Přejít na obsah


Fotka
* * - - - 1 Hlasů

a:DrakeSync


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
369 odpovědí na toto téma

#281 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 10:49

@Parkis nenene. Ta se kopiruje co vim vzdy. Tato db neni ta co obsahuje seznam kesek. ta se defaultne v aDrake menuje cache.db3

tj. cache.db3 === geoget.db3 (pokud se kopiruje cela db)


  • 0

#282 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 10:56

No, možná kecám, píšu to z hlavy, nemám to u sebe. Ale nevšiml jsem si že by se mi někdy _adrake.db3 pluginem kopírovala, pokud to nebylo mým omylem. Nepoužívám záznamy trasy, možná to bude tím.


  • 0

#283 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 11:11

tak dival jsem se do zdrojaku a je to zavisle na nejakem checkboxu v aDrakeSync.


  • 0

#284 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 12:01

Tak chyba ve Win7 vyřešena. Opravdu se ADS nezamlouval název složky .adrake. Po přejmenování složky je to už v pohodě.

 

Ve Win 8.1, ale stále nic.

- mtp.dll je nainstalované ve stejném adresáři jako geoget.exe

- v registrech jsou mtp.MtpClient záznamy stejné jako ve Win7 (adresa umístění odpovídá)

- MTP jsem instaloval přes volbu "Spustit jako správce"

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Stepan_M: 12 únor 2015 - 12:06

  • 0

#285 hanes03

hanes03

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 14:22

Jednou pomohlo překopírovat mtp.dll do windows/system32 a znovu nainstalovat MTP pomocí instalačky v adrakesync. Nechápu proč, ale pomohlo to.


  • 0

#286 Stepan_M

Stepan_M

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2015 - 16:03

Jednou pomohlo překopírovat mtp.dll do windows/system32 a znovu nainstalovat MTP pomocí instalačky v adrakesync. Nechápu proč, ale pomohlo to.

 

Tak bohužel nepomohlo ani toto a stále stejná chyba. :(


  • 0

#287 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2015 - 13:58

skopirovanie mi pomohlo, mtp vidi tlefon aj kartu ale chybka je inde.

A:drake mam v telefone, db na karte

DbFile=/mnt/ext_sdcard/ADRAKE/geoget.db3
CardFolder=/mnt/sdcard
DataFolder=/mnt/sdcard/adrake
ako nastaviť cestu aby videl adresar s a:drake?

  • 0

#288 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2015 - 20:47

A zkoušel jsi aDrake.ini ručně překopírovat z telefonu do složky /aDrakeSync/Data/?

 

Ahoj,

dnes tedy znova a dělal jsem si screenshoty. Vše proběhne snad relativně správně (ale klikna tlačítko "Vyber konfig. soubor a:Drake" nedělá nic ... kromě dlouhé doby čekání asi na timeout).

 

Posílám i logy a děkuji moc za tvůj čas, který tímto strávíš ve snaze nám pomoci.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#289 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 12:40

Tady je trochu problém s těmi cestami ke kartě v android zařízení. Máš tam totiž dvě karty (pravděpodobně jednu interní a jednu zasunutou ve slotu) a aDrake ukládá do klíče CardFolder tu druhou, což není úplně v pořádku, nicméně to prý není tak jednoduchý v aDrake pořešit.

Máš možnost si tu správnou nastavit v nastavení ADS, položka AD Card Path a zadej tam /storage/sdcard1.

Pravděpodobně se to ale vždycky znovu přepíše stavem z aDrake.ini. Případně si to zedituj i přímo v aDrake.ini, ale ten se zase možná pokaždé ze zařízení přenáší znovu a tedy se to opět přepíše. 

No, vyzkoušej a dej vědět.

Případně upravíme plugin tak aby byla možnost nastavení nepřepisovat.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#290 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 12:51

Subi ma pravdu. Db na externi SD karte je problem. Android API v dane urovni, kterou aDrake pouziva tak nejak nepocita s externimi kartami. takze pro jeji volani vraci a uklada interni kartu telefonu. Ludek co vim, nema moznost ziskat v tomto pripade spravny nazev externi SD karty. Ono totiz interni pamet napr. Samsungu se tvari ze je SD karta na kterou "getDataFolder()" vraci jeji nazev. To co si clovek koupi a strci do slotu je pak 2. SD karta a s tim API v te dobe nepocitalo. Novejsi verzi to uz myslim resi, ale pak by aDrake nebyl kompatibilni s android verzemi jako jsou stare 2.3 . Nicmene Ludek by to asi upresnil jeste lepe.

 

Co se tyce prepisovani, tak mam pocit, ze pokud se neda vyhledat, tak to pouzije tu nakesovanou verzi, ale taky si nejsem jisty. Takze zkouset. Nejjistejsi je mit holt DB v pameti v telefonu:), ale je mi jasne, ze to muze byt pro nektere problem:)


  • 0

#291 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 12:59

Koukám ale, že ten klíč CardFolder plugin ADS stejně nepoužívá, právě protože s tím byly potíže.

ADS se snaží tu cestu ke kartě zjistit sám a pak ji uloží do nastavení AD Card Path. 

Ty tam máš ale nastavenu tu druhou cestu, zřejmě si ji tam tedy musel zadat ručně. Zkus ji nastavit na /storage/sdcard1 a vyzkoušej. 

Dodělám tam asi zaškrtávátko aby se to nepřepisovalo.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#292 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 13:04

Ještě koukám do logu a vypadá to, že zřejmě vůbec neprojde funkce MtpSearch(aDrake.ini), v logu je prázdný návratový řetězec.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#293 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 13:10

To by mohl byt dusledek toho timeoutu. Resp. funkce vyhledavani aDrake.ini je docela tupa a dela do hloubky slozku po slozce. Takze pokud nejprve zacina na interni SD karta a je tam obrovske mnozstvi slozek a souboru a navic je zarizeni pomale, tak nez to dobrouzda k te externi SD karte, kde lezi aDrake, tak to muze trvat veky.

jinak pokud je neco spatne v mtp knihovne, tak loguje sve chovani do event vieweru pod source MtpClient.


  • 0

#294 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 13:51

Dal jsem na web verzi 1.1.8, která má zaškrtávátka u položek s nastavením AD_CardPath a AD_DataPath aby bylo možné zakázat automatické načítání z adrake.ini a nepřepisovalo se to pokud nechcete.


  • 0

LG G3 + a:Drake


#295 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 336 příspěvků(y)

Publikováno 17 únor 2015 - 22:25

Ahoj - díky všem za analýzu. 

Ano - mám aDrake DB na SD kartě, což je pro tlf  /storage/sdcard1 do interní "emulated sdcard" paměti to nedám nemám zrovna moc super tlf.

Ale neva - klidně budu pořád DB kopírovat celou PC -> Mobil. Zpětně to ani nepotřebuji.

 

Díky moc a třeba to někdy půjde (s jiným telefonem a jiným systémem.)


  • 0

#296 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 22:12

Dnes se mi aDrakeSync aktualizoval na 1.1.8, nechal jsem ho nainstalovat MTP podporu, tak jsem si řekl, že to opět zkusím zprovoznit. Postupoval jsem podle bodů na http://geoget.ararat...ript:adrakesync.

 

Dostal jsem se docela daleko, MTP-gui vidělo do telefonu i načetlo aDrake.ini, tak jsem jásal. Proto mě překvapilo, že na bodu 7 konec a chyba. Error log přikládám, prošel jsem ho, ale nejsem štont z něho pochopit, co mám blbě.

 

Telefon je Galaxy Nexus, tudíž pouze vnitřní storage.

 

 

(Geoget.log jsem přejmenoval na geoget.txt, nevím, jestli je to nějaký dočasný lapsus fóra, ale křičelo to na mě, že není povoleno vkládat soubory tohoto typu :o )

Přiložený soubor (y)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#297 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2015 - 22:49

Ještě nám sem šoupni adrakesync.log.

Cesty ke kartě, datové složce a název karty pro MTP v nastavení adrakesync jsi kontroloval/nastavil?


  • 0

LG G3 + a:Drake


#298 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2015 - 12:00

Uf, dřív jsem se k tomu nedostal, pardon. Aktualizoval jsem mezitím na 1.1.8a, ale chyba přetrvává.

 

aDrakeSync.log přikládám s dnešními záznamy (to jest, zkusil jsem opět bod č. 7 z lnavratova postupu - tlačítko se zpětnou šipečkou "Vyber konfigurační soubor programu a:Drake", na čemž aDrakeSync zhavaruje a do logu nic užitečného, podle mě, už nepřidá).

 

Přikládám i screenshot MTP-gui.exe, ve kterém je zároveň vidět načtený adrake.ini, a průzkumníka s otevřenou adresářovou strukturou v telefonu. A ještě screenshot aDrakeSync - nastavení MTP.

Přiložený soubor (y)


Tento příspěvek byl upraven od Pontiac_CZ: 21 únor 2015 - 12:04

  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat


#299 Subi

Subi

    Šubi

  • Members
  • PipPipPip
  • 447 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2015 - 8:17

V nastaveni mas chybu, nazev MTP nazev karty v PC neni Galaxy Nexus, ale Internal storage. Galaxy Nexus by melo byt v hlavnim dialog. okne pluginu vlevo jak je nazev zarizeni a cesta k adrake.ini nebo tak nejak.
Dej vyhledat adrake.ini (to male tlacitko vedle download nebo jak se jmenuje, pisu z mobilu) a pak posli log. V tomhle nic nebylo.

Tento příspěvek byl upraven od Subi: 22 únor 2015 - 8:23

  • 0

LG G3 + a:Drake


#300 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 843 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2015 - 17:06

OK, nastavení jsem změnil na "Internal Storage".

 

Co se hlavního okna týče, chápu co myslíš - jsou tam dvě pole. To druhé už obsahuje "adrake\aDrake.ini" a do toho prvního zřejmě patří "Galaxy Nexus", ale psát do něj nejde, pouze umístit kurzor. Přikládám screenshot.

 

Obě tlačítka (pro výběr a Download) konfiguračního souboru vyvolají chybu. V logu zatím nic užitečného nepřibylo.

Přiložený soubor (y)


  • 0

SW: a:Drake 5
HW: Nexus 6 (Android 6), Qstarz BT-Q818X bluetooth GPS modul

 

"When you go to hide a geocache, think of the reason you are bringing people to that spot. If the only reason is for the geocache, then find a better spot." – briansnat





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama