Přejít na obsah


Fotka

TOPO CZECH pro 2013


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
423 odpovědí na toto téma

#241 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:20

michal_a_jana napsal/a:

Ani prodejce ani vyrobce:)
Tady mam dukaz ze jsem po peskoroutingu volal uz v roce 2009.
http://www.geocachin...ort=&rowstart=0


no ja ti to neberu, ze jsi volal :). nekdo to chce, nekdo ne. to neni problem. problem je, jak osekali puvodni produkt. to je jeko kdybych touzil, aby muj oblibeny zakusek polity cokoladou vylepsili posypanim strouhanym kokosem a oni mi vyhoveli, posypali, ale bez cokoladove polevy :D. a kdyz bych valil oci, tak by mi do kapsy soupli baleni kocicich jazycku, aby si prikusoval :D. a mit zaplacenou od 2012 lifetime, tak bych byl asi nasr az na pudu.
ted me napada - ta slovenska topo, co routuje uz pred par lety, ta taky neslape po silnici?
  • 0

#242 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:29

Dain & Olik napsal/a:

michal_a_jana napsal/a:

Parkis napsal/a:
To ale mě jako zákazníka nezajímá, můžeme tu nad tím filozofovat, ale pokud mi mapa určená pro garminí navigace nedělá v garminí navigaci to co má, tak je to pro mě chyba mapy. Tečka.


No to mi hlava nebere, pokud kazda garmini GPSka routuje jinak a garmini produkt mapsource a basecamp jeste jinak, tak je to vada ceskeho Picodasu?


a je to snad vada nase? :D. byl ti vyvetlen tvuj omyl, ze zas tak blbi nejsme a algoritmy jsou jine a pristroj naviguje jinak nez pc. ale muj zajem uzivatele je ten, aby to bylo spravne primarne v pristroji.


Tady jeste pro uplnost prikladam printscreen jak v Krcaku naviguje Montana=spravne...

Přiložené miniatury

  • 61.jpg

  • 0

#243 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:36

Dain & Olik napsal/a:
ted me napada - ta slovenska topo, co routuje uz pred par lety, ta taky neslape po silnici?


To je zajimava a velmi spravna otazka...Topo Slovakia v3 po silnicich neroutuje vubec...
  • 0

#244 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:37

no ona snad neroutovala nikdy, ne? takze klesame na jeji uroven?
  • 0

#245 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:49

michal_a_jana napsal/a:

Dain & Olik napsal/a:
ted me napada - ta slovenska topo, co routuje uz pred par lety, ta taky neslape po silnici?


To je zajimava a velmi spravna otazka...Topo Slovakia v3 po silnicich neroutuje vubec...

Ano, bohužel. Ta tě radši pěšky potáhne dvacetikilometrovou oklikou než aby tě pustila kilometr po silnici třetí třídy. V tom je ta česká přecejen zatím o fous lepší :)
  • 0

#246 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 15:49

Topo Nemecko je na tom stejne. Shrnul bych to asi takto: Topo mapy ostatnich statu pesko-routuji uz davno a Topo Czech v teto oblasti dohnala ztratu. Soucasna kvalita topo map a pesko routingu je ale mnohem mnohem lepsi nez v zahranici. Topo mapy ostatnich statu nikdy ne auto-routovaly, a Topo Czech v tomto mivala naskok a ted se zhorsila na uroven okolnich statu.
  • 0

#247 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 17:15

michal_a_jana napsal/a:
a ted se zhorsila na uroven okolnich statu.


tak jsme se dobrali konecne k vysledku, co tu mrmlame uz par dni a to, ze soucasny stav je zhorseni :). ze je ted stejna jako v zahranici neni moc polehcujici skutecnost. s nejvetsi prvdepodobnosti to dopadne tak, ze picodas bude prohlasovat, ze to jinak nejde. za par sezon nikdo uz ani nevzdechne, ze driv mel jednu krasnou mapu s pohodlnym ovladanim. bude auto, cyklo, turista.
a treba pak budou moct prijit s novinkou - topoczech pro full, nova mapa routujici nejen po tz ale i silnicich :). a vsichni se budou moct zblaznit blahem, ze bude konec blazniveho prepinani ;).
  • 0

#248 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 17:24

No dobrali jsme se k vysledku, ze v autoroutingu doslo ke zhorseni na uroven okolnich statu zatimco v peskoroutingu doslo ke zlepseni na uroven mnohem vyssi nez u okolnich statu.
  • 0

#249 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 17:55

porad nechapu proc bych mel pouzivat TOPO mapu jako mapu pro autonavigaci...
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#250 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 18:11

Ja porad nechapu, proc tahat deset navigaci najednou :D
  • 0

#251 elmarees

elmarees

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 19:05

Však výrobce prodává velice slušnou TOPO mapu (kterou nám mohou jiné státy závidět) - určenou k jejímu účelu. Prodává i další mapy do autonavigací - ty už podle mě tak slušné nejsou :), ale jsou tu.
  • 0

MTB + Oregon 450 + Nokia N8 s HandyGC


#252 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 21:22

elmarees napsal/a:
porad nechapu proc bych mel pouzivat TOPO mapu jako mapu pro autonavigaci...

Nechápu, co na tom nechápeš, důvodů tu byla během diskuse uvedena celá řada. Dost polopaticky to napsal třeba AHA & team:

.. používám Topo navigaci v Oregonu 550 pro to, abych se dostal ke keškám. I při jízdě autem potřebuji vidět, kde začíná polní či lesní cesta, protože to bude v mnoha případech můj cíl, nemluvě o tom, že v mnoha případech ze silnice sjíždím na polní cesty. Přepínat v daném okamžiku na jiný mapový podklad je nereálné a nesmyslné, stejně jako je nepříjemné na cestě k jednomu cíli muset použít dvě různé navigace.

Už je to trochu jasnější?
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#253 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 25 June 2013 - 22:41

Tohle Garmin uvadi v pruvodni zprave k nove mape:

Funkce turistického routingu je novinkou a i přes vydání nové mapy nepřetržitě pracujeme na dalším zlepšování této funkce. Pokud budete mít návrhy, požadavky na případné změny funkčnosti, opravy v datech či jiné poznatky, rádi je od Vás získáme. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na e-mailu mapy@garmin.cz.

Myslim ze bychom stavajici stav opravdu meli brat jako prvni verzi a dalsi verze (at uz letos nebo pristi rok) situaci vylepsi (at uz navratem AUTO routingu do TOPO PRO mapy, separatni mapou AUTOTOPO PRO, anebo (doufam ze ne) zrusenim pesko routingu v TOPO PRO...)

Souhlasim ze pro jizdu autem je lepsi TOPO2012 nez ATLAS2013, z duvodu uvedenych vyse, takze aktualne asi nejlepsi kombinace v GPSce je TOPO2013PRO na chozeni a TOPO2012PRO nebo TOPO2013nePRO do auta...

Ted me napada: TOPO nePRO 2013 routuje v aute a neroutuje pesky, takze docasne reseni problemu vyse by bylo kdyby Garmin k TOPO PRO nabizel zdarma misto ATLASu spise TOPO 2013 nePRO (ktery autorouting i letos ma) a ma vice detailu (napr polni odbocky) a design na ktere jsou ridici uzivajici PRO mapy zvykli.
  • 0

#254 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1838 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 7:11

michal_a_jana napsal/a:

Myslim ze bychom stavajici stav opravdu meli brat jako prvni verzi a dalsi verze (at uz letos nebo pristi rok) situaci vylepsi (at uz navratem AUTO routingu do TOPO PRO mapy, separatni mapou AUTOTOPO PRO, anebo (doufam ze ne) zrusenim pesko routingu v TOPO PRO...)

ono by pro začátek stačilo kdyby ten pěškorouting dotáhli do konce aby ztráta autoroutingu tolik nebolela. Momentálně je ale v mapě ještě hodně a hodně cest po kterých pěšky neroutuje. Pro pohyb po turistických značkách to celkem jde (cesty pod nimi mají pokryté), ale jak chci někde zkrátit trasu po polňačce kde není turistická tak mám často smůlu.

...takze aktualne asi nejlepsi kombinace v GPSce je TOPO2013PRO na chozeni a TOPO2012PRO ...

přesně u téhle kombinace jsem taky skončil
  • 0

#255 Atip

Atip

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 208 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 7:28


...takze aktualne asi nejlepsi kombinace v GPSce je TOPO2013PRO na chozeni a TOPO2012PRO ...

přesně u téhle kombinace jsem taky skončil


To při mém zacházení je zbytečné, přepínat je stejně nebudu, takže končím na Topo Pro 12, jen jsem zbytečně vyhodil peníze za Lifetime, chybama se člověk učí.

Jinak jsem včera zkoušel routování pro pěší u nás v lese a vcelku to funguje, jediná nevýhoda je, že cesty po kterých jsem šel v mapě ještě nejsou a ty co tam jsou, už zase nejsou v terénu, je to myšlené poněkud s nadsázkou, ty staré tam jsou, ale já je nepotřeboval. Teď zbývá doufat že česká ekonomika bude natolik v hajzlu, že se nebudou stavět nové silnice a já budu vesele jezdit po silnici s dvanáctkou, pro mne, který pracuje v oboru silničního stavitelství, je to celé trochu nemilé, ale co, koupím si Monterru, vrazím tam Locus a a:drake, ale počítám, že bez Garmiňáckých map, tohle řešení se mi líbí ze všeho nejvíc.
  • 0

#256 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 7:42

Atip napsal/a:
ale co, koupím si Monterru, vrazím tam Locus a a:drake, ale počítám, že bez Garmiňáckých map, tohle řešení se mi líbí ze všeho nejvíc.


Jen se bojim, aby tam Garmin neudelal nejake kurvitko, abys tam nemohl pouzivat konkurenci...
  • 0

#257 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 8:22

Já se přiznám, že routování na Garminovi pokud možno nepoužívám. Mám topo pro 2012 a pokud jedu autem navigace mne vede kudy chce. Není vyjímkou že sjedu z jedničky silnice abych na ní po 15-ti kilometrech v další obci o 800 m vzdálené zase najel. Jezdím dost na motorce a tam člověk nemůže moc čumět po navigaci. Když změním mapu na atlas CZ je to lepší, ale obyčejnej TOM TOM je tak asi o 1000 procent lepší. No a routování po obyč cestách je krásné, ale na ... V lese je spousta těžařskejch a přibližovacích cest a i cest, které nejsou na mapě. Když na ně odbočím , navigace na mě bude neustále kvokat že jdu blbě. Na druhou stranu rodinka v Krčáku bude happy, protože vidí že k altánku mají po cestě ještě 244 metrů. :-)
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#258 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4035 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 8:36

HaLuMa napsal/a:

Atip napsal/a:
ale co, koupím si Monterru, vrazím tam Locus a a:drake, ale počítám, že bez Garmiňáckých map, tohle řešení se mi líbí ze všeho nejvíc.


Jen se bojim, aby tam Garmin neudelal nejake kurvitko, abys tam nemohl pouzivat konkurenci...

Kurvitka at si strcej nekam.. Staci zo to dela Sony s androidem, nepotrebuju, aby delal kurvitka i Garmin (i kdyz ta letosni mapa k tomu speje)
  • 0

#259 rumcajs_tr

rumcajs_tr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 9:00

Proč by tam při ceně toho HW (přepočtem skoro 13tis) cpali nějaká kurvitka? Vždyť se napakují na prodeji HW, mapy jsou jen takové "nutné zlo" aby udrželi prodej svých produktů... :-)
Naopak, takhle ještě zvýší prodej, protože Monterru si koupí i lidi, co uzavřené Garmin řešení nechtějí, ale chtějí outdoor GPS zařízení s Androidem a SW řešení použijí jiné.
Takže počet zákazníků Garminu může jen narůst...

Mě osobně teda Garmin mapy vyhovují, ale Android má v tomhle obrovský potenciál, hlavně pro geocaching - viz můj příspěvek tady:
http://www.geocachin...65&rowstart=169

EDIT:
Tak kurvitka se nekonají, aspoň tady v této recenzi ne:
http://translate.goo...ra-wurf-bruder/

Cituji:
DE - Aus dem Internet kann das gesamte Spektrum des Google Play-Stores genutzt werden - auch sämtliche Navigations-Apps
EN - The full range of Google Play stores can be used from the Internet - even all navigation apps
CZ - Lze používat kompletní nabídku aplikací z Google play - i všechny navigační aplikace
  • 0

#260 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 421 příspěvků(y)

Publikováno 26 June 2013 - 9:11

lubbez napsal/a:
Já se přiznám, že routování na Garminovi pokud možno nepoužívám. Mám topo pro 2012 a pokud jedu autem navigace mne vede kudy chce. Není vyjímkou že sjedu z jedničky silnice abych na ní po 15-ti kilometrech v další obci o 800 m vzdálené zase najel. Jezdím dost na motorce a tam člověk nemůže moc čumět po navigaci. Když změním mapu na atlas CZ je to lepší, ale obyčejnej TOM TOM je tak asi o 1000 procent lepší. No a routování po obyč cestách je krásné, ale na ... V lese je spousta těžařskejch a přibližovacích cest a i cest, které nejsou na mapě. Když na ně odbočím , navigace na mě bude neustále kvokat že jdu blbě. Na druhou stranu rodinka v Krčáku bude happy, protože vidí že k altánku mají po cestě ještě 244 metrů. :-)


No ja v montane mam pri peskoroutingu vypnuto upozornovani na prepocitani trasy a kdyz to v lese vezmu neroutovatelnou zkratkou tak GPSka celou dobu mlci, zpocatku ukazuje tu starou trasu a jakmile priblizim k jine routovatelne pesine tak na pozadi potichu prepocita, prekresli a hotovo.

Vyhoda je ze celou dobu vidim na displeji skutecnou vzdalenost ke cachi, skutecny vyskovy profile, a navrhovanou nejkratsi trasu.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama