Přejít na obsah


Fotka

Nová loterie Českých drah: pojedeš - nepojedeš aneb příběh ze života obyčejného kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#61 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2013 - 9:40

...a nedej bože s kolama... :-)
  • 0

#62 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 10:17

Paprikasi napsal/a:
...a nedej bože s kolama... :-)


  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#63 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 10:19

kolombo napsal/a:Docela by mne zajímalo, jak se řeší, když vlakem jede rodina s dětmi a má sebou psa :-)

Ve vlaku je dost míst, kam smějí děti i psi.
  • 0

#64 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 23 květen 2013 - 10:21

Vláček napsal/a:

kolombo napsal/a:Docela by mne zajímalo, jak se řeší, když vlakem jede rodina s dětmi a má sebou psa :-)

Ve vlaku je dost míst, kam smějí děti i psi.

...Dobrej nick ;-)
  • 0

#65 hanska

hanska

    honzak83

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 12:12

Paprikasi napsal/a:
...a nedej bože s kolama... :-)

To už je na mašli...Prostě nelze:(Ovšem parádní je, že v některých vlacích jsou místa pro kola a nebližší kupéčka jsou oddíl pro děti do 10 let, když je to vlak s povinnou rezervací pro jízdní kola (k tomu musíš mít místenku), tak ti tu místenku dají samozřejmě do toho oddílu pro děti.
  • 0

#66 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 12:56

V jistych vecech se od te doby nic nezmenilo :)

  • 0

#67 ladabohac

ladabohac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 228 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 13:53

hanska napsal/a:

Paprikasi napsal/a:
...a nedej bože s kolama... :-)

To už je na mašli...Prostě nelze:(Ovšem parádní je, že v některých vlacích jsou místa pro kola a nebližší kupéčka jsou oddíl pro děti do 10 let, když je to vlak s povinnou rezervací pro jízdní kola (k tomu musíš mít místenku), tak ti tu místenku dají samozřejmě do toho oddílu pro děti.

V tomto případě má větší prioritu cyklista. A kupéček tam pro děti určitě víc, než stojanů na kola ;).
  • 0

#68 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 13:59

Raraku napsal/a:
Nejsem fanatický obhájce tahání psích a podobných mazlíčků kamkoliv, někteří lidé to opravdu přehánějí. Na druhou stranu nevidím důvod, proč by pes nemohl jet ve vlaku.
Jezdím vlakem celkem často a musím konstatovat že za zasmrazením vzduchu, zasviněním podlahy, pomočením, poblitím apod. jsou z velké části odpovědní hlavně lidští cestující.;)

Jakozto ochrance zvirat bych rekl, at si ten pes tim vlakem jede, pokud to sam chce, jenze on to nechce, on chce behat po zahrade a ne se kodrcat vlakem, protoze to chce jeho panicek a neuvedomuje si pritom, jak toho psa tyra.
  • 0

#69 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 101 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 15:25

shaman3 napsal/a:
Jakozto ochrance zvirat bych rekl, at si ten pes tim vlakem jede, pokud to sam chce, jenze on to nechce, on chce behat po zahrade a ne se kodrcat vlakem, protoze to chce jeho panicek a neuvedomuje si pritom, jak toho psa tyra.

Aha.
  • 0

#70 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 15:43

Docela zajimava debata. Za ta leta co cestuji s kolem se mi jeste nestalo, ze by mne draha s kolem nevzala a na zamestnancich CD skoro vzdy vidim, ze mi jdou vstrict. A to jsem cestoval od Pendolina az po maly motoracek v zapadlem koutu republiky. Jednou mi ujel rychlikovy pripoj v Plzni diky poruse lokomotivy a to jsem mel mistenku na kolo a tak mi na dalsi vlak propadla a diky rekonstrukci trati mne nemeli tim nahradnim autobusem prepravit, ale stacilo se domluvit a jel jsem dal, sice s dvouhodinovym spozdenim, ale dostal jsem se tam kam jsem chtel. Obecne mohu tvrdit, ze nejhorsi to je hlavnim nadrazi v Brne a pak ve vetsich mestech. Ale jsou mista, kde jste za exota, treba v Pribyslavi, tam kdyz se cpete do rychliku s kolem, tak pomalu nevedi co maji delat, ale ochotne pomuzou. Takze ja se mohu radit ke spokojenym zakaznikum. P.S. Docela by mne zajimalo jak to delaji CD s temi kupatky po damy, jak je odlisuji od ostatnich zen. Ja jako chlap se temto kupatkum na sto honu vyhybam, tak to nevim, ale zajima mne to.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#71 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 712 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2013 - 16:31

Na dverich je nalepka, tusim ze s piktogramem. Zrovna tam, kde driv byval obtisk s cislem tridy. Je to docela nevyrazne, uz se nam s kamarady povedlo si prisednout a ani uvnitr cestujici damy nemrly poneti, ze jsou ve zvlastnim kupe. Nakonec nas mrzelo, ze jej musime opustit a ty damy rovnez, nebot se jim zachtelo konverzace s nami.
  • 0

#72 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 10:54

Tady je clanek o esusech jakozto rychlicich na trati Praha-Dečín
https://zeleznicar.c...hlicich-/-2557/
Je tam psano i o kolech, tak to mozna vysvetluje situaci na teto trati, tak s tim cykliste pocitejte.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#73 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 11:32

Solim napsal/a:
Tady je clanek o esusech jakozto rychlicich na trati Praha-Dečín
https://zeleznicar.c...hlicich-/-2557/
Je tam psano i o kolech, tak to mozna vysvetluje situaci na teto trati, tak s tim cykliste pocitejte.


Ja jsem nasazeni techto vlaku uvital,hlavne proto, ze si nakladam a vykladam kolo sam a mam ho pod dohledem.
V prvnim tvem prispevku jsi psal, ze si nemel s CD zadny problem. To ja jsem take nemel, tedy az do minule nedele. O to vetsi to pro me byl sok! Kdyby alespon to misto pro kola bylo obsazene, ale to tedy nebylo.
Kazdopadne mam ted pocitat s tim, ze se do vlaku nekde s kolem nedostanu? Jak si ted mam planovat cesty? Mam snad pocitat s tim, ze budu nekde kvuli tomu hodinu ci dve cekat na dalsi spoj? Nektera mista jsou idealni pro kolo, ale pesky se obejit za den proste nedaji. A pak,ta draha taky dneska neni zadarmo! :)
  • 0

#74 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 12:02

Myškin napsal/a:
Kazdopadne mam ted pocitat s tim, ze se do vlaku nekde s kolem nedostanu?

To se ti může stát i bez kola, nicméně s kolem je ta šance bohužel o něco vyšší. Taky může mít vlak zpoždění nebo nejet vůbec.
  • 0

#75 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 12:06

Myškin napsal/a:

Solim napsal/a:
Tady je clanek o esusech jakozto rychlicich na trati Praha-Dečín
https://zeleznicar.c...hlicich-/-2557/
Je tam psano i o kolech, tak to mozna vysvetluje situaci na teto trati, tak s tim cykliste pocitejte.


...
Kazdopadne mam ted pocitat s tim, ze se do vlaku nekde s kolem nedostanu? Jak si ted mam planovat cesty? Mam snad pocitat s tim, ze budu nekde kvuli tomu hodinu ci dve cekat na dalsi spoj?...)


Asi to je jedinne reseni, pocitat s tim, ze se tam nedostanu a byt tam radsi o spoj driv. Ja to tak delam uz leta a musim rict, ze v sobotu ve 4:00 az 5:00 je na nadrazi cyklistu minimum. V sobotu vecer je pak cyklistu tez minimum, asi se vraci driv, nebo az v nedeli, ale to nevim neb ja jezdium vetsinou predposlednim spojem v sobotu, prave z duvodu mozneho problemu. Pokud jedu dal, tak se snazim koupit mistenku pro kolo.

Na te trati do Decina plati: Rozšířená přeprava spoluzavazadel, především jízdních kol(do vycerpani kapacity) v Sobotu,Neděli a státem uznaném svátku. Zel bez moznosti koupi mistenky pro kolo.

No v kazdem pripade se s kolem cestuje podstatne lip nez pred 20-ti lety, kdy to nekdy ani neslo. A to ze nekam chce jet vic lidi, s tim se planovat neda, to je pak nahoda. To co se stalo tobe, to nechapu, stat se to mne tak jsem rozpalen dobela a okamzite podavam stiznost na CD. Jedinne vysvetleni je, ze na ty volny mista byly vydany mistenky (ac se tam koupit nedaji) a nebo o stanici dal byl nejaky hromadny turisticky presun(pak maji lidi prednost pred koly), ale to jsi pak mohl jet alespon tu jednu stanici.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#76 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 18:44

Dnes jsem jel s kolem z Tábora do ČB. Měl jsem vybraný rychlík (úschova během přepravy s povinnou rezervací místa pro jízdní kolo). Zamluvil jsem si místenku pro kolo a bez problému jsem kolo dovezl.
  • 0

#77 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 20:45

A proč jsi nejel na kole? ;)
  • 0

#78 Raraku

Raraku

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 474 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 20:52

shaman3 napsal/a:
A proč jsi nejel na kole? ;)


Možná pršelo.:D
  • 0

#79 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 22:43

d-n napsal/a:
Zaměstnanec ČD nejsem, pouze dlouholetý spokojený cestující a ano, hájím je, protože se stalo zvykem na ně všude nadávat, a tak mám naopak potřebu vyjádřit svoji spokojenost.

+1, v poslední době nemám problém a to sem najezdil stovky (edit: asi i víc :) ) km a to i mimo koridory.

Naposledy, tak před půl rokem, jsem měl problém někde u Kolína, klasicky skokan. Odklon přes Lysou během cca 15 minut čekání...

Od neděle do středy sem ujel cca 600km s koloběžkou a nosičem s batohy na ni a bez jediného problému i v první třídě. ;)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#80 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2013 - 23:09

Raraku napsal/a:

shaman3 napsal/a:
A proč jsi nejel na kole? ;)


Možná pršelo.:D

Tak to jo, to by ho omlouvalo.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama