Přejít na obsah


Fotka

Omezení 3 keše za 24h


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#1 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:11

Co říkáte na nové omezení pro neplatící hráče v té formě že jim je dovoleno stáhnout pouze 3 keše s kompletními informacemi za 24h? Stáhnout hafo keší se základními informacemi stále není problém jenže u těchto keší není součásti hint (nápověda), což je velice důležitá část keše vedoucí k jejímu nalezení. Pro mě osobně je nejspíš toto omezení natolik omezující že s geocachingem letos nejspíš skončím :(. Uvažoval jsem že založím jednu seriovku a pár dalších singl keší ale říkám si proč bych to měl dělat? Nechci své peníze a čas obětovat pro společnost které jde evidentně o to vytřískat z nás celkem slušné prachy. Platit 750Kč za pár přístupu na internet týdně z toho 6 měsíců v roce o jejich web ani nezavadit (zima) je dle mého příliš. Co si o tom myslíte vy?
  • 0

#2 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:18

Že to není nic nového, ale jde o omezení které platí minimálně od podzimu (předtím jsem to nesledoval) a že hraješ hru provozovanou komerční organizací, která samozřejmě mimo peněz na provoz firmy, úhradu energií za servery, konektivitu a spoustu dalších nutných věcí potřebuje svým majitelům vykázat i nějaký ten zisk.... Raději zaplatím v přepočtu cca 60 kč/ měsíc (cena za cca 2 piva), než abych se po každém kliknutí musel dívat na nezajímavou reklamu. Dříve šlo hradit i měsíčně - tuším 3USD, takže za zimní měsíce jsi mohl ušetřit. Zda to jde i dnes nevím a nechce se mi to zjišťovat.
  • 0
Monte

#3 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:18

David stahnout myslis jak? Jako ze si nezobrazim vic nez tri listingy na kompu za den, nebo nejak jinak?
  • 0

#4 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:20

No dobrá, tak jsem se na to podíval - dnes je to 10USD za 3 měsíce - takže za zimu platit nemusíš.
  • 0
Monte

#5 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:24

Monte-x tak jaky stahovani mysli, kdyz je to pry jen an tri kese za den? ja si tuhle púotahala snad deset kesi do gps a problem nebyl... jasne, jenze kdzy si zaplatis 2*3 mesice tak jsi na tom rocnim :D
  • 0

#6 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:24

omezení platí pro Live API
http://wiki.geocachi...iki/GC_Live_API
  • 0

#7 David F-M

David F-M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:33

Kniga napsal/a:
David stahnout myslis jak? Jako ze si nezobrazim vic nez tri listingy na kompu za den, nebo nejak jinak?

Používám aplikaci Locus v mobilu s Androidem a tam mi to hlásí že nemůžu stáhnout více jak 3 keše za 24h s kompletními informacemi.
Jak psal dr.vota omezení platí pro Live API
http://wiki.geocachi...iki/GC_Live_API

Omlouvám se ale nikde se mi nepodařilo sehnat podrobnější info k tomuto omezení.
  • 0

#8 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:41

David F-M napsal/a:

Kniga napsal/a:
David stahnout myslis jak? Jako ze si nezobrazim vic nez tri listingy na kompu za den, nebo nejak jinak?

Používám aplikaci Locus v mobilu s Androidem a tam mi to hlásí že nemůžu stáhnout více jak 3 keše za 24h s kompletními informacemi.
Jak psal dr.vota omezení platí pro Live API
http://wiki.geocachi...iki/GC_Live_API

Omlouvám se ale nikde se mi nepodařilo sehnat podrobnější info k tomuto omezení.

podrobnější info je v tom článku na wiki, je tam v 2. odstavci odkaz na http://www.adrake.cz...id=user:faq:web
(kdyby to tak někdo četl)
  • 0

#9 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:41

Jo, já měl taky v geogetu 3 plné listingy za 15 minut. Pak jsem se jednou přihlásil k liveAPI znovu a měl jsem to tam 3 za 24 hodin. Ono na nové to stačí. Skoro nikdy mi jich víc než 3 najednou nevyběhne. Ale nevím o co jde. Přece vždycky platilo, že BM si do navigace stáhne jen základní informace. Že nemá PQ. Atd. Že to přes LiveAPI jde alespoň 3 denně, je už něco navíc. A navíc existují cesty, jak se k listingům dostat. Přes opičí skripty, nebo přes plugin JehožJménoSeNevyslovuje. Chápu, že tady nejde o offline stahování, ale o online telefon.
  • 0

#10 tintina

tintina

    tintina

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:45

Já to beru jako sponzorský dar organizaci, která vyplňuje můj volný čas. Když budeš chodit do fitka, taky budeš platit vstupy.
  • 0
Jewelry Geocoin - Geocoin na krk a k tomu náušnice, prstýnek a sponky. Možnost vlastního motivu.

#11 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:52

Kniga napsal/a:
Monte-x tak jaky stahovani mysli, kdyz je to pry jen an tri kese za den? ja si tuhle púotahala snad deset kesi do gps a problem nebyl...
jasne, jenze kdzy si zaplatis 2*3 mesice tak jsi na tom rocnim :D


To omezení platí pro stahování třeba do GSAK přes funkci přímého přístupu do databáze GS. Pro ukládání jednotlivých keší rovnou do GPS to neplatí, ale mám pocit, že hint tahhle nestáhneš - nebo ano?

Roční stojí 30USD, takže pořád 1/3 ušetříš.
  • 0
Monte

#12 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 17:57

Monte-x jo vidis , tak to pak jo to vlssten az pul roku aktivniho keskovani (treba od dubna do rijna) das 20 euro... jo to jde... Jo hint takhle nestahnu,a le moje gps stejne by nevedela co snim :) to by mi bylo prd platny i kdybych mela placeny... ja mam denicek jesternik a do nej si pisu ke kazdemu planovanemu vyletu kody kesek a knim si hint opisu (vetsinou ej to jen par slov, tak o co jde). Kdo chce usetrit tak si tim da jen o rosku vic prace a je to.
  • 0

#13 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:04

Nevím co někoho na obchodní politice GS překvapuje. GC je komerční záležitost a tak je to potřeba brát...můžeme být rádi že to jde hrát i bez PM. Koneckonců co je zadarmo ? I ten vzduch si člověk musí sám voddejchat, nu ni?
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#14 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:28

Kniga - 20 dolarů, to je ještě méně než 20 euro....
  • 0
Monte

#15 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:32

Monte-x jenze to musis delat nejak slozite, abys tam dostal ten dolar ne? me to nabizi jen euro.. zvazuju ze snad po vyplate, ale tezko rict :(
  • 0

#16 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:33

Nebo to zaplat v korunach :DE-shopu, co nabizej PM je celkem dost a je to i celkem rychly ;)
  • 0

#17 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 850 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:41

Hlavně prosím nepřepočítávejte sumu za PM na škopky, to je je těžce zavádějící. Piv vypiju za měsíc celkem dost, ale za 30 Kč ani jedno...:D
  • 0
Věřme v to lepší, počítejme s tím horším...
Nic není nikdy tak, jak se to zdá.

#18 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:54

wetu napsal/a:
Jsem PM protože je to zlomek sumy, kterou geocaching za rok celkem slupne. Wetu


Jo to je druhá stránka věci :) - naštěstí se nehoním za FTF, tak jezdím s rozumnou spotřebou. Ale peníze za T5 výbavu jsem raději ani nesčítal...
  • 0
Monte

#19 Monte-x

Monte-x

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 18:58

Kniga napsal/a:
Monte-x jenze to musis delat nejak slozite, abys tam dostal ten dolar ne? me to nabizi jen euro.. zvazuju ze snad po vyplate, ale tezko rict :(

Vůbec, jen si nastav, že nejsi v ČR, ale v USA - a hned tam máš dolary. Platil jsem přes PayPal a včetně aktivace PM to trvalo celé tři minuty.
  • 0
Monte

#20 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2013 - 19:08

ssva napsal/a:
Hlavně prosím nepřepočítávejte sumu za PM na škopky, to je je těžce zavádějící. Piv vypiju za měsíc celkem dost, ale za 30 Kč ani jedno...:D

Za 30 Kc je 5 piv v Pennymarketu, kdyz maji akci, tak i vic. ;)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama