak by si měl raději šoupat nohama a bejt vděčnej za to co ti kdo nabízí k odlovu, nebo si najdi jinou zábavu.
  • 0

#99 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:25

shaman3 napsal/a:
Až já jednou založím keš, to bude taková kvalita, že ji málokdo zvládne najít, ale určitě ji nebudu na zimu disablovat, bude to kvalitní skrýš. B)


A řekneš nám kde je? Prozradíš finální souřadnice? Tak jak to chceš ty po ostatních?
  • 0

#100 hrabosata

hrabosata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 9:28

shaman3 napsal/a:
Až já jednou založím keš, to bude taková kvalita, že ji málokdo zvládne najít, ale určitě ji nebudu na zimu disablovat, bude to kvalitní skrýš. B)

Tak podle tebe je kvalitní keš taková, co se nedá najít? Tak s publikací takové se na GC.com ani neobtěžuj :D. Ostatní totiž krabičky hledají proto, aby je našli, a ne naopak.
A pokud by všichni měli na keše stejné nároky jako ty, tak by geocaching ani nevznikl.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama