Přejít na obsah


Fotka

statistiky na project-gc.com


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
66 odpovědí na toto téma

#41 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 12:59

Pěkný nesmysl. Prý mám 61 kombinací z 81. Kde bych je vzal? Koukám, že mám nějaké T5 (ve skutečnosti jedinou, a to podceněnou). A vidím, že před 20 dny jsem našel T5. Jak to? Tu keš jsem našel někdy v létě a byla v dutině stromu v metrové výši. A vidím, že je T5 to, co jsem našel na hrázi pod kamenem. Atd. Prostě ProjectGC bere aktuální stav. Ne stav v době lovu. A asi se s tím nedá nic dělat. Budu dál používat Autostat a výhledově Stator.

Stránky se neplatícím členům aktualizují cca jednou týdně. Vycucnou informace z geocachingu a jsou 100% spolehlivé. Může se stát, že se trochu špatně naimportuje obsah, takže to může občas lehce zpřeházet pořadí nálezů, ale vždy se to srovná. Pokud o těch T5 keších nevíš, tak je buď owneři změnili, nebo jsi se zalogovat do špatných keší. Já měl třeba matrix hotov až do doby, než se jeden owner rozhodl ponížit terén u kešky a tím z ČR odstranil jednu z 16 těchto kombinací. :mellow:

 

A já znám minimálně jednu osobu, která si platí členství proto, aby se jí nezobrazovaly statistiky. Tato osoba však toto používá i na ofiko stránkách gc, kde má v profilu průhledný neklikací banner.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 21 listopad 2014 - 13:00

  • 0

#42 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 15:38

Je fakt, že se na stránky taky dívám, nejčastěji asi sleduji statistiky a porovnávám je s jinými kačery. A pak samozřejmě kontrola challenge keší. Díky všem za odhalení dalších funkcí, je to sice taková hračička, ale pobaví. Členství si taky zaplatím, jak už tady psali jiní, ten člověk si podporu zaslouží.

 

Ještě mě napadlo, nevíte, jestli se s tvůrcem dá nějak komunikovat? Třeba aby ve statistikách doplnil další odznaky? Některé tam chybí.


  • 0

#43 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 16:11

Napůl v žertu jsem před časem na kontaktní email napsal, že v seznamu challenge checkerů chyběla buď Praha 360 nebo ČR 360, přesně už nevím. K ověřovátku se šlo dostat z listingu keše, ale při zobrazení seznamu ověřovátek pro ČR se tam nezobrazovalo. 

 

Odpověď přišla poměrně záhy s díky za upozornění a vzápětí se seznam rozšířil.  :)


  • 0

#44 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 16:14


Ještě mě napadlo, nevíte, jestli se s tvůrcem dá nějak komunikovat? Třeba aby ve statistikách doplnil další odznaky? Některé tam chybí.

Da. Ja ganjovi kdysi napsal prosbu o novej feature, odpovedel mi ze to by bylo zajimavy a nejsem prvnii kdo to chce a zanedlouho se to tam fakt objevilo. Kraviny delat nebude, ale rozumnejm vecem je pristupnej. Ale odznaky asi na zadost neprida, vi ze tam chybej a kdyby chtel davno je tam dal. Vymysli neco zajimavejsiho :-)


  • 0

#45 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 22:36

Stránky se neplatícím členům aktualizují cca jednou týdně. Vycucnou informace z geocachingu a jsou 100% spolehlivé. Může se stát, že se trochu špatně naimportuje obsah, takže to může občas lehce zpřeházet pořadí nálezů, ale vždy se to srovná. Pokud o těch T5 keších nevíš, tak je buď owneři změnili, nebo jsi se zalogovat do špatných keší. Já měl třeba matrix hotov až do doby, než se jeden owner rozhodl ponížit terén u kešky a tím z ČR odstranil jednu z 16 těchto kombinací. :mellow:

 

A já znám minimálně jednu osobu, která si platí členství proto, aby se jí nezobrazovaly statistiky. Tato osoba však toto používá i na ofiko stránkách gc, kde má v profilu průhledný neklikací banner.

Nene. Pro mě je to dvojka, i když se změnila na pětku. Jinak se to brát nedá. To by někdo mohl dát petky na zem, po odlovu je zvednout na stromy a to by se najednou plnil matrix. Já v geogetu nalezené už neaktualizuju. Tak si to udržuju ve stavu, jak jsem to našel. A tak mi to připadá správné. Jenomže to by na projekt, který pracuje s živými daty, bylo asi moc náročné, držet D/T v úrovni, kdy ho konkrétní člověk našel. Jsou to dva pohledy na jednu věc, ale aktualizovat po nalezení, mi připadá jako nesmysl.


  • 2

#46 KAMPJ

KAMPJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2014 - 23:12

Stránky se neplatícím členům aktualizují cca jednou týdně. Vycucnou informace z geocachingu a jsou 100% spolehlivé. Může se stát, že se trochu špatně naimportuje obsah, takže to může občas lehce zpřeházet pořadí nálezů, ale vždy se to srovná. Pokud o těch T5 keších nevíš, tak je buď owneři změnili, nebo jsi se zalogovat do špatných keší. Já měl třeba matrix hotov až do doby, než se jeden owner rozhodl ponížit terén u kešky a tím z ČR odstranil jednu z 16 těchto kombinací. :mellow:

 

A já znám minimálně jednu osobu, která si platí členství proto, aby se jí nezobrazovaly statistiky. Tato osoba však toto používá i na ofiko stránkách gc, kde má v profilu průhledný neklikací banner.

Pamatuji si, že měl hodně obsáhlý profil a pak najednou informace dal pryč a pak ještě přidal ten banner. Nevím co se najednou stalo, že přišla taková změna.


  • 0

#47 Pnov

Pnov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2014 - 8:50

Pěkný nesmysl. Prý mám 61 kombinací z 81. Kde bych je vzal? Koukám, že mám nějaké T5 (ve skutečnosti jedinou, a to podceněnou). A vidím, že před 20 dny jsem našel T5. Jak to? Tu keš jsem našel někdy v létě a byla v dutině stromu v metrové výši. A vidím, že je T5 to, co jsem našel na hrázi pod kamenem. Atd. Prostě ProjectGC bere aktuální stav. Ne stav v době lovu. A asi se s tím nedá nic dělat. Budu dál používat Autostat a výhledově Stator.

1. Ve tvých statistikách na Project-GC se nikde nepíše, že jsi tu T5 našel před dvaceti dny.

2. Dle logů prvních nálezců je zřejmé, že se o T5 jedná od samého začátku.

3. Jestli je s tou keší něco v nepořádku, což dle dalších logů zjevně je, není to problém Project-GC.


Tento příspěvek byl upraven od Pnov: 22 listopad 2014 - 8:57

  • 0

P%C5%88ov.png


#48 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2014 - 9:42

Já jsem tu keš nalezl jako D/T 3,5/2, opravdu tehdy byla asi v metrové výšce. Pokud byla původně i teď T5, pro mě to nic neznamená. Měl bych levnou T5, to je pravda, ale proč?

A osobně si myslím, že dát stromovku kousek od centra Lomnice n.Luž, k rybníčku, kam chodí psíčkaři, není moc vhodné.


  • 0

#49 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2014 - 9:50

Já viděl nano T5 na konstrukci rampy, po které chodí lidi z parkoviště do nákupáku. V listingu je akorát napsáno, že ochranka o keši ví. Ale stejně jsme ji nehledali, nedovedu si představit, jak se tam kačer houpe mezi lidmi, a že jich tam bylo. :-)


  • 0

#50 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2014 - 11:57

Nene. Pro mě je to dvojka, i když se změnila na pětku. Jinak se to brát nedá. To by někdo mohl dát petky na zem, po odlovu je zvednout na stromy a to by se najednou plnil matrix. Já v geogetu nalezené už neaktualizuju. Tak si to udržuju ve stavu, jak jsem to našel. A tak mi to připadá správné. Jenomže to by na projekt, který pracuje s živými daty, bylo asi moc náročné, držet D/T v úrovni, kdy ho konkrétní člověk našel. Jsou to dva pohledy na jednu věc, ale aktualizovat po nalezení, mi připadá jako nesmysl.

Jenze to co zminujes neni problem project-gc, ale v tomhle pripade zrejme spis nesvepravneho ownera, kterej cvici s D/T kombinaci jak ho napadne a zaklada smesnou T5 kdyz sam ani nema zadnou T5 odlovenou.

 

Jinak samozrejme svoje statistiky si delej jak chces, ale priprav se na to, ze treba jestli nekdy pujdes na nejaky chalenge a podobny veci zavisly na statistikach, nikoho tvoje vlastni statistiky zajimat nebudou. Jede se podle oficialnich a ty jsou jen dvoje - od grounspeaku a project-gc. Oboje davaj stejny udaje a jsou brany za spravny. Nenadavej na statistiky, nadavej na ownera.


  • 2

#51 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 8:18

Zaujal mě rozpor mezi statistikami na project-gc a tím, co tvrdí GS.

Dle infografiky http://project-gc.co...?article=130925 bylo 25.9.2013 cca 2,8 mil lidí, kteří zalogovali alespoň 1 keš za v jednom dni (tj. zalogovali nějakou keš). Přitom GS dnes uvádí, že kačerů je přes 6 milionů. To za ten rok a něco přibyly 3 miliony, nebo že by v databázi GS bylo tolik lidí, co nemají ani jeden nález...


Tento příspěvek byl upraven od Roman_Jaromer: 25 listopad 2014 - 8:18

  • 0

#52 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 9:39

Jenze to co zminujes neni problem project-gc, ale v tomhle pripade zrejme spis nesvepravneho ownera, kterej cvici s D/T kombinaci jak ho napadne a zaklada smesnou T5 kdyz sam ani nema zadnou T5 odlovenou.

 

Jinak samozrejme svoje statistiky si delej jak chces, ale priprav se na to, ze treba jestli nekdy pujdes na nejaky chalenge a podobny veci zavisly na statistikach, nikoho tvoje vlastni statistiky zajimat nebudou. Jede se podle oficialnich a ty jsou jen dvoje - od grounspeaku a project-gc. Oboje davaj stejny udaje a jsou brany za spravny. Nenadavej na statistiky, nadavej na ownera.

Já nenadávám na ownera ani na GS. Obojí počítání je správné, jen každé jiné. PRO MĚ je důležité, CO jsem našel, ne na co se to změnilo. Změna D/T je běžná, ale o kousek, ne o tři stupně. I když chápu ownera, že chtěl třeba keš udržet v provozu, než se dostane na opravu ve výšce. Ale dělá tak binec ve statistikách a informační šum - už vidím partu kačerů s horolezeckým vybavením, jak jde Lomnicí k rybníku pro keš ve výši očí na stromečku.

Nebo jsem se měl učit srbochorvatsky a doufat, že se Jugoslávie rozpadne a budu bezpracně umět další jazyk?


  • 0

#53 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 10:18

Správné počítání je takové, které vychází ze stránek geocaching.com, jakékoliv jiné je chybné co do relevantnosti při použití kdekoliv jinde, než u tebe v počítači či v hlavě.

 

Můžeš třeba napsat ownerovi, proč je nyní keš T5, když před tím byla T2,5 či kolik. Pokud je to nyní T5, tak určitě nebude jenom tak ve výši očí, ale nejspíš někde nahoře na stromě. Pokud je tak nízko, že se na ni dá dosáhnout, stačí jen napsat ownerovi (opět), napsat mu NM log, či NA log, pokud by nereagoval. Hodnocení keší se mění a je třeba s tím počítat, nemůžeš říct, našel jsem to a to a tak to zůstane, holt si owner občas usmyslí a nastane změna, kterou jsme nutni bezpodmínečně akceptovat, pokud je vše v rámci pravidel.


  • 0

#54 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 10:38

Taky mám statistiky ze své "offline", neaktualizované databáze nálezů, z daty z doby nálezu keší, protože mnohdy se mění dokonce i typ schránky, z multiny je tradička, z tradičky multina, terény a difikulty se časem mění, takže statistika, kterou generuje GC.com do svých statistik v profilu, se od těch mých liší. Moc smysl to nedává, je podle mne škoda, že to GC. com nedokáže zpracovávat z historického stavu k datu nálezu; jak by to bylo technicky těžké, bůhví, ale každopádně teď už je to fuk.

Ani já to nemám úplně správně, protože v době, kdy GSAK přecházel z nižší verze na vyšší, tak databázi nálezů v té době projel automaticky a zaktualizoval :( Takže ty úplně nejstarší nálezy mám některé taky špatně.

(na druhé straně, čert to vem, i když pro puntičkáře jako já je to těžká rána)


  • 0

#55 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 10:41

Statistiky na GC.com mají jen PM členové. Takže vše (chalenge), co by záviselo na oficiálních statistikách, je PMonly.

Nebo může owner uznat, že hledač podmínku splnil, i když na jeho oficiálních statistikách to nevidí.

Bavíme se tu o detailech, které si každý pro sebe může dělat jak chce, ale mě je prostě proti mysli tvrdit, že jsem našel T5 stromovku, když jsem na ten strom nevylezl, ani mi ji nikdo ze stromu nepodal (to pro případ kontroverzního logování T5 na zemi - ale alespoň bych mohl tvrdit, že to T5 byla).


  • 1

#56 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 11:17

Mýlíš se, statistiky má každý na svém profilu veřejně dostupné, včetně BM členů: http://www.geocaching.com/profile/. Pouze generování PQ s vlastními nálezy je pouze pro PM, stejně jako jakákoliv jiná PQ. Navíc je to vcelku nepodstatné, protože velice detailní statistiky jsou na project-gc.com, kde k nim má přístup kdokoliv. Takže vše (challenge), které závisí na oficiálních statistikách, jsou BM přístupné bez rozdílu.

 

Je samozřejmě každého věc, co kde a jak našel, taky bych se nechlubil T5 keší, ke které jsem se nedostal nebo kterou jsem neodlovil. Ale stačí jeden klik kohokoliv cizího na internetu a má přístup ke statistikám, kde je uvedeno, že jsem tu T5 nalezl, pak už je jen na každém, zda se po dotazu přizná nebo ne.


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 25 listopad 2014 - 11:21

  • 0

#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 11:56

Tak nevím.

http://ctrlv.cz/hhmS

Je pravda, že statistiky sice nevidím, ale seznam odlovených ano, a to v aktuálním stavu.

Kdysi tam nějaká základní statistika byla, ale to už je pryč.


  • 0

#58 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 25 listopad 2014 - 12:22

ale já jako PM tvoje statistiky vidím html://ctrlv.cz/nVq9

Tento příspěvek byl upraven od Kreten8: 25 listopad 2014 - 12:27

  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#59 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 13:05

Hmm... Pokud nefungují ty na GC.com, tak na project-gc.com fungují bez problémů a PM být opravdu nemusíš, takže výmlouvat se na BM fakt nejde.


  • 0

#60 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2014 - 14:14

Správné počítání je takové, které vychází ze stránek geocaching.com, jakékoliv jiné je chybné co do relevantnosti při použití kdekoliv jinde, než u tebe v počítači či v hlavě.

 

Můžeš třeba napsat ownerovi, proč je nyní keš T5, když před tím byla T2,5 či kolik. Pokud je to nyní T5, tak určitě nebude jenom tak ve výši očí, ale nejspíš někde nahoře na stromě. Pokud je tak nízko, že se na ni dá dosáhnout, stačí jen napsat ownerovi (opět), napsat mu NM log, či NA log, pokud by nereagoval. Hodnocení keší se mění a je třeba s tím počítat, nemůžeš říct, našel jsem to a to a tak to zůstane, holt si owner občas usmyslí a nastane změna, kterou jsme nutni bezpodmínečně akceptovat, pokud je vše v rámci pravidel.

 

To mluvíš úplně o ničem jiném. Všechny statistiky "vycházejí ze stránek geocaching". Tedy z listingů a logů. Jenže listingy (a někdu i logy) se v čase mění. Někdy málo, někdy podstatně. Ulovíš keš 5/5 a ownerovi se to přes noc rozleží a udělá z ní polovičatou. Nebo spadne ze stromu a ownerovi se jí nechce dávat zpátky. Prostě listingy a vlastnosti keší se v čase mění. 

 

Statistiky na GC.COM i statistiky na Project-GC jsou vždy na základě posledního aktuálního stavu listingů a logů. Žádnou historii neznají. Pokud někdo lpí na stavu, ve kterém lovil, musí si velmi pečlivě udržovat ve vlastní databázi původní stav keší. Zdůrazňuji, že původní zde znamená v čase jeho odlovu. Jedna a ta samá keš může své vlastnosti změnit klidně několikrát a každý lovec ji pak má ve stavu svého nálezu úplně jinak. Jeden 5/5, druhý 3/3 a třetí 1/1 (trochu přeháním...).


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama