Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#281 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:14

Parkis napsal/a:
To s těmi lesními cestami nechápu jak myslíš. Oni je tam mají, akorát označené za neroutovatelné.


Jen, že si myslím, že kdyby ta zakreslená data, byla někým zkontrolována jako průchozí či průjezdná, že by byla i routovatelná. Ono kdyby každý, kdo najde nějakou cestu co už není, nebo naopak půjde někde, co v mapě zakresleno není, to reportoval, ty mapy by taky vypadaly jinak. Ale chápu, že zadarmo to nikdo dělat nechce. Myslím, že není v silách pár lidí co mapují, zkontrolovat celou republiku.
  • 0

#282 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:20

mr3ska napsal/a:
Jen, že si myslím, že kdyby ta zakreslená data, byla někým zkontrolována jako průchozí či průjezdná, že by byla i routovatelná.

To asi jo. Na jednu stranu to i chápu, ale na druhou stranu by mi bylo příjemnější občas být překvapen zarostlou cestou, než se nechat hnát klidně několikakilometrovou zacházkou jen proto že tam mají data ověřená.
  • 0

#283 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:22

mr3ska napsal/a:
Ale chápu, že zadarmo to nikdo dělat nechce.

Zadarmo to dělá spousta lidí, akorát to vkládají do openstreetmap místo toho aby podporovali někoho kdo na tom pak bude vydělávat :)
  • 0

#284 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:35

zvedavkanocni napsal/a:
Chápu dobře, že je pro uživatele, který kombinuje pěší navigování s autonavigováním lepší zůstat u map 2012? Jsem s Oregonem poměrně spokojená, jen párkrát, když jsem zkoušela různá nastavení, tak blbnul a navigoval chvíli nesmyslně - ale vím, čím to bylo, on za to nemohl!:D

Ano chápeš to velice správně.;)
  • 0

#285 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:39

Parkis napsal/a:
Navigaci zároveň silniční a pěší umí v pohodě třeba mapa z openstreetmap.cz (alespoň teda v basecampu, v navigaci jsem to nezkoušel), takže technicky možné to určitě je.
Akorát TOPO2013 žene tu "optimalizaci" pro chodce až tak do extrému, že radši odstranili routovaci data ze silnic aby to na ně nedejbože někoho nevedlo. V kombinaci s tím že půlka lesních cest tam routovací není je výsledek takový jaký je...


Openstreetmap sice ma funkcni auto profil vs pesko profil, jenze nezna priority, tj. natvrdo chodce zene tam kde je to nejrychlejsi. Pokud je pro chodce moznost jit 1km po silnici nebo 1.2km lesem, tak OSM te poslou po silnici.

TOPO2013PRO te posle v dane variante radsi lesem, ale aby byl schopen dosahnout tohoto algoritmu museli si nejak pohrat s parametry silnic obecne (odebrat jim prioritu) a mapa uz pak neni pouzitelna pro auto.

Myslim ze se to vraci k tomu ze Garmini navigacni engine nepocita s tim ze bych nekdo (turista) mel zajem jit jinou nez nejkratsi/nejrychlejsi cestou. A aby Picodas tohoto (pro Garmin nepredvidaneho) algoritmu dosahl, tak museli umele snizit prioritu silnic ktera se asi nastavuje globalne a nejen pro jednotlive profily.

Stejne podle me funguje CYKLO algoritmus, tj. preferuje se mirne delsi cyklostezka pred silnici, ale pokud uz je cyklostezka vyrazne delsi, tak se silnice prece jen pouzije. Proste silnice ma obecne nejaky globalni koeficient nepreference.
  • 0

#286 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:51

Mno, takže asi tak: tolik nových silnic se u nás díky situaci zase stavět nebude, abych musela vyměnit mapy. Vidím pro mě osobně spíš mínus než plus ( skoro to vypadá, že po přechodu na 2013 bych musela dokoupit i autonavigaci - v současnosti mi stačí Oregon na oboje, jen před cestami do vzdálenějších a naprosto neznámých míst udělám menší přípravu přes mapy v PC a prohlédnu si možné trasy, prehistorický autoatlas je v autě coby pojistka trvale).
  • 0

#287 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 16:55

Taky se pridam. V nedeli jsem byl na kole a kdyz jsem koncil, tak jsem si rekl, necham se navigivat CYKLO na nadrazi, alespon to bude rychlejsi. Ale kdyz jsem videl ze mne to zene na prvni polnacku po ktere jsem prave prijel, tak jsem radsi jel na okresku, o ktere jsem vedel, ze je dobre prujezdna. Nakonec jsem jen pozoroval, jak se mne navigace snazi zoufale navigovat cik-cak pres tu okresku jen ne po te okresce, jen most pres reku vzala na milost. No kdybych ji poslechl, tak bych tam mozna byl jeste ted a ten vlak nestihl. Docela mne to prekvapilo. Kdyz jsem to pak doma zkontroloval v MapSource, tak tam byla cesta naprojektovana jako nejkratsi mozna po te okresce a naprosto se schodovala s tim jak jsem jel podle sve pameti. No asi se neco nepovedlo. P.S. navic jsem se celou dobu drzel cyklotrasy, myslim, ze i jako chodec bych sel po te same ceste co jsem si vymyslel sam.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#288 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 17:14

Ze zcela jinaho soudku - pro pobaveni: Objevil jsem v te Topo mape vesnicku nadepsanou jako Drtov. Jenze ve skutecnosti je to Orlov. :D (budiz jim utechou, ze to tam existuje i v drivejsich verzich.)
  • 0

#289 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 19:46

mr3ska napsal/a:
Ono kdyby každý, kdo najde nějakou cestu co už není, nebo naopak půjde někde, co v mapě zakresleno není, to reportoval, ty mapy by taky vypadaly jinak. Ale chápu, že zadarmo to nikdo dělat nechce. Myslím, že není v silách pár lidí co mapují, zkontrolovat celou republiku.


A zkusil jsi to, ze tu tak usilovne neco hajis? Ja kupikladu hlasil3 chyby na mapach jiz v roce 2010. Jsou tam vsechny tri dodnes.

Fakt s tebou nema smysl diskutovat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#290 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 20:04

HaLuMa napsal/a:
Ze zcela jinaho soudku - pro pobaveni: Objevil jsem v te Topo mape vesnicku nadepsanou jako Drtov. Jenze ve skutecnosti je to Orlov. :D (budiz jim utechou, ze to tam existuje i v drivejsich verzich.)


Kdysi jsem zaslech z nekolika zdroju, ze komercni data umyslne obsahuji chyby, podle nich je v pripade sporu mozne prokazat puvod tech map. Myslim, ze zrovna toto muze spadat do te kategorie.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#291 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2013 - 20:19

gord napsal/a:Kdysi jsem zaslech z nekolika zdroju, ze komercni data umyslne obsahuji chyby, podle nich je v pripade sporu mozne prokazat puvod tech map.


http://wiki.openstre...ght_Easter_Eggs
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#292 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 10:16

gord napsal/a:
A zkusil jsi to, ze tu tak usilovne neco hajis? Ja kupikladu hlasil3 chyby na mapach jiz v roce 2010. Jsou tam vsechny tri dodnes.

Fakt s tebou nema smysl diskutovat.

Tak já kupříkladu hlásil v TOPO 2012 chybu v průjezdnosti komunikace na N50 05 54.5 E14 32 19.4.
A chyba je opravená. ;)
  • 0

#293 bosor

bosor

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 13:12

petulinka1 napsal/a:
Ja porad nechapu, proc tahat deset navigaci najednou :D


Souhlas. Titěrná obrazovka outdoorové GPS je v autě při řízení nedostatečná až nebezpečná. Solidní autonavigace nestojí už svět a umí pro potřeby řidiče toho daleko víc. Univerzální přístroj, který by splňoval všechny rozmazlené požadavky nevymyslíš. Zrcadlovku prostě mobilem taky nenahradíš i kdyby ses rozkrájel.
  • 0

#294 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 13:37

Tak se klidne rozkrajej. My nechceme nic noveho vymyslet, protoze ta autonavigace v turisticke GPSce dodnes fungovala k plne nasi spokojenosti. Tak mi netvrd, ze je to nerealne, kdyz to dlouha leta fungovalo! Ony ty displeje zase tak titerne nejsou, a pokud GPSku nelovis v kline, tak nevidim zadny duvod k nebezpecnosti. Navic existuji spolujezdci, a treba u takove Montany se ani o zadne titernosti mluvit neda!
  • 0

#295 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 13:42

bosor: absolutne nechapu, proc jsi reagoval na muj prispevek... ale klidne se rozkrajej :D
  • 0

#296 Schrek

Schrek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2013 - 17:28

bosor: prvni prispevek na foru a takova kravina !!!! V prve rade je nekolik druhu outdoor navigaci, ktere rozhodne nemaji titerne obrazovky!!! A v Druhe rade osobne znam spousty lidi co maji starej eTrex Legend a jezdi snim jak v aute tak na motorce i kole a display dostacuje ono je to o tom zda si opravdu linej ci uplne ovlivnenej elektronikou a jedzis jen podle navigace a nejsi schopen jezdit podle mapy ci si neco dopredu naplanovat apodivat se jak se jede. Ja zacal s Legendem a pres coloredo a oregona jsem skoncil u 62 a jsem nadmiru spokojenej, nepotrebuju aby mi to hlasilo ze mam za 5 min odbocit doprava ci doleva, jelikoz to snad na diplay vidim a nepotrebuju MP3, modrozuba video a RDS vymozenosti, ktery jsou stejne nahouby a hlavne display na auto navigacich se neda srovnat s displayem na outdoor. Tod asi vse. Kazdymu muze vyhovovat neco jineho ale mluvit o tom ze mely display je nedoztatecny az nebezpecny je teda kravovina to je vic nebezpecny cigareta.
  • 0

#297 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:33

Mám, možná torchu hloupý dotaz, pořídil jsem si aktualizaci a jde mi o to, jestli cyklo je už přímo v TOPO, nebo si ho musím přetáhnout do navigace extra?
  • 0
Jde se lovit!

#298 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:40

Cyklo je samostatný mapový produkt v rámci licence Topo PRO.
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy


#299 Shashlick

Shashlick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:51

OK, takže ho musím taky stáhnout a naimportovat do navigace. A můžu tam mít teda obojí najednou?
  • 0
Jde se lovit!

#300 GeoRichard_team

GeoRichard_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2013 - 21:59

Jj, stáhnout obě mapy. Nevím ale jestli je dobré mít je zapnuty obě najednou. K tomu by se musel vyjádřit někdo fundovanější :-)
  • 0

Montana 600 + TOPO Czech PRO 2013

iPhone 5 + Geocaching (GS), Geosphere, GCBuddy





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama