Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3604 odpovědí na toto téma

#3541 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2016 - 13:24

Ach jo, zemřel J.K.M.
Rodině přeji upřímnou soustrast.


Tato smutná zpráva se zde již objevila. Také se připojuji s vyjádřením upřímné soustrasti. I mě postihla ztráta člena rodiny, a to koncem prosince.
  • 0

#3542 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 8:40

Take si myslim, ze se jeden clovek nemuze plnohodnotne starat o desitky  kesi,  

O tom by se dalo polemizovat...

 

Rodině J.K.M. taktéž vyjadřuji hlubokou soustrast.


  • 0

#3543 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 13:05

Take si myslim, ze se jeden clovek nemuze plnohodnotne starat desitky  az stovky kesi,  mnohdy to ma podobne dusledky.

 

Naprosto souhlasím. Problém však nevidím ve vlastnících, ale spíše v kačerech: vlastník keše není od toho, aby ji každý týden obnovoval do tip-ťop kvality jen proto, že ji navštívilo několik kačerů a vzali si vše, co se jim hodilo: kromě hraček pro děti a jiných věcí na výměnu mizí i tužky, ořezávátka, mudlokarty a logbook překvapivě občas také. Samozřejmě nemluvím o rabování mudly ani o ničení zvěří a přírodou, to je jiná kapitola. Osobně se průběžným návštěvám vlastních keší snažím vyhýbat, protože kromě nutkání dát věci do pořádku mám vždy depku z toho, pro koho tu hru vlastně vytváříme a také samozřejmě proč vůbec. A když pochopíš beznaděj, do které mohou hráči dostat vlastníky, snadno pochopíš, proč někdo rezignuje. =)

 

V minulosti jsem si vsiml, ze adopce kesi nejsou nijak v mode. kaceri zalozi kes (mnohdy povedenou), ale jiz nemaji silu, cas... se o ni starat, takze kvalita kese upada. Mnohdy o adopci maji zajem jini, a jak jsem se i docetl, o kesku se kolikrat i staraji, ale owner jim ji k adopci neda.

 

Od Šamana jsem dvě mimo jeho aktuální dosah adoptoval, protože jde o velmi staré keše a považoval bych za ztrátu pro hru, kdyby zmizely.

Lukáši, po letech můžeš mít ke keši určitý citový vztah, přestože jej už nedokážeš přetavit v její servis. Přesto ji nebudeš chtít nechat prvnímu náhodnému, kdo přijde, že by se o ní staral, protože nemáš vůbec žádnou jistotu, že ho servis či hra vůbec nepřestane po půl roce bavit a keš nepošle – bez ohledu na její historii – do archivu. Svou roli může mít i ego, neb po poskytnutí keše k adopci zmizí stopy, že jsi se několik let staral právě o tu konkrétní keš a zábavu pro stovky či tisíce lidí.

A vůbec, zkus prosím několik neudržovaných keší ve svém okolí, které má smysl zachovat, adoptovat.


  • 8

#3544 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 13:24

O tom by se dalo polemizovat...

 

 

Až budeš mít víc dětí, nežli keší, uvidíš…  :D


  • 3

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3545 Lukas&Verca

Lukas&Verca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 13:38

Až budeš mít víc dětí, nežli keší, uvidíš…  :D

Tak to teda vsechna cest, u nas je zatim stav nerozhodne. A uprimne, nepomer ve prospech kesi si do budoucna dokazu predstavit vice. :)


  • 0

#3546 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 13:52

Až budeš mít víc dětí, nežli keší, uvidíš…  :D

 To si bez masivní archivace nedokáži představit =)


  • 3

#3547 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 14:08

 To si bez masivní archivace nedokáži představit =)

Proč?  :) 

 

http://tn.nova.cz/cl...ho-potomku.html


  • 1

#3548 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 16:40

Tech CITO akci uz zacina byt 16. v Praze a okoli nejak moc. Skoda, ze to neni rozprostreny i na jine dny. Jsem zvedavej, kolik lidi staci obehnout vsechny.


  • 1

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#3549 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 17:06

Take si myslim, ze se jeden clovek nemuze plnohodnotne starat desitky  az stovky kesi,  mnohdy to ma podobne dusledky.

 

Vše je otázkou priorit a toho, co zrovna v životě potřebuješ dělat. Nikdy nevíš, co dotyčný zrovna prožívá.

 

Znám kačera, který má stovky keší a většina jeho keší, co jsem navštívil (desítky) byly naprosto v pořádku, bez jediné chybičky a moc pěkně udělané.

Naproti tomu znám kačery, kteří mají jednu dvě keše, o které se nestarají. Vše je o lidech. 

 

Krom toho autor taky není otrok, aby kvůli popsanému logbooku nebo ztracené krabičce okamžitě jel keš obnovovat. Občas taky zjistíš, že ani nikdo nenapíše, že je potřeba vyměnit logbook, nebo se ti třeba originální logbook ztratí a najdeš pak v keši jen stránku papíru a sám se divíš, proč ti chodí logy, že logbook nic moc, když nikdo nenapíše, že logbook zmizel.

Samozřejmě disablování nedostupné keše by mělo být samozřejmostí, ovšem i tady je možnost, že jeden či dva emaily s logem se dají snadno přehlédnout.


  • 3

#3550 von Bronin

von Bronin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 314 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 18:48

Naprosto souhlasím. Problém však nevidím ve vlastnících, ale spíše v kačerech: vlastník keše není od toho, aby ji každý týden obnovoval do tip-ťop kvality jen proto, že ji navštívilo několik kačerů a vzali si vše, co se jim hodilo: kromě hraček pro děti a jiných věcí na výměnu mizí i tužky, ořezávátka, mudlokarty a logbook překvapivě občas také. Samozřejmě nemluvím o rabování mudly ani o ničení zvěří a přírodou, to je jiná kapitola. Osobně se průběžným návštěvám vlastních keší snažím vyhýbat, protože kromě nutkání dát věci do pořádku mám vždy depku z toho, pro koho tu hru vlastně vytváříme a také samozřejmě proč vůbec. A když pochopíš beznaděj, do které mohou hráči dostat vlastníky, snadno pochopíš, proč někdo rezignuje. =)
 

 
Od Šamana jsem dvě mimo jeho aktuální dosah adoptoval, protože jde o velmi staré keše a považoval bych za ztrátu pro hru, kdyby zmizely.
Lukáši, po letech můžeš mít ke keši určitý citový vztah, přestože jej už nedokážeš přetavit v její servis. Přesto ji nebudeš chtít nechat prvnímu náhodnému, kdo přijde, že by se o ní staral, protože nemáš vůbec žádnou jistotu, že ho servis či hra vůbec nepřestane po půl roce bavit a keš nepošle – bez ohledu na její historii – do archivu. Svou roli může mít i ego, neb po poskytnutí keše k adopci zmizí stopy, že jsi se několik let staral právě o tu konkrétní keš a zábavu pro stovky či tisíce lidí.
A vůbec, zkus prosím několik neudržovaných keší ve svém okolí, které má smysl zachovat, adoptovat.

 

Krásně napsáno. Kdyby se všichni chovali jako lidé, nebylo by tolik poničených krabek a údržba by byla procházkou růžovým sadem pro ownery. Také jsem toho názoru, že owner není otrok keší ani hráčů...O adopci si myslím totéž co kolega...K adopci se autorům často nechce, keš zmizí z jejich profilu, jako by ji nikdy neměli. Jako bych všechno úsilí prostě dal někomu jinému, takže adopce ownera může mrzet, pokud má ke keši "citový vztah". Jsem toho názoru, že keš má 3 rovnocenné části (listing, schránka, místo), jen ta krabička není všechno (i když si to často lidi myslí)


Tento příspěvek byl upraven od von Bronin: 23 březen 2016 - 18:52

  • 11

#3551 mh.mail

mh.mail

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 844 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 19:21

Souhlasím s AHA & team, Romanem_Jaromer a von Broninem, že owner není otrok kačerů. Z některých kačerů mám delší dobu pocit, že owner v jejich pojetí má samé povinnosti (starat se, aby v kešce bylo pořád něco na výměnu, doplňovat logbook a opravovat krabičku, běda jak utrpí jejich estetické požadavky) a žádná práva (já si můžu odlovit keš jakýmkoliv způsobem a owner může akorát držet hubu a krok, běda jak si dovolí mi smazat log). Je potřeba si uvědomit, že tahle hra bude taková, jakou si ji uděláme. Pokud budou kačeři vykrádat kešky, případně provádět downtrade (což je sice totéž, ale zní to lépe), ničit je nebo okolí, pokud se budou chovat arogantně k nezúčastněným osobám, nemůžeme očekávat, že se úroveň nějak pozvedne. Pořád se tu omílají příklady, jak „hrozné“ keše si dovolili založit někteří začátečníci, že ale je tolik tzv. zkušených, kteří se neštítí kdejaké špatnosti, to si je málokdo ochoten připustit.

 

Co se týká adopce — taky nehodlám svoje keše dát k adopci, pokud dospěju k názoru, že je budu archivovat, tak je zaarchivuju. Stejně tak se nebudu ucházet o adopci jiných keší. Prostě každý za své a na svůj vlastní účet.


  • 5

„Kdo podvádí, ochuzuje jenom sám sebe.“
http://gc.i-mh.net/ | gc@i-mh.net


#3552 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 22:05

http://tn.nova.cz/cl...z-30-tisic.html

Tak to abychom při výletech za keškou nejdřív projeli či prošli tu kterou obec, hledali nástěnky a tabule, jestli nemají zrovna zákaz vstupu do lesa...

Jestli by si spíš neměli ti lovci obehnat tu část lesa páskou... :-)

Tento příspěvek byl upraven od Alf Gang: 23 březen 2016 - 22:08

  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#3553 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 23:28

Tak to je jeste celkem v pohode. Rychlonozka mam dojem dostal od hajnyho pokutu 60 tisic.

 

Jinak docela zajimava situace by nastala, kdyby se nekdo nasral a nejakyho toho zelenyho muzika legalne drzenou zbrani v lese zastrelil. Jasna sebeobrana. Bylo jich tam nekolik a zbesile strileli mym smerem, nezbylo mi nez se branit, jinak bych byl mrtvej. Ze by byl zakaz vstupu do lesa by jim nijak nepomohlo, ze nesmim do lesa (nebo kamkoliv jinam) jeste neznamena ze kdyz tam jsem, muzou po mne strilet. maj mi dat tu pokutu a ne po me strilet kulovnici. Docela by me zajimalo jak by tohle soud resil.


  • 2

#3554 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 23:56

1oz9.png


  • 1

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#3555 MiroslavRouta

MiroslavRouta

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 23 březen 2016 - 23:57

Tak 70 deti neplanuju :-D :-D
V ramci moznosti se snazim sve kese udrzovat v co nejlepsi kondici. Owner neni otrok, samozrejme, ale ty kese jsou i jeho vizitka. Svou kes bych k adopci v zivote nedal...
  • 0

#3556 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 8:27

Ona ostatně archivace není žádná tragédie, cache (tedy její virtuální část) tím nemizí ze světa, je stále dostupná a lze si ji otevřít a zavzpomínat. Je to přirozená finální fáze života kešky. :)


  • 3

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#3557 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 13:19

http://tn.nova.cz/cl...z-30-tisic.html

Tak to abychom při výletech za keškou nejdřív projeli či prošli tu kterou obec, hledali nástěnky a tabule, jestli nemají zrovna zákaz vstupu do lesa...

Jestli by si spíš neměli ti lovci obehnat tu část lesa páskou... :-)

Klasický nadpis á la BLESK. Za houbaření a vycházku lesem rozhodně nehrozí pokuta, to jen ti deb.lové potřebovali mít lákavý článek. :( :angry:


Tento příspěvek byl upraven od Novom: 24 březen 2016 - 13:19

  • 1

#3558 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 734 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 13:31

Klasický nadpis á la BLESK. Za houbaření a vycházku lesem rozhodně nehrozí pokuta, to jen ti deb.lové potřebovali mít lákavý článek. :( :angry:


To sice ano, ten titulek, ale faktem je, že když někam jedeme - ať už na houby, procházku, kešky nebo všechno dohromady, tak prostě vlítneme do lesa a nezjišťujeme v přilehlých obcích na nástěnkách a vyhláškách, jestli tam mají zrovna teď zákaz.
  • 0

Sony Xperia Z3 Compact - (v záběhu), HTC Desire (v záloze) + c:geo; Oregon 450 odešel do věčných lovišť :-(

 

 

 


#3559 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 16:06

Tak to je jeste celkem v pohode. Rychlonozka mam dojem dostal od hajnyho pokutu 60 tisic.

 

Jinak docela zajimava situace by nastala, kdyby se nekdo nasral a nejakyho toho zelenyho muzika legalne drzenou zbrani v lese zastrelil. Jasna sebeobrana. Bylo jich tam nekolik a zbesile strileli mym smerem, nezbylo mi nez se branit, jinak bych byl mrtvej. Ze by byl zakaz vstupu do lesa by jim nijak nepomohlo, ze nesmim do lesa (nebo kamkoliv jinam) jeste neznamena ze kdyz tam jsem, muzou po mne strilet. maj mi dat tu pokutu a ne po me strilet kulovnici. Docela by me zajimalo jak by tohle soud resil.

Držitelé zbraní bývají rozumní, takže k takové situaci nedojde.
Zákaz vstupu do lesa je vždy uveden na vstupních cestách.


  • 1

#3560 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2016 - 16:15

Držitelé zbraní bývají rozumní, takže k takové situaci nedojde.
Zákaz vstupu do lesa je vždy uveden na vstupních cestách.

A ty chodíš obvykle do lesa vstupní cestou? :D O té rozumnosti mám taky své pochyby.


  • 5




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama