Přejít na obsah


Fotka

nový Garmin 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
190 odpovědí na toto téma

#121 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2013 - 19:33

Design pěkný, asi je i tenčí, takže šikovnější do menší ruky, ale podle fotek to vypadá, že display už není tolik zapuštěný čili až tolik chráněný před poškozením. A rozdíl mezi 600 a 650 ?
  • 0

#122 Greenhornik

Greenhornik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2013 - 9:15

Rozdíl je v přítomnosti fotoaparátu
  • 0

#123 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 13:29

Tak uz mam oregona 600 v ruce. Pekna hracka a pro mne masivni upgrade z cyklo Edge 705. Zatim bych to shrnul takto + display citelny dobre i na slunicku + citlivost displaje + rychlost nacitani mapy a obsluhy - nelogicnost prace s keskama (narozdil od Locuse na smartphonovi) - velikost a vaha (tohle si na riditka kola asi davat nebudu) Zeptam se majitele jinych oregonu na workflow s krabkama. Je to tak, ze kontextove menu (zalogovat, hint) atd je dostupne jen kdyz dam "jet" = navigovat k vybrane krabce. Osobne jsem cekal, ze po kliknuti na krabku se mi zobrazi listing s logy (coz se deje) a moznost ji zalogovat a hint (coz se nedeje). BTW: ad cena - no taky jsem se snazil ji dostat ze zahranici, ale rozhodne jsem ji nenasel v evrope za lepsi cenu (spis drazsi). Z USA kdyz si pripocitam clo, dovoz a dan, tak jsem taky na drazsi cene. A nechtelo se mi cekat na verzi bez map - alespon mam po delsi dobe zase jednou legalni PRO verzi mapy. Zaslouzi si za ten rozvoj trochu podpory ne?
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#124 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 13:49

Ano, ano - hint a nalezeno můžeš dát až po "jet". Nedávno se tu někdo divil, že se mu na Dakotě nezobrazuje hint a bylo to tím, že nedal "jet" - bez toho se opravdu nezobrazí. Stejné to je u O450.
  • 0

#125 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 13:58

zvedavkanocni napsal/a:
Ano, ano - hint a nalezeno můžeš dát až po "jet". Nedávno se tu někdo divil, že se mu na Dakotě nezobrazuje hint a bylo to tím, že nedal "jet" - bez toho se opravdu nezobrazí. Stejné to je u O450.


Ok, díky! Tak jsem to pochopil správně a stále trvá bod o nelogičnosti takového chování. Nicméně co jsem pochopil, tak Garmin asi takové věci vyladit nehodlá a považuje to za standard - uživatelé si zvyknou :(
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#126 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 20 květen 2013 - 14:07

mě mnohem víc vadí, že se nedají editovat souřadnice keše - což u mysterek a multin by se vcelku hodilo, takhle se musí nejprve "Jet" za ručně definovanými body a když se krabička najde, tak se člověk musí přepnout na danou kešku, aby jí mohl zalogovat - kdyby se souřadnice daly zeditovat, tak pak by v navigaci zůstala keška s finálními souřadnicemi a doma by se daly snadno někam zaarchivovat
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#127 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 15:30

Řekla bych, že už tu někdo radil, jak si nahrát ke keším vyluštěné souřadnice a pak se vyhneš uvedenému postupu - ale já to nedělám, jelikož ještě nekamarádím s gg. A je otázka, který postup zabere víc času.;)
  • 0

#128 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 20 květen 2013 - 15:41

no pokud si to vylušrím doma, tak to není problém, ale pokud se to musí luštit až v terénu, tak to už pak nejde
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#129 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 20:27

Kreten8 napsal/a:
mě mnohem víc vadí, že se nedají editovat souřadnice keše - což u mysterek a multin by se vcelku hodilo, takhle se musí nejprve "Jet" za ručně definovanými body a když se krabička najde, tak se člověk musí přepnout na danou kešku, aby jí mohl zalogovat - kdyby se souřadnice daly zeditovat, tak pak by v navigaci zůstala keška s finálními souřadnicemi a doma by se daly snadno někam zaarchivovat


Já tedy nevím, jestli myslíme to samé. Ale když najedu na menu kešky v 600, tak kromě hintu a možnosti zalogovat tam je v menu i položka "souřadnice", kde se dá hnedka rychle měnit souřadnice keše.
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#130 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 20 květen 2013 - 20:46

Tak to je v tom případě výrazná a užitečná novinka, kterou staré Oregony nemají - mám 550 s posledním FW 6.20 (a eTrex 10 také ne)
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#131 Blexa

Blexa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 21:01

Nechci ti brat iluze, ale tuhle funkci ma Oregon 550 od verze firmware 3.80.
  • 0

#132 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 21:06

zvedavkanocni napsal/a:
Ano, ano - hint a nalezeno můžeš dát až po "jet". Nedávno se tu někdo divil, že se mu na Dakotě nezobrazuje hint a bylo to tím, že nedal "jet" - bez toho se opravdu nezobrazí. Stejné to je u O450.


To je a zároveň není pravda :) Stačí se trošku skamarádit s GeoGetem a při použití vhodného exportního skriptu ani není třeba mačkat "Jet" (hrozný překlad, "START" z mé, a nejen z mé češtiny mi přijde vhodnější) a člověk vidí listing, hint, waypointy a třeba 5 posledních logů ;)
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#133 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 21:18

Paja.V napsal/a:

zvedavkanocni napsal/a:
Ano, ano - hint a nalezeno můžeš dát až po "jet". Nedávno se tu někdo divil, že se mu na Dakotě nezobrazuje hint a bylo to tím, že nedal "jet" - bez toho se opravdu nezobrazí. Stejné to je u O450.


To je a zároveň není pravda :) Stačí se trošku skamarádit s GeoGetem a při použití vhodného exportního skriptu ani není třeba mačkat "Jet" (hrozný překlad, "START" z mé, a nejen z mé češtiny mi přijde vhodnější) a člověk vidí listing, hint, waypointy a třeba 5 posledních logů ;)


A rovnou i zalogovat? To jsou dvě věci, které mi v přímém náhledu krabky chybí - hint a logování. Předpokládám, když to umí GG, tak i GSAK by se to mel dat naucit...
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#134 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 21:21

Ne, logovat v přímém náhledu nejde. On už podle názvu slouží k "nahlédnutí" na všelijaké informace, ne na provádění akcí. Ohledně GSAKu ti neporadím.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#135 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 22:21

Sice je to vlákno o novém Garminu, ale nedá mi to, abych se nezeptala jako správná lama: když umí změnit souřadnice i O550, nemohl by to umět i O450 po nějaké aktualizaci softwaru? Mám momentálně 5.20 a už mě známí upozorňovali, že bych Oregonu měla dopřát nějakou změnu....jen nemám přehled, v čem jsou dál vylepšení a jaká je nejvyšší verze s. pro O450.
  • 0

#136 Paja.V

Paja.V

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 516 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2013 - 22:39

Už ale opravdu poslední OT.

Oregon x50 samozřejmě UMÍ změnit souřadnice kešky v jejím menu. Nevím, jak je to pojmenováno v originálním překladu, já to mám ve své češtině přeloženo jako "Zadat další stage" - přijde mi to nejlogičtější a rozhodně to nejvíce používám právě po vypočtení další stage nějaké multiny. A nejnovější verze FW (mám to i zmíněno v podpisu) je verze 6.20 vydaná 25.března 2013.
  • 0
Oregon 450 + Topo Czech 2013 PRO

Má čeština pro Oregon x50 a aktuální FW 6.40

#137 madbin

madbin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 0:53

Taky si s nim uz hraju :-) Tady jsou moje prvni postrehy: +citelnost a citlivost displaye +ggz format a s tim souvisejici nemomezeny pocet kesi v GPS +podpora bluetooth komunikace s mobilni verzi basecampu +kalendar konecne zobrazuje odlovene kese podle dnu +lepe konfigurovatelne menu +hodne vylepsena prace s trasami +uzivatelske nastaveni tlacitek +rychlejsi a lepsi listovani dlouhymi listingy -bojim se, ze ten display moc nevydrzi pokud GPS spadne (neni tak zapustenej a ma vetsi plochu) -krytka na USB opet nebudi moc duveru. -firmware ma par bugu, (ale to mely nove Garminy bohuzel vzdycky) -subjektivne mi prijde ze nesedi tak dobe v ruce -rychlost prekreslovani mapy mi bohuzel prijde spise stejna jak u 550, pri otevirani seznamu kesi je i o neco pomalejsi -neumi 2 datova na mape (jen 4) a jeste nejsou pruhledna Doufejme, ze nektere minusy jeste opravi dalsi firmwary...
  • 0

#138 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 7:36

Jestli firmware bude delat stejna parta jako u Etrex30, tak dalsi verze budou jen horsi a horsi. Mimochodem, ty Etrexy take nemaji zapusteny displej, zjevne je to jejich trend v designu.
  • 0

#139 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 7:41

madbin napsal/a:

-firmware ma par bugu, (ale to mely nove Garminy bohuzel vzdycky)

Doufejme, ze nektere minusy jeste opravi dalsi firmwary...


Hmm predpokladam, ze pokud v geocache_visits.txt najdu
Na Vartov,2013-05-20T15:04Z,Found it,""
Na Vartov,2013-05-20T15:12Z,Found it,""
Na Vartov,2013-05-20T15:20Z,Found it,""

tak je to jeden z bugu ze? Misto kodu tam uklada cast nazvu :(

Jinak se mi vcera zahryzl v beznem provozu (na kole). Doufam, ze to nebude moc caste - to se mi se starym Edge nestavalo...
  • 0
Venku prší nebo všechny krabky odlovené? Začtěte se do Tesaříka a můžete začít sami tvořit nejen originální kešky...

#140 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2013 - 7:44

Hm, o display jsem tu někde s obavami psala. Krytky USB bych se naopak už po poslední zkušenosti nebála - dřív jsem ji považovala za nejslabší místo - můj O450 přežil před pár dny neplánované úplné ponoření do špinavé hluboké kaluže naprosto bez úhony, až jsem nevěřícně zírala. Téměř jsem se s ním loučila a funguje naprosto běžně, krytka překvapila - po použití kabelu při navracení z ní nemám dobrý pocit, ale zřejmě je lepší než jaký vzbuzuje subjektivní dojem. Překvapilo mě, že novinka nesedí až tak dobře v ruce - můžeš napsat, co jsi měl jako předchozí navigaci?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama