Přejít na obsah


Fotka

Geodepresivní koutek III


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3604 odpovědí na toto téma

#3581 24cenda

24cenda

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 14 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 13:30

Také se mi stalo že jsem vložil TB do keše a než jsem z Jičína dojel do Pardubic, tak mi ho někdo grabnul. Tak jsem se trošku naštval. Ale protože jsem věděl kod, tak jsem mu ho grábnul zpět a v klidu zalogoval a vložil do keše. Kolega trošku nechápal kam se mu poděl TB který si vyzvedl :P


  • 1

#3582 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 13:55

Toto možná patří spíše do opačného vlákna, ale po jednom eventu, kde se masově opisovaly kódy cestovatelů, tak nějaký nováček všechny zalogoval omylem Grab it místo Discovered it. Většina postižených to tehdy ale vzala s pochopením a humorem, ale pokud někdo tenkrát mezitím vložil cestovatele do kešky, a neměl jeho kód, tak bylo vymalováno. Mně se stal podobný případ mnohokrát, vždy jsem to s dotyčným nějak vyřešil.


  • 0

#3583 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 14:26

No na jednom eventu v Rakousku se na takovém seznamu kdovíjak objevil kód mého dva roky ztraceného coinu. Tak jsem měl pak dost práce s mazáním logů. :angry:


  • 0

#3584 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 14:48

Když už někomu musím travela grabnout, tak se vrátím ke svému logu té keše a protáhnu ho tam. Tomu kačerovi se nic nestane a trasa zůstane zachována.


  • 2

#3585 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 15:18

Akorát je blbý, že když vám ňákej ignorant grabne cestovatele, než dojdete od keše domů, a vy ho grabnete zpátky a vložíte do keše, tak se občas stane, že dotyčnej ignorant se na to pak už vykašle, cestovatele strčí neznámo kam a on pak v tý keši virtuálně leží měsíce až léta, přičemž vy vypadáte jako ten, kdo ho měl poslední.


  • 2

#3586 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 19:25

Akorát je blbý, že když vám ňákej ignorant grabne cestovatele, než dojdete od keše domů, a vy ho grabnete zpátky a vložíte do keše, tak se občas stane, že dotyčnej ignorant se na to pak už vykašle, cestovatele strčí neznámo kam a on pak v tý keši virtuálně leží měsíce až léta, přičemž vy vypadáte jako ten, kdo ho měl poslední.

 

Přesně tohle se mi poslední dobou stalo dvakrát. Snažím vybírat zodpovědně místa vhodná pro TB a taky aby nasbírala kilometry. A pak koukáte doma na monitor a TB v kelu. Vážně jsem raději když mi někdo napíše v tom smyslu jestli bych mohl laskavě ten TB zapsat, že by ho rád posunul. No, malinko jsem dotčený ;) , ale sednu k PC a odepíšu, že ho co nejdřív zapíšu, že zapisuji po pořadí jak sem kešky našel  a zítra to bude OK. Tím je to vyřízeno. Já vím že ho někdo vyzvedl a rychle se snažím zapsat. :) Zkrátka stačí jen napsat. Já to raději zopakuji ještě jednou. Stačí jen napsat!  ;) 


  • 0

#3587 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 20:28

Jelikož na eventy nechodím a hromadné logování TB na eventech jde mimo mé chápání, třeba mi někdo zkušenější poradí. Jeden můj TB byl vložen (placed) na event v Německu. Proběhlo hromadné logování, naštěstí asi jen čtyř lidí. Za pár dnů byl event archivovaný a můj TB tam stále visí. Co mohu očekávat? 


  • 0

#3588 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 20:52

Co mohu očekávat? 

Že naděje umírá poslední. Bohužel toto se děje docela často, i mně po skončení eventu zůstali vložení cestovatelé, ale na místě nic nezbylo, takže jsem je po pár měsících, když se neobjevili, musel prohlásit za ztracené. Někteří majitelé pak výslovně uvádějí, že se jejich cestovatelé nesmí na eventy vůbec brát.

Takže:

1.) Někdo si ho vzal, ale ještě nezalogoval, takže se ještě objeví

2.) Někdo ho vzal a nezaloguje ho, no prostě ho čmajznul, takže už se neobjeví

3.) Ztratil se na místě, ale třeba se ještě objeví, nebo taky už ne, protože na eventech bývá občas zmatek

4.) Taky někdo vkládá cestovatele do eventu, přestože ve skutečnosti ho tam ani nevytáhne, ale to by ho nikdo v tomto případě nelogoval, pokud to není jako na megáči v Brně, kde se kódy psaly na tabuli a vlastní předměty tam ani nebyly

Ale obecně, pokud ho někdo vložil na event, tak to většinou znamená, že ho tam někde položil na stůl nebo do krabice (třeba na megáči v Praze se válela ta krabice v průchodu na zemi), a lidi si opisovali kódy nebo je fotili, a postupně si cestovatele rozebírali.


  • 0

#3589 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 07 duben 2016 - 22:47

Ale obecně, pokud ho někdo vložil na event, tak to většinou znamená, že ho tam někde položil na stůl nebo do krabice (třeba na megáči v Praze se válela ta krabice v průchodu na zemi), a lidi si opisovali kódy nebo je fotili, a postupně si cestovatele rozebírali.


V Havl. Brodě je ta krabice na stole, sedí u toho člověk a zapisuje, kdo ten předmět vložil. Myslím, že zapisuje i vyzvednutí.

Tento příspěvek byl upraven od kalubr: 07 duben 2016 - 22:51

  • 3

#3590 Berani MH

Berani MH

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 16:26

Nečekal jsem, že můj první příspěvek bude v tomto fóru.

Keše od Vincenz07 jsou známé daleko za hranicí Českého ráje (Sherwoodu). Bohužel se našel nějaký omezený jedinec.

GC5H3K4

5.png Archive
05.04.2016

jak to tak vypadá, řádí tu škodná. A bohužel to odnesla tato keš. Toto už na náhodu nevypadá. V jeden den zmizela druhá keš ze serie. A jelikož byla přidělaná, tak někdo musel přijít připraven a s jasným úmyslem krást.

Jak jsem řekl, zlodějům se v dobách Robina Hooda usekla ruka.

Tahle keš mi v hlavě ležela tak 2 roky. Pracoval jsem na ní 2 měsíce než jsem své myšlenky uvedl do stavu jaký mohlo vidět 167 kačerů. Kvůli ní jsem vyrobil speciální CWG, mechanismus jsem vymýšlel aby fungoval bezchybně a dlouze ho testoval. Byla to jedinečná záležitost, která se v tomto provedení těžko nalézá. Je mi smutno z toho, že to více kačerů neuvidí a nezkusí.

Mohl bych ti tu nadávat, protože mám na tebe opravdu zlost. Ale myslím, že mi je tě spíš líto...doufám, že ti keš udělá radost. Dej si ji do ložnice a každý den si protoč jedno CWG.

Keš obnovovat nebudu, to ani nejde.

Děkuji všem za krásné logy, FP a vše co bylo napsáno k téhle krabičce...

Váš Robin Hood


  • 0

#3591 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 16:56

Ještě horší je to, že mu dotyčný jedinec ukradl celou sérii /nebo alespoň její větší část). Dokonce snad i jednotlivé stg.

Kdo lovil, ví, jak to měl Vincenz vymakané.

 

Nějak se nám tady v okolí ty krádeže množí. 

Vloni kompletní série od Tailor týmu "Srandičky z bedničky".

Opakovaně se ztrácejí krabičky z mysterek, které vydržely třeba i 8 let bez údržby a náhle 3x zmizí.

Brzy může nastat doba, kdy ownerům dojde trpělivost, prachy a chuť, a prostě keše hodí do archivu, místo aby je donekonečna obnovovali.

Stejně jako to udělal Vincenz.

Nedivím se mu. 


  • 3

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#3592 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2016 - 19:57

Vincenzovy luxusní keše jsou zničeny? To je smutek. Čím víc lidí tuhle hru (?) hraje, tím víc je známá, tím větší je možnost, že osloví - poněkud jinak - i idiota. A ten radostně s keší zatočí.

Myslím, že obrany není, bohužel. Celé je to založeno na důvěře.

 

Jinak o minulém víkendu jsem byl účastníkem poslední velké husí cesty. Další legenda (po 12 letech - přičemž první opravu potřebovala po 10 letech existence), GCM443 - Velká husí cesta, skončila.


Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 08 duben 2016 - 22:25

  • 0

#3593 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 10:47

Nejhorší na tom je, že jestli byly ukradeny opravdu všechny stage, tak to není dílo člověka, který cache náhodou našel a zničil, ale někoho, kdo se rozhodl cíleně škodit. Zajímalo by mne, co se tomu člověku honí hlavou.


  • 1
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3594 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 11:13

Jinak o minulém víkendu jsem byl účastníkem poslední velké husí cesty. Další legenda (po 12 letech - přičemž první opravu potřebovala po 10 letech existence), GCM443 - Velká husí cesta, skončila.

Velká škoda! Jedna z mých tak pěti, deseti nejmilejších keší, zázrak z časů, kdy byly tamní lesy ještě pusté a kešky se označovaly šestipísmenným kódem. Bez ní už nebude český geocaching tím, čím býval…


  • 2

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3595 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 11:26

Nečekal jsem, že můj první příspěvek bude v tomto fóru.

Keše od Vincenz07 jsou známé daleko za hranicí Českého ráje (Sherwoodu). Bohužel se našel nějaký omezený jedinec.

GC5H3K4

5.png Archive
05.04.2016

jak to tak vypadá, řádí tu škodná. A bohužel to odnesla tato keš. Toto už na náhodu nevypadá. V jeden den zmizela druhá keš ze serie. A jelikož byla přidělaná, tak někdo musel přijít připraven a s jasným úmyslem krást.

Jak jsem řekl, zlodějům se v dobách Robina Hooda usekla ruka.

 

Je otázkou (spíš pro lokální znalce), zda to nemůže být dílo známých místních budižkničemů z ochrany přírody. Precedens by tu již byl.


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#3596 zirafka183

zirafka183

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 16:49

Jinak o minulém víkendu jsem byl účastníkem poslední velké husí cesty. Další legenda (po 12 letech - přičemž první opravu potřebovala po 10 letech existence), GCM443 - Velká husí cesta, skončila.

Také jsem zamáčkla slzu, byla to jedna z nejskvělejších keší, které jsem navštívila, je jí velká škoda


  • 1

#3597 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 17:07

Je otázkou (spíš pro lokální znalce), zda to nemůže být dílo známých místních budižkničemů z ochrany přírody. Precedens by tu již byl

V těchto končinách už byl konflikt s jedním samozvaným ochráncem přírody ale bylo to už před delší dobou a potom se nic nedělo.

Nicméně GCJHM3 někdo krade opakovaně, GC48DM6 teď zmizela taky, moje GCY9V7 zmizela mezi 29.12. a 30.12. i když tam spíše podezírám nějakého cachera, že mu spadla do té skalní rozsedliny dole a nepřiznal se.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3598 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 567 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 19:18

Nečekal jsem, že můj první příspěvek bude v tomto fóru.

Keše od Vincenz07 jsou známé daleko za hranicí Českého ráje (Sherwoodu). Bohužel se našel nějaký omezený jedinec.

GC5H3K4

5.png Archive
05.04.2016

jak to tak vypadá, řádí tu škodná....

 


 

 

 

Bacha, nepřítel naslouchá...

Moc bych za to nedal, že už zase začal řádit  :angry:  :angry:  :angry:  - http://jt.wz.cz/canc...aj_varovani.htm


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 09 duben 2016 - 19:28
příspěvek upraven - vytažena odpověď z citace

  • 1
Vložený obrázek

#3599 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 09 duben 2016 - 20:36

Bacha, nepřítel naslouchá...

Moc bych za to nedal, že už zase začal řádit  :angry:  :angry:  :angry:  - http://jt.wz.cz/canc...aj_varovani.htm

Takhle cílevědomě se zatím neprojevoval, tahle škodná má očividně účet na GC a jde po cachích velmi tvrdě. Jsem zvědavý, jestli někdy praskne, kdo to dělá.


  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#3600 Barbuxa

Barbuxa

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 10 duben 2016 - 9:03

Nečekal jsem, že můj první příspěvek bude v tomto fóru.

Keše od Vincenz07 jsou známé daleko za hranicí Českého ráje (Sherwoodu). Bohužel se našel nějaký omezený jedinec.

GC5H3K4

5.png Archive
05.04.2016

jak to tak vypadá, řádí tu škodná. 

 

Byly to moje neoblíbenější keše a byla jsem moc ráda, že jsou hned "za rohem". Chyběla nám poslední :( vlastně první z celé série  a nechávali jsme si ji na jaro. Vincenzovi kešky pro nás vždycky znamenaly něco trochu víc. Kolikrát nás také pořádně potrápily :) ale výsledek za to vždycky stál. Sherwood bez Robina už nebude tím Sherwoodem, co býval. 

Nechápu, co někdo může mít z takových krádeží a je mi z toho tak nějak smutno :( hlavně kvůli Vincenzovi. 


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama