Přejít na obsah


Fotka

Omezení 3 keše za 24h


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
112 odpovědí na toto téma

#41 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 8:49

No myslím, že každý soudný člověk uzná, že 3 keše za 24hodin a to ještě se mám pocit řešilo, že jsou to jen tradičky...to je prostě výsměch a naprostá podpásovka pro BM a je evidentní, že zeměmluv jede jen na prachy. Ono se dá docílit podpora chodu i jinými prostředky, nejlépe nalákáním na něco navíc ve hře (PM keše, notifikace apod) co hru ještě zkvalitní. Ale tohle je jasný signál ala "zkus si najít krabičku a pak zaplať, jinak si nezahraješ vůbec". Ani bych se nedivil, kdyby za chvilku přišlo omezení, že BM si na mapě GC zobrazí jen pár zkušebních krabiček. Byznys je to opravdu krásný, oni se starají jen o web a tisíce lidí o samotnou podstatu geocachingu a hezky pěkně zdarma.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#42 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 8:51

Odpovím na původní dotaz (tedy bez přepočtu na pivo). Je třeba si pouze stanovit priority. Buď si za rok ušetříš 600 Kč za PM nebo ty peníze utrať jinak, ale pak si nestěžuj, že něco není podle tvých představ. Vzhledem k ostatním našim výdajům mi platba za roční PM členství nepřijde nijak vysoká. Nemálo práce (takže "ztraceného" času, který nikdo nezaplatí) i peněz (za materiál na výrobu schránek) stojí i údržba keší. Obojí beru jako příspěvek této hře a ostatním kačerům. Když by owneři nevytvářeli keše, nemají ostatní co hledat a když by nebyli lidi, co platí PM, nebyl by gc.com. Jasně, jsou jiné servery, ale ty jako běží zadarmo? To taky někdo musí platit. Chcete využívat nějakou službu? Tak bohužel budete muset něčím přispět nebo akceptovat nějaká omezení. Každá věc dnes něco stojí, nic není zadarmo.
  • 0

#43 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 8:55

nedával bych na všechno cenovku, existuje spousty open projektů, které fungují a když je potřeba, spokojení uživatelé chod podpoříB)
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#44 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:08

prazskychytrak napsal/a:
nedával bych na všechno cenovku, existuje spousty open projektů, které fungují a když je potřeba, spokojení uživatelé chod podpoří B)


Spokojení uživatelé projekt podpoří, napsal jsi to sám. Takže cenovka tam je vždycky. Pouze v některých případech si můžeš vybrat, jestli cenu zaplatíš a v jaké výši. Taky jsem nedávno anonymně posílal příspěvek na Project Geocaching a Wikipedii. Bohužel u Groundspeaku tento výběr není. Ale tak jsou nastavená pravidla. Já neříkám, ale že je vše od GS ideální, to není ani náhodou, ale máš možnost výběru. Přijdou ti služby špatné? Tak za ně neplať nebo je nevyužívej. I přes výhrady mě osobně platba za PM přijde akceptovatelná, to je celé. Ale chápu, že někomu ne.
  • 0

#45 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:15

prazskychytrak napsal/a:
nedával bych na všechno cenovku, existuje spousty open projektů, které fungují a když je potřeba, spokojení uživatelé chod podpoříB)


no a vzhledem k tomu, ze opencaching existuje skoro stejne dlouho jako geocaching a nikdy nefungoval - dokonce ani kdyz se do toho snazil namontovat garmin, tak v pripade geocachingu to proste nefunguje :D.

ty jako BM muzes plnohodnotne hrat hru (to mizive pulprocento pm kesi fakt nepocitam) - hledat kese, zakladat, chodit na eventy .... live api je neco navic. stejne jako PQ. proste musis za cenu hry zdarma obetovat cas a pripravit se doma. easy money. ja nevim, co s tim mate furt problem :).

hele vzdyt se muzes s klidem vrhnout na opencaching - tim nemyslim hledat, ale zacit ho provozovat. naprogramovat to, udrzovat server a kdyz budou uzivatele spokojeni, tak ti chod podpori :).
  • 0

#46 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:18

Akceptovatelná určitě je, proto jí také mám, na druhou stranu chápu, že u BM to teď hodně vře, protože GS si chce vytvořit armádu PM a otázka je, potřebuje je? nebo se chtějí jen vozit v luxusu a na kačery kašlat?B) Zatím moc lidi nepřesvědčují, že jim na nich záleží... neplať a nevyužívej...to se lehce řekne, ale GS moc dobře ví jakou má pozici, podobnou jako windows, facebook apod...nechceš být s námi, tak uteč někam, kde budeš skoro sám:p
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#47 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 9:39

Dain & Olik napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
nedával bych na všechno cenovku, existuje spousty open projektů, které fungují a když je potřeba, spokojení uživatelé chod podpoříB)


no a vzhledem k tomu, ze opencaching existuje skoro stejne dlouho jako geocaching a nikdy nefungoval - dokonce ani kdyz se do toho snazil namontovat garmin, tak v pripade geocachingu to proste nefunguje :D.

ty jako BM muzes plnohodnotne hrat hru (to mizive pulprocento pm kesi fakt nepocitam) - hledat kese, zakladat, chodit na eventy .... live api je neco navic. stejne jako PQ. proste musis za cenu hry zdarma obetovat cas a pripravit se doma. easy money. ja nevim, co s tim mate furt problem :).

hele vzdyt se muzes s klidem vrhnout na opencaching - tim nemyslim hledat, ale zacit ho provozovat. naprogramovat to, udrzovat server a kdyz budou uzivatele spokojeni, tak ti chod podpori :).

+3
  • 0

#48 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 10:41

bejcci napsal/a:
Odpovím na původní dotaz (tedy bez přepočtu na pivo). Je třeba si pouze stanovit priority. Buď si za rok ušetříš 600 Kč za PM nebo ty peníze utrať jinak, ale pak si nestěžuj, že něco není podle tvých představ.
Vzhledem k ostatním našim výdajům mi platba za roční PM členství nepřijde nijak vysoká. Nemálo práce (takže "ztraceného" času, který nikdo nezaplatí) i peněz (za materiál na výrobu schránek) stojí i údržba keší. Obojí beru jako příspěvek této hře a ostatním kačerům.
Když by owneři nevytvářeli keše, nemají ostatní co hledat a když by nebyli lidi, co platí PM, nebyl by gc.com. Jasně, jsou jiné servery, ale ty jako běží zadarmo? To taky někdo musí platit. Chcete využívat nějakou službu? Tak bohužel budete muset něčím přispět nebo akceptovat nějaká omezení. Každá věc dnes něco stojí, nic není zadarmo.


Samozřejmě, vše je otázkou trhu, kdo chce, ten si to koupí, kdo ne, ten může leda nadávat... Bohužel Groundspeak má na našem území něco jako informační monopol, protože má většinu keší pod sebou, takže těžko někdo půjde do jiného systému s keškami... Samozřejmě může se to stát, ale těžko...

No, údržba serveru samozřejmě něco stojí, ale je otázka, kolik je ta cena. Nejsem IT technik, ale přijde mi, že v celosvětovém měřítku musí být zisky mnohonásobně větší než náklady, takže mně osobně přijde, že by měli spíše zlevnit a nebo alespoň nechat omezení pro BM tak, jak bylo nastavené původně (či alespoň třeba 3 keše za hodinu a stažení základních informací o všech keších, nejen o tradičkách).
Všichni se tu ohání 600 Kč / rok, ale jestli jsem to dobře pochopil, tak GS zdražil už na 770 Kč / rok při dnešním kurzu (pokud odhlídneme od toho, že zatím se ještě dá zaplatit jinak - je totiž otázka, kdy tyto způsoby GS zakáže, aby získal více).

Jenže se zapomíná co autoři keší dají do údržby svých keší... Každá věc něco stojí, i hledání krabiček. Ale když si vezmu, že do PM mám dávat ještě víc, když už takhle dávám spoustu peněz do kešek... Samozřejmě, nemusím žádné zakládat, jako většina. Proč taky... Vždyť platím GS, tak mám právo lovit kešky, vždyť jsem si za to zaplatil... Tak proč vlastně ještě cpát peníze do nějakých kešek, že?

Víte, když se mi něco líbí, přispěji na to, cena 600 se mi zdála vysoká, ale ještě jsem to dal, ale i tak říkám svůj názor, že by měli spíše zlevnit... Je to můj názor, už teď slyším, jak mi někteří za tohle nadávají, že za méně se to přece nedá dělat, a ať si to pak tedy nekupuji, když se mi to zdá moc... Ale přece i tak si můžu svůj názor vyjádřit :-)
  • 0

#49 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 10:51

no a ja jsem to treba uz nejakej patek nedal :). a stale si hraju hru a nejaky narky, ze na smartfounu za 10tisic mohu jako bm stahnout live 3 full listingy a pozdechy, ze by NEKDO mel neco udelat jineho a zadarmo open, mi prijdou opravdu usmevne :). az GS nejak omezi BM, tak to uz bude jina. ale tohle opravdu neni omezeni. ze hodlaji zdrazovat se mi ani tak divne nezda - 30 dolacu drzi uz fakt dlouho. ale co je na par facek ta vycuranost, ze z dolaru udelaji v evrope eura. v americe nic nezdrazi a jako duvod uvadeji DPH v evrope. a jeste poplatky. no vetsi koninu jsem dlouho neslysel.
  • 0

#50 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 142 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 11:03

Dain & Olik napsal/a:
no a ja jsem to treba uz nejakej patek nedal :). a stale si hraju hru a nejaky narky, ze na smartfounu za 10tisic mohu jako bm stahnout live 3 full listingy a pozdechy, ze by NEKDO mel neco udelat jineho a zadarmo open, mi prijdou opravdu usmevne :). az GS nejak omezi BM, tak to uz bude jina. ale tohle opravdu neni omezeni.

ze hodlaji zdrazovat se mi ani tak divne nezda - 30 dolacu drzi uz fakt dlouho. ale co je na par facek ta vycuranost, ze z dolaru udelaji v evrope eura. v americe nic nezdrazi a jako duvod uvadeji DPH v evrope. a jeste poplatky. no vetsi koninu jsem dlouho neslysel.


jo teds uhodil hrebik na hlavicku :) a i predchozim prispevkem :)
Ja to nebudu prevadet na pivo,a le na pc hru :) Jak me rozciluje, kdyz nekdo schani chodici warez verzi hry, ke ktery potrebujes pomerne ndupanej pocitac. Logicky, kazdy kdo ma tak nadupany komp, ma i tech par stovek na tu hru...

Ja ty prachy nemam, tak holt pouziju tuzku a papir a je to. nemam dojem, ez by me nejak GS omezoval, ale je jesny, ze jsu malo nalezov lamka, ze :D az budou penize bude PM...

Open projekty jsou fajn, jenze jednim z ohromnych plusu GS je to, ze je geocaching celosvetovy, na kolikati servrech bych se musela u openu registrovat? ted uz to taky jiste nejak centralizuji,a le predtim? jiste ze na tom GS vydelava dost nechutne, ale zajimalo by me je nejaka peice na oficialnim foru, ze to prehani? Nebo proste vetsine lidi nedela problem tech +- 600 kc/30 dolaru/30 euro zaplatit?
  • 0

#51 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 230 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 11:10

dr.vota napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:

prazskychytrak napsal/a:
nedával bych na všechno cenovku, existuje spousty open projektů, které fungují a když je potřeba, spokojení uživatelé chod podpoříB)


no a vzhledem k tomu, ze opencaching existuje skoro stejne dlouho jako geocaching a nikdy nefungoval - dokonce ani kdyz se do toho snazil namontovat garmin, tak v pripade geocachingu to proste nefunguje :D.

ty jako BM muzes plnohodnotne hrat hru (to mizive pulprocento pm kesi fakt nepocitam) - hledat kese, zakladat, chodit na eventy .... live api je neco navic. stejne jako PQ. proste musis za cenu hry zdarma obetovat cas a pripravit se doma. easy money. ja nevim, co s tim mate furt problem :).

hele vzdyt se muzes s klidem vrhnout na opencaching - tim nemyslim hledat, ale zacit ho provozovat. naprogramovat to, udrzovat server a kdyz budou uzivatele spokojeni, tak ti chod podpori :).

+3

+4
  • 0

#52 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 302 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 11:26

A ty taky pracuješ zadarmo? Přijde mi, že ti, co na to nadávají nepracují vůbec, protože nemají ponětí o tom, kolik práce, vývoj a údržba čehokoli stojí. Já bych s klidným svědomím BM ještě víc omezila. Půl roku na vyzkoušení zdarma a pak normálně zaplatit. Částka za členství mi přijde odpovídající. A pokud na to nemám, tak to nedělám! Já také nelítám v letadle business, protože se mi za to ty peníze dávat nechtěj. A netlačím letecké společnosti, ať mám v economy stejné podmínky jako v business.
  • 0

#53 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 11:36

Když vás tak čtu, připadám si jako absolutní technický antitalent, protože první stovku cachí jsem si do GPS přepisoval ručně a první tisícovku a něco metodou Ctrl+C Ctrl+V přes MapSource. Pokud někam jedu a mám čas, kopíruji si celé listingy tou samou metodou na papíry (protože standardní GS výstup je dosti nespořivý k papíru) a sám si je formátuji (a ano, jsem PM už od zhruba 90. cache). Jsem snad nenormální, když nemám potřebu do všeho zanášet techniku? Možná jsem, ale zase mě nepálí podobná omezení ;)
  • 0

#54 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 11:46

Vidím to na tenhle scénář: 1.Citelné zdražení PM, odpadnou ti, co zaplatí dřív, než vůbec něco najdou, příležitostní lovci, party(složíme se, zbytek propijem),ti, kteří už nejsou moc aktivní a platí víceméně ze zvyku, ti co se naštvou atd.... 2.Silné omezení BM jako donucovací prostředek(pouze tradičky, nové keše rok PMO, BM max. půl roku...), další pokles zájmu. 3.Snaha vymyslet zase něco jako čelenky, další zbytečné funkce které nikdo nechtěl, tech. potíže atd. 4.??? Mě osobně to omezení nijak neomezuje. Spíš si myslím, že na zkoušku nebo příležitostný nález je BM funkcí až dost.
  • 0

#55 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:22

Pokud by se Groundspeak snažil dělat něco pro kačery (např. fungující servery, dnešní stav má k tomu hodně daleko), přístup nikoli jako u nás za komančů (neotravuj a zaplať...), tak by 99 % lidí nějakých 30 dolarů vůbec neřešilo. Ale platit za něco, co funguje jen velmi omezeně a ještě za to cenu zvednout, aniž by se cokoli zlepšilo, to asi nejen mi nepřijde zcela v pořádku...Groundspeak má cca 40 zaměstnanců, I kdyby bylo PM kačerů dohromady 100 000 (realita bude asi o dost vyšší), tak má GS příjem 3 milióny dolarů, náklady na provoz serveru a platy zaměstnanců určitě za rok nedosahují takové výše ani zdaleka!
  • 0

#56 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:22

prazskychytrak napsal/a:
No myslím, že každý soudný člověk uzná, že 3 keše za 24hodin a to ještě se mám pocit řešilo, že jsou to jen tradičky...to je prostě výsměch a naprostá podpásovka pro BM a je evidentní, že zeměmluv jede jen na prachy.
.........


Listingů si můžeš otevřít kolik chceš, keší poslat do GPSky taky kolik chceš.

Jediné co nejde hromadně je stažení více keší do nějakého programu. Ale přijde mi, že právě to je něco navíc, za co se klidně platit může.

Když máte na další náklady, třeba na provoz mobilu a na cestování, tak to PM unesete taky. Jedna kešovačka autem a 600 Kč za benzín je fuč. Za jeden den .....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#57 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:30

Groundspeak nezařízne BM členy. Dobře ví, že by si tím poslal celý podnik do kytek. BM členové tu hru táhnou. Naopak, ze strany GS je vidět čím dál větší snaha se BM podbízet. Viz známé a nikdy neřešené chyby, které umožnily BM členům zjistit souřadnice PMO tradičky. Nebo ukazování PMO keší na mapě při oddálení. Možnost PMO keše logovat. A nakonec i to stažení celých listingů offline přes API, i když jen 3 za den. Oficiálně to dřív nešlo vůbec. BM si mohl stáhnout jen bod s názvem a souřadnicemi, místo listingu tam měl jen text, že si má zaplatit.
  • 0

#58 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:33

hanska napsal/a:
Pokud by se Groundspeak snažil dělat něco pro kačery (např. fungující servery, dnešní stav má k tomu hodně daleko), přístup nikoli jako u nás za komančů (neotravuj a zaplať...), tak by 99 % lidí nějakých 30 dolarů vůbec neřešilo. Ale platit za něco, co funguje jen velmi omezeně a ještě za to cenu zvednout, aniž by se cokoli zlepšilo, to asi nejen mi nepřijde zcela v pořádku...Groundspeak má cca 40 zaměstnanců, I kdyby bylo PM kačerů dohromady 100 000 (realita bude asi o dost vyšší), tak má GS příjem 3 milióny dolarů, náklady na provoz serveru a platy zaměstnanců určitě za rok nedosahují takové výše ani zdaleka!

Ty budeš někde psát o tom, jak jsi nedotčený komunismem? Ty jim normálně ty vydělaný prachy závidíš. Ty prachy neukradli, ale vydělali, tak to jich můžou mít kolik zvládnou vydělat.
BTW: Ještě jsi v tom nástřelu rozpočtu zapomněl na sociální a zdravotní pojištění, na daně a pronájem kanceláří. Kdybys měl nějakou zkušenost z hospodaření soukromé firmy, tak bys nemohl takovou věc plácnout.
  • 0
.

#59 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:45

kolombo napsal/a:
Když máte na další náklady, třeba na provoz mobilu a na cestování, tak to PM unesete taky.

Sorry, ale to je ubohá argumentace. To, že utrácím peníze, ještě neznamená, že je dám každému, kdo si o ně řekne.
  • 0

#60 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 401 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2013 - 12:48

Vláček napsal/a:

kolombo napsal/a:
Když máte na další náklady, třeba na provoz mobilu a na cestování, tak to PM unesete taky.

Sorry, ale to je ubohá argumentace. To, že utrácím peníze, ještě neznamená, že je dám každému, kdo si o ně řekne.


Tak jim je nedavej, nikdo te nenuti. Ale pak si nestezuj a bud rad ze zadarmo ti pustej aspon ty 3 kese. Nemuseli by ti dat ani to a bylo by to taky v poradku. Tohle je fakt jak u blbejch. Dostat neco zadarmo a jeste si stezovat ze je toho malo.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama