Přejít na obsah


Fotka

50 odstínů georůžové (pohodové plkací vlákno)


Nejlepší odpověď Johule , 01 červen 2015 - 18:59

To se prostě podařilo....v poslední době kešuju míň než dřív, už jen příležitostně. Náhodou jsem narazila na TB a rozhodla jsem se ho přece jen posunout dál, s tím, že ho snad nebudu moc zdržovat. Doma jsem mrkla na jeho cíle a k jeho úkolům patřilo potkávat olympijské sportovce - no a u nás v domě bydlí českej olympijskej plavec (kterej sice příležitostně, ale taky občas lehce keškuje, takže ví). Dnes se mi povedlo udělat společnou fotku a pokud se zadaří, v týdnu posunu TB do Banátu. Mít možnost se fakt podílet na (celkem složitým) úkolu TBčka mě udělalo radost :) A možná zas trochu nakoplo do dalšího hledání :)

Přejít na celý příspěvek


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3370 odpovědí na toto téma

#3121 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 13:11

Jo, a já myslel, že dnešek není pro nikoho jiného významný :-) Ani nevím, že v tento den zemřel Lenin, nebo Němcová, to si budu muset pamatovat! I když bych byl raději, kdyby byl význačnější něčím jiným :-)

 
21. 1. 1930 – Na křižovatce Václavského náměstí s Jindřišskou a Vodičkovou ulicí byl zprovozněn první světelný semafor v Praze.
21. 1. 1950 – USA oznámily objevení 93. chemického prvku. Podle místa, kde byl objeven (Berkeley v Kalifornii), byl nazván Berkelium..

Stačí se kouknout třeba na Wiki a hned zjistíš, že k jednadvacátému lednu se toho váže víc. :)


  • 1

#3122 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 13:16

Jo, a já myslel, že dnešek není pro nikoho jiného významný :-) Ani nevím, že v tento den zemřel Lenin, nebo Němcová, to si budu muset pamatovat! I když bych byl raději, kdyby byl význačnější něčím jiným :-)

Romane, ty máš narozky nebo co? Jestli jo, tak gratuluju!


  • -1

#3123 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 17:37

Jo, a zapomněl jsi, že dneska je svatý Anežky Římský, ta se slaví už ňákejch 1700 let a né trapnejch 90. Píše o ní docela podnětně už svatej Ambrož.

 

Já vím, ono vlastně 21.1. zemřelo 0,3 % lidí, kteří kdy žili na Zemi, což jsou miliardy, možná desítky miliard. A jenom z miliardy jsou 0,3 %  300 000 lidí. A včil vybírej!


  • 0
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3124 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2016 - 19:18

A včil vybírej!

Mno... Anežku maj v kalendáři po celým světě, nejen v Čechách nebo v Rusku :D.


  • -1

#3125 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 9:35

No, vsude asi ne. V Nemecku v kalendarich zadna jmena nejsou, jmeniny se tu vubec neslavi.


  • 0
MaFa

#3126 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 11:46

Dnes je sice svátek sv. Vincence (asi Pallottiho), zakladatele řeholní společnosti (1835) s misijním zaměřením, ale nám bližší bude asi jeden z nejlepších vojevůdců českého původu J. V. Radecký z Radče, který zemřel 5. 1. 1858. Omlouvám se za opožděnou vzpomínku.

Bližší v listingu mé keše GC4VQY0


  • 1
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3127 phrkt

phrkt

    věčný rejpálek

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 12:08

Palec nahoru za krásný listing :) .


  • 0

#3128 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 12:51

No, vsude asi ne. V Nemecku v kalendarich zadna jmena nejsou, jmeniny se tu vubec neslavi.

http://www.kalender-...nstagskalender/


  • -1

#3129 jessie.r

jessie.r

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 13:00

Dnes je svátek nejen sv. Vincence Palottiho, ale také sv. Vincence ze Zaragozy, prvomučedníka Španělska, který zemřel roku 304. Je patronem vinařů, námořníků, pokrývačů, dřevorubců, cihlářů a hrnčířů.
  • 1

#3130 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 13:40

To je sice hezky, ale v praxi se to nepouziva. V Bavorsku se jmeniny proste neslavi. Ostatne to je zminovane i na te strance:

 

Früher wurde der Namenstag hauptsächlich in katholischen Gegenden gefeiert. Seit der Geburtstag viel mehr gefeiert wird, verliert der Namenstag mehr und mehr an Bedeutung.


  • 0
MaFa

#3131 KulisekW

KulisekW

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 038 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 14:07

Dnes je svátek nejen sv. Vincence Palottiho, ale také sv. Vincence ze Zaragozy, prvomučedníka Španělska, který zemřel roku 304. Je patronem vinařů, námořníků, pokrývačů, dřevorubců, cihlářů a hrnčířů.

Ohledně dřevorubců a ostatních lesních dělníků, jejich patronem je též Šimon Kananejský. Ale to jen tak na okraj, tuhle informaci si pamatuji jenom kvůli tomu, že mám krabku věnovanou jemu zasvěcenému kostelu. :)


Tento příspěvek byl upraven od KulisekW: 22 leden 2016 - 14:14

  • 0

#3132 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 739 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 14:32

To mi připomíná, jak jsem si při zakládání své první keše spletl sv. Huberta, patrona myslivců, se svatým Františkem... Když byl na reliéfu svatý s jelenem, říkal jsem si, že to bude Hubert a i když jsem pak si přečetl, že je to František, zapomněl jsem to opravit a při publikaci byl špatně název... Jo, zlatý časy...


  • 0

#3133 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 15:39

MaFa: podle mě záleží na konkrétní rodině. Každopádně jsem teďko v Rakousku a tady svátky slaví.


  • -1

#3134 Zverinec

Zverinec

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 17:34

Chystám se zítra před obědem na předeventovou procházku v Praze, není tu někdo, kdo by se chtěl narychlo připojit? Cílem bude pravděpodobně Dalejské údolí...


  • 0

#3135 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 22 leden 2016 - 18:55

To je sice hezky, ale v praxi se to nepouziva. V Bavorsku se jmeniny proste neslavi. Ostatne to je zminovane i na te strance:

 

Früher wurde der Namenstag hauptsächlich in katholischen Gegenden gefeiert. Seit der Geburtstag viel mehr gefeiert wird, verliert der Namenstag mehr und mehr an Bedeutung.

 

Máme doma Bavoráka... jakpak hezky jsem ho přemluvili že "v čechách se prostě svátek slaví tak se smiř, že tvůj taky budeme slavit" :D. Ale kroutil se hodně


  • 2

#3136 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 22 leden 2016 - 21:26

Máme doma Bavoráka... jakpak hezky jsem ho přemluvili že "v čechách se prostě svátek slaví tak se smiř, že tvůj taky budeme slavit" :D. Ale kroutil se hodně

aneb důvod k oslavě se vždycky najde :D


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#3137 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 22 leden 2016 - 21:56

aneb důvod k oslavě se vždycky najde :D

Samozdřejmě :). A kdo by nebyl rád za dárky :)


  • 2

#3138 ladislavappl

ladislavappl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 483 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2016 - 12:16

Další lednové výročí

18. ledna 1174 zemřel český král Vladislav II.

Na trůn nastoupil v roce 1140 a vládl po dobu více než třiceti let do roku 1172. V roce 1147 se s českým vojskem zúčastnil druhé křížové výpravy.
Od druhé poloviny padesátých let 12. století udržoval dobré vztahy s mocným císařem římské říše Friedrichem I. Barbarossou (Rudovousem) a byl jím osobně korunován českým králem. (Jako král se nazýval Vladislav I.)  Na jaře roku 1158 se už jako český král se svým vojskem přiřadil k vojsku Friedricha Barbarossy a vyrazili dobýt tehdy největší italské město Milán. Na válečné výpravě české vojsko statečně bojovalo a vedlo si znamenitě. Armáda dospěla k hlavní obranné linii Milána – řece Addě – 23. července, kde se zastavila, protože mosty byly zničené. Dva čeští rytíři, Odolen a Bernard, hnáni vidinou kořisti, však našli brod a přeplavali řeku, což se stalo inspirací pro další. Překvapení Milánských bylo dokonalé. Když se pokusili zabránit přechodu vojska přes řeku, české vojsko již stálo na druhém břehu a bez námahy útok nepřítele odrazilo. Překročením Addy byla českou zásluhou rozhodnuta bitva o přístupy k Milánu. Italové se pak ještě pokusili o protiútok, ovšem díky české jízdě vedené osobně králem Vladislavem se podařilo pohromu odvrátit.
V Miláně se rozšířila pověst, že Češi jsou lidojedi. Češi pak projevili smysl pro černý humor. Na klacky napichovali těstové figuríny (dětí) a pekli je v blízkosti milánských hradeb na ohních, aby tak potvrdili svou pověst lidojedů. Město Milán pak raději požádalo o mír a za ten muselo zaplatit značnou sumou deseti tisíc hřiven stříbra a zlata. Češi získali velkou kořist a vrátili se do země s velkou slávou. Vladislav tehdy dostal královský titul jen pro svou osobu; královský dědičný titul dostaly české země až r. 1212 (Zlatou bulou sicilskou).


Tento příspěvek byl upraven od ladislavappl: 23 leden 2016 - 13:08

  • 3
Quaerendo invenietis (Kdo hledá, najde).

#3139 ClarissaMaryse

ClarissaMaryse

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)
  • LocationDomažlice a Plzeň

Publikováno 23 leden 2016 - 13:25

Děkuji za připomenutí zkoušky z minulého týdně :D. Středověk z českých dějin mi bude v hlavě ještě rochat dlouho. A to mám ve středu zkoušku z obecných dějin novověku...

 

Ale to s těmi lidojedy mě zaujalo. Zajímavé.


  • 0

#3140 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 564 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2016 - 14:47

Přinejmenším je z toho vidět, že Češi umí dobře plavat :D.


  • -1




4 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 4 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama