Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#161 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2014 - 14:12

Ahoj, tak zkouším také adrakesync s pomocí MTP a přijdou mi tam nějaké prapodivné cesty. Více napoví obrázek. Přitom v nastavení mám jasně zadáno že se jedná o GT-I3900. Kde bere ten údaj "Phone" v té cestě, když to nikde není?

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  sync.png   6,56K   5 Počet stažení

  • 0

#162 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2014 - 13:47

na te ceste je divne, ze za phone je primo adrake.ini. Spravna cesta by mela byt GT-I9300:\Phone\adrake\aDrake.ini

 

Phone je nazev disku tak jak jej uvadi driver telefonu ve windows. Pro samsungy typicky Phone pro interni uloziste a Card pro kartu v sd slotu. U Sony jsem pochopil, ze to je napr. "Interni úložiště".

Jinymi slovy:

/storage/sdcard0 = /storage/emulated/0 = /sdcard  jsou v mem I9195 aliasy pro /mnt/sdcard                 => Windows 7 zobrazuje v Exploreru jako Phone

/storage/extSdCard                                                     je v mem I9195 alias   pro /mnt/extSdCard           => Windows 7 zobrazuje v Exploreru jako Card

 

Takze pokud jsi v Geogetu nejakou cestu nastavoval rucne, tak umaz to aDrake.ini za phone.


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 16 březen 2014 - 13:49

  • 0

#163 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 0:32

Ahoj ... tak jsem si před chvílí zkusil nainstalovat aDraka jak do gg tak do mobilu a jako více lidí tady jsem skončil na prvním zapnutí a spárováním s ini souborem ... 

Ale vůbec nevím co mám vlastně kde nastavit a jak to vlastně zjistit a o co tady vlastně go :) ...

Našel by se tady někdo ochotný, ikdyž to je tady už Xkrát popsáno nějak polopaticky a jako dítěti vysvětlit co mám kde nastavit,popřípadě proč, prosím?

Mám telefon HTC One X

Po zapnutí pluginu aDrake na mne hned skočí hláška z obr. 1

Tak tedy v telefonu spustím a:Drake, jdu do Nastavení a hned jako první mám Umístění souborů a tam je Datová složka /storage/sdcard0/adrake a pod tím Datbáze /storage/sdcard0/adrake/cachedb.db3

 

Tak a tím jako končím ... Vyskočí na mě okno aDrake a co tam jako nastavit? 

Jdu do nastavení a nastavím tam tu cestu viz obr.3 a kliknu na OK

Pak když chci přenést aktuální databázi do telefonu tak vyskočí obr. 4

Dám OK a skočí další chyba obr. 5 ,dám OK a znova obr.5 dám OK a skočí obr. 1 , dám OK a vyjede nějaký result se spoustou chyb ... 

 

Tohle fakt bez pomoci nedám ,když jsem v tomto programu naprosto nová lama ... Takže už nyní jsem vděčný za jakoukoli help !

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#164 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 7:47

hele, ja treba adrakesync dodnes nepouzivam, protoze mi vzdycky stacilo jen vzit muj geoget.db3 a nahrat si jej do mobilu. Takze bych doporucil zacit jen tim, a az pripadne pozdeji se pokouset o adrakesync, az kdyz to budes opravdu na neco potrebovat.


  • 1

#165 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 393 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 9:52

Aha :) ... Já myslel,že se to musí ... Děkuji ... zkopírováno a je to ... :)


  • 0

GPSMAP 64s + HTC One X


#166 mikeant

mikeant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 341 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 8:00

hele, ja treba adrakesync dodnes nepouzivam, protoze mi vzdycky stacilo jen vzit muj geoget.db3 a nahrat si jej do mobilu. Takze bych doporucil zacit jen tim, a az pripadne pozdeji se pokouset o adrakesync, az kdyz to budes opravdu na neco potrebovat.

 

Já ho také zatím nepoužívám, ale hodilo by se to. Mám zásadní problém s tím, že někdy si v terénu doplňuji WP (hlavně final multin apod.) do mobilu a jindy zase do Geogetu (co jsem vyluštil doma). A pak bych to potřeboval všechno sesynchronizovat do Geogetu, abych si pak mohl prostě jen překopírovat ten .db3. Zatím to řesím tak, že si zkopíruju geoget.db3 z telefonu pod jiným názvem do počítače a pak to třídím podle data aktualizace, jenže to mi zase vyhazuje i kešky, kde jsem aktualizoval třeba jen logy přes live.


  • 0

#167 geoblackbirds.cz

geoblackbirds.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 99 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 8:23

Nevím, zda to dělám správně, ale také mi ADS i přes snad dobré nastavení nejde. Řeším to přes Flash disk, do ktérého jsem si vytvořil adresář adrake a do něj vždy překopíruju dle data soubory s poslední změnou z mobilu (adrake.ini a soubory databáze s příponou db3 a db3-journal). V ADS nastavím flashku jako externí disk. Zatím mi to tak chodí, trasy i WP mi to naimportuje.


  • 0

#168 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 21:27

Upgradoval jsem telefon na Samsung S4 mini a narazil jsem na problém s pluginem A:drakeSync. Jelikož tento telefon nepodporuje mass stroge, chtěl jsem použít MTP - jenže jakmile jsem klepl na šipku vedle tlačítka download, vyskočila chyba: "OLE chyba 80131534, ProgID: "mtp.MTPClient"." Googlil jsem, našel jsem jedno vlákno v tomto fóru, dle něj jsem zaregistroval knihovny, ale nic se nezměnilo. Nesetkal jste se někdo s touto chybou?

 

BTW: Pokud bych chtěl použít pro přenos FTP, kde v synchronizačním pluginu nastavuji IP adresu? Nikde jsem to nenašel...


  • 0

#169 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 22:02

A nebylo by lepsi proste jenom rucne prekopirovat DB z PC do telefonu a neresit to pres sync? :)


  • 0

#170 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2014 - 22:33

To je moc pracné :P Navíc pokud chci přenášet data z terénu do GeoGetu, tak není nejlepší řešení a také pokud vím, tak A:DrakeSync tu databázi nějak "ořezává" speciálně pro A:drake...


  • 0

#171 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 771 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 5:52

IP adresa pro FTP se nastavuje přes tlačítko nastavení.

Přenos do telefonu je prosté kopírování, při přenosu zpět do GeoGetu se dělá export a import, protože mimo jiné android neumí RTree a tudíž a:Drake vůbec nepracuje s indexy na souřadnice, které naopak GeoGet hojně používá.


  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android
Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
PocketDrake - vše potřebné pro (offline) geocaching na PDA (WindowsMobile)


#172 yaqwsx_cz

yaqwsx_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 13:02

Děkuji za odpověď. Nyní už všechno přes FTP chodí, jak má.


  • 0

#173 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 23 květen 2014 - 21:50

Je fakt, ze porad slibuji nejaky kvalitni navod jak rozjet MTP, a porad nic:( Na S4 mini to sam aktivne pouzivam a funguje to. Obcas se stane, ze to vytuhne a geoget zarve errror. Je to vetsinou tim, ze widle nevidi samotny telefon korektne. => Dokud na me nevyskoci po pripojeni telefonu do USBcka dialog "Prehrat automaticky", tak se ani nesnazim spustit a:DrakeSync.

Reklama: v sobotu 31.5. je v Ostrave Vratimove skolici event na Geoget s Gordem, Petulinkou a dalsimi aktivisty tocici se kolem geogetu. Ja tam budu taky a kdokoliv bude mit zajem, tak se mu pokusim rozjet a:DrakeSync pres MTP.  Nicmene s Windows XP je problem, ze MTP podporuji jen od urcite verze Windows Media playeru. Takze u znameho na WXP to delame workaroundem.:) pres Kiss Air (ma taky samsunga ) nakopirovat z telefonu na disk v PC a pak z daneho adresare se k tomu chovat jako by to byla SD karta s pismenkem.


  • 0

#174 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:02

Ahoj.
Po aktualizaci na GeoGet 2.8.4 nastal problem s adrakesync.
Pri synchronizaci pres FTP probehne kopirovani z telefonu do PC a zrejme i synchronizace v pohode.
Pri zpetnem kopirovani z PC do telefonu se adrakesync pokusi o konekt na vysokem portu,jaksi nahodne vybranem.

Kdyz jsem pri dalsim pokusu nastavil tento vysoky port v konfiguraci adrakesync,objevil se pozadavek na jeste o neco vyssi port.
Kopirovani zpet do telefonu pak samozrejme neprobehne.

 

Update na GeoGet 2.8.5. bohuzel take nepomohl.

 

K.


  • 0
Medvidek

#175 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 13:14

od te verze se FTP spojeni vice vizualizuje, mimo jine i progreessbarem. To nahodne vysoke cislo portu je ale pro FTP zcela normalni, protoze u FTP nemuzes zamenovat prikazovy a datovy komunikacni kanal. FTp spojeni se navazuje prikazovym kanalem, ale data se prenasi tim datovymn, ktery se navazuje na portech, ktere si spolu FTP server a FTP klient dohodnou. A ted datovy kanal je v Geogetu zobrazovan.

 

Nicmene zmenilo se jen to zobrazovani. Vse ostatni by melo fungovat stejne, nicmene nepouzivam to, takze nevim, jestli nekde neni zakopany pes.


  • 0

#176 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 14:11

U mě s Geogetem, který přinesl progress bar u FTP, nenastala žádná změna, taktéž používám FTP pro aDrakeSync. Port stále výchozí (tj. 21), což jak již podotkl Haluma, je port řídícího kanálu, a port datového kanálu, jaký si mezi sebou klient (Geoget) a FTP server na telefonu domluví, může být bůhvíjaké hausnumero až do 65 535.

 

Nemohlo u tebe náhodou ve stejnou dobu dojít i k nějakému rozhašení nastavení FTP serveru na androidu?


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#177 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 14:29

Progressbar se mi moc libil. Je pak videt,jak dlouho to jeste potrva.

Kdyz to jeden dela tesne pred odchodem na akci (protoze se na to den predtim vybodl :)

a georodinka uz s brflanim preslapuje v predsini...

Nejak mne vubec nenapadlo,ze zobrazeny port je datoveho kanalu.

 

V adrake se neprihodilo nic.

Jakmile jsem se vratil zpet ke staremu 2.8.2 vse bezelo ok.

 

Zkusil jsem to na dalsim stroji a GeoGet zamrzl.

Musel jsem sestrelit proces.

Jakmile se vratim k 2.8.2 vse bezi v pohode.


Tento příspěvek byl upraven od kulicka: 03 červen 2014 - 14:29

  • 0
Medvidek

#178 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 15:58

...ajaj...tak to bude cosi ve woknech...

Po Pontiac_CZ ujisteni,ze jemu to chodi v pohode, jsem prekopiroval databazi do ubuntu.

Pod Wine mi tam GeoGet pekne beha. Instaloval jsem ho vicemene ze zvedavosti,ale chodi to.

Nastavil jsem komunikaci pres FTP a vsechno proslo uplne v pohode.

Takze mam evidentne uplne zmrseny Wokna v notasu.

Co se tam deje naprosto nemam tuseni a abych se priznal,zkoumat se mi to moc nechce.

Kazdopadne problem v GeoGetu,aDrakesync ani v androidu neni.

DIky za postrceni a jdu si preinstalovat wokna.

 

Howg :)


  • 0
Medvidek

#179 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 16:24

Ja bych zacal prekontrolovanim firewallu, jestli tam ma geoget.exe povolenou vyjimku.


  • 0

#180 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2014 - 16:53

Podivam se,ale uz nejakou dobu to bezelo bez potizi,tak by nemel byt problem.

Kdyby to byl ten Firewall dam vedet.

 

Diky


  • 0
Medvidek




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama