Přejít na obsah


Fotka

Nová reviewer wiki a regionální pravidla pro ČR


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
371 odpovědí na toto téma

#341 -PaD-

-PaD-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 13:56

Aviatik napsal/a:

cislice napsal/a:
GC jde do hajzlu. Je čas si najít jinou zábavu.... :-(


Něco takového jsem poprvé slyšel v době kdy jsem začínal (2006) v souvislosti s prudkým nárůstem počtu hráčů díky akcím u Mountfieldu. Poté jsem to slyšel i v letech 2007, 2008, 2009...


A slysis to stale od stejnych lidi a nebo opravdu nekdo skoncil?

Jinak at si ctu pravidla jak ctu, nenachazim tam nic, co by nebylo logocke vyusteni stavajici situace.

Ve skole jsme se ucili, jak cist ISO normy. Jestli ti amici nepisou takhle vlastne vsechno. Ze doporuceni je zavazne a prani je doporucenim ;-) Akorat nam se to musi predzvykat tak, aby to pochopil kazdy mistni klickovac mezi pravidly. V reseni kreativnich situaci to je super, ale v beznem zivote kolikrat na presdrzku :-/
  • 0

#342 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 14:05

zvedavkanocni napsal/a:
Tobiasi, díky za doplnění pravidel, ale s názorem na toho, kdo do keší strká reklamu, nesouhlasím. Jsme v Čechách a určitě se bez klepnutí dotyčného přes prsty ( tady by zabanování stávajícího účtu asi opravdu bolelo ) zase najde někdo další, kdo si řekne " když to prochází jemu,....." a bude se chovat stejně píppíppíp.
PS: Zkusili owneři postižených keší nebo někdo z RVs s oním "kačerem" komunikovat? Jsme ve vláknu o pravidlech a on evidentně dlouhodobě nějaká porušuje a minimálně tím obtěžuje ownery. Dostal nějaké upozornění nebo varování?


Myslím, že reviewers mají dost jiné práce. Jestli víš o někom kdo porušuje pravidla, projev prosím aktivitu a napiš na Groundspeak.
  • 0

#343 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 14:22

Hoblík napsal: Myslím, že reviewers mají dost jiné práce. Jestli víš o někom kdo porušuje pravidla, projev prosím aktivitu a napiš na Groundspeak. Promiň, ale GS bych považovala až za poslední možnost - začala bych normální debatou ve stylu "ahoj, možná to nevíš, ale tímatím porušuješ toato + mohl bys s tím v zájmu ostatních přestat?" Nevím, jestli: a) někdo něco podobného s dotyčným zkusil B) dotyčný je ochotný a schopný to pochopit a zařídit se podle doporučení Pokud bych onoho kačera někde potkala, nemám problém zkusit popovídat ( pokud bude ochota i z jeho strany) - jen mě zajímá, jestli se s ním někdo z ownerů nebo RVs zkusil dohodnout, to by určitě mělo větší váhu než nějaká zvědavá tetka.
  • 0

#344 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 14:25

hoblik napsal/a:
Myslím, že reviewers mají dost jiné práce. Jestli víš o někom kdo porušuje pravidla, projev prosím aktivitu a napiš na Groundspeak.


Jen to ne, proboha :o Teplý bonz, kladivem po hlavě.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#345 hoblik

hoblik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 14:52

Citecka napsal/a:

hoblik napsal/a:
Myslím, že reviewers mají dost jiné práce. Jestli víš o někom kdo porušuje pravidla, projev prosím aktivitu a napiš na Groundspeak.


Jen to ne, proboha :o Teplý bonz, kladivem po hlavě.


No pochopitelně;) Mě jen zvedá to, že se lidé různě dovolávají "aby to někdo řešil". Ať už je to cokoliv. Proč na všechno volat revírníky, kteří mají svých starostí dost.
  • 0

#346 Sopdet Reviewer

Sopdet Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 116 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 15:05

zvedavkanocni napsal/a:
Promiň, ale GS bych považovala až za poslední možnost - začala bych normální debatou ve stylu "ahoj, možná to nevíš, ale tímatím porušuješ toato + mohl bys s tím v zájmu ostatních přestat?"
Nevím, jestli:
a) někdo něco podobného s dotyčným zkusil
B) dotyčný je ochotný a schopný to pochopit a zařídit se podle doporučení
Pokud bych onoho kačera někde potkala, nemám problém zkusit popovídat ( pokud bude ochota i z jeho strany) - jen mě zajímá, jestli se s ním někdo z ownerů nebo RVs zkusil dohodnout, to by určitě mělo větší váhu než nějaká zvědavá tetka.


Ahoj, k tomu to napisu a doufam ze posledni poznamku protoze to by se melo resit nekde jinde nez u teto diskuze. My s tim opravdu tak akorat muzeme delat to ze dotycnemu napiseme, on se nam ve svem stylu vysmeje a tim to konci. Takze jedina sance je napsat opravdu na GS, pokud bude chtit GS nejake upresneni od nas, tak se nam ozve a budou to s nami resit, pokud uznaji za vhodne, dostane na rekneme odhadem 7 dni BAN a tim to uhasne ... je mi lito, ale nic jineho MY neudelame.
  • 0
Sopdet Reviewer
Reviewer pro ČR, zejména Jihočeský, Plzeňský a Karlovarský kraj

#347 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 16:35

tak potom nechapu ze to vubec nejaka pravidla ma... a pro chytraky tomu dotycnemu uz psalo X lidi a vsechny poslal arogantne do haje... Pro me normalniho kacera je revirnik v CR nejvyssi autorita, tak jsem se holt zeptal vas, protoze vy aspon umite cesky, i kdyz to obcas nevypada ;)
  • 0

#348 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 17:13

zvedavkanocni napsal/a:
... začala bych normální debatou ve stylu "ahoj, možná to nevíš, ale tímatím porušuješ toato + mohl bys s tím v zájmu ostatních přestat?"
...


Já už to zkoušel asi před dvěma lety, kdy jsem těch vizitek našel během jedno dne asi pět. Odepsal mi něco v tom smyslu, že vizitka neodporuje pravidlům, protože to není bonbon, zapalovač ani kámen, takže mi může být jedno, co tam dá. A že bude rád, pokud využiju služeb jeho zážitkové agentury. Od té doby tyhle červenobílé vizitky vyhazuju (a i jiné jako taxikáři, instalatéři atd.).
  • 0

#349 kosmohill

kosmohill

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 124 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:16

mikelord napsal/a:
Dekuji Tobiasi
pro tvuj prehled, jde o "Jonea"
PS: kdyz si za to dopises .cz, mas webovky jeho firmy !!!


To je dobrej tydyt, ten jonea...:-)
Jestli ma na tech vizitkach taky napsano "Ing. Mgr. Bc.", tak to neni reklama, ale diagnoza..:D :D :D
  • 0

#350 SipalBK

SipalBK

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:21

Nyní, když se přehnala první vlna rozvášněných a místy urážejících příspěvků, jejichž autoři či autorky se nepodloženě ohánějí porušováním pravidel ze strany reviewerů (tedy mě) a začínají na tyto absolutně nesmyslné a ničím nepodložené informace nabalovat další absurdní a nesmyslná obvinění, předkládám i já své stanovisko. Odmítám v něm však jakkoliv komentovat vitajovy pomstychtivé, polopravdivé a z kontextu vytrhané citace k nepublikovanému eventu v Pardubicích. Jak si s mým stanoviskem každý naloží, je jen a jen na něm.
Ten večer mi volalo neznámé číslo ze zahraničí – volá mi Benjo, že sedí na chatě pod Mount Blancem s nějakými přáteli a že tam vymysleli keš, jestli se na to můžu podívat a popřípadě to pustit, že neví, jak se kontaktovat na místního reviewera, proto volá mě. Podobné situace řeší každý reviewer, samozřejmě na území republiky nebo regionu a nikdo z nás v tu chvíli nezkoumá, zda volající či zakladatel či někdo „okolo“ má zaděláno na nějaký majlstoun. Na to opravdu nemám čas ani já, ani mí kolegové. Po ujištění, že keš má zajištěnou údržbu a protože listing v tu chvíli nevykazoval nic, proč by nemohl být publikován, publikoval jsem jej. Opakuji: publikoval jsem již několikrát keš, kterou založila parta kačerů na nějakém eventu a nezkoumal jsem, kdo tam má nebo nemá nějaký majlstoun nebo ne, publikuji takto „na přání“, „na čas“ apod. Snažím se vyjít vstříc všem, kteří o to požádají. A pokud je listing v naprostém pořádku, nevidím důvod publikaci nějak protahovat. A budu opakovat i další skutečnost: o Benjových majlstounech jsem nevěděl a už vůbec si se mnou Benjo dopředu nic nedomlouval, jak se objevilo v některých vykonstruovaných a zaručených zprávách. Navíc jsem místně příslušného kolegu následně o publikaci informoval.
Tohle je mé vyjádření k celé situaci. S odstupem bych se zřejmě zachoval jinak, ale to asi každý, obzvláště po této neočekávané a hysterické reakci okolí. Nebylo to totiž poprvé, kdy jsem někomu s dobrým úmyslem vyhověl a následně jsem byl veřejně pranýřován… Ne nadarmo se říká: „Za dobrotu…“

Omlouvám se, chce se mi blít!
  • 0

#351 KKcko

KKcko

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:39

Podle mě to Alex celkem hezky vysvětlil. Je to prostě běžná věc. Sám jsem to zažil na pár eventech a nikomu to nevadilo. Až když to udělá nějaký známí kačer, je to náhle problém. Nejvtipnější to bylo asi na Medlově, když kolega řekl, že během půl hodiny začnou pípat telefony a ať sleduji tu srandu :-) A takových eventů je po ČR spousta a i běžných srazů "bez bodu"...
  • 0

#352 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:46

Jestli necítíš rozdíl mezi "eventovou" keší a keší hozenou pod nohy pro konkrétního FTFkáře, tak nevím, jak se dál bavit...
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#353 PRESEKA

PRESEKA

    PŘESEKA

  • Members
  • PipPipPip
  • 660 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 21:57

Citecka napsal/a:
Jestli necítíš rozdíl mezi "eventovou" keší a keší hozenou pod nohy pro konkrétního FTFkáře, tak nevím, jak se dál bavit...



...zejména po tom co se ukázala celá pravda ve své nahotě a publikaci si u našeho rewírníka vlastně vyjednal sám "prvolovec" :D

Nyní je to prostě ještě trapnější než před tím vysvětlením od RW ;) A jestli to je pod něčí rozlišovací schopnosti tak už zřejmě není co dodat ;)

Vlastně je. Krabky na eventech nebo k narozeninám apod. se pouští aniž by o nich jejich lovci měli přesné informace a určitě si jejich aktivaci nevyřizují sami. Alespoň v to jsem až dosud věřil, s tím se setkal a nemám s tím žádný problém. Máme svého dvorního FTFkáře, jedna mysterka byla věnována přímo jemu, ale nikdy bych se nesnížil k tomu abych mu to FTFko donesl na talíři takto mrzkým způsobem a doufám, že ani on by takovou pikslu tak trapně "nehuntoval". Ale to už je jen tak na okraj. Pro mne je toto téma uzavřené :)
  • 0
Děláme to pro zážitky a když je hezky tak nikam nechvátáme...
Naše keše zakládáme bez dotací a i jejich provoz si sponzorujeme sami.
Berte na to při jejich návštěvách ohled !

#354 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:02

Citecka napsal/a:
Jestli necítíš rozdíl mezi "eventovou" keší a keší hozenou pod nohy pro konkrétního FTFkáře, tak nevím, jak se dál bavit...


Podle mě Benjo5 tak trochu zneužil revírníkovy dobroty. Když mu Benjo5 volal, že mají uloženou keš a chtějí ji publikovat, nemohl vědět, že se tam hned taky zaloguje. Myslím, že z takového FTF snad ani Benjo5 nemůže mít radost, i když ve statistikách bude vypadat pěkně.
  • 0

#355 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:19

Nějak jsem nepochopil to místní hysterické kvílení kolem Benja a Alexe. Copak jste si nestačili všimnout, že Benjo odlovil už 10000 krabic a z toho 1000 FTF...? A že pro dvojmilník šplhal na Mont Blanc...? Ulovit FTF na nejstarší evropské neodlovené keši, která tam někde (možná) čeká od roku 2002...? Ale hlavně - že předtím už odlovil neuvěřitelných 999 FTF a to v divoké konkurenci Prahy a okolí...? Proč tohle nikdo neocení...? Proč tady pořád čteme bláboly o nefér tisícovce...? To z vás nikdo nedokázal pochopit, že šlo o oslavu milníku těch tisíc mínus jedna FTF úlovků, pro který ten člověk musel udělat opravdu hodně, plno nocí nespat a křižovat za prvolovy krajem...? To nikdo nepochopil, že spolu s John Nash podniknul dost extrémní pokus na hranici šílenosti najít pod metry sněhu dávno ztracenou krabici...? Koho z vás něco takovýho aspoň napadlo udělat...? Kdo z vás se o to pokusil...? Seděli jste doma a chytrolínovali tady na fóru... To, že to na Mont Blancu nakonec nedopadlo byla smůla nebo spíš dost pravděpodobný výsledek takhle šílenýho a beznadějnýho projektu. Ale (alespoň já), za ním vidím obdivuhodný úsilí. To, že byl nakonec milník zinscenován uměle je škoda, ale za to bych aktéry nezatracoval ani náhodou...!

K pindálkům mám jedinou radu - Ulovte 999 eFTéeFek a pak mazejte na Mont Blanc. Až uděláte i tu prastarou krabici jako třínulovej milník, přijďte sem psát o morálce a blití...
  • -1

#356 Guest_Paprikas(i)_*

Guest_Paprikas(i)_*
  • Guests

Publikováno 05 červen 2013 - 22:23

ty seš snad vod něj najatej, ne? To snad jinak není možný... :D
  • 0

#357 DrakMrak

DrakMrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 650 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:26

kiReGPS napsal/a:
Nějak jsem nepochopil to místní hysterické kvílení kolem Benja a Alexe. Copak jste si nestačili všimnout, že Benjo odlovil už 10000 krabic a z toho 1000 FTF...? A že pro dvojmilník šplhal na Mont Blanc...? Ulovit FTF na nejstarší evropské neodlovené keši, která tam někde (možná) čeká od roku 2002...? Ale hlavně - že předtím už odlovil neuvěřitelných 999 FTF a to v divoké konkurenci Prahy a okolí...? Proč tohle nikdo neocení...? Proč tady pořád čteme bláboly o nefér tisícovce...? To z vás nikdo nedokázal pochopit, že šlo o oslavu milníku těch tisíc mínus jedna FTF úlovků, pro který ten člověk musel udělat opravdu hodně, plno nocí nespat a křižovat za prvolovy krajem...? To nikdo nepochopil, že spolu s John Nash podniknul dost extrémní pokus na hranici šílenosti najít pod metry sněhu dávno ztracenou krabici...? Koho z vás něco takovýho aspoň napadlo udělat...? Kdo z vás se o to pokusil...? Seděli jste doma a chytrolínovali tady na fóru... To, že to na Mont Blancu nakonec nedopadlo byla smůla nebo spíš dost pravděpodobný výsledek takhle šílenýho a beznadějnýho projektu. Ale (alespoň já), za ním vidím obdivuhodný úsilí. To, že byl nakonec milník zinscenován uměle je škoda, ale za to bych aktéry nezatracoval ani náhodou...!

K pindálkům mám jedinou radu - Ulovte 999 eFTéeFek a pak mazejte na Mont Blanc. Až uděláte i tu prastarou krabici jako třínulovej milník, přijďte sem psát o morálce a blití...

Souhlas...
  • 0

GPS: Oregon 550t + Nexus S
www pages: Dračí stránka Czech Geocaching on Facebook | GeoTřebíč
Pluginy GeoGet: Stator, Parking Cleaner, Logator, Degree360, GetMyFP a dalších...


#358 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:28

To je takovej problém pochopit, že tohle vlákno neni o FTF na MB? To se řešilo jinde.
  • 0

#359 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:42

Omlouvám se za OT, jasný že to sem nepatří. V poslední době se ale diskutovalo jen zde a v reviewerské sekci. A muselo to ze mne rychleji, než jsem stačil kdesi v hlubinách najít to správný vlákno. Půjdu svůj hřích odpracovat pomocí na zaplavených územích...;) EDIT: Ehmmm, teď jsem okouknul, kam že to mělo správně patřit (jako ponaučení pro mne, víš) a ehle - to hlavní vlákno jsi před nedávnem sám zamknul...B)
  • 0

#360 PaTTrick

PaTTrick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 280 příspěvků(y)

Publikováno 05 červen 2013 - 22:53

kiReGPS napsal/a:
Omlouvám se za OT, jasný že to sem nepatří. V poslední době se ale diskutovalo jen zde a v reviewerské sekci. A muselo to ze mne rychleji, než jsem stačil kdesi v hlubinách najít to správný vlákno. Půjdu svůj hřích odpracovat pomocí na zaplavených územích...;)


Taky jsem byl na Mont Blancku s cepínem a mačkama a taky nemám žádnou keš z této oblasti... jsem nešikovný kačer nebo malej závislák? Mám jen asi pět FTF, ale nikdy bych se nesnížil k tomu abych si jako FTF připisoval odlov v krabici, kterou jsem spoluzaložil... ani kdyby to měl být můj velký desátý milník..... jsem já to vůbec lovec FTF nebo to mám přenechat jiným...

A to si ani nepokládám otázky, které tu už zazněli od jiných... kolik z těch jeho 999FTF byly taky podobný odlovy? Když se tisicátý milník může takto, tak stý taky? Nebo už padesátý je dost velký milník?

Za mě je to prostě prachsprostá prasárna, která ještě tím jak je udělaná v zahraničí vypovídá o tom, že dotyčný si to vůbec neuvědomuje (nebo aspon svého času to považoval za normální)

A abych nebyl úplně off-topic, v rev pravidlech je o beta-testu a fotce při T4 a více... Jak je jasné z Alexova vyjádření, tady nebylo ani jedno.. a jsme zase u toho že je kačer a nadkačer...
  • 0
Na GC.COM jako PaTTTTrick




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama