Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

GSAK


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
44 odpovědí na toto téma

#21 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 736 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 18:56

GC5453A mi GSAK dal do okresu Ostrava-město, kam patří i podle údajů z katastru. Nejbližší bod okresu Frýdek-Místek je asi 5 km daleko, takže netuším, proč vám to do něj spadlo... (nechal jsem to u ní i znovu doplnit a v Ostravě zůstala)

 

Pokud jde o kraje a okresy v jiných státech - jde o to, jestli taková data vůbec existují a jestli jsou dostupná.

Obecně je to tak, že když pro GSAK existují, tak jsou nahrané na serveru GSAKu.

Pokud se importují data do GSAKu (a je nastavené doplňování kraje a/nebo okresu), tak se GSAK koukne do svojí složky, jestli tam má potřebné polygony. Pokud ne, tak se podívá na server a automaticky si je stáhne. Na server asi navíc kouká pokaždé, protože se takhle stahují i aktualizace polygonů (některé hranice se občas mění).

To samé by mělo fungovat při použití makra polygony_CE, protože to vlastně jen spustí interní funkce na doplnění kraje/okresu (ty samé jako při importu dat).

 

Pro spoustu států polygony s kraji a okresy bohužel nejsou (včetně mnoha evropských), což bude případ i těchto států. Polygony obvykle někdo vytvoří protože je potřebuje a pak je (ručně) pošle na server GSAKu, takže jsou dostupné i ostatním. Tady to ale asi nikoho kdo by to uměl (ono je s tím docela dost práce) tolik netrápilo...


Tento příspěvek byl upraven od rsc_cz: 26 srpen 2014 - 18:57

  • 0

#22 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 21:49

GC5453A mi GSAK dal do okresu Ostrava-město, kam patří i podle údajů z katastru. Nejbližší bod okresu Frýdek-Místek je asi 5 km daleko, takže netuším, proč vám to do něj spadlo... (nechal jsem to u ní i znovu doplnit a v Ostravě zůstala)

 

Hm, tak tohle je docela záhada. Ta zmíněná keš je součástí série o 37 kusech. Když si ji komplet vyfiltruju, smažu okresy a dám je znovu načíst, dotáhne se všude Karviná s výjimkou 02 až 15, kde se nedotáhne nic. Když vyfiltruju celou ČR (55 000+ keší) a opět smažu a znova pomocí makra nechám načíst okresy, tak se na ty inkriminované keše dotáhne okres FM... Zkusil jsem si zobrazit v mapsource ten trail a zároveň všechny keše z okresu Ostrava-mesto a je fakt, že žádná z těch cca 700 keší neleží tak moc východně jako ta série, čili to skoro vypadá na to, že autor polygonů při jejich vytváření nechtěně vynechal na mapě kus území, které jakoby nikam nespadá... GSAK mám ve verzi 8.4.1.58, kolega Gygant má starší 8.3.0.1, možná by mohl rsc_cz aktualizovat z 8.4.1.44 (pokud už tak od června kdy má generované statistiky neudělal), abychom mohli vyloučit/potvrdit, že je to způsobené buildem GSAKu...


  • 0

#23 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 srpen 2014 - 22:03

Jo, ještě jsem skutečně nezaktualizoval GSAK.

 

To je opravdu záhada, jak jsem psal, je to poprvé, co se stalo, že se nevyplnily kolonky okresů - ale jen jedné její části. Odlovil jsem tam kromě série ještě pár keší, a problém se týkal i pár z nich - teď, když už jsou okresy vyplněny podle makra výše uvedeného VelkymVezirem, nepoznám, které všechny to byly, ale myslím, že tam patřila například tahle GC51136 

Opravdu to vypadá, jako by to byl určitý malý okrsek mapy nějak špatně nadefinovaný. Proč se to pak aplikací makra zařadí zrovna do F-M, zajímavé.


  • 0

#24 VelkyVezir

VelkyVezir

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 101 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2014 - 23:17

Tak jen pro informaci - nainstaloval jsem stejnou verzi GSAKu na nový počítač, data a nastavení naimportoval ze záloh z toho starého, spustil makro polygony_CE s parametrem Přepsat a okres FM se u všech inkriminovaných keší přepsal na Ostrava-mesto, tak jak má být  :)  Takže těžko soudit, čím to bylo, ale definovanými polygony nebo verzí GSAKu určitě ne...


  • 0

#25 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 21:16

Sice jsem ten dotaz dal jinam, ale tam se nehodí. Pardon za stejný dotaz tady.

 

Nefunguje mi GenUploadStats; výstup sice je, ale nenahraje se na profil. Nevím, jak fungují jiné programy statistik, které používáte, tohle se týká GSAK+FindStatGen+GenUploadStats, ale princip je nejspíše stejný?

Na stránkách jsou návody, ale já se teda nedostal vzhledem ke svým schopnostem dál než k prosté manuální editaci profilu, netrvá to sice nějak dlouho, ale přesto. U jiných programů asi půjde spravit, ale tohle makro už prý autor opustil, tak kdo používá tuhle kombinaci, jak jste to ošetřili?

 

Posted: October 16, 2014 03:10 am

On 10/14/2014 groundspeak changed the way you edit your profile and this macro no longer updates it. Just letting you know.

 

http://gsak.net/boar...ic=17385&st=180


  • 0

#26 sasik1

sasik1

    sasik1

  • Members
  • PipPipPip
  • 100 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 21:25

Sice jsem ten dotaz dal jinam, ale tam se nehodí. Pardon za stejný dotaz tady.

 

Nefunguje mi GenUploadStats; výstup sice je, ale nenahraje se na profil. Nevím, jak fungují jiné programy statistik, které používáte, tohle se týká GSAK+FindStatGen+GenUploadStats, ale princip je nejspíše stejný?

Na stránkách jsou návody, ale já se teda nedostal vzhledem ke svým schopnostem dál než k prosté manuální editaci profilu, netrvá to sice nějak dlouho, ale přesto. U jiných programů asi půjde spravit, ale tohle makro už prý autor opustil, tak kdo používá tuhle kombinaci, jak jste to ošetřili?

 

Posted: October 16, 2014 03:10 am

On 10/14/2014 groundspeak changed the way you edit your profile and this macro no longer updates it. Just letting you know.

 

http://gsak.net/boar...ic=17385&st=180

Musím přiznat, že mě to také nejde.


  • 0

#27 JirkaPiha

JirkaPiha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 21:42

Z Geogetu to také nefunguje asi rozbyte v Americe. Pouze rucni vlozeni je funkcni.


  • 1

#28 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 22:05

Pro spoustu států polygony s kraji a okresy bohužel nejsou (včetně mnoha evropských), což bude případ i těchto států. Polygony obvykle někdo vytvoří protože je potřebuje a pak je (ručně) pošle na server GSAKu, takže jsou dostupné i ostatním. Tady to ale asi nikoho kdo by to uměl (ono je s tím docela dost práce) tolik netrápilo...

No viděl jsem tam dotaz na státy jako Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko - tak přece minimálně pro tyto u GSAKu polygony existují.
  • 0

#29 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2014 - 23:48

No viděl jsem tam dotaz na státy jako Slovinsko, Chorvatsko, Rumunsko - tak přece minimálně pro tyto u GSAKu polygony existují.

No to je další věc. Nahrál jsem už dříve data Rumunska, Slovinska a Chorvatska, i jsem znovu nahrál GPX některých keší třeba z Rumunska a ne, políčka okresů/krajů se nevyplní a nevyplní a tudíž vlaječky nejsou. Přitom při vyvolání statistiky na projekt-gc vlaječky u těchto zemí mám (jo, třeba Albánie ne a píšou, že k tomu nemají suficientní data). Netuším, co jsem u těchto zemí měl udělat a neudělal, ale já se v tomhle opravdu jen uživatel a nerozumím tomu procesu step-by-step.


  • 0

#30 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 290 příspěvků(y)

Publikováno 21 říjen 2014 - 18:50

No to je další věc. Nahrál jsem už dříve data Rumunska, Slovinska a Chorvatska, i jsem znovu nahrál GPX některých keší třeba z Rumunska a ne, políčka okresů/krajů se nevyplní a nevyplní a tudíž vlaječky nejsou. Přitom při vyvolání statistiky na projekt-gc vlaječky u těchto zemí mám (jo, třeba Albánie ne a píšou, že k tomu nemají suficientní data). Netuším, co jsem u těchto zemí měl udělat a neudělal, ale já se v tomhle opravdu jen uživatel a nerozumím tomu procesu step-by-step.

To Ti neporadím, GSAK vůbec neznám. Jenom vím, že ty polygony (stejně jako mnoho jiných) u GSAKu mají, Slovinské a Chorvatské jsou dokonce pod OSM licencí.
  • 0

#31 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 14:41

Ahoj zase, máte někdo podobný problém?

Bez nějakých změn a zásahů včera mi přestalo fungovat generování statistik (badgegen+findstatgen) - během procesu se objeví chybová hláška s popisem "access token has expired" a dál prd (= ukončení makra).

Myslel jsem, že je to něco přechodného, ale nejde to ani dnes. Jsem prostý uživatel, takže netuším, co s tím. Zaktualizoval jsem aspoň verzi GSAK, makra jsou aktuální, ale jak se dalo čekat, nic se nehlo.

Ví někdo co s tím, ev. je to je systémová záležitost nebo problém jen na mé straně?


  • 0

#32 Dragouni

Dragouni

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 151 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 14:57

Problem s prihlasenim. Zkus se odhlasit a znovu prihlasit v GSAKu na gc.com
  • 0

#33 Five D

Five D

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 15:10

Ahoj zase, máte někdo podobný problém?

Bez nějakých změn a zásahů včera mi přestalo fungovat generování statistik (badgegen+findstatgen) - během procesu se objeví chybová hláška s popisem "access token has expired" a dál prd (= ukončení makra).

Myslel jsem, že je to něco přechodného, ale nejde to ani dnes. Jsem prostý uživatel, takže netuším, co s tím. Zaktualizoval jsem aspoň verzi GSAK, makra jsou aktuální, ale jak se dalo čekat, nic se nehlo.

Ví někdo co s tím, ev. je to je systémová záležitost nebo problém jen na mé straně?

Někde v menu úplně napravo je možnost získání nového "access tokenu". Pak už to bude fungovat.


  • 1

#34 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 16:30

Někde v menu úplně napravo je možnost získání nového "access tokenu". Pak už to bude fungovat.

Díky, bylo to prosté - jen vědět jak na to. Díky za radu!


  • 0

#35 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 17:42

Za to můžou křečci. Dělali nějaké úpravy a tak (nejen) GSAK musí často aktualizovat kvůli tokenu - viz toto vlákno. Co jsem si všiml, tak tento měsíc šly 3 takové aktualizace.

Ostatně, aktualizovat se vyplatí, přístup přes API sice můžeš mít, ale např. nezaloguješ.


  • 1

#36 gygant

gygant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2015 - 20:58

Za to můžou křečci. Dělali nějaké úpravy a tak (nejen) GSAK musí často aktualizovat kvůli tokenu - viz toto vlákno. Co jsem si všiml, tak tento měsíc šly 3 takové aktualizace.

Ostatně, aktualizovat se vyplatí, přístup přes API sice můžeš mít, ale např. nezaloguješ.

Pozoruhodné. Chápu to správně, že je to zase kvůli vychcánkům, oje*ávačům a podobné sortě, nebo se tentokrát mýlím?


  • 0

#37 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 11:08

Ahoj,
nevite nekdo kde by mohl byt problem s prirazenm kraje ? Prikladam screen..

Zaroven mam problem s prirazenim okresu v Madarsku.

Pouzivam GSAK 8.5.1.41 + FindStatGen4.5Beta +polygony_CE verze 6.0.

Predem dekuji za odpovedi ;)

Přiložené miniatury

  • screen gsak.PNG

Tento příspěvek byl upraven od SikoCZ: 05 září 2015 - 11:32

  • 0

Garmin Oregon 450 + iPhone 4S + GSAK 8


#38 KaMo_cz

KaMo_cz

    starej member

  • Members
  • PipPipPip
  • 996 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 14:11

Netuším, kde se stala prapůvodní chyba, ale u toho makra je potřeba dávat PŘEPSAT, nikoliv jen DOPLNIT. Taky jsem s tím kdysi dávno měl problém (a někde v hlouby zde ho i našel).


  • 1

#39 SikoCZ

SikoCZ

    SikoCZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 203 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 18:04

Netuším, kde se stala prapůvodní chyba, ale u toho makra je potřeba dávat PŘEPSAT, nikoliv jen DOPLNIT. Taky jsem s tím kdysi dávno měl problém (a někde v hlouby zde ho i našel).

To jsem samozrejme zkusil , nez jsem napsal prispevek sem.Ale diky : )
  • 0

Garmin Oregon 450 + iPhone 4S + GSAK 8


#40 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 269 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2015 - 19:55

Zkusil jsem vymazat pole State a County pomocí Database -> Global Replace a pak spustit makro polygony_CE verze 6.0. V Maďarsku a Řecku makro opravdu okresy nedoplní, jen kraje. Okresy v Maďarsku snad až tak moc nejsou potřeba. Mapka do FSG je vytvořena jen pro kraje, v Maďarsku župy.


  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama