Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Schválí takovou keš jako TRADIČKU ???


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
87 odpovědí na toto téma

#61 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:26

Jsem na tom úplně stejně, keš je úvodních souřadnicích, pomůcka pro otevření je taky v dosahu, ale z důvodu, že tam je třeba pomůcka, mi to RW neschválil jako tradi. Dá se tomu bránil leda tak, že člověk napíše k názvu, že se jedná o tradiční keš. Ono je občas lepší RW nevysvětlovat dopodrobna, jak se která keš otevírá, protože ten můj nápad několik let fungoval u Karlových Varů jako tradiční. Je to sice nesmyslné, ale zároveň to odfiltruje honibody, kteří by mohli keš poškodit, když spěchají za další keší.
  • 0

#62 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:45

brundi napsal/a:
Je asi tezke pochopit,ze to co bylo driv tak,muze byt nyni jinak a koneckoncu neni to tak nejak jedno? Mystery otaznik alespon kacera upozorni ze neco bude jinak, a ja mel vzdy za to, ze hlavni je si ten lov uzit..


Souhlasím. Hlavní je si to užít a já si to posledních pár dní, jak se oteplilo, opravdu užívám.
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#63 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:52

Naprosto přesná pravidle pro vše asi existovat nemohou, je to jako snaha zákonodárců podchytit všechny možnosti jejich výčtem, což není možné. Selský rozum do hrsti a k tomu prostě vzít na vědomí, že RW je autorita a pokud říká, že to není tradička, tak bohužel , ač se to vzpírá mým a asi i vašim zkušenostem (např. GC3VMK9 či jiná co je třeba magnet na provázku, který byl ale součástí keše) tak to musím tak vzít - i když podotýkám, že nerad. Keš = úkryt/skrýš Terén - obtížnost cesty ke keši, potřeba vybavení pro přístup (lezení, potápění...) Obtížnost - náročnost luštění či nalezení (mimikry) vlastní keše či náročnost otevření keše (označováno pro mne poněkud matoucím popisem odlov keše,což mi dává zabrat si to správně přebrat) Attributy - zde by mělo být pro "archiméda" či potřeby magnetu označení zda je potřeba nějaký nástroj + raději zmínit v listingu Schránka s číselným zámkem je jasná mystery, protože číslo je nutné nějak získat (vyluštit). "Archimedes" s udanými součadnicemi bych osobně pasoval na tradičku s vyšší obtížností a potřebou nástrojů (attributy). Ale pokud se názor RW změnil, tak ok, starší provedení zůstávají tradičkami a nové budou mysterkami.... a to je asi tak vše co s tím můžeme dělat. Raději vypadněme do přírody a cestou ke keším si ten pobyt venku užijme.
  • 0

#64 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 7:57

Chápu argumenty pro i proti, osobně jsem se setkal jak s tradičkou, tak mysterkou kde byla potřeba voda a je mi to celkem jedno, hlavně, že se dalo dostat ke krabičce. Ale jsem asi úplně blbej nebo co, zatím jsem na GC.com nenašel lepší definici než dole, ale tam se řeší pouze získání souřadnic, nikoliv způsob odlovu. Takže pokud neexistuje na GC.com lepší definice, tak pro mne je to naprosto jasná tradička. "TO DETERMINE THE COORDINATES" nic víc ... Traditional Cache This is the original geocache type consisting of, at minimum, a container and a log book or logsheet. Larger containers generally include items for trade. “Nano” or “micro” caches are tiny containers that only hold a logsheet. The coordinates listed on the traditional cache page provide the geocache’s exact location. Mystery or Puzzle Caches The "catch-all" of cache types, this form of geocache may involve complicated puzzles that you will first need to solve to determine the coordinates. Mystery/Puzzle Caches often become the staging ground for new and unique geocaches that do not fit in another category.
  • 0

#65 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:08

Setkal jsem se s mysterkou na úvodních souřadnicích. Zamčená poštovní schránka v lese na stromě, klíč visel v mikrovce nad ní. Nic se nemuselo hledat, přesto to byla mysterka.
  • 0

#66 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:21

Omlouvám se, nečetl jsem celou diskuzi. Dle pravidel je to rozhodně tradička. Už jsem jich několik takových viděl. Ale když jí dáš jako mysterku, bude mít automaticky nižší návštěvnost - a díky tomu víc vydrží. Protože lidi dneska nečtou listingy a když už jsou u keše, tak ji prostě uloví. Což by v tomhle případě mohlo skrýš definitivně zlikvidovat.
  • 0

#67 Joe Tramp

Joe Tramp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:23

Subjektivně se mi nelíbí, jak všechno, co trochu vybočuje z normálu (tradi, multi), mizí pod otazníkem. Ale stačí se trochu objektivně zamyslet. Představte si, že teda revírník "nebude labuť" a schválí archiméda jako tradičku - nu, takže šroubovák bude taky tradička; a co třeba zámek, jehož číslo je na krabičce, to je přece ještě snazší. Pak ho zapíše římskýma - a nakonec čínskýma číslicema; to už je lechčí tam napsat dát deset různých kombinací a kačere vyber si. A po drobounkých krůčcích se člověk dostane ke krabce u paty stromu, k jejímuž odlovení bude potřebovat klíč uložený v krabce na stromě, k němuž bude potřebovat 5 litrů vody a 3D představivost při řešení složitého rébusu. A kde bude ta hranice, kdy je to ještě tradička a kdy mysterka? Na listing tradičky se před odlovem moc lidí nedívá, u otazníku už je to jiná ... a aspoň tak ubude zklamaných kačerů bez potřebného vybavení ;) Ad Venca68: Fakt by mě zajímalo, která v okolí je založena na archimédovi ;)
  • 0

#68 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:30

Ono celkově určení typu keše či typu stagí u multin závisí víceméně na libovůli reviewera, zvláště když je dle groundspeaku každá keš unikátní a nelze na ní vztahovat věci z keší jiných. Podobně nejasné je to i např. u keší v jeskyních - většinou jsou to mysterky, ale už jsem viděl i pá tradiček v jeskyni, totéž kanálovky - pokud lze přesně zaměřit umístění, je to tradička, jindy je to mysterka s tím, že je uveden pouze vstup do kanálu...
  • 0

#69 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:40

Joe Tramp napsal/a:

Na listing tradičky se před odlovem moc lidí nedívá, u otazníku už je to jiná ... a aspoň tak ubude zklamaných kačerů bez potřebného vybavení ;)

Ad Venca68: Fakt by mě zajímalo, která v okolí je založena na archimédovi ;)


ad 1
To je ale jejich problém ... mne praxe naučila listingy číst.

ad 2
Není to přímo blízké okolí, doufám že se Aleš nebude zlobit, ale nemyslím si, že by on nebo Skupec publikovali v nesouladu s pravidly.
http://coord.info/GC2YP23

Spíš si myslím, že díky neschopnosti některých lovců se hranice posouvají někam kde podle pravidel nejsou. To, že je někdo neschopný si přečíst listing a honí se za body neznamená, že se k jeho vůli musí neoficiálně upravovat výklady pravidel.
Nač jsou pak atributy? Proč tam máme Tools required? Vždyť ten je všeříkající a kdo se na něj nepřipraví, tak ať si nestěžuje.

Pokud je to oficiální výklad od GS, prosím, tak ať změní definice caches, mimochodem ani v jejich ofiko brožuře nic takového nemají.
  • 0

#70 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 8:44

Joe Tramp napsal/a:
...A kde bude ta hranice, kdy je to ještě tradička a kdy mysterka?


Tak tak, hranice nikdy naprosto exaktne stanovena nebude, neni to ani mozne. To co bude nekde tradicka, bude jinde mysterka. Bude zalezet na aktualnim posouzeni.
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 9:05

teda lidi, vy o tom nicem dokazete dokola debatovat cele hodiny a dny (treba i tydny) ;). nejste nahodou tajni politici :D.
  • 0

#72 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 9:17

Jo, jo, šupky do terénu.:) I špatná zkušenost je zkušenost - když nějakou keš díky žádné ( zapnu náhodně navigaci při zastávce na delší cestě a jdu se protáhnout po okolí) nebo špatné přípravě neodlovím, není to poučení pro příště? A zboří se svět, když mi nepřibyde bodík? Nemám i bez toho třeba pěkný zážitek, který si budu pamatovat víc než nějaké ty body skoro zadarmo, hm? Dřív jsem sice četla listingy, ale nesledovala atributy, jen obtížnost ( a to ne vždy) - praxe mě poučila. Možná mám díky tomu o nějaký bod míň, ale už vím, co stojí za pozornost.
  • 0

#73 jaseztoho

jaseztoho

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 10:16

Pořád ty vaše kecy kdo se honí za body a honibodi - jděte už s tím někam! Ti vaši honibodi bývají dost často zkušení hráčí, kteří například řadu pomůcek běžně nosí/vozí u sebe. Takže keš kvůli domácí nepřípravě spíš než váš oblíbený honibod neodloví teoretik odsud z fóra s pár nálezy, protože něco takového ještě neviděl. A právě kvůli nim ze všeho pak vznikají mysterky, protože oni s i s ničím neporadí.
  • 0

#74 Smogeo

Smogeo

    Pozorr, troll!

  • Members
  • PipPipPip
  • 453 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 10:24

Libor.29 napsal/a: Nač jsou pak atributy? Proč tam máme Tools required? Vždyť ten je všeříkající a kdo se na něj nepřipraví, tak ať si nestěžuje.

No pozor, nikde není řečený, že atribut Tools Required smí být použit ve spojitosti s tradičkou.
Atributy Night Cache a UV se tradičkou určitě nesnesou a přitom tam ty atributy jsou.
  • 0

#75 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 10:29

Dostali jsme se jinam, omlouvám se, šlo mi spíš o to, že není až tak podstatné, do jaké škatulky je keš zařazená, jako naše poučení díky zkušenostem - i negativním. Chápu, že "zkušené" naštve, když při společném odlovu má začátečník někdy řešení rychleji než... nebo si třeba líp poradí s hledáním cesty, orientací atd.atd. Někdo takového začátečníka ocení, někdo z toho má kompex, každý jsme nějaký.
  • 0

#76 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 10:59

Libor.29 napsal/a:
To, že je někdo neschopný si přečíst listing

U listingu v japonštině může být potřeba šroubováku napsaná tučně a 2x podtržená a stejně mi to bude houby platné Zkuste na to koukat v celosvětovém měřítku a užívat si toho, že můžeme mít radost z lovu i v zemích, kde nerozumíme ani slovo.
  • 0

#77 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 11:19

Vláček napsal/a:

Libor.29 napsal/a:
To, že je někdo neschopný si přečíst listing

U listingu v japonštině může být potřeba šroubováku napsaná tučně a 2x podtržená a stejně mi to bude houby platné Zkuste na to koukat v celosvětovém měřítku a užívat si toho, že můžeme mít radost z lovu i v zemích, kde nerozumíme ani slovo.

ドライバーが必要
  • 0

#78 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 11:32

Smogeo napsal/a:
No pozor, nikde není řečený, že atribut Tools Required smí být použit ve spojitosti s tradičkou.
Atributy Night Cache a UV se tradičkou určitě nesnesou a přitom tam ty atributy jsou.


- no spíš jsem nikde nenašel, že nesmí být použit. Můžeš mi to někde ukázat GC.com? Rád se přiučím, opravdu

- O Night cache a UV jsem nenapsal ani slovo, navíc tento případ je na rozdíl od toho prvního na GC.com popsaný :o)
  • 0

#79 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 11:38

PRAVDU MÁ VŽDY REVIEWER!
Smiřte se s tím.
Chcete vymýšlet nejabsurdnější interpretace nejabsurdnějších situací, jen abyste se mohli hádat? Citovat 3 slova z celého odstavce atd.atp.etc.
Mne už to nebaví...
  • 0

#80 Alke04

Alke04

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 12 duben 2013 - 11:54

Libor.29 napsal/a:
ad 2
Není to přímo blízké okolí, doufám že se Aleš nebude zlobit, ale nemyslím si, že by on nebo Skupec publikovali v nesouladu s pravidly.


Aleš diskuzi sleduje a nechápe, protože publikaci své archimédovky konzultoval před 2 lety se dvěma reviewery a oba se shodli na tradičce... A to jsem jí reviewerovi velmi důkladně popsal.

Nechápe vyjádření současného reviewera pro severní kraje a stejně tak nechápu vyjádření některých hráčů, kteří si stěžují na to, že nemohou odlovit tradičku v japonštině, protože nebudou rozumět tomu, že tam je potřeba šroubovák atd. Víte... to je o tom, že se honíte za body a přestali jste číst listingy. Google překladač ti z Japonštiny přeloží co chceš, ale hlavně - máme atributy... a k čemu jinému by jinak byl atribut SPECIÁLNÍ VYBAVENÍ než k tomuto. Stejně tak si v Japonštině nepřečteš, když vidíš ŠKRTLÝ ATRIBUT 24/7, také si nepřečteš otevírací dobu atd.
Pokud u tradičky vidíš speciální vybavení - hle, asi bude něco třeba.

No, každopádně - abych to uzavřel. Keš je na výchozích souřadnicích, je od Vás 20 cm a vy jí musíte dostat ven. Pokud někdo má vodu - použije vodu, ale pozkušenostech, kdy dva kačeři vodu neměli a keš odlovili metodou auto, tažné lano, vyvrácení na místě nechávám pet páhev s voudou a návodem, že po použití mají hrdlo nádoby nastavit k otvoru tak, aby se naplnolo znovu. V takovém případě už samozřejmě není co řešit - jasná tradička. Nebo keš, kde musím vzít za kliku od dveří už je taky mysterka?

Prošel jsem dnes pravidla i tu jejich úžasnou brožuru, kterou se GS ohání a má jí přeloženou do X jazyků a žádnou souvislost SPECIÁLNÍ NÁSTROJ = AUTOMATICKY MYSTERKA jsem nenašel. Konec konců - i v Seattlu, pár bloků od Groudnspeaku jedna taková je a je to tradička.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama