Přejít na obsah


Fotka

Diskuze na téma: Nesouhlas s reviewrem


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
169 odpovědí na toto téma

#81 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 11:41

Citecka napsal/a:
princip "co není zakázáno, to je povoleno" je prosimich základním kamenem demokratického práva všude na světě. Bez něj by to prostě nešlo. To ovšem totalitnímu popletenci těžko vysvětlovat.

Krásně ses sám popřel, na jedné straně ti vadí zákazová móda v ČR, na straně druhé se domníváš, že co není výslovně zakázáno, je povoleno a v pořádku. K tomu se přidává i oblíbený argument v ČR - není tam cedule, tudíž to nemůže být zakázáno - ukázkovým příkladem jsou kešky na haldách - dle některých platí zásada, že když tam není dána zákazová cedule, tak se tam může, leč zákon hovoří přesně opačně. Totéž například kešky v blízkosti drážních těles...A rozhodně nejsem totalitní popletenec, jen na rozdíl od mnohých zde trošku znám zákony a jednu ze základních pouček práva, která zní, že "Zákony jsou minimem morálky".
  • 0

#82 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 11:53

Smrk napsal/a:

mysakmorce napsal/a:
To já na něj vždycky zavolám: "házej"!


A co když vás neslyší?


Tak to musím ještě hlasitěji: "házej"!
  • 0

#83 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 11:55

hanska napsal/a:

Citecka napsal/a:
princip "co není zakázáno, to je povoleno" je prosimich základním kamenem demokratického práva všude na světě. Bez něj by to prostě nešlo. To ovšem totalitnímu popletenci těžko vysvětlovat.

Krásně ses sám popřel, na jedné straně ti vadí zákazová móda v ČR, na straně druhé se domníváš, že co není výslovně zakázáno, je povoleno a v pořádku. K tomu se přidává i oblíbený argument v ČR - není tam cedule, tudíž to nemůže být zakázáno - ukázkovým příkladem jsou kešky na haldách - dle některých platí zásada, že když tam není dána zákazová cedule, tak se tam může, leč zákon hovoří přesně opačně. Totéž například kešky v blízkosti drážních těles...A rozhodně nejsem totalitní popletenec, jen na rozdíl od mnohých zde trošku znám zákony a jednu ze základních pouček práva, která zní, že "Zákony jsou minimem morálky".


a kromě toho jsi ještě na můj vkus zbytečně upovídanej..
  • 0

#84 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4091 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 11:57

mysakmorce napsal/a:

hanska napsal/a:
....


a kromě toho jsi ještě na můj vkus zbytečně upovídanej..

ale jenom na internetu :DB)
  • 0

#85 mysakmorce

mysakmorce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 223 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 12:11

dr.vota napsal/a:

mysakmorce napsal/a:

hanska napsal/a:
....


a kromě toho jsi ještě na můj vkus zbytečně upovídanej..

ale jenom na internetu :DB)


to jsem tak nějak odtušil z různých reakcí:);)
  • 0

#86 Nikita-1

Nikita-1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 12:24

Tato diskuze je zase kanál českého geocachingu, to vám teda povím. Sračky, sračky a nic jiného tu neřešíte. Dám vám jednu radu k nezaplacení. Vyse*te se na celý geocaching a nehrajte tu hru, pokud vám vadí malichernosti. Každý tu plácá o zákonech a právech, ale kdo z vás zná také povinnosti? Reviewri ty povinnosti mají a pokud je po vás vyžadují, cítíte se ukřivdění protože jednou není po vašem? Jéžiš šmarjá. No nelehký život máte. Reviewri to také nemají jednoduché a ať se nám to líbí či ne, jsou zvolenou autoritou. Slovo musíš, nesmíš, můžeš se vyskytuje i v demokracii a nezaměňujte s anarchií. Jediné co můžete je opustit hru anebo přijít s vlastní. I tak má geocaching dost volná pravidla a kdo chce, vždy se do daných mantinelů vleze. Stačí si jen přátelsky s reviwrem poklábosit a udělat obchod. Obchod říkám proto, že domluva je vždy založena na oboustranných kompromisech. Jinak VIVAT opencaching, ale ať tam nezůstanete sami.
  • 0

#87 Libor.29

Libor.29

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 243 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 12:29

MedoMys napsal/a:

hanska napsal/a:
Asi nejen dle mého názoru by měly být keše v chráněných územích zakládány jen u (dejme tomu do 20 m) již existujících stezek a s rozumem tak, aby docházelo k co nejmenšímu poškození přírody. Jenže mnozí revieweři to berou tak, že co není zakázáno, to je povoleno, proto vítám to, co napsal Tobias reviewer ve svém profilu: "cache v chráneném území s vyšším stupnem ochrany - over si, že cache není umístena v chráneném území typu NP, NPR, PR a pokud ano, uložení musí být max. do 3m od turistické cesty".

Asi by sis v tom měl udělat trochu jasno. V CHKO není nijak omezen pohyb návštěvníků, tedy není možné ani omezovat geocaching, resp. není možno toto na základě pravidel GC ani zákona vymáhat. Výjimkou jsou pouze území v CHKO, kde je vstup omezen nějakou místní vyhláškou, a nebo pak zvláště chráněná území, jako jsou NP a NPR, kde je omezen vstup pouze na značené turistické cesty.


Zapomínáte všichni na to nejdůležitější a to je souhlas majitele pozemku a ten co .... nedostanete a když ano, tak pouze ve výjimečných případech. Přitom bez něj vlastně není co publikovat.
Takže geocaching omezovat lze, jenom vy si myslíte, že si z nás všichni musejí sednout na zadek. Ale to už tad ybylo tolikrát .....
  • 0

#88 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4547 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 12:50

Libor.29 napsal/a:
...
Zapomínáte všichni na to nejdůležitější a to je souhlas majitele pozemku a ten co .... nedostanete a když ano, tak pouze ve výjimečných případech. Přitom bez něj vlastně není co publikovat.
Takže geocaching omezovat lze, jenom vy si myslíte, že si z nás všichni musejí sednout na zadek. Ale to už tad ybylo tolikrát .....


Já mám dvě keše (jedna čeká na publikaci) a jeden event a pro jistotu se majitelů ptám. Keše jsou ve známé CHKO Žďárské vrchy. Napsal jsem jim přes profil na gc.com, popsal, kde přesně keš bude, jak bude vypadat, kudy vede cesta a za hodinu jsem měl odpověď, že je to ok i s poděkováním. Event pořádám ve Vrchlabí a taky mám povolení majitele pozemku (sjezdovky), že po ní budeme v létě šlapat. Ještě mi nabídli, že pokud budeme potřebovat, zapnou nám lanovku. :-)
  • 0

#89 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 12:53

Smrk napsal/a:
Ještě mi nabídli, že pokud budeme potřebovat, zapnou nám lanovku. :-)

čímž by se mohl stát "cachers-with-special-needs friendly" :)
  • 0
.

#90 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 13:09

Smrk napsal/a:]
Já mám dvě keše (jedna čeká na publikaci) a jeden event a pro jistotu se majitelů ptám. Keše jsou ve známé CHKO Žďárské vrchy. Napsal jsem jim přes profil na gc.com, popsal, kde přesně keš bude, jak bude vypadat, kudy vede cesta a za hodinu jsem měl odpověď, že je to ok i s poděkováním.

Takto by to asi mělo fungovat, u veřejně přístupných lokalit mimo chráněná území bych souhlas majitele neřešil, ovšem u keší v chráněných územích a zejména mimo značené cesty by byl takový souhlas více než vhodný - viz známá aféra s PWT Těšinocká spirála", který reviewer pustil bez souhlasu CHKO (resp. byl údajně obelhán ownerem, že CHKO s tímto souhlasí), v oné lokalitě mimo to, že se nachází v CHKO a keše byly umístěny mimo jakékoli stezky, probíhá dlouhodobé sledování zvěře - výsledek pak byla nejprve svévolná archivace Tiskařem (nakonec to bylo ovšem ku prospěchu věci), naštaní lidé z CHKO... Ono ten jeden mail snad nikoho nezabije, lidé ve většině CHKO / NP jsou vůči geocachingu obecně kladně nakloněni, mnohde i sami zakládají keše...Jenže to je asi pod úroveň některých ownerů, v naprosté většině případů jde o zkušené a známé kačery...
  • 0

#91 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 13:12

hansko, hansko, ty z tý spirály budeš mít za chvíli žaludeční vředy. Vždyť to zmiňuješ snad v každém třetím příspěvku. Najdi si raději nějaké hodné děvče...
  • 0
.

#92 sovidoupe

sovidoupe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 572 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 13:25

dr.vota napsal/a:

davidb11 napsal/a:
To snad tady není normální!! :P:D
Já s vás nemůžu.
Stačí se sem kouknout a hned je nálada spravená B)

Ad.: normálně na sebe voláme.

http://youtu.be/2SCvQZBgU5o


musím se pochlubit, v této scénce jsem si taky zahrál, ikdyž nejsem vidět, ale to jmelí jsem hodil přesně :-)

---------------------------------------------

Tak já už bych to hodil!
  • 0
Zážitky nemusí být pozitivní, stačí když jsou extremní.

#93 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1136 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 13:43

poohDA napsal/a:
hansko, hansko, ty z tý spirály budeš mít za chvíli žaludeční vředy. Vždyť to zmiňuješ snad v každém třetím příspěvku. Najdi si raději nějaké hodné děvče...


Pochop to, prostě to bylo ŠPATNĚ a plno lidí to tu POŘÁD JEŠTĚ NECHÁPE!!!

Mne tenhle typ lidí jako Hanska (už jsem jich viděl plno a ještě horší případy) vždycky připomene tenhle obrázek: http://xkcd.com/386/
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#94 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 13:57

Aviatik napsal/a:
Pochop to, prostě to bylo ŠPATNĚ a plno lidí to tu POŘÁD JEŠTĚ NECHÁPE!!!

Já to chápu, jen mě zaráží to, že onen reviewer hodil veškerou chybu na ownera, jediné, čím se chlubí je to, že dokázal zařídit ban pro Tiskare. Že prý on nenese žádnou odpovědnost - parádní přístup - na jedné straně "ti mohu cokoli přikázat, zakázat, na druhé straně ale veškerou odpovědnost neseš jen a pouze ty...
  • 0

#95 Guest_Ištván_*

Guest_Ištván_*
  • Guests

Publikováno 30 April 2013 - 14:33

Aviatik napsal/a:
Mne tenhle typ lidí jako Hanska (už jsem jich viděl plno a ještě horší případy) vždycky připomene tenhle obrázek: http://xkcd.com/386/


A vážně myslíš že na tyhle experty někdo čeká?! ...v posteli?!
  • 0

#96 Nikita-1

Nikita-1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 15:36

Istvan napsal/a:

Aviatik napsal/a:
Mne tenhle typ lidí jako Hanska (už jsem jich viděl plno a ještě horší případy) vždycky připomene tenhle obrázek: http://xkcd.com/386/


A vážně myslíš že na tyhle experty někdo čeká?! ...v posteli?!

:D
  • 0

#97 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2841 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 15:45

Prosím tu dívenku Nekru, ať si svůj rozbrzděný vůz zase zastaví a zamkne to tady. Všechny podobné diskuse končí Houskovými ochranářskými exhibicemi. Bez výjimky. Když budou chtít mít revírníci klid, nastoupí 100%ní zákonictví a všichni se s toho pos…! A ještě nám můžou ZPĚTNĚ zatrhnout mnohé kontroverzní keše, jejichž seznam si tihle hujeři jistě vedou. A to bude konec českého geocachingu, neboť ty nejlepší keše jsou vždycky poněkud na hraně. Nebo i za hranou.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#98 Yaro.SH

Yaro.SH

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 16:11

Aviatik napsal/a:

poohDA napsal/a:
hansko, hansko, ty z tý spirály budeš mít za chvíli žaludeční vředy. Vždyť to zmiňuješ snad v každém třetím příspěvku. Najdi si raději nějaké hodné děvče...


Pochop to, prostě to bylo ŠPATNĚ a plno lidí to tu POŘÁD JEŠTĚ NECHÁPE!!!

Mne tenhle typ lidí jako Hanska (už jsem jich viděl plno a ještě horší případy) vždycky připomene tenhle obrázek: http://xkcd.com/386/


Ja si myslim, ze na celou tuto diskuzi se spis hodi tento obrazek
Vložený obrázek
  • 0
---
Normální je respektovat i jiné postoje - nemusíme dostávat infarkt z toho, že někdo si myslí něco jiného než my. To je podstatou demokracie a plurality.

#99 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 16:53

100! Já to věděl, že to dáme! Mohla bys tedy Nekro diskusi nějak shrnout a ukončit? Děkuji
  • 0
.

#100 AJFA

AJFA

    Advanced Member

  • Moderators
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2013 - 17:05

Tak už můžu? ;)

AJFA

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama