Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#201 geoborg

geoborg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 18 July 2014 - 9:41

Prilohy pres MTP nejdou, jelikoz toucan utilitka, ktera dela synchro priloh nepodporuje mtp (je to nejaky program 3 strany na synchronizaci. ktery aDrakeSync vola) osobne myslim, ze nikdo synchro priloh psat asi nebude.

 

1.1.6 nevlastnim Sony Xperia, takze nemuzu rict. Nicmene symptomy byly stejne jako u Xiaomi. tj. nebyly viditelne pripony. to mtp.dll ve verzi 1.1.6 opravuje + je pridany installer, ktery se pousti po instalaci pluginu. Pokud chces muzes stejne jako RoKro to se mnou resit. at nespamujeme tak bokem mailem.

Verze aDrakeSync 1.1.6 mi na galaxy S4 začala fungovat až po několikerém restartu notebooku, ale hlavně že funguje :) Dík všem kdo se na tom podíleli.


  • 0

#202 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2014 - 0:38

povedlo už se někomu rozchodit mtp na win8 s android 4.4.4 (xperia z1)? vyzkoušel sem několik verzí pluginu a snad všechno co se tu psalo ale bez úspěchu. případně byl by to se mnou někdo ochotnej projít, že bych udělal čistý instalace a podle postupu reportoval chyby? 

 

edit: ještě bych doplnil jak skončil poslední pokus

 

reálný path:

windows explorer: Tento počítač\Xperia Z1\Vnitřní úložiště\adrake\cachedb.db3
telefon interní pamět: /storage/emulated/0
telefon sd karta: /storage/sdcard1

adrake je nainstalovaný v interní paměti a tam má i všechy soubory, na kartě nic není (na starým telefonu sem tam měl mapy ale to zatím neřeším když nemám ani db)

 

adrakesync.ini:

SD_MTP_RootPath=Vnitřní úložiště
AD_CardPath=/storage/emulated/0
CardPath=Xperia Z1:\
IniFile=adrake\aDrake.ini
adrake.ini:
[Options]
DbFile=/storage/emulated/0/adrake/cachedb.db3
CardFolder=/storage/emulated/0
DataFolder=/storage/emulated/0/adrake
MapFolder=/storage/emulated/0/adrake/maps/
TrackFolder=/storage/emulated/0/adrake/tracks/
FNFile=/storage/emulated/0/adrake/fieldnotes/fieldnotes.txt
FNTemplate=#[N] - [T]\x0a[L]
Nickname=stixpunk
Language=cs
[CurrentVersion]
Version=4.21
[Status]
Running=No
 
adrake.ini a map-config.xml sem kopíroval ručně do adresáře pluginu, mtp sem registroval ručně a později i přes instalátor (zkouším to už od prvních verzí)
 
 

pokud zkusím stáhnout db z telefonu tak skončím s chybou:

Na vybraném disku nenalezen soubor:

Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\cachedb.db3

Pravděpodobně se nejedná o disk s datovou složkou aDrake

 

 

to se pak opakuje i pro další soubory, přitom cesta je správná a v exploreru soubory vidím

 

z prohlížeče událostí:

Verify: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\cachedb.db3
Verify Result: FalseGetFile
target: C:\Users\User\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
source: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\aDrake.ini
GetCommand File ([DeviceName,Xperia Z1,Path,Vnitřní úložiště\adrake\aDrake.ini]) is null
GetFile Result: 1
GetFile
target: C:\Users\User\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
source: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\map-config.xml
GetCommand File ([DeviceName,Xperia Z1,Path,Vnitřní úložiště\adrake\map-config.xml]) is null
GetFile Result: 1
GetFile
target: C:\Users\User\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\_adrake.db3
source: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\_adrake.db3
GetCommand File ([DeviceName,Xperia Z1,Path,Vnitřní úložiště\adrake\_adrake.db3]) is null
GetFile Result: 1
...a tohle je asi největší úspěch  :D předchozí pokusy skončily na tom že komplet vytuhl geoget, dostával sem různý errory z mtp.exe co už tu v diskuzi párkrát byly atd...tady sem se zatím dostal asi nejdál a vypadá to že mtp už funguje, path se přeloží správně ale z nějakýho důvodu soubor z telefonu pořád nenačte

Tento příspěvek byl upraven od stixpunk: 07 August 2014 - 2:19

  • 0

#203 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2014 - 5:46

Ahoj,

jj. mtp ti uz funguje. takze ted je otazkou proc to nenajde ty soubory:(. Zkus pouzit mtpgui clienta co vidi on. Pouziva stejne dllka a vypada to jako browser. tak zjistis co mtp.dll opravdu vidi v telefonu. Lip uz v tuto chvili nedokazu poradit, jelikoz zbytek je fakt asi debug ve visual studiu co je spatne na realnych datech:(. Protoze GetCommand spravne zjistil device name a i patha vypada korektne a jako splitter pouzivam jen "\", takze mezera by taky nemel byt problem.


  • 0

#204 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2014 - 11:40

tak sem zkusil mtpgui a ten vidí cestu taky jako:

Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake

ještě sem si všiml jedné věci co třeba něco napoví, když pustím ten sync z telefonu tak nejdřív napíše u cachedb.db3 že soubor nebyl nalezen, pokud dám pokračovat v provádění pluginu tak ještě napíše že přenos selhal u  _adrake.db3 a cachedb.db3 ale možná je to vzhledem k první chybě kdy nepozná adrake adresář normální.

 

a další zajímavost - když do adrake.ini něco připíšu a dám download adrake.ini tak okno jen problikne a nic se nezobrazí, ini soubor zůstane bez změny ale podle ads logu byl staženej:

07.08.2014 12:37:34 Výsledek zobrazen
07.08.2014 12:37:48 * Načítám nastavení...
07.08.2014 12:37:48   CopyPDAtoPC: PDA_File = /storage/emulated/0/adrake/aDrake.ini
07.08.2014 12:37:48   ToCardPath: CardPath = Xperia Z1:\ : FileName = /storage/emulated/0/adrake/aDrake.ini : AD_CardPath = /storage/emulated/0 : MTP_RootPath = Vnitřní úložiště
07.08.2014 12:37:48   ToCardPath: Result = Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\aDrake.ini
07.08.2014 12:37:48 - kopíruji: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\aDrake.ini -->> C:\Users\User\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\aDrake.ini
07.08.2014 12:37:48 - file from PDA to PC transfered
07.08.2014 12:37:48   CopyPDAtoPC: PDA_File = /storage/emulated/0/adrake/map-config.xml
07.08.2014 12:37:48   ToCardPath: CardPath = Xperia Z1:\ : FileName = /storage/emulated/0/adrake/map-config.xml : AD_CardPath = /storage/emulated/0 : MTP_RootPath = Vnitřní úložiště
07.08.2014 12:37:48   ToCardPath: Result = Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\map-config.xml
07.08.2014 12:37:48 - kopíruji: Xperia Z1:\Vnitřní úložiště\adrake\map-config.xml -->> C:\Users\User\AppData\Roaming\GeoGet\script\aDrakeSync\Data\map-config.xml
07.08.2014 12:37:48 - file from PDA to PC transfered
07.08.2014 12:37:48 - čtu nastavení AD z aDrake.ini
07.08.2014 12:37:48 = Nastavení načteno.

každopádně mtp funguje a path se překládají správně tak mě nic nenapadá. 


  • 0

#205 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2014 - 11:58

jj v pluginu je zatim problem s prvnim spustenim. je nutne mu nejprve rucne podstrcit a:Drake.ini to toho geogetiho plugin adresare. viz predchozi diskuze ohledne Xiaomi.

 

v tom mtp gui zkousel jsi i nejaky soubor zkopirovat (pres prave tlacitko mysi)

 

ten log se tvari ze vse funguje jak ma. jinak mi muzes poslat i export log z event vieweru pro source MTPClient ve formatu evtx.


  • 0

#206 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 07 August 2014 - 12:30

download v mtpgui je naprosto bez problému. adrake.ini sem mu podstrčil manuálně, to sem psal. log z event vieweru sem poslal do PM ale sou tam i starší pokusy takže se dívat hlavně na poslední dva dny :-)


  • 0

#207 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 10 September 2014 - 18:41

Ahoj omlouvam se jestli jsem něco prehled v drivejsich prispevcich. 

Mam Windows 7 32 bit. Geoget je na D:\Statistiky_geoget\geoget-gasp-v1.32.1259\GeoGet. Po instalaci a:drake sync a vybraniMTP rezimu mi to hodi chybu viz nize. Zkousel jsem rucne zaregistrovat dll a take chyba (taky ve screenshotu). Nenakopli byste me kde delam chybu? Diky

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  chyba.jpg   192.35K   4 Počet stažení
  • Přiložený soubor  chyba2.jpg   142.44K   1 Počet stažení
  • Přiložený soubor  chyba.txt   38.39K   8 Počet stažení

  • 0

#208 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 11 September 2014 - 6:24

Ahoj,

kousek vyse v jednom z mem prispevku najdes odkaz na verzi 1.1.6 (neni zati na araratu), ktera uz nepotrebuje rucni zasah a pri instalaci pluginu spusti setup, ktery vse zaregistruje.

Jinak txt rika, ze neprobehla registrace

obrazek rika, ze nanasel cestu k jednomu z dll. Pokud nemas geoget a jeho profil umisteny v default miste, tak je potreba upravit register-mtp.cmd aby ukazoval na spravne adresare. to co selhalo, je pokud si dobre pamatuji obsah skriptu prepnuti do adresare s geogetem v program files.

Ted jen premyslim zda ten setup pocita s tim, ze uzivatel musi vyplnit cestu ke geogetu nebo to ceka v program files.


  • 0

#209 erebi

erebi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 08 October 2014 - 20:46

Ahoj,

asi mam podobny problem jako kolega nademnou, ale proste nevim co a jak s tim. Stahnul jsem si verzi 1.1.6, ale furt mi to hlasi to stejne. Asi nebudu patrit k nejbystrejsim, tak poprosim nejaky snadny navod :) nebo pres sz.

 

tohle mi to pise, kdyz dam download ten ini soubor:

 

There was an error during the execution of this program.

The application might become unstable and even useless.
It's recommended that you save your work and close this application.
 
OLE chyba 80131534, ProgID: "mtp.MTPClient".

  • 0

Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora.


#210 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 09 October 2014 - 13:53

U kamarada na Windwos 7 mi zabralo stahnout verzi 1.1.6 a pri jeji instalaci zvolit cestu ke Geogetu. (v jeho pripade D:\geo...)

 

Dnes jsem musel preinstalovat system (Win 8.1 Pro) a nepomohla mi ani verze 1.1.6. Mel jsem stejnou hlasku jako erebi. Pomohl az postup o par stranek drive.

Zkopiroval jsem vsechny dll z d:\Geoget\data-gasp\script\aDrakeSync do d:\Geoget , poté jsem zkousel prikaz 

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319>RegAsm.exe mtp.dll

 

a pote mi Geoget hazel stejnou chybu

 

zkopiroval jsem tedy RegAsm do d:\Geoget

 

a spustil jsem 

 

D:\Geoget\RegAsm.exe mtp.dll

 

Nakonec jsem udelal downgrade na 1.1.5 a slozku adrakesync jsem nahral ze zalohy, protoze na 1.1.6 se mi to stale hlasilo ze nemam platnou cestu k databazi adraku. Cesta byla stejna jako v 1.1.5 asi jsem nekde neco prehledl.....


Tento příspěvek byl upraven od staller: 09 October 2014 - 16:52

  • 0

#211 staller

staller

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2014 - 14:07

download v mtpgui je naprosto bez problému. adrake.ini sem mu podstrčil manuálně, to sem psal. log z event vieweru sem poslal do PM ale sou tam i starší pokusy takže se dívat hlavně na poslední dva dny :-)

 Ahoj podarilo se Ti pokrocit? Kamarad ma stejny problem a nepomohlo nam nic z toho co me pomohlo viz prispevky vyse. Log sice hlasi zkopirovane soubory stejne jako Tobe ale rekl bych ze se nemeni v pc, tak nevim.....

 

Nezna nekdo nejaky soft ktery by telefon zvlad bez rootu jak mass storage? :-)


  • 0

#212 stixpunk

stixpunk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 26 October 2014 - 15:05

nn, nakonec sem se po letech na geoget vykaslal a stahuju uz si jen pocket query do adraku pres normalni import. pred par dnama me ale ukradli telefon xperia z1 tak sem nakonec rozbil prasatko a presel na novejsi z3 takze uvidim jestli to pujde tam nebo jestli se pohnu nekam dal. zatim sem to nezkousel.


  • 0

#213 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2014 - 13:18

Ahoj, chtěl bych také někoho, kdo se v tom více orientuje, poprosit o radu. Mám S4mini (4.4.2) a aDrakeSync mi fungoval (1.1.6), ale včera jsem provedl aktualizaci změn z telefonu do PC (bez problémů), ale při následném kopírování databáze do telefonu to začalo házet chyby. Nejdříve o nějaké neplatné cestě. Zkoušel jsem to nějak rozchodit, ale teď už to nejde vůbec a zobrazuje následující chybu (geoget i zamrzne a nejde vypnout).

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  chyba.jpg   148.2K   2 Počet stažení
  • Přiložený soubor  chyba2.jpg   27.68K   0 Počet stažení
  • Přiložený soubor  chyba.txt   37.96K   5 Počet stažení

  • 0

#214 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2014 - 14:49

No to by mohlo znamenat, ze spadlo propojeni s telefonem. Obcas se to deje. Proste widle neco provedou pomaleji, nebo telefon. Na takove stavy mi pomaha odpojit telefon. sestrelit v task manageru geoget. a zkusit to znovu. Pokud chces vedet co presne, tak mi muzes zkusit poslat na SZ log z prohlizece udalosti pro zdroj MTP Client ve formatu evtx. Ale podle nej ti maximalne muzu rict, kde to spadlo.


  • 0

#215 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2014 - 16:34

Bohužel nepomáhá ani opětovné připojení telefonu nebo restart počítače. Aktuálně je výsledek stále stejný. Narazil jsem na jeden detail - aktuálně je jedno políčko v a:DrakeSync prázdné a pokud se nepletu, tak tam předtím bylo GT-I9195:/

 

Jinak můžu poskytnout libovolný chybový log, jen bych trochu potřeboval nasměrovat, jak ho přesně vygenerovat.

 

EDIT: Tak netuším co se stalo, ale z nějakého důvodu to začalo fungovat. Asi si to ze mě dělalo od včerejška srandu. :)

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Stepan_M: 03 December 2014 - 17:26

  • 0

#216 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2014 - 20:03

tak pokud nevidis nazev telefonu (disku), tak muzes zkusit pred stahovanim dat opet vyhledat a:drake na karte (v rezimu MTP). To je to tlacitko pred download pokud vse najde, tak by se to tam melo objevit..

 

JInak udalosti:

 

W7:

Tlacitko start

dole zacit psat Prohlizec udalosti.

ten pak spustit.

prejit na Protokoly systemu windows a pod nim pravym tlacitkem kliknout na Aplikace

Vybrat Filtrovat aktualni protokol

Ve Zdroje udalosti zakliknout MTP Client

Dat OK

Vysledek uprostred obrazovky mas jen udalosti MTP Clienta.

 

Opet kliknout pravym tlacitkem na Aplikace

Zvolit Ulozit filtrovany soubor protokol jako ...

pojmenovat soubor a nechat format evtx.

vysledny soubor mi poslat.

 

Nicimene s nejvetsi pravdepodobnosti za to muze to, ze nevi na kterem zarizeni hledat tj. ze ti tam chybi GT-I9195:\


  • 0

#217 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 03 December 2014 - 20:05

U kamarada na Windwos 7 mi zabralo stahnout verzi 1.1.6 a pri jeji instalaci zvolit cestu ke Geogetu. (v jeho pripade D:\geo...)

 

Dnes jsem musel preinstalovat system (Win 8.1 Pro) a nepomohla mi ani verze 1.1.6. Mel jsem stejnou hlasku jako erebi. Pomohl az postup o par stranek drive.

Zkopiroval jsem vsechny dll z d:\Geoget\data-gasp\script\aDrakeSync do d:\Geoget , poté jsem zkousel prikaz 

C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319>RegAsm.exe mtp.dll

 

a pote mi Geoget hazel stejnou chybu

 

zkopiroval jsem tedy RegAsm do d:\Geoget

 

a spustil jsem 

 

D:\Geoget\RegAsm.exe mtp.dll

 

Nakonec jsem udelal downgrade na 1.1.5 a slozku adrakesync jsem nahral ze zalohy, protoze na 1.1.6 se mi to stale hlasilo ze nemam platnou cestu k databazi adraku. Cesta byla stejna jako v 1.1.5 asi jsem nekde neco prehledl.....

Po ciste instalaci tam je stale bug, ze nemuze najit cestu. tj. prvni spusteni musi se mu podstrcit aDrake.ini. Je to o par stranek drive.

Jinak ano, verze 1.1.6 pozaduje informaci, kde je nainstalovan geoget. defaultne predpoklada %Program Files%\Geoget, takze pokud si to uzivatel zmenil, tak si to i v tom setupu musi zmenit.


  • 0

#218 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2015 - 11:00

Nevím pořad to zkouším registruji, instaluji, ale stále mě to hlásí chybu OLE chyba 80131534, ProgID: "mtp.MTPClient".


  • 0

#219 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2015 - 11:45

Já to válčení o rozchození MTP vzdal u sebe na Win 7, nedávno jsou to zkusil u kamaráda na Win 8.1, taky bez úspěchu. Tak používáme FTP - pomalejší, ale spolehlivé. Samozřejmě variantu "spolehlivé MTP" bych bral.


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#220 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 27 January 2015 - 11:55

@Hanes

Prilis obecne:(

Jakou verzi aDrakeSync instalujes? Doporucuji 1.1.6 ta spusti instalator mtpClienta, ktery zaregistruje knihovny. Najdes ji tady drive ve foru. Ta hlaska rika, ze Geoget nezna tu knihovnu a nedokazal ji nacist a vytvoril instanci.

=> restaroval jsi geoget

=> jakou verzi mas windowsu a .net frameworku (W7+ aktualizovane, ci nejake prehistoricke ala W2000, WXP neaktualizovane pres windows update).

=> behen instalace nastavil jsi v setup cestu, kde je nainstalovany geoget mtp.dll a vse ostatni musi byt ve stejnem adresari jako geoget.exe


Tento příspěvek byl upraven od lnavrat: 27 January 2015 - 11:57

  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama