Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#321 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:49

No, mě na GC v poslední době nejvíc vadí, že jsem v dostupném okolí dolovil cca před rokem a od té doby paběrkuju. Takže ty řeči, že keší je moc, nějak neberu. Pochopitelně můžu jezdit dál, ale to dost často nejde.
  • 0

#322 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:53

mpik napsal/a:
No, mě na GC v poslední době nejvíc vadí, že jsem v dostupném okolí dolovil cca před rokem a od té doby paběrkuju. Takže ty řeči, že keší je moc, nějak neberu. Pochopitelně můžu jezdit dál, ale to dost často nejde.


mpíku: ale do toho stavu se mimo velkých měst dostaneš vždycky :) osobně nemusím mít každej rok 1000 a více odlovů jedu si to na pohodu nemám mistrovský titul ale baví mě to... možná i víc než ty co to hrnou kombajnem :)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#323 puczmeloun

puczmeloun

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 350 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:57

mpik napsal/a:
No, mě na GC v poslední době nejvíc vadí, že jsem v dostupném okolí dolovil cca před rokem a od té doby paběrkuju. Takže ty řeči, že keší je moc, nějak neberu. Pochopitelně můžu jezdit dál, ale to dost často nejde.


Dle podpisu vidím, že už jsi okusil waymarking :) To je pro nás s podobným problémem jisté řešení...
  • 0
Užívej života...

#324 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 11:59

puczmeloun napsal/a:

mpik napsal/a:
No, mě na GC v poslední době nejvíc vadí, že jsem v dostupném okolí dolovil cca před rokem a od té doby paběrkuju. Takže ty řeči, že keší je moc, nějak neberu. Pochopitelně můžu jezdit dál, ale to dost často nejde.


Dle podpisu vidím, že už jsi okusil waymarking :) To je pro nás s podobným problémem jisté řešení...

jojo a Munzee ;)
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#325 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:10

HaLuMa napsal/a:
To by te ale, podle pravidel, nesmeli zakopat. ;)


Kreten8 napsal/a:Tak pak jedině zpopelnit a logbook nechat v urně místo v rakvi

A nebo svatořečit a vyzvednout na oltář, o zákazu keše přímo v kostele tam nic neni :D
Jenže se obávám, že nic takovýho fakt nehrozí, leda by zvolili kolegi Trhače papežem nebo tak něco :D :D :D
  • 0

#326 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:12

Když on mpik nejezdí autem... to seš pak poměrně omezenej (v dosahu, himbajz, any zas někdo nevykládal slova pana krále jinak, než byla myšlena...) Munzee nějak jede?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#327 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:14

Obávám se, že koleha Trhač bude přinejmenším protestantem... že by posvětili někoho ze Šerých zjevů, to spíš mi fakt spadne nebe na hlavu B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#328 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:16

Citecka napsal/a:
Když on mpik nejezdí autem... to seš pak poměrně omezenej (v dosahu, himbajz, any zas někdo nevykládal slova pana krále jinak, než byla myšlena...)

Munzee nějak jede?

:D :D jasně že Munzee nějak jede určitě víc jak OC.COM...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#329 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:16

Ale podle nových pravidel by možná Jacka publikovat šla... jen by musela mít hrobku až za hřbitovní zdí.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#330 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:22

Citecka napsal/a:
Ale podle nových pravidel by možná Jacka publikovat šla... jen by musela mít hrobku až za hřbitovní zdí.

Jo, tam se pohřbívali zvlášť velcí veřejní hříšníci, heretici a podobně, aby neznesvětili posvátnou půdu.
  • 0

#331 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:24

No, to vím. Prostě si musíš vybrat. Pravidla jsou pravidla.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#332 marram

marram

    marram.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 645 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:37

Citecka napsal/a:
No, to vím. Prostě si musíš vybrat. Pravidla jsou pravidla.


Soukromy (vlastni) hrbitov a do zaveti pridat souhlas s umistenim kese. :)
  • 0

#333 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:38

Rishare napsal/a:
Mel bych par dotazu:

1. Na komin se kes nesmi umistit ani s povolenim vlastnika kominu?

2. Kes nesmi byt umistena na hrbitove ani se svolenim spravce/vlastnika?

3. Je za kanalizaci povazovana jen stokova sit? (Wiki kanalizace: "Soustava trubních rozvodů a dalších zařízení sloužících k odvádění odpadních vod") Znamenalo to tedy, ze podzemni reky (tedy vody netekouci do cisticky, ale volne z prirody do podzemi a zase zpet do prirody) jsou povolene?



Jak už jsem tu někde psal, pokud máš povolení vlastníka a keš splňuje i všechna ostatní pravidla, můžeš ji mít klidně na komíně. Dopsali jsme to i do pravidel, aby to bylo jasnější.

Na hřbitovy mám stejný názor jako kolega Voyager.

Voyager Reviewer napsal/a:
Za sebe muzu rict, ze fyzicka kes primo na hrbitove mi prijede naprosto neeticka a nemyslim si ze je to vhodne misto na hry. Kazdopadne se zkus zamyslet, jak to asi bude pozustalym na hrbitove pripadat (ti o nejake domluve nebudou nic vedet), kdyz tam budou tlupy kaceru vsechno ohmatavat a cosi hledat :-(

Samozřejmě pokud budeš mít povolení správce a keš nebude umístěna na cizím hrobě, platí to, co jsem už psal.

Keš můžete udělat všude, pokud budete mít povolení vlastníka/správce, podmínkou však je, že keš musí splňovat pravidla nastavená Groundspeakem a zároveň nesmí porušovat zákony dané země.

Kanalizace má jasnou definici. Problém je asi ten, že pojem kanálovka je zažitý i u keší v zaklenutých tocích. Zaklenuté vodní toky nejsou součást kanalizace, pokud do ní neústí. Takže tyto keše budou nadále posuzovány individuálně jako dosud.
  • 0

#334 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:40

Koukam ze dotaz co jsem polozil je tabu, takze se omlouvam panove revirnici ze mi to nedoslo driv...
  • 0

#335 Tobias Reviewer

Tobias Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 104 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:51

mikelord napsal/a:
Koukam ze dotaz co jsem polozil je tabu, takze se omlouvam panove revirnici ze mi to nedoslo driv...


Omlouvám se, nějak mi to uniklo.

Asi jsem tady jediný, kdo neví o koho se jedná. Ale k dotazu.
Tento nick evidentně porušuje pravidla, tudíž je možné to oznámit na Groundspeak a je čistě na nich, co s tím udělají. Osobně si myslím, že je to boj s větrnými mlýny, protože pokud by náhodou došlo k jeho zabanování, tomu člověku nebude nic bránit, aby si založil nick jiný a pokračoval v dřívější aktivitě. Po nějakých zkušenostech s postupem GS v případech porušení pravidel doporučuji se tím nezabývat, protože je to opravdu ztráta času. Při nálezu takového předmětu v keši je nejjednodušší ho vyhodit.
Já to běžně dělám.
  • 0

#336 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 12:54

Dekuji Tobiasi pro tvuj prehled, jde o "Jonea" PS: kdyz si za to dopises .cz, mas webovky jeho firmy !!!
  • 0

#337 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:02

cislice napsal/a:
GC jde do hajzlu. Je čas si najít jinou zábavu.... :-(


Tyhle názory fakt "miluji".

Pokud někdo nebo něco geokešing potápí, tak to, že lidi nedodržujou pravidla (a slušné chování) a pak se stane to, že budeme vypadat jako banda idiotů, protože spousta lidí musí dojet ke kešce autem, i když je tam zákaz vjezdu, musí pro krabičku stůj co stůj, i když přitom něco poškodí... Pak se nedivte, že jsou RW raději opatrní... A pokud ještě každý ze zdejších rejpalů v případě nepřítomnosti podobných pravidel řekne - není to zakázáno, tak já chci dát kešku támhle na komín a protože to není zakázané, musíte mi to povolit, tak se nedivte, že jdou touto cestou! Předpokládám, že se jim dělá lépe výjimka ze zákazu, než věčně poslouchat, že vnitřní předpisy pro RW nejsou nikde napsané, tak jak se podle nich máme řídit... Krom toho určitě u spousty kešek se podle RW pravidel postupovalo stejně už dříve a taky vznikaly pěkné kešky... Takže nevím co hysterčíte...

A popravdě řečeno - pokud si ti remcalové a ti co tak rádi dělají T5-ku na každém stromě najdou jinou zábavu, budu jen rád, alespoň tady bude klid, nebude tolik "obyčejných" T5-tek a T5-ky budou opravdu jen jako zážitek. Ne jako plevel, co bude na každém rohu na každém stromě jako PT.
A těch pár rozumných lidí, kteří tu zůstanou mi ke štěstí bude stačit :)
  • 0

#338 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:23

Tobiasi, díky za doplnění pravidel, ale s názorem na toho, kdo do keší strká reklamu, nesouhlasím. Jsme v Čechách a určitě se bez klepnutí dotyčného přes prsty ( tady by zabanování stávajícího účtu asi opravdu bolelo ) zase najde někdo další, kdo si řekne " když to prochází jemu,....." a bude se chovat stejně píppíppíp. PS: Zkusili owneři postižených keší nebo někdo z RVs s oním "kačerem" komunikovat? Jsme ve vláknu o pravidlech a on evidentně dlouhodobě nějaká porušuje a minimálně tím obtěžuje ownery. Dostal nějaké upozornění nebo varování?
  • 0

#339 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:30

cislice napsal/a:
GC jde do hajzlu. Je čas si najít jinou zábavu.... :-(


Něco takového jsem poprvé slyšel v době kdy jsem začínal (2006) v souvislosti s prudkým nárůstem počtu hráčů díky akcím u Mountfieldu. Poté jsem to slyšel i v letech 2007, 2008, 2009...
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#340 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:49

DrakMrak napsal/a:

mpik napsal/a:
No, mě na GC v poslední době nejvíc vadí, že jsem v dostupném okolí dolovil cca před rokem a od té doby paběrkuju. Takže ty řeči, že keší je moc, nějak neberu. Pochopitelně můžu jezdit dál, ale to dost často nejde.


mpíku: ale do toho stavu se mimo velkých měst dostaneš vždycky :) osobně nemusím mít každej rok 1000 a více odlovů jedu si to na pohodu nemám mistrovský titul ale baví mě to... možná i víc než ty co to hrnou kombajnem :)

No, já míval 300 nálezů ročně, letos asi 50. Tisícovku sice asi letos dám, ale slavné to není. Tisíce ročně to nejsou. Nevadí to. Spíš mě mrzí, že když jsem letos začátkem "jara" vyrazil někam, přišla vánice, chodil jsem v promočených botách ... a našel jsem houby (s octem). Ale tohle patří do jiného vlákna. Za to pravidla nemohou. Pokud za to něco může, je to počasí.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama