Přejít na obsah


Fotka

Geocaching pro mudloturisty??? Česká Lípa


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
64 odpovědí na toto téma

#1 Pampelisatka

Pampelisatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:34

Ahoj, dnes jsem dostala jakožto zakladatelka jedné z více keší v Lípě tento mail: Dobrý den, dovoluji si Vás tímto informovat o novém projektu města Česká Lípa s názvem „Za poklady Českou Lípou.“ V rámci tohoto projektu město využívá celosvětově oblíbenou hru - geocaching. Do Městského informačního centra, které se nachází na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě, pořídilo město tři GPS přístroje a vytvořilo si svůj profil na www.geocaching.com. Pokud turisté (zejména rodiny s dětmi) přijdou do našeho centra s dotazem na efektivní využití volného času ve městě, chceme jim nabídnout zapůjčení GPS, pomocí které se mohou vydat hledat kešky-poklady ve městě. Pomocí našeho profilu si poté vyberou kešku-poklad, za kterým se vydají. Je možné, že si turisté ze seznamu vyberou zrovna Vaši keš s názvem Latimerie podivná. Turisté budou o pravidlech geocachingu informováni (tedy že je nesmí nikdo vidět, že musí keš neporušenou vrátit přesně na to samé místo, jako ji našli apod.) a budeme si při návratu ověřovat, zda všechna pravidla splnili. Na doporučení zkušeného „kačera“ však kontaktuji přímo Vás, abyste o této situaci věděl. Děkuji za pochopení. S úctou, Mgr.Kristýna Brožová, tisková mluvčí MěÚ Česká Lípa Myslíte si, že by něco takového mohlo fungovat??? Měla bych k tomu sama pár výhrad a otázek, ale chci se nejprve zeptat co si o tom myslíte vy ostatní kačeři???
  • 0

#2 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:37

Já bych jim to infocentrum zapálil.
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#3 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:47

Přímo na Latimerii podivnou si dobře pamatuji, byli jsme pro ní cca pře měsícem, je to moc pěkná keš :) Na jednu stranu to nezní až tak hrozně. Některé to možná chytne a stanou se z nich lovci. Ale, přimo tento jejich nápad nepodporuji, nedopadne to dobře...
  • 0

#4 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:47

O tom jaký dopad na geocaching to bude mít nemá už smysl mluvit, to je furt dokola. Mě by spíš zajímalo, co ti lidi ještě nevymyslí, jen aby mohli nabízet lidem atrakce. Chudáci lidé v České Lípě budou od nynějška osvobozeni od věčné nudy. Potápění se žraloky nebo cestu na severní pól za 12 hodin tam nenabízí?
  • 0

#5 Arandur9424

Arandur9424

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 88 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 19:53

Osobně bych rád viděl jak turisté - nezkušení lovci (kteří mají GPSku poprvé v ruce) loví Latimérii podivnou :) Tohle provedení keše se nezapomíná a rozhodně není tradičním...
  • 0
Pokud Vás mé mysterky obtěžují, tak je prosím neluštěte...

#6 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:11

Tak tohle fungovat nebude. Hold Lípa bude zachvilku asi jen pro PM, docela pochybuju že budou chtít dávat peníze aby viděli keše v okolí. Ale každopádně tím keše v okolí utrpí.
  • 0

#7 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:30

Na to je jediná odpověď: Připravit jim 2-3 keše mimo systém GC, které provedou návštěvníky městem. A pokud by mi takhle někdo využíval keše, pošlu mu účtenku na krabičku a cestovné za údržbu keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#8 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:32

Nápad kolomba se mi zdá dobrý. Příprava několika mimoGC keší pro turisti a vše by bylo ok, ne? ;)
  • 0

#9 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:39

Jj. Určitě ty GPSky pořídili z EU dotací, tak proč by Ti nemohli přispět na údržbu. ;)
  • 0

#10 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 20:53

ahoj Pampeliško, i vy ostatní - přesně tohle mi psal večer Hodinář, že mu taky psali na Sluneční hodiny a co já na to - jsem ráda, že mi takový email nepřišel, naštěstí mám pro město neluštitelnou mysterku :-D tohle jsem Hodinářovi odepsala:

čau,
no to teda koukáme :-o to si dělají srandu ne? Biker je z toho pěkně vytočenej. No ještě že tu máme jen mysterku, tu jim snad město luštit nebude. Mě by třeba zajímalo, jak chtějí "po návratu ověřovat, zda všechna pravidla splnili".

Biker říká, že by jí odepsal, že si nic takového nepřeje, a že by tu keš radši poslal do archivu. Anebo by jí prý překlopil pouze pro Premium, beztak místní mají odloveno.

To je neskutečný, stejně. Ještě by mě zajímalo, jak chtějí pořešit to, když jim to nějaký owner odmítne, že tam ty lidi nepustěj? Stejně když otevřou mapu, tak to tam prostě uviděj. A pochybuju, že město bude řešit nějaký ignorlist.

Ach jo :-/

  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#11 Pampelisatka

Pampelisatka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 21:09

Děkuju za názory. Taky se mi líbí Kolombův nápad s keškami přímo pro turisty, je rozhodně lepší než poslat je na naše....;)
  • 0

#12 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:22

Fajn, takže ti město břitce sdělilo, že na tvoji keš, kterou jsi ve svém volném čase, za svoje peníze a s jistě nemalým usilím pro KAČERY připravila, budou posílat mudly. Dovoluji si ten e-mail trochu parafrázovat: Dobrý den, dovoluji si Vás tímto informovat o novém projektu města Česká Lípa s názvem "Projeďte se Českou Lípou." V rámci tohoto projektu město využívá celosvětově oblíbenou hru - řízení automobilu. Do Městského informačního centra, které se nachází na náměstí T. G. Masaryka v České Lípě, najalo město tři učitele jízdy a vytvořilo si svůj profil na www.naucseridit.com Pokud turisté (zejména rodiny s dětmi) přijdou do našeho centra s dotazem na efektivní využití volného času ve městě, chceme jim nabídnout spolupráci s naším učitelem, s jehož pomocí se mohou vydat na projížďku po městě. Pomocí našeho profilu si poté vyberou automobil, se kterým se na projížďku vydají. Je možné, že si turisté ze seznamu vyberou zrovna Vaše červené auto s názvem renault megane. Turisté budou o pravidlech chování na silnici informováni (tedy že musí jezdit vpravo, že na křižovatce musí dát přednost vozidlům, jedoucím po hlavní silnici apod.) a budeme si při návratu ověřovat, zda všechna pravidla splnili. Na doporučení zkušeného „řidiče“ však kontaktuji přímo Vás, abyste o této situaci věděl. Děkuji za pochopení. S úctou, Mgr.Kristýna Brožová, tisková mluvčí MěÚ Česká Lípa ...nejvíce otřesné mi na tom celém přijde to, s jakou samozřejmostí ti využívání tvého majetku a tvého díla "oznamují."
  • 0

#13 hradnik

hradnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:26

Teď mi psala Pampelisatka a docela mě to dostalo. Vím, že spoustě lidem (rozuměj kačerům) leží ČAGeo v žaludku, ale myslím, že je to přesně ta chvíle, kdy cítím potřebu zastat se těch keší. Takže paní z úřadu budeme kontaktovat a budeme jí rozmlouvat geocaching dle jejich nápadu. Jejich keše mimo náš systém bez problému a bude-li se jim to líbit (turistům), ať si vytvoří nick a ať začnou kešovat, ale "parazitovat" na fungujícím systému a myslím si že komerčně (gps asi nebudou půjčovat úplně nezištně) není úplně ve shodě s pravidly. Ještě to prostudujeme a uvidíme, co se dá dělat. Když by někdo opravdu chtěl být kačerem, ať mu to tedy vysvětlí, ale rozhodně by si každý lovec "našich" keší měl založit vlastní nick a zcela adresně by měl lovit pod ním. Uvidíme, co vykomunikujeme. Třeba v pravidlech najdeme něco, co nevíme a nebo bude mít českolipský úřad podepsanou smlouvu s Groundspeakem... Budeme informovat.
  • 0

#14 Canoppy1

Canoppy1

    Canoppy

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:26

Jinak, Pampelišatko, mohla bys sem, prosím, přidat odkaz na zmíněný geocachingový profil města Česká Lípa (pokud je ti znám)? Děkuji.
  • 0

#15 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:32

hradnik napsal/a:
Teď mi psala Pampelisatka a docela mě to dostalo. Vím, že spoustě lidem (rozuměj kačerům) leží ČAGeo v žaludku, ale myslím, že je to přesně ta chvíle, kdy cítím potřebu zastat se těch keší. Takže paní z úřadu budeme kontaktovat a budeme jí rozmlouvat geocaching dle jejich nápadu. Jejich keše mimo náš systém bez problému a bude-li se jim to líbit (turistům), ať si vytvoří nick a ať začnou kešovat, ale "parazitovat" na fungujícím systému a myslím si že komerčně (gps asi nebudou půjčovat úplně nezištně) není úplně ve shodě s pravidly. Ještě to prostudujeme a uvidíme, co se dá dělat.
Když by někdo opravdu chtěl být kačerem, ať mu to tedy vysvětlí, ale rozhodně by si každý lovec "našich" keší měl založit vlastní nick a zcela adresně by měl lovit pod ním. Uvidíme, co vykomunikujeme.
Třeba v pravidlech najdeme něco, co nevíme a nebo bude mít českolipský úřad podepsanou smlouvu s Groundspeakem... Budeme informovat.


naprosto souhlasím - líp to Hradník napsat nemohl - díky :)
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#16 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:40

Ještě si nemůžu odpustit jednu poznámku:

Na doporučení zkušeného „kačera“ ...


Myslím si, že zkušený kačer by tohle volné vypuštění mudlů na naše krabky nedovolil, a už vůbec ne, pokud by byl sám ownerem nějaké keše (teda jestli není masochista).
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#17 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:46

Já to tedy chápu tak, že zkušený kačer jim nedoporučil vypuštění mudlů (btw. takhle napsáno to skoro zní, jako by to byla horší svoloč, než kombajnisti, finálkáři, drajvkaři a FTFhunteři), nýbrž jim doporučil, aby před tím vypuštěním napřed kontaktovali ownery;)
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#18 Gogees

Gogees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 22:52

to asi chápeš dobře, ale taky je fakt, že zkušený kačer by jim nejdřív vysvětlil, že s tím nejspíš kačeři nebudou souhlasit a dokázal by jim vysvětlit proč, než je vůbec začnou kontaktovat.
  • 0
Zdraví vás Gogees :)

#19 rasg

rasg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2013 - 23:46

Jeste, ze tam mam jen jedinou kes u graffiti legalu. Tam je totiz mesto neposle.:D:D:D A jakou spojitost s tim ma to "CAGeo"?
  • 0

#20 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2013 - 0:02

mě to divný nepřijde. Snažej se ve vší slušnosti. Já bych s tím žádný problém neměl. To hle dělení na mudly a kačery je stejně divný. To je jak dělení na věřící a nevěřící. Nalezením té tvé kešky se z něj stane kačer a vše je OK, ne?
  • 0
.




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama