Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#301 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:11

Roman_Jaromer napsal/a:
Mimochodem, je pravda, že to, jak chtěl Honzák (Hanska) ulehčit činnost těm, co si kontrolují výzvy je proti pravidlům, ale že by vás napadlo třeba vymyslet jiný způsob, kterým by toto ověření šlo udělat a nedávat rovnou celý PQ pro GG? To vás ani nenapadne nikoho... Bohužel mě osobně žádné lepší řešení nenapadá (jsem jen uživatel GG, neumím v něm programovat), které by rovnou někam naimportovalo dle kódu keše TAG, aby v tom souboru stačil být jen kód keše a tag. Ale předpokládám, že přes nějaký soubor a makro by to jít mělo, jen to bude daleko složitější než přes to PQ...


A reseni je jednoduche, jednodussi, nez jsem psal vyse. Vygenerovat si z bookmarku PQ a v nahledu seznamu kesi daneho PQ primo na webu gc.com (na strance http://www.geocaching.com/pocket/ kliknout na lupu u daneho PQ) je videt u kazde nalezene smajlik. Voila!

Doufam, ze jsem tim aspon trochu kompenzoval nelibost nad predchozimi prispevky, kterou u nezaujateho ctenare chapu.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#302 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:14

fotrik napsal/a:
Opet jsi se sekl. Revieweri nedavaji lhutu 2 mesice ale 3. :D

Sekl ses ty, zde je reakce reviewera na NA log na mé keši: Ahoj,
protože byl napsán Needs Archived, jsem nucen upozorňit ownera, že v případě disablované keše je pravidly stanovena lhůta pro obnovu keše na 4 týdny.
Zde citace:
You are permitted a reasonable amount of time – generally up to 4 weeks – in which to check on your cache.
Zároveň informuji ownera, kolegu Varoucha a všechny ostatní, že v ČR je po dohodě reviewerů obvyklá lhůta pro obnovu keše prodloužena na 8 týdnů.
Ono i kdyby to byly 3 měsíce, tak jsi 6 týdnů nad limit...
  • 0

#303 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:17

fotrik napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Mimochodem, je pravda, že to, jak chtěl Honzák (Hanska) ulehčit činnost těm, co si kontrolují výzvy je proti pravidlům, ale že by vás napadlo třeba vymyslet jiný způsob, kterým by toto ověření šlo udělat a nedávat rovnou celý PQ pro GG? To vás ani nenapadne nikoho... Bohužel mě osobně žádné lepší řešení nenapadá (jsem jen uživatel GG, neumím v něm programovat), které by rovnou někam naimportovalo dle kódu keše TAG, aby v tom souboru stačil být jen kód keše a tag. Ale předpokládám, že přes nějaký soubor a makro by to jít mělo, jen to bude daleko složitější než přes to PQ...


A reseni je jednoduche, jednodussi, nez jsem psal vyse. Vygenerovat si z bookmarku PQ a v nahledu seznamu kesi daneho PQ primo na webu gc.com (na strance http://www.geocaching.com/pocket/ kliknout na lupu u daneho PQ) je videt u kazde nalezene smajlik. Voila!

Doufam, ze jsem tim aspon trochu kompenzoval nelibost nad predchozimi prispevky, kterou u nezaujateho ctenare chapu.

No jsem zvědav, jak z toho bookmarku vyčteš to, do jakého celku daná keš patří:) Jo a a žádám omluvu za tvé lži o lhůtě pro enablování keše a i za tento tvůj nesmysl...
  • 0

#304 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:23

Omlouvám se ostatním čtenářům, že kvůli prolhanému Honzak83 je tu spousta nesouvisejících příspěvků. Obecné ověřovadlo pro challenge je např. k dispozici na http://project-gc.com/Tools/Challenges ' class='bbc_url' title='Externí odkaz' rel='nofollow external'> http://project-gc.com/Tools/Challenges , běžně ho používají hráči několika států - bohužel Honzak83 bezdůvodně tento projekt zavrhl a místo toho porušil pravidla hry.
  • 0

#305 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:23

hanska napsal/a:

fotrik napsal/a:
Opet jsi se sekl. Revieweri nedavaji lhutu 2 mesice ale 3. :D

Sekl ses ty, zde je reakce reviewera na NA log na mé keši: Ahoj,
protože byl napsán Needs Archived, jsem nucen upozorňit ownera, že v případě disablované keše je pravidly stanovena lhůta pro obnovu keše na 4 týdny.
Zde citace:
You are permitted a reasonable amount of time – generally up to 4 weeks – in which to check on your cache.
Zároveň informuji ownera, kolegu Varoucha a všechny ostatní, že v ČR je po dohodě reviewerů obvyklá lhůta pro obnovu keše prodloužena na 8 týdnů.
Ono i kdyby to byly 3 měsíce, tak jsi 6 týdnů nad limit...

Mozna jsem se spletl, mozna se nove revieweri dohodli na novych lhutach, o kterych nevim. Kdyz jsem to chtel vedet, bylo mi receno, ze to jsou mesice tri. A nez jsem to sem napsal, overil jsem si i na ceske GeoWiki, ze tam jsou stale uvedeny mesice tri. A stejne tak od reviewera vim, ze ze v oduvodnenych pripadech to muze byt i dele. Jedna ma kes byla zavrena vice nez rok. Je na reviewerovi, aby rozhodl, co je opravneny duvod a co ne. A jsem v tomto smeru naprosto v klidu. Jestli se tva dusicka radovala, jak jsi mi to nandal, budu te muset zklamat.

Prosim prestan konecne odbocovat od tematu, kterym je tva kes. Vcetne toho, ze jsi u ni udelal chybu, kterou odmitas uznat.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#306 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:31

hanska napsal/a:
No jsem zvědav, jak z toho bookmarku vyčteš to, do jakého celku daná keš patří:) Jo a a žádám omluvu za tvé lži o lhůtě pro enablování keše a i za tento tvůj nesmysl...

Netvrdil jsem, ze pozna celky. Odpovidal jsem na dotaz, jak nejsnaze a dle pravidel poznat, kterou kes ma clovek nalezenu.

Tvrdil jsem a tvrdim, ze dle mych znalosti jak primo od reviewera tak z ceske GeoWiki, kde je to tak uvedeno i prave ted, vim o 3 mesicich. Pokud se mezitim revieweri dohodli na jine lhute nebo jiny reviewer v jine oblasti toleruje pouze mesice dva, tak se rad omlouvam, ze jsem nekoho nechtene uvadel v omyl, a budu vdecny za kazde upresneni aktualniho stavu.

A ted se ukaz ty, frajere, konecne uznej svou chybu, prestan odbocovat od tematu tohoto vlakna a prestan kolem sebe kopat jako male decko.
  • 0
Android: Locus Map Pro | Waze navigation, traffic & gas prices
Dekuji vsem zakladatelum kesi, kteri se neucastni cim dal silenejsich zavodu, kdo da kes vys nebo vic schova souradnice, a jeste se drzi myslenky privest kolegy na hezke misto a neco mu o nem rict.

#307 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:33

hanska napsal/a:

fotrik napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Mimochodem, je pravda, že to, jak chtěl Honzák (Hanska) ulehčit činnost těm, co si kontrolují výzvy je proti pravidlům, ale že by vás napadlo třeba vymyslet jiný způsob, kterým by toto ověření šlo udělat a nedávat rovnou celý PQ pro GG? To vás ani nenapadne nikoho... Bohužel mě osobně žádné lepší řešení nenapadá (jsem jen uživatel GG, neumím v něm programovat), které by rovnou někam naimportovalo dle kódu keše TAG, aby v tom souboru stačil být jen kód keše a tag. Ale předpokládám, že přes nějaký soubor a makro by to jít mělo, jen to bude daleko složitější než přes to PQ...


A reseni je jednoduche, jednodussi, nez jsem psal vyse. Vygenerovat si z bookmarku PQ a v nahledu seznamu kesi daneho PQ primo na webu gc.com (na strance http://www.geocaching.com/pocket/ kliknout na lupu u daneho PQ) je videt u kazde nalezene smajlik. Voila!

Doufam, ze jsem tim aspon trochu kompenzoval nelibost nad predchozimi prispevky, kterou u nezaujateho ctenare chapu.

No jsem zvědav, jak z toho bookmarku vyčteš to, do jakého celku daná keš patří:) Jo a a žádám omluvu za tvé lži o lhůtě pro enablování keše a i za tento tvůj nesmysl...


tak to už je tvůj problém při kontrole logu. Pravidla pro challenge říkají: musí být ověřitelné prostřednictvím informací na webu Geocaching.com. Takže pokud k vyhodnocení používáš jiná data (v tvem pripade celky) tak se můžeme pustit do diskuze o porušování pravidel - protoze to je asi jedine co na tebe plati (jen abych předešel případným utokům na mou challenge - já si oprávněnost logů kontroluji sám u každého logujícího a když někdo napíše tak mu vyhodnocení pošlu).

PS: ja byt fotrikem tak ti pri prvnim setkani uz jednu vrazim, i kdyz si nejsem jisty jestli by to pomohlo.
  • 0

#308 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:35

PSS: co pro kazdy celek vytvorit bookmark a z nej mapu, tyhle linky dat do listingu a je to.
  • 0

#309 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:38

fotrik napsal/a:
... vyhrazuji si pravo se branit.


Pánové, kdyby před 51 lety postupovali Kennedy a Chruščov jako obě strany tohohle sporu, tak tu dneska vůbec nejsme. RW jistě po právu posoudí, co je a není v pořádku a křivda se snad nikomu dít nebude. Takže prosím více taktu, zdrženlivosti a kroky jaksi víc konstruktivní, než destruktivní. Jasné?!

hanska napsal/a:
No jsem zvědav, jak z toho bookmarku vyčteš to, do jakého celku daná keš patří

Tedy, já se na ten bookmark ještě ani nedíval, tak nejsem až tak v obraze, ale v ideálním případě by v bookmarku mohl u každé keše celek (nebo ještě lépe i název vrcholu a výška) být uveden coby poznámka.
  • 0

#310 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 21:52

Fredy176 napsal/a:
tak to už je tvůj problém při kontrole logu. Pravidla pro challenge říkají: musí být ověřitelné prostřednictvím informací na webu Geocaching.com. Takže pokud k vyhodnocení používáš jiná data (v tvem pripade celky) tak se můžeme pustit do diskuze o porušování pravidel - protoze to je asi jedine co na tebe plati (jen abych předešel případným utokům na mou challenge - já si oprávněnost logů kontroluji sám u každého logujícího a když někdo napíše tak mu vyhodnocení pošlu).

PS: ja byt fotrikem tak ti pri prvnim setkani uz jednu vrazim, i kdyz si nejsem jisty jestli by to pomohlo.

Pokud by ses podíval na listing oné výzvy, tak by zjistil, že tabulka v něm uvedená má tuto strukturu: celek - vrchol - keš. Takže ty informace tam uvedeny máš, jen si to budeš muset vyselektovat ručně, případně si bookmark stáhnout a ručně v geogetu dopsat tag s názvem celku a zkontrolovat to takto. A pro každý celek zvlášť bookmark, to je opravdu k pousmání, to by vzniklo jen pro ČR 92 bookmarků, pro Slovensko dalších 79, dohromady tedy nějakých 170 bookmarků...
  • 0

#311 Filip Pecha

Filip Pecha

    Filip Pecha

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 22:06

tak máš zakladat challenge s rozumnou podmínkou :)
  • 0

#312 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 22:08

Fredy176 napsal/a:
tak máš zakladat challenge s rozumnou podmínkou :)

+1
pěkný návrat k tématu vlákna. :-)
  • 0
.

#313 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 22:12

Fredy176 napsal/a:
tak máš zakladat challenge s rozumnou podmínkou :)

viz www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=25601&sort=&rowstart=0
B)
  • 0

#314 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 22:20

hanska napsal/a:
A pro každý celek zvlášť bookmark, to je opravdu k pousmání, to by vzniklo jen pro ČR 92 bookmarků, pro Slovensko dalších 79, dohromady tedy nějakých 170 bookmarků...


S touto námitkou souhlas. Bylo by sice jistě hezké, mít pro každý celek kolekci všech "vrcholových" keší v jeho rámci, ale reálně proveditelné to není, už jen z toho důvodu, že na osobu je počet seznamů omezen na zlomek uvedeného čísla (40 tuším, když tak mě někdo opravte). Prostě až tak ambiciozní záměr by si, vzato doslova, žádal přinejmenším několik stínových PM účtů.
  • 0

#315 cz_bew

cz_bew

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 23:02

hanska napsal/a:

pozorjed napsal/a:

hanska napsal/a:
Aby měli zdejší mrávokárci klid, tak jsem to z oněch stránek smazal. Jistě vám poděkují ti, kdo si jej ještě nestáhli a chtějí tuto výzvu splnit:). Ovšem předpokládám správně, že sami tito mravokárci si ony gpx stáhli a tím porušili autorský zákon ČR (asi by se měli jít sami napráskat na PČR!).

Předpokládáš naprosto špatně. Prokaž pravdivost obvinění o stahování, pokud neprokážeš, očekávám omluvu. Ať si nemusím myslet, že si vymýšlíš a jsi lhář.

Je tam 10 stažení, ten odkaz je pouze zde na fóru, takže asi tak...


Jedno z tech stazeni je me - kajicne se priznavam, ze jsem chtel, predtim, nez napisu na forum, mit jistotu, ze nebudu placat nejakou blbost a ze te nenarknu z neceho co neni pravda. Podle toho, jak jsi to mel pojmenovane jsem mel totiz puvodne dojem, ze se jedna o GPX vsech kesi v CR (a ne jen tech zarazenych do challenge).
A autorsky zakon radsi nezminuj at nebruslis na vode, ne na tenkem lede.
  • 0

#316 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2013 - 23:56

dr.vota napsal/a:
viz www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=25601&sort=&rowstart=0
B)

:D:D:D já blb to zase spolk i s navijákem, ale pobavilo
  • 0

#317 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 0:22

Hoďte na něj deku nebo... Já bych všechny ty challenge zakázala... :D
  • 0

#318 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 4:00

hanska napsal/a:

Sekl ses ty, zde je reakce reviewera na NA log na mé keši: Ahoj,
protože byl napsán Needs Archived, jsem nucen upozorňit ownera, že v případě disablované keše je pravidly stanovena lhůta pro obnovu keše na 4 týdny.
Zde citace:
You are permitted a reasonable amount of time – generally up to 4 weeks – in which to check on your cache.
Zároveň informuji ownera, kolegu Varoucha a všechny ostatní, že v ČR je po dohodě reviewerů obvyklá lhůta pro obnovu keše prodloužena na 8 týdnů.
Ono i kdyby to byly 3 měsíce, tak jsi 6 týdnů nad limit...


Honzáku, Honzáku, vidím, že používáš má psaná slova. To je dobře, kéž by jsi se vždy řídil vším, co Ti napíšu ;)
Pravidla udávají 4 týdny, v ČR je lhůta prodloužena na 8 týdnů (resp. 2 měsíce). Pokud během této doby není keš obnovena nebo není v listingu reakce ownera a bude podán návrh k archivaci, reviewer se keší bude zabývat. Standardní postup je ten, že je na keš napsána výzva k obnově a owner dostane lhůtu, do kdy musí keš obnovit. Standardní lhůta je 30 dnů (resp. měsíc). Owner má tedy ve skutečnosti na obnovu keše 3 měsíce, avšak v odůvodněných případech může požádat o prodloužení lhůty pro obnovu keše a reviewer může lhůtu prodloužit podle svého uvážení. Záleží to čistě na příslušném reviewerovi. Takto to umožňuje Groundspeak v pravidlech a pokynech pro reviewery.
Samozřejmě pokud se Ti zdají tyto české zvyklosti měkké, v Tvém případě můžeme začít vyžadovat pravidla tak, jak jsou psaná přímo Groundspeakem ;)


Ještě doplním, že standardní lhůta je sice 30 dnů, ale je to opět jen na uvážení příslušného reviewera. Takže to může být klidně jen 21 nebo i 40 dnů.
  • 0
Tobias Reviewer
Reviewer pro ČR – kraje Moravskoslezský a Olomoucký

#319 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 6:44

Tobias Reviewer napsal/a:

hanska napsal/a:

Sekl ses ty, zde je reakce reviewera na NA log na mé keši: Ahoj,
protože byl napsán Needs Archived, jsem nucen upozorňit ownera, že v případě disablované keše je pravidly stanovena lhůta pro obnovu keše na 4 týdny.
Zde citace:
You are permitted a reasonable amount of time – generally up to 4 weeks – in which to check on your cache.
Zároveň informuji ownera, kolegu Varoucha a všechny ostatní, že v ČR je po dohodě reviewerů obvyklá lhůta pro obnovu keše prodloužena na 8 týdnů.
Ono i kdyby to byly 3 měsíce, tak jsi 6 týdnů nad limit...


Honzáku, Honzáku, vidím, že používáš má psaná slova. To je dobře, kéž by jsi se vždy řídil vším, co Ti napíšu ;)
Pravidla udávají 4 týdny, v ČR je lhůta prodloužena na 8 týdnů (resp. 2 měsíce). Pokud během této doby není keš obnovena nebo není v listingu reakce ownera a bude podán návrh k archivaci, reviewer se keší bude zabývat. Standardní postup je ten, že je na keš napsána výzva k obnově a owner dostane lhůtu, do kdy musí keš obnovit. Standardní lhůta je 30 dnů (resp. měsíc). Owner má tedy ve skutečnosti na obnovu keše 3 měsíce, avšak v odůvodněných případech může požádat o prodloužení lhůty pro obnovu keše a reviewer může lhůtu prodloužit podle svého uvážení. Záleží to čistě na příslušném reviewerovi. Takto to umožňuje Groundspeak v pravidlech a pokynech pro reviewery.
Samozřejmě pokud se Ti zdají tyto české zvyklosti měkké, v Tvém případě můžeme začít vyžadovat pravidla tak, jak jsou psaná přímo Groundspeakem ;)


Ještě doplním, že standardní lhůta je sice 30 dnů, ale je to opět jen na uvážení příslušného reviewera. Takže to může být klidně jen 21 nebo i 40 dnů.

Ovšem odůvodněný případ by určitě neměla být neschopnost ownera sehnat krabici, to by pak mohl kdokoli mít disablovanou kešku jakkoli dlouho s tímto odůvodněním. Jako odůvodněný důvod byh bral např. sezónní omezení přístupu do lokality, dlouhodobé onemocnění ownera, případně to, že je keška metr pod sněhem a má atribut nelovitelné v zimě.
  • 0

#320 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 668 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 6:55

hanska napsal/a:
Ovšem odůvodněný případ by určitě neměla být neschopnost ownera sehnat krabici, to by pak mohl kdokoli mít disablovanou kešku jakkoli dlouho s tímto odůvodněním. Jako odůvodněný důvod byh bral např. sezónní omezení přístupu do lokality, dlouhodobé onemocnění ownera, případně to, že je keška metr pod sněhem a má atribut nelovitelné v zimě.

Jsem rád, že jdeš příkladem a provedl jsi údržbu na keši, které je věnované toto vlákno. Nebo je to jinak ?
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama