Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#1 papaja_krupka

papaja_krupka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 19 January 2014 - 20:59

Ahoj, nejsem zrovna počítačový génius a tak se mi nějak nedaří po přeinstalování systému v PC, znovu zaregistrovat program GSAK a sehnat do něj vhodná makra, stará z minulé verze mi v něm nejdou. Bude mi ochotný někdo poradit, předem díky.


  • 0

#2 MarHan

MarHan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 371 příspěvků(y)

Publikováno 19 January 2014 - 21:43

Udelal si klasickou zalohu a pak obnovu ze zalohy?
Ty makra musis nainstalovat, pokud je mas jako soubory .gsk tak na ne staci jen poklepat a bude... Nevim co presne za data mas.


  • 0
Garmin Oregon 650, Samsung Galaxy S + Locus + GSAK

#3 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 19 January 2014 - 21:54

Ztracené registrační údaje najdeš tady, stačí zadat svůj mail: http://gsak.net/lostv8.php

 

Pokud sis GSAK před přeinstalací PC zazálohoval, tak ho stačí obnovit z té zálohy a bude fungovat jako dřív (pokud to nevypneš, tak se zálohuje automaticky při ukončení). Popravdě stačí zkopírovat datovou složku na správné místo a je to. Makra není potřeba znovu nainstalovat, stačí ve správci maker použít tlačítko resynchronizace (pokud je tedy máš ve správném adresáři)


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 19 January 2014 - 21:56

  • 0

#4 papaja_krupka

papaja_krupka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 9:38

Právě, že zálohu nemám, sesypal se mi systém a tak jsem to nestihl. Navíc mám ve staré záleze verzi 7.2 a teď jsem našel jen 8.2 a to spolu nespolupracuje :-(


  • 0

#5 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2623 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 9:48

Co konkrétně nespolupracuje a jak přesně se to projevuje? V makrech tedy můžou být nějaké nekompatibility s novější verzí, ale pak jsou buď ke stažení novější verze maker, nebo smůla a je potřeba je upravit nebo přestat používat. Jinak na webu je ke stažení i verze 7.7.něco, kde by těch nekompatibilit mělo být míň.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#6 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 20 January 2014 - 10:44

Možná bych doplnil takovou drobnost. Verze 7.x a 8.x nejsou "kompatibilní" co se sériového čísla týče - musíš kopit novou licenci. (Pokud nechceš, tak si stáhni poslední sedmičkovou verzi.)

Jinak přechod z verze 7 na v.8 nezpůsobuje problémy, ani s makry. A to co náhodou dělalo problém je již dávno aktualizované.


  • 0

#7 papaja_krupka

papaja_krupka

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2014 - 21:30

Díky všem za rady. Povedlo se mi stáhnout verzi 7.6...., kde jsem si dohrál i svoje stará makra. Teď se mi ale nějak nedaří stáhnout čeština pro GSAK. Nemohu se pro možnost stažení zaregistrovat, nebere mi to můj nick. Ví někdo co s tím, popřípadě neposlal by mi někdo nějaký odkaz kde si to jinde stáhnout? Moc děkuji


  • 0

#8 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2014 - 23:32

Čeština (a obecně jiné jazyky než angličtina) v rozhraní GSAKu je až od verze 8


  • 1

#9 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2014 - 21:08

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Mám nainstalovaný GSAK poslední verzi a poslední patch, ale když spustím findstatgen, hodí mi to tuto hlášku na obrázku:Gsak.jpg

Nevíte někdo, co s tím? Předem díky


  • 0

#10 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 13 March 2014 - 23:31

Ahoj. Potřeboval bych poradit. Mám nainstalovaný GSAK poslední verzi a poslední patch, ale když spustím findstatgen, hodí mi to tuto hlášku na obrázku:attachicon.gifGsak.jpg

Nevíte někdo, co s tím? Předem díky

V GSAKu je od verze 8.4.1.13 předělaný SQLite engine, spousta maker se tomu musela přizpusobit. Začal bych tedy tím, že bych stáhl aktuální verzi findstatgenu, tj. 4.4.15, ta tvoje je skoro půl roku stará...


  • 0

#11 pajase

pajase

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2014 - 6:45

Díky moc, hned jsem to vyzkoušel a funguje to. Ještě jednou díky.


  • 0

#12 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1033 příspěvků(y)

Publikováno 14 March 2014 - 9:00

je dobré čas do času udělat update maker .. 


  • 1
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#13 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2014 - 14:42

Ahoj,

na GSAK je tu řada témat, ale nenašel jsem, že by se někde řešilo následující pro GSAK a nechci zakládat další a další téma pro GSAK, tak sem.

 

Léta mně funguje přiřazování keší do okresů bezvadně, nikdy se nějaká keš nezařadila do okresu (pole nezůstalo nikdy prázdné). Před pár dny jsem byl na sérii u Petřvaldu. Asi 18 keší se nevyplnilo. Všechno by to měl být okres Karviná. Projel jsem to ještě jednou (spustil jsem znovu generování statistik (BadgeGen s tuším FindStatGen3) a nic. Je to po asi 3200 českých keších poprvé. V čem by mohl být problém, proč to některé zařadilo a některé ne, proč zrovna tady a zrovna teď? Nějaký nápad co udělat? Někdo stejný problém? Ne že by to byla tragédie, ale mapička okresů se mně líbí, a kdyby to byl systémový problém, už by to nebylo ono.

 

Díky předem, David


  • 0

#14 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2014 - 15:17

Při nahrávání gpx souboru do GSAKu je potřeba v nastavení mít vyplněné políčko county update znaky YB pro okresy a state update SB pro kraje. Pro hromadné doplnění chybějících doporučuju makro polygony_CE:

http://gsak.net/boar...=post&id=105157


  • 0

#15 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2014 - 22:17

Makro nainstalováno, spuštěno, žádná změna stavu po vygenerování statistik. 

Pokud jde o nastavení GSAKu, kde přesně mám ty znaky zadat? (a ještě, kdyby byl problém v tom, proč to přestalo korektně fungovat zrovna teď?)

 

(měl bych říci, že jsem prostý uživatel, nevidím těm aplikacím vůbec "pod poivrch" :)


  • 0

#16 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 25 August 2014 - 23:12

Proč to zlobí teď - netuším. Těžko se to pozná, když nenapíšeš, o které keše vlastně jde (alespoň některé z nich).

 

Kde co zadat při importu GPX je vidět na obrázku níže

 

gallery_7908_94_8669.png


  • 1

#17 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2014 - 0:28

rsc_cz - díky za obrázek, krásně názorné, díky. Zítra (eh, dnes, ale až po vyspání) to projedu. Díky zatím vám oběma.


  • 0

#18 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2014 - 15:37

Tak makro nainstalováno, též jsem nastavil ty znaky YB a SB v okně při importu GPX.

Makro jsem spustil s volbou "přepsat" (při doplnit se nestalo nic). Netuším, zda se přepsaly nějaké dřívější okresy, ty čísla si z hlavy nepamatuji, ale dopsaly se okresy těch keší (asi 18), které se minule nevyplnily. Vyběhl tam především okres F-M, což mne překvapilo, protože jsem si myslel, že je tam spíše okres Karviná nebo ještě spíše Ostrava. 

Při kontrole zobrazení plochy okresu na mapách seznamu se daná oblast vybarví Ostravou, a protože tu oblast celkem znám, tak mi to přijde pravděpodobnější, než F-M, ale bůhví. Nebo to může být chyba?

příklad GC5453A

 

Vidím, že jste v tom rutinéři, mohu ještě požádat, jak podobně "dohrát"  kraje Rumunska, Slovinska, Albánie, Bosny, Montenegra a Chorvatska? Aspoň některé z nich? (Ostatní "moje" země jsou v pořádku)

 

Díky!


  • 0

#19 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2014 - 17:38

Tak GC5453A mám taky v okrese FM. Co se týká dotažení krajů u jiných zemí, opět lze použít výše zmíněné makro. Podmínkou je, aby keše měly vyplněnou kolonku Stát a hlavně musí být polygony krajů/regionů těch požadovaných zemí implementovány v GSAKU. Spousta zemí tam je, spousta ne. U těch pak nezbývá, než je zadat ručně.


  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11450 příspěvků(y)

Publikováno 26 August 2014 - 18:41

Tak GC5453A mám taky v okrese FM.

 

To by chtelo ty polygony zkontrolovat, protoze podle mne je ta keska vice jak pet kilometru od nejblizsiho mista okresu Frydek-Mistek.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama