Přejít na obsah


Fotka

Nová loterie Českých drah: pojedeš - nepojedeš aneb příběh ze života obyčejného kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#41 vlackova

vlackova

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 11:45

dan-sam napsal/a:
Obecná rada pro spor s personálem ČD: Pokud si jste jistí svým právem (nebo si alespoň myslíte, že jste v právu), je nejlepší nechat si to ukázat ve smluvních podmínkách a řádech ČD - každý průvodčí by je měl mít k dispozici. Věřte, vidina hledání ve velmi tlusté knize mnohé odradí od dalších sporů. Nefunguje samozřejmě 100% - můžete narazit na někoho, kdo se v nich skutečně dobře orientuje a zároveň se připravit na možnost, že přeci jen má personál pravdu (to ale hrozí vždy).


Souhlas. Není to o jen o ČD, ale o přístupu jednotlivých zaměstnanců. Už jsem narazila na neuvěřitelně ochotné průvodčí, co se opravdu snažili nám pomoci a taky párkrát na arogantní úředníčky, kteří se oháněli pravidly a pravdu neměli. Když si myslím, že mám pravdu - snažím se najít čas na vytvoření objektivní stížnosti (hysterické výkřiky typu: tohle je s ČD vždycky, zase nic nevíme, neinformovali - takové stížnosti nikam nevedou). Jednou mi ČD jako omluvu za chování (a neoprávněné naúčtování 39 korun podruhé) pana průvodčího poslaly 100korunový voucher na jízdu vlakem.
  • 0

#42 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 12:05

Myškin napsal/a:
Pouze vystupte si z vlaku a jestli ne, zavolam policii.

No a proc jsi ji nenechal tu policii zavolat? Policajti by ji beztak jen rekli, ze je to nezajima.
  • 0

#43 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 14:39

shaman3 napsal/a:

Myškin napsal/a:
Pouze vystupte si z vlaku a jestli ne, zavolam policii.

No a proc jsi ji nenechal tu policii zavolat? Policajti by ji beztak jen rekli, ze je to nezajima.


Policii bych volat nenechával. Před několika lety jsem četl podobný spor s cyklisty (bylo to jako seriál někde na internetu), kteří odmítli vystoupit, vzniklo zpoždění a ČD vymáhaly škodu. Nakonec soud rozhodl vinu nějak 90:10, takže dotyčný zaplatil možná tisícovku (místo desítek tisíc za zpoždění), ale kvůli keškám to za to určitě nestojí...

Jinak určitě podat stížnost na již zmiňované stránce ČD. V poslední době jsem dával dvě stížnosti - odpověděl vždy člověk, opravdu to řeší. A jako odměnu dávají voucher na 50 Kč k nákupu jízdních dokladů :)
Pokud pochybí zaměstnanec ČD, jsou většinou ještě rádi, protože ušetří tím, že přijde o prémie ;)
  • 0

#44 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 14:40

shaman3 napsal/a:
Tihle lidi s čoklama, ti jsou vůbec divní, tahat čokla do vlaku, to je týrání zvířat a obtěžování spolucestujících. Ještě že vlakem nejezdim. Ale poslední dobou jsem si všiml, že se stává módou těhle čoklovodičů, že si voděj čokly i na úřady (dovnitř), nebo dovnitř do restaurace, to opravdu není normální, potřebovali by nejspíš někam nakopat.


Ty jsi obtěžování.
  • 0

#45 atomista

atomista

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 44 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 14:50

Našel jsem odkaz na soud ČD vs. cestující, kteří odmítli vyložit kolo. Je o tom celý seriál http://www.horydoly....e-prohraly.html
  • 0

#46 D@liking

D@liking

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 135 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 15:54

d-n napsal/a:
Zaměstnanec ČD nejsem, pouze dlouholetý spokojený cestující a ano, hájím je, protože se stalo zvykem na ně všude nadávat, a tak mám naopak potřebu vyjádřit svoji spokojenost. Procestoval jsem vlakem mnoho států Evropy a musím říct, že ve většině jsou na tom s použitelností železnice a veřejné dopravy vůbec mnohem hůř. Jinak k celoroční síťovce je přeprava kola zcela zdarma a na spoj Ostrava-Břeclav se mi na zítřek normálně daří rezervace místa+kola za 34 Kč.


Pod to se můžu podepsat.
  • 0

#47 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 20:01

To si musíš rozmyslet. Buď jdeš se psem, anebo jdeš do hospody, ale jít do hospody se psem, to je hulvátství nejvyššího řádu. Já si také do hospody nevodím kolo, přestože se bojím, že mi ho před hospodou někdo ukradne. :@
  • 0

#48 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 20:12

Troll (viz zde). Nekrmit.

Vložený obrázek
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#49 Sablunka

Sablunka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 29 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 20:27

skurakai napsal/a:
http://www.cd.cz/vni...h-zvirat/-3676/

Přeprava psů, vyjma vodících psů nevidomého držitele průkazu ZTP/P a asistenčních psů, je vyloučena ve vozech 1. třídy, v restauračních vagonech, ve vagonech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let, v tichých oddílech a je omezena v lůžkových a lehátkových vozech.


A je to tak správně. Příště na to pozor, dveře takových to vagónů jsou zřetelně označeny značkou dítěte na matčině klíně.

To, že jsou vagony jinak vybavením stejné ... inu nevím. Dokud je nezrenovují, tak to většinou bývají ty nejhorší nejstarší vagony.


Označení žádné, byl to vůz druhé třídy a pan průvodčí mi neodpověděl, proč tam nesmím být se psem, jen mi řekl, že si mám sednout jinam. Kdybych dostala vysvětlení byla bych ráda. Ale on mi neodpověděl... což je ten kámen úrazu.
  • 0

#50 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 20:37

Třeba byl jen ohleduplný a nechtěl ti natvrdo říct, že tam ten čokl nejspíš akorát zaslintá podlahu, zasmradí vzduch, zasviní všechno chlupama, hodí tam bobek, označí si močí všechny sedačky a v ostřejší zatáčce se i vyblije.
  • 0

#51 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 21:01

Troll (viz zde). Nekrmit.

Vložený obrázek
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#52 silvermann

silvermann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2013 - 21:51

shaman3 napsal/a:
To si musíš rozmyslet. Buď jdeš se psem, anebo jdeš do hospody, ale jít do hospody se psem, to je hulvátství nejvyššího řádu. Já si také do hospody nevodím kolo, přestože se bojím, že mi ho před hospodou někdo ukradne. :@


Ac shaman3 ma nekdy sve sverazne nazory, tak v tomto pripade s nim bez vyjimky souhlasim, predstavte si ze by si nekdo vzal do hospody treba kone s tim, ze ten jen bude klidne stat u jeho stolu nez si "jezdec" da to svoje pivko ... toz "zvire jako zvire" opravdu tam patri??? navic mi pripada ze spousta radoby "psovodu" se chova dost bezohledne ze nedodrzuji pravidla slusneho chovani vuci svemu okoli (stejne jako kuraci) a tudiz nechapou, ze ne kazdy clovek musi mit rad toho jejich "milacka" ... me napr. bere des kdyz si jdu lesem a proti me vybehne navolno pes a "psovod" nikde ... to je pak ale opravdu na "odstrel" ... berte vy vsichni "psovodi", v potaz take to, ze jsou ve vasem okoli i lide, kteri nemuseji sdilet vase nadseni z vaseho "milacka" anebo maji z jakehokoliv psa "hruzu", protoze s nimi uz maji "nemilou" prihodu ... tedy pes je pro me jen obycejne zvire, stejne tak jako kun, slon, krava, vepr anebo osel.
  • 0

#53 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 4:30

Moje řeč, konečně někdo normální. :P Tihle čoklovodiči si ovšem neuvědomují, že se chovají nevhodně, když toho svého čokla berou všude do vlaků, do restaurací, na úřady, do letadel, ..., oni ho mylně berou jako člena rodiny, přitom si ve své pomýlené mysli neuvědomují, že čokl není člen rodiny, je to jen "věc", na kterou má nějaké vlastnické právo a za kterou nese jako vlastník nějakou obecnou zodpovědnost. Tím nemyslím, že každý, kdo má psa, je pošahaný čoklovodič, tenhle výraz používám jen na ty nenormální majitele psů, kteří se k nim chovají jako k lidem, tahaj je do vlaků, do hospod a na úřady, pokud má někdo psa např. doma na oploceném dvorku nebo mu pobíhá po oplocené zahradě, tak to je normální, ale jestliže má někdo čokla v paneláku, tak by se měl nad sebou také trochu zamyslet, to už podle mě normální není, to je maximálně tak týrání zvířete a obtěžování sousedů.
  • 0

#54 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 6:57

Nechci krmit Trolla, ale je to k tématu. Co svět světem stojí, resp. jezdí vlaky, vždy se psi přepravovali vlakem a nejen psi. Pokud splním přepravní podmínky tzn. košík, vodítko, nevidím důvod nevzít psa do vlaku. Jak má asi takový pejskař cestovat, když nemá auto?
  • 0

#55 MikiHamza

MikiHamza

    MikiHamza

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 7:34

Smluvní přepravní podmínky ČD http://kzc.webzdarma...ty/sppo.htm#2XI

161. Cestující je povinen uposlechnout pokynů a příkazů, které dávají pověření zaměstnanci ČD v zájmu zachování bezpečnosti a plynulosti dopravy, jeho bezpečnosti a bezpečnosti ostatních cestujících.

166. Pověřený zaměstnanec ČD je oprávněn vyloučit z přepravy v nejbližší stanici cestujícího, který:
c) přes upozornění nedodržuje ustanovení SPPO nebo příkazy a pokyny pověřeného zaměstnance ČD

Aneb jak to známe z jiných případů:
Pravidlo 1) Pravdu má vždy velitel, aiznboňák, rewiever, policajt, ...
Pravidlo 2) Pokud nemá pravdu, platí pravidlo 1
  • 0

#56 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 7:56

shaman3 napsal/a:
Třeba byl jen ohleduplný a nechtěl ti natvrdo říct, že tam ten čokl nejspíš akorát zaslintá podlahu, zasmradí vzduch, zasviní všechno chlupama, hodí tam bobek, označí si močí všechny sedačky a v ostřejší zatáčce se i vyblije.


Nedá mi to a přihodím trochu krmení....:)

Nejsem fanatický obhájce tahání psích a podobných mazlíčků kamkoliv, někteří lidé to opravdu přehánějí. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by pes nemohl jet ve vlaku.
Jezdím vlakem celkem často a musím konstatovat že za zasmrazením vzduchu, zasviněním podlahy, pomočením, poblitím apod. jsou z velké části odpovědní hlavně lidští cestující.;)
  • 0

#57 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2013 - 8:00

...odkazoval bych spíš rovnou na původní zdroj - tedy SPPO na stránkách ČD:
http://www.cd.cz/ass...9--12--2012.pdf kde se v kapitole IX píše:

Kapitola IX - Přeprava živých zvířat v doprovodu cestujícího
125. Cestující je zodpovědný za to, že s ním přepravovaná živá zvířata neznečistí ve vlaku ostatní cestující a zaměstnance ČD, nezpůsobí škodu na majetku cestujících a majetku ČD, neohrozí bezpečnost a zdraví osob a nebudou ostatním cestujícím při přepravě na obtíž.

126. Malá živá zvířata lze přepravovat ve vlaku ve snadno přenosných a zcela uzavíratelných schránách s nepropustným dnem, určených nebo uzpůsobených pro přepravu živých zvířat, pokud je zvíře během celé přepravy v takové schráně zcela uzavřeno.

126. 1. Pro tuto přepravu platí ustanovení o přepravě ručních zavazadel, případně spoluzavazadel v závislosti na velikosti schrány.

127. Mimo zcela uzavřenou schránu lze ze živých zvířat přepravovat ve voze pouze psa, který má nasazen bezpečný náhubek a je držen na vodítku nakrátko.
127. 1. Pes může být přepravován pouze ve vozech 2. vozové třídy a nesmí být přepravován na sedadle nebo na stolku, a to ani s podložkou. Za takto přepravovaného psa zaplatí cestující přepravné dle tarifu TR 10.
127. 2. Přeprava psů je vyloučena ve vozech 1. vozové třídy, v restauračních a bistro vozech, ve vozech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let a v označených tichých oddílech a je omezena v lůžkových a lehátkových vozech podle podmínek uvedených v čl. 45 SPPO.
127. 3. Vodící psi nevidomého, asistenční psi a služební psi policistů při plnění úkolů podle zákona č. 273/2008 Sb., o Policii ČR, ve znění pozdějších předpisů, smějí být přepravováni ve vlaku bez nasazeného náhubku, ve vozech 1. vozové třídy, v restaurač-ních a bistro vozech, ve vozech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let a v označených tichých oddílech. Přepravu těchto psů nelze odmítnout a nelze je ani z přepravy vyloučit.
  • 0

#58 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 9:04

MikiHamza napsal/a:
Smluvní přepravní podmínky ČD http://kzc.webzdarma...ty/sppo.htm#2XI

161. Cestující je povinen uposlechnout pokynů a příkazů, které dávají pověření zaměstnanci ČD v zájmu zachování bezpečnosti a plynulosti dopravy, jeho bezpečnosti a bezpečnosti ostatních cestujících.

166. Pověřený zaměstnanec ČD je oprávněn vyloučit z přepravy v nejbližší stanici cestujícího, který:
c) přes upozornění nedodržuje ustanovení SPPO nebo příkazy a pokyny pověřeného zaměstnance ČD

Aneb jak to známe z jiných případů:
Pravidlo 1) Pravdu má vždy velitel, aiznboňák, rewiever, policajt, ...
Pravidlo 2) Pokud nemá pravdu, platí pravidlo 1


Takze z toho plyne, ze i kdyby byl cely vlak prazdny povereny zamestnanec me CD me muze vyloucit prepravy, protoze se domniva, ze me kolo by mohlo narusit bezpecnost ci plynulost prepravy? Nikde jsem nenasel za jakych podminek nelze cestovat ve vlaku s kolem.
  • 0

#59 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 9:28

Myškin napsal/a:
Takze z toho plyne, ze i kdyby byl cely vlak prazdny povereny zamestnanec me CD me muze vyloucit prepravy, protoze se domniva, ze me kolo by mohlo narusit bezpecnost ci plynulost prepravy? Nikde jsem nenasel za jakych podminek nelze cestovat ve vlaku s kolem.


188.
Přeprava zavazadel může být omezena z technologických důvodů a je možná pouze do vyčerpání volné kapacity míst ve vlaku, vozu nebo prostředku náhradní přepravy, které jsou pro jejich přepravu určené.

188.1.
Rozhodnutí o umístění zavazadla ve vlaku nebo ve voze, případně odmítnutí přepravy zavazadla z důvodu vyčerpání kapacity nebo z technologických důvodů, přísluší výhradně pověřenému zaměstnanci ČD ve vlaku.
  • 0

#60 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 9:38

Paprikasi napsal/a:
127. 2. Přeprava psů je vyloučena ve vozech 1. vozové třídy, v restauračních a bistro vozech, ve vozech (oddílech) vyhrazených pro přepravu cestujících s dětmi do 10 let a v označených tichých oddílech a je omezena v lůžkových a lehátkových vozech podle podmínek uvedených v čl. 45 SPPO.


Docela by mne zajímalo, jak se řeší, když vlakem jede rodina s dětmi a má sebou psa :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama