Přejít na obsah


Fotka

Nová loterie Českých drah: pojedeš - nepojedeš aneb příběh ze života obyčejného kačera


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
157 odpovědí na toto téma

#81 mekeke

mekeke

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 6:04

shaman3 napsal/a:

Raraku napsal/a:

shaman3 napsal/a:
A proč jsi nejel na kole? ;)


Možná pršelo.:D

Tak to jo, to by ho omlouvalo.

Kdyby to nebylo dámský a o 4 velikosti menší, tak bych na kole jel :D
  • 0

#82 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 7:27

Docela Vam vsem ty zaziky zavidim. Do vlaku jsem nesednul uz nejakejch 20 let a nijak mi to nechybi. Pri cene jizdenky plus mhd, kterou se dostanu na nadrazi. Pri tom jak dlouho jedu a zase prijedu na nadrazi, odkud se musim nekam dopravit...... Proste je videt, ze cesi jsou statecnej narod. Ja starej pohodlnej lenoch vezmu do auta kamarada, vyjizdime o hodinu pozdeji, nemusime prestupovat, po ceste se stavime na kafe, mi ctyri pekinaci mohou jet se mnou a presto jsme na miste drive. A kdyz chceme jet domu tak si zase pohodlne a vzdy!!!! Sedneme a jedeme. A cela cesta nas vyjde vyrazne levneji. :-)
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#83 Myškin

Myškin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 7:58

lubbez napsal/a:
Docela Vam vsem ty zaziky zavidim. Do vlaku jsem nesednul uz nejakejch 20 let a nijak mi to nechybi. Pri cene jizdenky plus mhd, kterou se dostanu na nadrazi. Pri tom jak dlouho jedu a zase prijedu na nadrazi, odkud se musim nekam dopravit...... Proste je videt, ze cesi jsou statecnej narod. Ja starej pohodlnej lenoch vezmu do auta kamarada, vyjizdime o hodinu pozdeji, nemusime prestupovat, po ceste se stavime na kafe, mi ctyri pekinaci mohou jet se mnou a presto jsme na miste drive. A kdyz chceme jet domu tak si zase pohodlne a vzdy!!!! Sedneme a jedeme. A cela cesta nas vyjde vyrazne levneji. :-)


Asi máš pravdu. Nedávno jsem z hrůzou zjistil, že samotné cestování vlakem mi zabere více času než mám na hledání keší. Příklad: cesta tam docela odsýpala, trvala jen tři hodiny. Ač se to nezdá spoje na sebe skvěle navazovaly. Na nádraží jsem čekal zhruba jen 45 minut. Ovšem při cestě zpět se cestování protáhlo zhruba na čtyři hodiny s tím, že jsem pročekal na nádržích zhruba 90 minut.
Bohužel nemám auto a tak pokud se chci podívat nějaké zajímavé místo musím využít vlaku. Řekl jsem si, že při plánování dalších cest chci maximálně cestovat tam i zpět čtyři hodiny. Ovšem tím se zase omezuje počet míst kam by se člověk mohl vydat.
  • 0

#84 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 079 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 9:54

lubbez napsal/a:A cela cesta nas vyjde vyrazne levneji. :-)

No vidíš.


Já nemám po kapsách půl mega na auto. Socka no. S cenou na kilometr se dostanu na cca korunu, to ani s půjčeným autem nedám. :)
  • 0

garmin 60CSx | galaxy nexus + locus pro | lumia 640 + geocaching pro

astrolux S1 | convoy S2+ | 2x aurora ak-p7

norco search a.105 '16 | mibo mastr '12 | #fialka '9x

 

http://openstreetmap.cz/


#85 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 867 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 11:20

honny napsal/a:

lubbez napsal/a:A cela cesta nas vyjde vyrazne levneji. :-)

No vidíš.


Já nemám po kapsách půl mega na auto. Socka no. S cenou na kilometr se dostanu na cca korunu, to ani s půjčeným autem nedám. :)

Občas se podívej, kolik stojí auta :)
Nicméně když uvážíme čtyři kola na střeše a čtyři lidi v autě, to už levněji než vláček vyjde. A navíc bez loterie :-)
  • 0
Samsung Galaxy mini II ( Nokia microSDHC 8GB ) + Nokia LD-3W, Pou / Sygic / aDrake / Locus / WhereYouGo
a na hraní k tomu ještě PDA Pocket LOOX N560 + OziExplorerCE 2.31, Wherigo player, vše zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.

#86 lednacek72

lednacek72

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 11:39

Někdy je vlak hodně velká sranda a sázka jestli dojedu, ale vzhledem k ceně je to pořád lepší než auto. To nejsou peníze jen za palivo, jak to většina lidí počítá, to jsou i náklady na provoz. A cesta po D1 může být neopakovatelný zážitek v koloně, pokud se auto pokazí tak jsem na veškeré problémy jen já sám, pokud se pokazí vlak tak to zamě někdo vyřeší. Jinak to chce zjistit slevy oni jsou, akorát se v nich špatně orientuje a moc se otom nemluví.
  • 0

#87 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 12:42

Pro početnou rodinu, jako je ta naše, je cestování vlakem skutečně zážitkovou záležitostí, kterou dítkám dopřáváme pouze výjimečně, když byla hóódně hodná! Když si spočítám, za kolik a za jak dlouho se lze dostat z Prahy do Berouna nebo na Dobříš autem, busem a vlakem, vychází ČD skutečně jako záliba pro výstředního milionáře. A to neuvažuji o společnosti psa nebo přepravě kola či kočárku! Naproti tomu, když jedu sám z Prahy do Brna a zpět s notebookem v tašce, je výsledek této rozvahy jiný.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#88 d-n

d-n

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 235 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 13:26

Viz příspěvky nad tebou. Pokud počítáš, že to auto "prostě je", tak ti to samozřejmě vyjde jinak, než když tam započítáš pořizovací cenu auta, nutné opravy, údržbu, povinné ručení, dálniční známku, výměny pneumatik a další spoustu poplatků, které s provozem auta souvisejí.
  • 0

#89 nasamoteulesa

nasamoteulesa

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 19:21

shaman3 napsal/a:
Tihle lidi s čoklama, ti jsou vůbec divní, tahat čokla do vlaku, to je týrání zvířat a obtěžování spolucestujících. Ještě že vlakem nejezdim. Ale poslední dobou jsem si všiml, že se stává módou těhle čoklovodičů, že si voděj čokly i na úřady (dovnitř), nebo dovnitř do restaurace, to opravdu není normální, potřebovali by nejspíš někam nakopat.


Promiň, ale tvůj názor je totálně mimo. Vysvětli mi, čím je pes při cestě vlakem týraný? A že pes obtěžuje spolucestující? Proboha čím? Při své nedávné cestě vlakem se psem přes půl republiky jsem se setkal jen s pozitivními pohledy (když nepočítám průvodce co mě díky mé neznalosti vykázal z vagónu pro matky s dětmi). Pes po celou dobu seděl nebo ležel na podlaze besprostředně v mé blízkosti (pode mnou), neslintal, nezvracel, nekakal a ba ani nesmrděl. Myslíš, že by psovi bylo lépe, kdyby byl několik dní sám doma?

Souhlasím s tím, že někteří majitelé to zejména s taškovýma pejskama až přehání. Na úřad či k doktorovi nepatří. Ono včeobecně nošení těch malých plemen v taškách vede ve většině případů jen k tomu, že z toho psa vyroste uštěkaná a agresivní příšera, ale kvůli těmto snad není třeba všechny pejskaře házet do jednoho pytle a takto odsuzovat.

Zřejmě máš špatnou zkušenost, rád ti domluvím setkání se svým psem, aby jsi poznal, že ne všichni jsou takoví jako máš v hlavě zakódováno ;)

Sorry za offtopic.
  • 0

#90 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 19:50

Já mám k psům odpor, ten je asi vrozený, oni to vycítěj, myslím, že i ten tvůj by na mě vyrazil. :@
  • 0

#91 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 19:56

Vlak proti autu, hm, osobně bych nepřepočítávala všechno jen přes peníze. Nemusím mít přece auto za kdovíkolik, ale stačí přijatelná ojetina - když se udržuje průběžně, něco vydrží. Auto beru jako určitou formu svobody - kdykoliv se rozhodnu, můžu vzít pár drobností a vyrazit kamkoliv. Vždycky je něco za něco a záleží na každém z nás, co si vybere -někdy ani není při dnešních spojích možnost volby, znám v okolí místa, odkud by se lidi bez auta do práce prostě nedostali a udržují jich proto v rodině několik. Vlaky a autobusy se omezují čím dál víc.....
  • 0

#92 strycek skrblik

strycek skrblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 20:14

shaman3 napsal/a:
Já mám k psům odpor, ten je asi vrozený, oni to vycítěj, myslím, že i ten tvůj by na mě vyrazil. :@


Aspoň by tu byl na fóru chvíli klid...
  • 0

#93 Musky

Musky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 21:27

Ja jel vlakem naposled pred 18 lety na praxi. Nepotrebuji vlak, kam potrebuji jede autobus nebo jede nekdo cestou. Kdyby se mi to stalo, urcite bych si stezoval. Nebylo by to poprve letos, urcite ne naposled. Kdyz jsem s necim nespokojen, ozvu se skoro vzdy. Pravda ze dost lidem to vadilo, ale takovy uz jsem. Me zvirata nevadi, krome tech co me obtezuji hlukem nebo to co udelaji na nasem pozemku.
  • 0

#94 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 21:44

Když počítám, že mi auto stojí před barákem nebo v garáži, tak cestováním vlakem už ve dvou neušetřím nic, ve čtyřech už těžce prodělávám. Když auto bude celý rok stát, stejně nějaké náklady budou. A stejně bude za nějakých 20 let na odpis, i když třeba skoro nejezdilo. To píšu z pozice, že žádné auto nemám a nikdy jsem neměl. Kuriozitou je, že cesta k rodičům, po silnici 12km, vlakem a MHD 24km, mě vyjde vlakem a MHD na 200Kč (no dobře, na 120, máme tramvajenky). Kdybych jel tankem po silnici, vyšlo by mě to nastejno. A to navíc o víkendu tam jede cca 1 vlak tam a jeden zpátky, přitom rychlíky tudy sviští každou hodinu.
  • 0

#95 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 22:31

Během posledních dvaceti let jsem jel vlakem třikrát. Na trase Hradec Králové - Praha a vždy rychlíkem... A pokaždé jsme měli minimálně 20 minut sekyru... Takže vlakem jen v nejvyšší nouzi ;-)
  • 0

#96 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 22:37

sambar439 napsal/a:
Během posledních dvaceti let jsem jel vlakem třikrát. Na trase Hradec Králové - Praha a vždy rychlíkem... A pokaždé jsme měli minimálně 20 minut sekyru... Takže vlakem jen v nejvyšší nouzi ;-)


když už zmiňuješ tuhle trasu, tak to bus (po dálnici) zvládne za cca poloviční čas ;)
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#97 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 23:33

sambar439 napsal/a:
Během posledních dvaceti let jsem jel vlakem třikrát. Na trase Hradec Králové - Praha a vždy rychlíkem... A pokaždé jsme měli minimálně 20 minut sekyru... Takže vlakem jen v nejvyšší nouzi ;-)

Letos jsem jel vlakem asi 70x. Zpoždění větší než 5 minut jsem měl jednou a bylo to 13 minut. 3x jsem byl doma oproti vyhledanému spojení o 25 minut dříve. V minulých letech to bylo podobné. Občas to sice ulítne, ale zpoždění nad 30 minut se mi stává tak jednou za 200 jízd. Cena cca 0,70 Kč/km. Takže naprostá spokojenost. Dráha se opravdu za posledních 20 let docela zlepšila.
  • 0

#98 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 23:41

neelie_cz napsal/a:
když už zmiňuješ tuhle trasu, tak to bus (po dálnici) zvládne za cca poloviční čas ;)

Přímý vlak to jezdí za 1:37 až 1:41.
Přímý bus to jezdí za 1:35 až 1:45. (Z Černého Mostu za 1:15)
Poloviční čas si představuji poněkud jinak.
  • 0

#99 neelie_cz

neelie_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2013 - 23:46

Vláček napsal/a:

neelie_cz napsal/a:
když už zmiňuješ tuhle trasu, tak to bus (po dálnici) zvládne za cca poloviční čas ;)

Přímý vlak to jezdí za 1:37 až 1:41.
Přímý bus to jezdí za 1:35 až 1:45. (Z Černého Mostu za 1:15)
Poloviční čas si představuji poněkud jinak.


do Prahy jsem v 8 hodin jela busem, dorazila jsem v 9, z Prahy vlak ve 14.h., dorazila jsem skoro v 16.h. , oba nezastavovali v každý vesničce ;)
  • 0
dříve nick "eileen" - přejmenován kvůli sjednocení nicků na gc.cz a gc.com
neschovávejte mi pořád ty žaludy do různých kešek (už z toho šílím ...)

#100 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2013 - 0:20

CB-Brno, vlak 4,5 hodiny, autobus 4 hodiny, auto (když mě někdo veze) 3 hodiny. To mi tak zlé nepřipadá a jedu radši vlakem, je to pohodlnější a nemusím se bát před cestou napít. Ale děs je to na malých zastávkách o víkendu, protože o víkendu jezdí jen rychlíky. Jinak, co se týče zpoždění, na to si nestěžuju. Sice občas tu nějaký máme, ale to je hlavně kvůli tomu, že nám teď komplet za provozu přestavují nádraží. A nejdelší zpoždění, které jsem zažil, bylo před 30 lety 3 hodiny, ale to před námi vykolejil vagon, naštěstí nákladní.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama