Přejít na obsah


Fotka

Challenge keše - rozumná podmínka


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
399 odpovědí na toto téma

#341 mmartin1977

mmartin1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 62 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:41

Skywalker napsal/a:
Tak toto je drsné, to je jak z Cimrmanna :-)
Sem si u tohoto příspěvku poprskal monitor - úplně to vidím na jevišti.


Pohovoříme nejprve o fundamentálních částech zdejšího krystalinika.
Prosím vás, abychom si předem stanovili úroveň, na které se budeme pohybovat: Já nebudu
vykládat ty běžné triviální pojmy. Takové věci, jako co to je parabřidlice nebo ortobřidlice, já prostě
předpokládám. :-D
  • 0

#342 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:43

Skywalker napsal/a:

hanska napsal/a:
Byl bych docela zvědav, kolik % kačerů by dokázalo správně z hlavy zařadit i tak známé vrcholy jako Kleť (odpověď by asi nejspíše zněla Šumava či Blanský les, obojí je špatně), Ještěd (mnozí by hned řekli Jizerky), Děčínský Sněžník (nejčastější odpověď by asi zněla Labské pískovce), Devět skal (odpověď by zněla Českomoravská vrchovina nebo Žďárské vrchy, obojí je špatně), Girová (častá odpověď Moravskoslezské Beskydy, o nějakém Jablunkovském mezihoří 90 % turistů nikdy neslyšelo), Děvín (Pavlovské vrchy čili Pálava, opět by to bylo špatně). Skalka nad Frýdlantem nad Ostravicí (častá odpověď Moravskoslezské Beskydy, opět špatně), to uvádím jen ty známější vrcholy. Např. nejvyšší vrchol Vlašimské pahorkatiny by z hlavy dokázal správně říci málokdo, přitom je to mýtický a známý Velký Blaník...To už raději nezmiňuje povědomí Čechů, ale i Slováků o členění Slovenska, tam by to byl ještě mnohem větší průser...


Tak toto je drsné, to je jak z Cimrmanna :-)
Sem si u tohoto příspěvku poprskal monitor - úplně to vidím na jevišti.


V případě, že by to byla pravda, je to spíše tragické, že většina z nás nezná pohoří...

Na druhou stranu trochu nechápu, co tady Honzáku říkáš. U některých asi máš pravdu, jinde zrovna nevím:
Údaje z Wiki:
Devět skal: Pohoří Českomoravská vrchovina / Hornosvratecká vrchovina / Žďárské vrchy / Devítiskalská vrchovina
Ještěd - to jsem si i pamatoval, že je to Ještědský hřbet:
Ještědsko-kozákovský hřbet / Ještědský hřbet / Hlubocký hřbet / Pasecký hřbet
Pálava: Mikulovská vrchovina / Pavlovské vrchy
Kleť: Šumavské podhůří / Prachatická hornatina / Blanský les / Kleťská hornatina

Takže, když říkáš, že by to nebyla pravda, tak trochu nechápu u 3 ze 4 vrcholů, které jsem si vyhledal... Kromě Ještědu všechny patří k pohoří, které uvádíš, že není správně...

Předpokládám, že se ti jedná hlavně o ty nejmenší celky, kde třeba Pálava to splňuje, jen ostatní vrcholky mají ještě menší celky, takže částečně máš asi pravdu, ale nemůžeš říct, že Devět skal není součástí Žďárských vrchů!
  • 0

#343 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:43

hanska napsal/a:

Toniczech napsal/a:
Mno, kolega možná pro dramatický efekt trochu nadsadil, ti, co mají keše v horních partiích Krkonoš či Krušných hor, se namnoze v přiřazení nespletou, ale jak dojde na celky méně provařené (Rakovnická pahorkatina) nebo okrajové části (Krkonoše vs. Krkonošské podhůří), pak mohu ujistit, že naprostá většina lidí v tom plave. Kolikrát už jsem musel opravovat takové nesmysly, jako že Roudnice nad Labem, Hazmburk či Říp lidi považují za součást Českého středohoří (správná odpověď zní: Dolnooharská tabule)...

.
Byl bych docela zvědav, kolik % kačerů by dokázalo správně z hlavy zařadit i tak známé vrcholy jako Kleť (odpověď by asi nejspíše zněla Šumava či Blanský les, obojí je špatně), Ještěd (mnozí by hned řekli Jizerky), Děčínský Sněžník (nejčastější odpověď by asi zněla Labské pískovce), Devět skal (odpověď by zněla Českomoravská vrchovina nebo Žďárské vrchy, obojí je špatně), Girová (častá odpověď Moravskoslezské Beskydy, o nějakém Jablunkovském mezihoří 90 % turistů nikdy neslyšelo), Děvín (Pavlovské vrchy čili Pálava, opět by to bylo špatně). Skalka nad Frýdlantem nad Ostravicí (častá odpověď Moravskoslezské Beskydy, opět špatně), to uvádím jen ty známější vrcholy. Např. nejvyšší vrchol Vlašimské pahorkatiny by z hlavy dokázal správně říci málokdo, přitom je to mýtický a známý Velký Blaník...To už raději nezmiňuje povědomí Čechů, ale i Slováků o členění Slovenska, tam by to byl ještě mnohem větší průser...

Wiki:
Kleť (německy Schöninger) je s nadmořskou výškou 1083 m n. m. nejvyšší hora Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6 km severozápadně od Českého Krumlova a 18 km na jihozápad od Českých Budějovic.
Tak kde je? Já bydlím na dohled od ní a vždycky jsem si myslel, že je v Blanském lese. Zrovna tak Kohout je ve Slepičích horách, těm nikdo jinak neřekne, i když ty jsou správně Soběnovská vrchovina.
  • 0

#344 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:47

hanska napsal/a:

fotrik napsal/a:
"Předkladatel keše s výzvou musí prokázat, že výzva je splnitelná. Může být reviewery vyzván k tomu, aby podal důkaz o tom, že sám předtím splnil podmínku

...Pokud ti ta má výzvy přijde nesplnitelná, není nic jednoduššího, než ji ignorovat. Ale to ty asi nedokážeš...


Se divim, ze kdyz sis fotrika tak kvalitne prolustroval, tak ze jsi nezjistil, ze ji davno v ignoru ma. Zrovna on s timto moc problem nema.
  • 0

#345 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 9:59

mpik napsal/a:
Kleť (německy Schöninger) je s nadmořskou výškou 1083 m n. m. nejvyšší hora Blanského lesa, který je součástí Šumavského podhůří. Leží 6 km severozápadně od Českého Krumlova a 18 km na jihozápad od Českých Budějovic.
Tak kde je? Já bydlím na dohled od ní a vždycky jsem si myslel, že je v Blanském lese. Zrovna tak Kohout je ve Slepičích horách, těm nikdo jinak neřekne, i když ty jsou správně Soběnovská vrchovina.

Kleť je v celku Šumavské podhůří, podcelku Prachatická hornatina (spolu např. s Libínem), Blanský les je až okrsek, ale i CHKO, ta ale nezahrnuje jen onen okrsek, aby to bylo zajímavější:). Slepičí hory jsou dokonce až podokrsek. A to je ten problém, ty často používané názvy nejsou vždy celky (většinou ano), ale někdy jde o podcelky, někdy o okrsky, někdy o podokrsky, jindy zase o oblasti. Např. Východné Tatry, to taky asi většině moc neřekne...
  • 0

#346 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:05

Roman_Jaromer napsal/a:
Na druhou stranu trochu nechápu, co tady Honzáku říkáš. U některých asi máš pravdu, jinde zrovna nevím:
Údaje z Wiki:
Devět skal: Pohoří Českomoravská vrchovina / Hornosvratecká vrchovina / Žďárské vrchy / Devítiskalská vrchovina
Ještěd - to jsem si i pamatoval, že je to Ještědský hřbet:
Ještědsko-kozákovský hřbet / Ještědský hřbet / Hlubocký hřbet / Pasecký hřbet
Pálava: Mikulovská vrchovina / Pavlovské vrchy
Kleť: Šumavské podhůří / Prachatická hornatina / Blanský les / Kleťská hornatina

Pohoří není vždy totéž jako celek! bavím se o přiřazení k celku. Konkrétně - Českomoravská vrchovina je oblast, celek je Hornosvratecká vrchovina, podcelek Žďárské vrchy. Řekl bych, že to budu mít správně asi já (vycházím z oficiální publikace věnované geomorfologickému členění) než wikipedia.
  • 0

#347 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:31

mmartin1977 napsal/a:

Skywalker napsal/a:
Tak toto je drsné, to je jak z Cimrmanna :-)
Sem si u tohoto příspěvku poprskal monitor - úplně to vidím na jevišti.


Pohovoříme nejprve o fundamentálních částech zdejšího krystalinika.
Prosím vás, abychom si předem stanovili úroveň, na které se budeme pohybovat: Já nebudu
vykládat ty běžné triviální pojmy. Takové věci, jako co to je parabřidlice nebo ortobřidlice, já prostě
předpokládám. :-D

Já, já, já to vím. Setkal jsem se s tím na jedné earthce na Blaníku. :)
  • 0
.

#348 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:31

hanska napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:
Na druhou stranu trochu nechápu, co tady Honzáku říkáš. U některých asi máš pravdu, jinde zrovna nevím:
Údaje z Wiki:
Devět skal: Pohoří Českomoravská vrchovina / Hornosvratecká vrchovina / Žďárské vrchy / Devítiskalská vrchovina
Ještěd - to jsem si i pamatoval, že je to Ještědský hřbet:
Ještědsko-kozákovský hřbet / Ještědský hřbet / Hlubocký hřbet / Pasecký hřbet
Pálava: Mikulovská vrchovina / Pavlovské vrchy
Kleť: Šumavské podhůří / Prachatická hornatina / Blanský les / Kleťská hornatina

Pohoří není vždy totéž jako celek! bavím se o přiřazení k celku. Konkrétně - Českomoravská vrchovina je oblast, celek je Hornosvratecká vrchovina, podcelek Žďárské vrchy. Řekl bych, že to budu mít správně asi já (vycházím z oficiální publikace věnované geomorfologickému členění) než wikipedia.


Už jsem taky viděl jednu ownerku, která zeditovala data na wikipedii, aby jí vycházel vzorec u mysterky :-D

Připadá mi, že jsi tu keš založil proto, aby jsi se měl proč dohadovat.
  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#349 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:45

No, dohadování hansku baví, o tom žádná; tady ale jde vcelku o houno, protože má nějakou podmínku vázanou na určité oblasti a z nich je vždy jednoznačně vytažen seznam volitelných krabek. Tam se není o čem dohadovat. Jen bude (pro něj) vcelku pracné doplňovat o nově vzniklé - ne všichni owneři ho budou informovat. Samosebou taky, kdo by sledoval všechny challenge. To mumlání tady, kam patří Kleť, už je jen rytí pod žebra, páč všichni víme, jak je Honzák lochtivej. Mezi náma, co oko nevidí... tak klidně jste mohli tu byrokratickou pitomost s GPX nechat plavat, dokud by se neozval někdo, komu by to vadilo z podstatnějších důvodů, než je osobní nechuť. Leda by měl Hanska fakt pravdu a byli byste to tam kdesi za kopečkama opravdu kraj jiny, takovy razovity... Jinak Hanska opět, bohužel, nezklamal; nebo spíš zklamal, protože to oplácení s NA bylo silný kafe i na něj. Dost nechutný. Co toho zase na chvíli nechat?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#350 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 10:47

hanska napsal/a:

Roman_Jaromer napsal/a:

Pohoří není vždy totéž jako celek! bavím se o přiřazení k celku. Konkrétně - Českomoravská vrchovina je oblast, celek je Hornosvratecká vrchovina, podcelek Žďárské vrchy. Řekl bych, že to budu mít správně asi já (vycházím z oficiální publikace věnované geomorfologickému členění) než wikipedia.


Víš, pokud se chceš bavit jen o geomorfologických celcích, měl bys to říct přímo v tom příspěvku. Také bys měl odpovídat na celý ten příspěvek, co jsem psal. Já jsem v závěru psal, že mě osobně je jasné, že myslíš ty celky, ale spoustě lidem to jasné být nemusí...
Na druhou stranu, když napíšeš, že Devět skal nepatří do Žďárských vrchů ani do Českomoravské vrchoviny, tak nemáš pravdu, protože oni tam patří! Alespoň mým selským rozumem jsou tyto celky nadřazené těm geomorfologickým celkům, takže tam patří také.
Tady ale bohužel sklouzávám k tomu, že hledám chybu v tom, co jsi napsal, což jsem nechtěl, spíš jsem chtěl upozornit, že bys měl uvádět věci správně. Tzn. že Devět skal patří do nějakého toho geomorfologického celku, který je podcelkem...
Možná to je i jinak, ale bohužel kvůli tomu si tu knihu kupovat nebudu a zatím mi většinou stačilo to, co je na Wiki. A pokud tam je něco špatně, tak to tam můžeš opravit...
  • 0

#351 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:08

Romane, celá tato část diskuze byla o tom, že málokdo dokáže přesně přiřadit vrcholy k danému geomorfologickému celku. Jinak si knihu kupovat nemusíš, je to dohledatelné i online na http://geoportal.gov.cz/web/guest/map. Pro ty celky by to snad mělo být 100 % shodné s tou publikací, rozdíly tam občas jsou v podcelcích a okrscích (jiná pojmenování, některé podokrsky dle Balatky tam jsou vedeny jako okrsky). Ale pro ty celky je to spolehlivý zdroj, jen některé kóty tam nemají pojmenování nebo se to pojmenování může lišit a občas se lehce liší i uváděná nadmořská výška (to závisí na zdroji dat - vojenské mapy x čúzák
  • 0

#352 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:12

Pro ty, kdo si myslí, že musí kvůli oné challenge keši procestovat skrz naskrz celé bývalé Československo, zde mám protidůkaz - mapu vrcholů, které pro splnění této výzvy navštívil Gygant https://app.box.com/...1/f_10709422387
  • 0

#353 Toniczech

Toniczech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 877 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:21

Skywalker napsal/a:
Tak toto je drsné, to je jak z Cimrmanna :-)
Sem si u tohoto příspěvku poprskal monitor - úplně to vidím na jevišti.


Jo, Kostelec - hory doly černý les a tak podobně... :D Bohužel, není to parodie, ale pravda, většina z nás v takovém zeměpise žije.

Roman_Jaroměř: Krásný přiklad, že i slušně zorientovaný kačer osvětu potřebuje. Na wiki se (myslím docela vhodně) uvádí u hor širší hierarchie zařazení, tzn., že celek je některý z oněch pojmů zhruba uprostřed výčtu. Nutno zdůraznit, že "celek" je terminus technicus určité /zhruba nižší střední/ úrovně členění, něco jako pro třeba biology "čeleď". Podrobněji vyložené se to najde na hesle Geomorfologický celek a heslech souvisejících. Obecný výraz bez ohledu na úroveň hierarchie je "jednotka". Každopádně třeba ten Ještědský hřbet je jednotka nižšího řádu (podcelek), jinak řečeno sz. polovička celku Ještědsko-kozákovský hřbet.

Copak ty ostatní namátkou nadhozené vrcholy by mně ještě jakžtakž šly, koneckonců na zmíněné nejvyšší hoře Děčínské vrchoviny se i jedna moje keš vyskytuje, byť obrazně řečeno spíše na krku než na temeni, ale pokud jde o Skalku, zrovínka okres FM až tak "ve voku" nemám (rozuměno: ani netuším, že vrchol toho jména v něm je). Ale Podbeskydská pahorkatina, hádám tedy...

fotrik napsal/a:
Předpokládám, že tohle jsi Vrsovi seznamem kačerů, kteří mají splněno, dokázal. Nebo to Vrso opomenul a měl by se na to znovu podívat?

Takovou "hlavu 22" snad nikdo požadovat nemůže. Napřed se logicky musí nějaká výzva publikovat, pak se teprve můžou nad ní scházet lidi a dělat seznamy lidí, co splněno mají.

kolombo napsal/a:
Už jsem taky viděl jednu ownerku, která zeditovala data na wikipedii, aby jí vycházel vzorec u mysterky :-D

No a já tam mám přímo celé zadání mezistage pro keš. :D :D :D
  • 0

#354 Skywalker

Skywalker

    "kašpar"

  • Members
  • PipPipPip
  • 973 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:27

Já bych tedy ty podcelky, minicelky, podprdelky aj. řešil pouze a tehdy jen, kdybych plánoval invazi. Takže je to debata celkem k prdu. To třeba takový Wágner. Nebudeme si nic nalhávat - když si pustím Wagnera, tak mám sklony dobývat Polsko. A nebo Ludvík. Panečku, to je jiná. Mozart taky není špatný, to nemůžu říct, ale jako celek mi víc vyniká někdo z mladší generace - například ten mladý nadějný HiFi, nebo Surround.
  • 0

*


#355 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:37

hanska napsal/a:
Pro ty, kdo si myslí, že musí kvůli oné challenge keši procestovat skrz naskrz celé bývalé Československo, zde mám protidůkaz - mapu vrcholů, které pro splnění této výzvy navštívil Gygant https://app.box.com/...1/f_10709422387

"spadlo ti to, Máchale...asi vítr"

Please log in to access Box

Use the login form to the right to access your files. Don't have a Box account yet? Sign up for free.


A pokud jde o celky, já měl vždycky radši uherák v celku, než v podcelcích...B)
  • 0

#356 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:39

hanska napsal/a:zde mám protidůkaz - mapu vrcholů, které pro splnění této výzvy navštívil Gygant https://app.box.com/...1/f_10709422387

Můžeš to, prosím, dát někde kde se nemusím přihlašovat.
Rád bych se na to podíval. Zajímá mě to.

Dík David
  • 0

#357 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:42

davidb11 napsal/a:

hanska napsal/a:zde mám protidůkaz - mapu vrcholů, které pro splnění této výzvy navštívil Gygant https://app.box.com/...1/f_10709422387

Můžeš to, prosím, dát někde kde se nemusím přihlašovat.
Rád bych se na to podíval. Zajímá mě to.

Dík David

Dal jsem tam omylem link pro přihlášené, zde je správný https://app.box.com/...ignrkrbvm9rhhnd. Ale během dneška to dám asi i na stránky.
  • 0

#358 davidb11

davidb11

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 435 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 11:44

hanska napsal/a:
Dal jsem tam omylem link pro přihlášené, zde je správný https://app.box.com/...ignrkrbvm9rhhnd. Ale během dneška to dám asi i na stránky.

Dík.
Pěkná mapka.
Ale jde vidět, že my z pomezí Moravy a Slovenska to máme jednodušší.
Ale to není výtka.
Jinou challenge mají jednodušší zase jiní.
Stačí jedna dvě dovolené a jde to i zdaleka.
  • 0

#359 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 12:55

davidb11 napsal/a:

hanska napsal/a:
Dal jsem tam omylem link pro přihlášené, zde je správný https://app.box.com/...ignrkrbvm9rhhnd. Ale během dneška to dám asi i na stránky.

Dík.
Pěkná mapka.
Ale jde vidět, že my z pomezí Moravy a Slovenska to máme jednodušší.
Ale to není výtka.
Jinou challenge mají jednodušší zase jiní.
Stačí jedna dvě dovolené a jde to i zdaleka.

Jednodušší to máme pro slovenskou část, pro tu českou jsme na tom stejně jako např. někdo např. z Jižních Čech, viz https://app.box.com/...harcbais8yb6xsa. Ovšem suverénně nejhůře jsou na tom lidi z Blavy a z velké části jižního Slovenska. Pro názornost i mapa mých nálezů https://app.box.com/...wu0g9byds4zx8e8.
  • 0

#360 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 30 září 2013 - 13:05

hanska napsal/a:
Dal jsem tam omylem link pro přihlášené, zde je správný https://app.box.com/...ignrkrbvm9rhhnd. Ale během dneška to dám asi i na stránky.


Ojoj, ještírci mne vidí :o
No ale to mne nepřekvapuje, o tom dávno vím. Co do mapky, pěkné.
Vidíš, to je konstruktivní. Zato těma eN-Áčkama sis teda zase zavařil, vždyť ono to nebolí, říci, pardon, omlouvám se, už jsem to napravil, díky za upozornění. Zkus to někdy, třeba budeš překvapený, že se ti uleví a že okolí to jistě přijme pozitivně. A ne místo toho obratem se mstít.

Jinak tahle diskuse nemá chybu, prosím moderátory nezamykat :D
Pěkný flejmík a slušný fórky, pěkně jsem se zasmál. V pracovní pondělí přišlo vhod :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama