Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Jaký kódový zámek je nejlepší?

doporučení

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
24 odpovědí na toto téma

#21 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2013 - 23:33

Já jsem nedávno na tohle narazila najedné krásné mysterce u Kralup. U truhly bylapřivěšená kartička s přesným návodem k použití (čísla kódu se luštila při plnění úkolů na předchozích stages) a přesto jsem to zkoušela asi natřikrát, než se mi to podařilo otevřít.


  • 0

#22 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 042 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 9:49

Tenhle zámek jsme taky už jednou potkali, v jednom pražském lesoparku. Myslím, že někde u Chodova. Super multinka, skvěle propracovaná. Pozdě za tmy jsme dorazili k tomuhle zámku na ptačí budce. A ejhle, jak se s tím pracuje. Tak jsme to chvilku prohlíželi a zjistili, že budka má šroubovatelnou střechu - šroubky už byly častým vyndaváním tak ochozené, že nebyl problém je vyšroubovat holou rukou. Zato zámek do té doby nejspíš otevřel jen autor keše :-D


  • 0

#23 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 13:35

Stale mi to neni jasne. Kdyz rikas otocit dokola, tak odkud kam se pocita to jedno cele kolo?

 

Priklad, zamek je zrovna nastaveny na cisle 15. A ja potrebuji nastavit 6. Co mam udelat? otocit na 15, otocit na 15, otocit na 15, a pak otocit na 6? Nebo nejdriv natocit na nulu, pak znova na nulu, pak znova na nulu a pak na sest? Co kdyz se spletu, jak to vynuluju?

 

Jako fakt to nevim, zamek neznam, a musim rict, ze pro cloveka, ktery ten zamek nezna, je dost tezke ho otevrit, protoze to fakt neni uplne jasne.

Tady se blbě kreslí šipečky dokola, aby bylo jasné, že se má otáčet, pokud bys měl stěstí, stačilo by ti jen 1x otočení doleva a pak zbytek postupu, jenže si nemůžeš být jistý, že jsi se zrovna strefil, takže je 3x spíš taková jistota, že ten zámek určitě otevřeš.

 

Nulování se provádí otáčením doleva, podobné typy zámků se totiž řeší 3 válci s výstupky, které tlačí jeden na druhý, kdy nejprve otočíš všemi do polohy 1, první zůstane a za pomoci druhého otočíš třetí do polohy 2, zpětným otočením pak jen dostaneš prostřední do správné pozice a máš otevřeno.

 

Chce to trošku cviku, ale nic není zadarmo a pokud tam byl návod nebo třeba rada, běž si tam a tam pro podrobný návod, jistě by keš sklízela úspěch.


  • 0

#24 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 13:41

U mysterky to dokazu pochopit, ale kdyz jsem poprve tenhle zamek potkal na tradicce, tak mi to moc chytre neprislo.


  • 0

#25 Novom

Novom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2013 - 16:39

Na tradičce by být snad ani neměl, protože tam je potřeba zjistit někde kód, pokud nebyl napsaný někde na místě poblíž kešky. Jestiže byl kód v listingu, měla by to být mysterka.


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:doporučení

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama