Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#181 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 06 červen 2014 - 10:39

Zdravím všechny, a děkuji tomu, kdo poradí. Po připojení k adrake sync v režimu MTP se mi objeví tato hláška . Co mám udělat, aby vše fungovalo. mám galaxy s 4. DíkPřiložený soubor  hlaska.jpg   33,54K   4 Počet stažení

 

 

 


  • 0

#182 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 11:49

Ahoj,
 
používal jsem spokojeně synchronizaci geoget-adrake na svém LG, ale když jsme přešel na čínský mobil značky Xiaomi, kde jsou aplikace na vestavěné paměti a ne na SD kartě, už jsem to nerozchodil. Pročítal jsme tohle vlákno a zkoušel podle něj všelicos nastavovat, ale neúspěšně.
Našel by se tu dobrodinec, který by poradil, co všechno kde jak nastavit?
Ve správci souborů v mobilu vidím adrake v cestě "/storage/emulated/0/adrake".
V pc s Win7 ten adresář po připojení mobilu vidím jako "Počítač\HM 1S\Interní úložiště\adrake".
Když v pluginu s nastaveným způsobem MTP zkusím vybrat konfigurační soubor (tlačítko vedle tlačítka Download), hodí mi to chybu Exception message: Nesprávný řetězec třídy, ProgID: "mtp.MTPClient".
Když zkusím rovnou Download, ukáže to tu samou chybu, ale po odkliknutí se Geoget kousne a neraguje.
Do Phone Card Path jsem v nasatvení pluginu vložil "/storage/emulated/0", do SD MTP Card Path jsem zkoušel všechno možné od "HM 1S" po "Počítač\HM 1S\Interní úložiště".
Připadá mi, že s tím Phone Card Path s enikde nepracuje, protože v logu jsem mj. objevil toto:
23.06.2014 12:41:25   CopyPDAtoPC: PDA_File = /aDrake.ini
23.06.2014 12:41:25   ToCardPath: CardPath =  : FileName = /aDrake.ini : AD_CardPath =  : MTP_RootPath = HM 1S
23.06.2014 12:41:25   ToCardPath: Result = HM 1S\aDrake.ini
23.06.2014 12:41:25 - kopíruji: HM 1S\aDrake.ini -->> C:\Users\rkrompolc\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
 
Předem díky za jakoukoliv pomoc.

  • 0

#183 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:30

A to LG jsi taky používal v režimu MTP? S MTP já totiž nemám žádné zkušenosti a nedokážu poradit. 

Doporučuju ti zkusit FTP (jestli telefon nepodporuje Mass storage), pokud máš doma WiFinu, zkus si nainstalovat do mobilu nějaký FTP server a na něm by to mělo fungovat.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#184 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 12:40

  1. zaregistroval jsi mtp knihovny, ktere jsou dodavane s a:DrakeSync? Postup je popsany v readme.txt v adresari s pluginem. Davka register-mtp.cmd predpoklada standardni cestu ke Geogetu na 64bit. systemu. v opacnem pripade je nutne opravit ten skript aby ukazoval na spravne misto
  2. vidis telefon v danou chvili v Exploreru (obcas mi to vyskoci ta hlaska taky, kdyz jsem moc rychly a telefon jeste neni korektne inicializovan v systemu)
  3. Na geogetim eventu v Ostrave jsem se to pokousel rozjet u jednoho kolegy na Sony Xperii a nastal problem v tom, ze jeho telefon neposilal pres MTP pripony. tj. v Exploreru videl misto aDrake.ini jen aDrake => MTP nejde pouzit, jelikoz nenajde ten spravny soubor.(Tady http://download.navr... bod 1 a bod 2)

  • 0

#185 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:42

>Šubi - LG nabylo jako MTP, ale klasický mass storage, při kterém se znepřístupňovala karta v mobilu. Vím, že je to něco jiného, než to MTP s tímhle číňanem.

> Inavrat - 1) a jéje, tak registraci jsem nedělal, jsem to nějak blbě pochopil a myslel jsem, že to je třeba jen pro "vás programátory" pro vývoj a ladění pluginu. Omlouvám se za nepozorné čtení.

2) Telefon vidím, to si dávám pozor, když to zkouším, aby nezhasnul, nezamkla se obrazovka a neznepřístupnil se v pc.

3) Přípony vidím, snad tedy byla chyba v té neregistraci.

 

Hm, zaregistrováno, už to nehází tu chybu z mého prvního příspěvku, ale nefachá to. Po stisku Vyber konfigurační soubor se krátce zamyslí a nic neudělá a nic nenapíše, v logu přibudou dva řádky:

23.06.2014 14:41:12   form_CardPath : 
23.06.2014 14:41:12   form_CardPath : 
 

Po stisku Download hlásí různé chyby že nenalezeno. A z nastavení pluginu v dialogu mizí obsah SD MTP Card Path. V logu přibude:

23.06.2014 14:41:57 * Načítám nastavení...

23.06.2014 14:41:57   CopyPDAtoPC: PDA_File = aDrake.ini/
23.06.2014 14:41:57   ToCardPath: CardPath =  : FileName = aDrake.ini/ : AD_CardPath = aDrake.ini : MTP_RootPath = 
23.06.2014 14:41:57   ToCardPath: Result = aDrake.ini\
23.06.2014 14:41:57 - kopíruji: aDrake.ini\ -->> C:\Users\rkrompolc\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
23.06.2014 14:41:57 - file from PDA to PC transfered
23.06.2014 14:41:57   CopyPDAtoPC: PDA_File = aDrake.ini/
23.06.2014 14:41:57   ToCardPath: CardPath =  : FileName = aDrake.ini/ : AD_CardPath = aDrake.ini : MTP_RootPath = 
23.06.2014 14:41:57   ToCardPath: Result = aDrake.ini\
23.06.2014 14:41:57 - kopíruji: aDrake.ini\ -->> C:\Users\rkrompolc\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
23.06.2014 14:41:57 # Chyba: Přenos souboru selhal!, , aDrake.ini\, -->>, C:\Users\rkrompolc\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
23.06.2014 14:42:00 - čtu nastavení AD z aDrake.ini
23.06.2014 14:42:00 # Chyba: Nepodařilo se načíst umístění aDrake databáze!, Zkontrolujte nastavení v programu aDrake (Nastavení/Obecné/Umístění databáze, Následně musíte alespoň jednou provést úspěšné připojení v režimu SD Card.
23.06.2014 14:42:01 = Nastavení načteno.

  • 0

#186 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:53

super, aspon nejaky pokrok. Ted muzes jeste zkusit se podivat do Prohlizece udalosti. tam by v uzlu Aplikace bys mel videt ve sloupecku source/zdroj MTP Client. Tam si loguji co se deje v tom dllku a co nasel. Co me v tuto chvili napada tak problem mezer a hacku a carek. Bohuzel to nemam jak otestovat. Muj S4 mini mi zobrazuje slozky telefonu jako Card a Phone.

Pokud se to vraci spravne, tak, je chyba v a:Drakesync a budu muset hledat tam :(. Jinak mam neco spatne v dllku:(


  • 0

#187 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 13:59

Tam zobrazuje dva typy chyb:

1)

- <System>
<Provider Name="MTP Client" />
<EventID Qualifiers="0">4</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>2</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2014-06-23T12:49:02.000000000Z" />
<EventRecordID>136</EventRecordID>
<Channel>MTP Client</Channel>
<Computer>RKROMPOLC-7.merlin.cz</Computer>
<Security />
</System>
- <EventData>
<Data>Error Exception: Index je mimo hranice pole.</Data>
</EventData>
</Event>
 
2)
- <System>
<Provider Name="MTP Client" />
<EventID Qualifiers="0">4</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>2</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2014-06-23T12:49:02.000000000Z" />
<EventRecordID>137</EventRecordID>
<Channel>MTP Client</Channel>
<Computer>RKROMPOLC-7.merlin.cz</Computer>
<Security />
</System>
- <EventData>
<Data>Error StackTrace: v mtp.PortableDeviceHelper.GetDeviceNameAndPath(String fullPath) v mtp.GetCommand..ctor(String targetFilePath, String sourcePath) v mtp.MTPClient.GetFile(String targetFilePath, String sourceFilePath)</Data>
</EventData>
</Event>

  • 0

#188 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:03

zkus mi to vyexportovat do formatu evtx a poslat na lumi@centrum.cz

tu utilitku v tom zipu jsou zkousel? delat to same nebo normalne jede.

dnes vecer nebo zitra vecer nato kouknu. ted nemam zdrojaky po ruce.


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 23 červen 2014 - 14:04

  • 0

#189 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:04

Po pokusu o vyhledání adrake.ini:
 
- <System>
  <Provider Name="MTP Client" /> 
  <EventID Qualifiers="0">3</EventID> 
  <Level>4</Level> 
  <Task>0</Task> 
  <Keywords>0x80000000000000</Keywords> 
  <TimeCreated SystemTime="2014-06-23T13:03:02.000000000Z" /> 
  <EventRecordID>149</EventRecordID> 
  <Channel>MTP Client</Channel> 
  <Computer>RKROMPOLC-7.merlin.cz</Computer> 
  <Security /> 
  </System>
- <EventData>
  <Data>Search: aDrake.ini</Data> 
  </EventData>
  </Event>
 
a
 
- <System>
  <Provider Name="MTP Client" /> 
  <EventID Qualifiers="0">3</EventID> 
  <Level>4</Level> 
  <Task>1</Task> 
  <Keywords>0x80000000000000</Keywords> 
  <TimeCreated SystemTime="2014-06-23T13:03:03.000000000Z" /> 
  <EventRecordID>150</EventRecordID> 
  <Channel>MTP Client</Channel> 
  <Computer>RKROMPOLC-7.merlin.cz</Computer> 
  <Security /> 
  </System>
- <EventData>
  <Data>Search Result:</Data> 
  </EventData>
  </Event>

  • 0

#190 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2014 - 14:05

Vyexportuji, pošlu.

Utilitku v zipu jsme nezkoušel, Zkusím na to mrknout večer, zatím díky moc za ochotu!


  • 0

#191 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2014 - 6:33

Takze, mail komunikace s RoKro odhalila, ze mozna je drobna chybicka odkud beru jmeno souboru. Takze na Sony telefonech a Xiaomi to nefunguje. Hledal jsem a mozna jsem nasel. Uvidime zda RoKro potvrdi, ze uz vidi co ma:) Dale po diskuzi s Gordem na eventu v Ostrave jsem pridelal klasicky instalator, ktery se spusti behem instalace pluginu. Ten by mel zajistit nakopirovani do slozky Geogetu => V dialogu s instalaci vybrat slozku, kde je instalovan geoget (je prednastavena na vychozi).

Takze muzete zkusit otestovat. Aktualni verze 1.1.6 je tak zatim zde: http://download.navr...esync-1.1.6.gip


  • 0

#192 RoKro

RoKro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 7:12

Musím poděkovat lnavratovi za ochotu a trpělivost! S nějakou aktualizovanou verzí knihoven se to začalo chovat výrazně slušněji, ale pořád to neběhalo. Způsobuje to chybka, že pokud ještě nikdy nebyla synchronizace prováděna a na pc není soubor aDrake.ini, tak plugin špatně sestaví cestu. Ale když jsem nakopíroval aDrake.ini a pro jistotu i map-config.xml ručně z telefonu do pc (do C:\Users\rokro\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data), tak už pak synchronizace zafungovala.

Pro telefon Xiaomi Redmi HM 1SW to tedy funguje s následujícím nastavením proměnných v aDrakeSync.ini:

CardPath=HM 1S:\
IniFile=adrake\aDrake.ini
SD_MTP_RootPath=Interní úložiště
AD_CardPath=/storage/emulated/0

  • 0

#193 lusk665

lusk665

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 13:40

Zatim synchronizuju databazi pres FTP, ale rad bych se vratil k rychlejsi a plnohodnotne synchronizaci, takze budu muset odzkouset MTP. Nez se do to pustim, tak mam dotaz. 

Funguje ADsync 1.1.6 i s telefony Sony Xperia? Je synchronizace obousmerna i pro přílohy?


  • 0

62st - Sony Xperia T  XPERIA Z1 Compact - a.Drake - GeoGet


#194 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 386 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 13:46

Mam telefon Sony xperia active a konecne jsem nasla ze i u tohoto telefonu se da nastavit aby se po pripojeni k PC chovala sd karta jako externi disk a tim padem mi konecne i zacal bez problemu fungovat ads


  • 0

#195 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 13:47

Prilohy pres MTP nejdou, jelikoz toucan utilitka, ktera dela synchro priloh nepodporuje mtp (je to nejaky program 3 strany na synchronizaci. ktery aDrakeSync vola) osobne myslim, ze nikdo synchro priloh psat asi nebude.

 

1.1.6 nevlastnim Sony Xperia, takze nemuzu rict. Nicmene symptomy byly stejne jako u Xiaomi. tj. nebyly viditelne pripony. to mtp.dll ve verzi 1.1.6 opravuje + je pridany installer, ktery se pousti po instalaci pluginu. Pokud chces muzes stejne jako RoKro to se mnou resit. at nespamujeme tak bokem mailem.


  • 0

#196 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 13:53

Mam telefon Sony xperia active a konecne jsem nasla ze i u tohoto telefonu se da nastavit aby se po pripojeni k PC chovala sd karta jako externi disk a tim padem mi konecne i zacal bez problemu fungovat ads

to mas asi porad jeste Android 2.3. Otazkou je zda novejsi Sony Xperie s androjdem 4.1.x a vyssi maji porad nekde v nastaveni schovane USB Mass storage. Samsungy to treba uz nemaji.

 

S tim souvisi dalsi problem. vetsina Androidu, pri USB Mass Storage zablokuji pristup k interni pameti. A nejnovejsi Android prozmenu zacina blokovat pristup aplikaci k externi SD karte (myslim, ze tvurce aplikaci musi pridat dalsi opravneni, ale tady jen hadam, jen jsem o tom pred cca 1 ci 2 mesici cosi cetl).

 

=> pro aDrake je nejbezpecnejsi asi ho mit na interni pameti tj /storage/emulated/0 => asi jen pres MTP.

 

Ale snad to LudekV ci nekdo zkusenejsi s vyvojem pro android upresni:D


  • 0

#197 Kohout team

Kohout team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 229 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 14:44

 Pokud chces muzes stejne jako RoKro to se mnou resit. at nespamujeme tak bokem mailem.

Nešlo by to, prosím, řešit raději veřejně. Možná to zajímá víc lidí.

Například já bych tu synchronizaci na Xperii výhledově také rád rozchodil. Díky


  • 0

Etrex 30 + GPI generator + Geoget + a:Drake Plus nebo Locus Pro na CAT S50, Wine, Debian testing


#198 Tinklebell

Tinklebell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)
  • LocationBrno

Publikováno 01 červenec 2014 - 15:14

Jsem taky pro veřejnou komunikaci - osobně též Sony Xperia - L. 

aDrake se mi dost zpočátku moooc líbil právě kvůli možnosti synchronizace, jinak používám Locus ... nakonec jsem tedy zústala u Locusu a tohle téma pravidelně sleduji.


  • 0

#199 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 15:44

tady jde o to, ze jednodussi je si posilat si emaily s problemy. V zasade v prvni fazi je potreba si nainstalovat verzi 1.1.6 Pokud pojede, tak je vse ok (s tim, ze je nutne udelat workaround, ktery popsal RoKro). POkud ne, tak budu potrebovat vzdy vypis logu z geogetu a z prohlizece udalosti ve formatu evtx pro zdroj MTP Client.

S RoKro to bylo cca 10 mailu z kazde strany, nez jsme se dobrali reseni.


  • 0

#200 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 01 červenec 2014 - 15:46

rovnez pro debug se hodi si stahnout MTP-Gui clienta, ktery je tady o neco drive zminen. Ten umoznuje komunikaci s telefonem pres mou knihovnu nezavisle na Geogetu. => pokud v nem vse jede jak ma => chyba geoget resp. aDrakeSync. (nejcasteji cesty, registrace apod.).


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama