Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#181 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:04

S474N: máš to s tou prioritou vyzkoušené? Podle mě to nemá logiku, nevidím důvod, proč by nemohl nahrát duplicitní mapy.
  • 0

#182 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:06

Crocky:ono jak to chces vyzkouset. Jak poznas, kterou ze dvou totoznych IMG souboru si on vezme? Vychazim pouze z logiky veci.
  • 0

#183 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:10

To pak ale sorry, já tvrdím, že je docela pravěpodobné, že vezme OBA. Zkoušet to nebudu, nepřijde mi to užitečné. A jak to poznáš? Třeba tak, že tam budeš mít mapy dvě?!
  • 0

#184 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:19

Dve shodne mapy? To si prave nemyslim.
  • 0

#185 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:20

Crocky napsal/a:
To pak ale sorry, já tvrdím, že je docela pravěpodobné, že vezme OBA. Zkoušet to nebudu, nepřijde mi to užitečné.
A jak to poznáš? Třeba tak, že tam budeš mít mapy dvě?!

Tak vidim, ze jsem zpusobil polemiku. Takze ja mam ty mapy v pristroji dvakrat, jednou na karte - z duvodu jiz zde drive uvedenych (ze si mapy lepe rozumi pokud jsou na jednom pam. prvku) a druha je v pristroji, protoze se tam instalovala a ja se bojim ji smaznout. Zatim na prvni pohled se nic nedeje, ale nevim zdali to nevadi. Cili otazka je Hamletovska - smaznout ci nesmaznout ? Dik za nazor.
  • 0

#186 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:34

vousac napsal/a:Tak vidim, ze jsem zpusobil polemiku. Takze ja mam ty mapy v pristroji dvakrat, jednou na karte - z duvodu jiz zde drive uvedenych (ze si mapy lepe rozumi pokud jsou na jednom pam. prvku) a druha je v pristroji, protoze se tam instalovala a ja se bojim ji smaznout. Zatim na prvni pohled se nic nedeje, ale nevim zdali to nevadi. Cili otazka je Hamletovska - smaznout ci nesmaznout ? Dik za nazor.


Samozřejmě mapu z přístroje smázni, zvlášť pokud jsi jí na kartu kopíroval kvůli tomu, aby jsi měl všechny mapy na jednom místě ... obecně je naprosto k ničemu mít ten samý mapový soubor jak v přístroji tak na kartě...
  • 0

#187 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 469 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:35

Tak abychom to rozetli: jedna rada vyzkoušená v praxi: přejmenuj jeden ze souborů (asi se jmenují gmapsupp.img) na jinou příponu, třeba gmapsupp.xyz. Garmin čte jenom soubory s příponou img. A pro S474N: radíš, ale nemáš to vyzkoušené. Edit: nebo jak to píše Hunt: smázni
  • 0

#188 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:38

Diky za jednoznacnou odpoved. V podstate jsem si myslel totez, jen jsem mel obavy kvuli pripadnemu zpetnemu kopirovani. Dik
  • 0

#189 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 21:42

Osobne mam taky mapu CR TOPO i na karte, kde ji mam prejmenovanou a kdyby se v pristroji zblaznila, tak napriklad v PDA z ni lze udelat funkcni. Co se radeni tyce, psal jsem "podle me" ;)
  • 0

#190 vousac

vousac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 134 příspěvků(y)

Publikováno 20 listopad 2009 - 22:14

HuntBehind napsal/a:

vousac napsal/a:Tak vidim, ze jsem zpusobil polemiku. Takze ja mam ty mapy v pristroji dvakrat, jednou na karte - z duvodu jiz zde drive uvedenych (ze si mapy lepe rozumi pokud jsou na jednom pam. prvku) a druha je v pristroji, protoze se tam instalovala a ja se bojim ji smaznout. Zatim na prvni pohled se nic nedeje, ale nevim zdali to nevadi. Cili otazka je Hamletovska - smaznout ci nesmaznout ? Dik za nazor.


Samozřejmě mapu z přístroje smázni, zvlášť pokud jsi jí na kartu kopíroval kvůli tomu, aby jsi měl všechny mapy na jednom místě ... obecně je naprosto k ničemu mít ten samý mapový soubor jak v přístroji tak na kartě...

Tak jsem to smaznul a zda se, ze je to GPSce jedno. Jeste jednou diky za radu a uz koncim.
  • 0

#191 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2009 - 11:52

panove a damy, nepodarilo se nekomu zvlaadnout ty vsechny ikony waypointu na 550, aby nebyly tak obrovskyy, ale zobrazovaly se v prijatelne velikosti, treba taq, jak to bylo o oregonu 300? myslel sem, ze si na to zvyknu, ale bohuzel...
  • 0

#192 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2009 - 19:06

Jen takový duchaprázdný dotaz, u 550, to divné pozadí kompasu, vypadá to jako hříbek, kčemu pak to je?
  • 0

#193 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 16 prosinec 2009 - 7:59

nevim o zadn s tiiim spojene funkci. maam zato, ze je to predstava garminskyych designeru o naplneni krasna

reidy napsal/a:
Jen takový duchaprázdný dotaz, u 550, to divné pozadí kompasu, vypadá to jako hříbek, kčemu pak to je?


  • 0

#194 djw

djw

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:16

vazeni, pitval nekdo prosim exif gps informace u obrazku vytvorenych touhle nasi 550? pro mne je to nejaky zvlastni format, ktery nejsem sto rozlustit. napr. N 49 5851.8637 E14 3921.4707
  • 0

#195 kamen

kamen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 20 leden 2010 - 10:37

V exifu jsem se nehrabal, ale to N 49 5851.8637 E14 3921.4707 bych si vyložil jako N 49° 58' 51.8637", E 14° 39' 21.4707" Podle Google map se mi to zdá docela pravděpodobný:)
  • 0

#196 Alishek

Alishek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2010 - 8:46

Po posledních pokusech s BaseCamp se mi stopy objevily v seznamu stop duplicitně. Jsou to ty, které jsem tam již dříve nahrál (původem z jiného garmina) a teď jsem na ně nesahal, neupravoval. Ty které tam byly zaznamenány před pár dny oregonem 550 se nezdvojily. Po připojení k basecamp vidím vše jen jednou jak to má být. Zdvojeně jen v Oregonovi. Používám Basecamp, protože po připojení k mapsource se stáhnou jen mapy z přístroje a karty. Zkoušel jsem na dvou PC (mapsource poslední dvě verze, chovají se stejně). Firmware mám poslední. :(
  • 0

#197 Nando78

Nando78

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2010 - 15:53

ma oregon 550 nocny rezim? niekde som sa docital, ze nieco podobne nocnemu rezimu je nastavitelne v namornom profile. mate s tym skusenost?
  • 0

#198 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 8:41

Snažím se generovat GPX pro Oregon550, a metodou pokus-omyl zjišťuju co umí a co neumí. První pokus mi odmítal vůbec parsovat. Chybějící zbytečné elementy mu nevadí, ale nastavení implicitního namespace u tagu "cache" prostě neskousne, musí to být "groundspeak:cache". Zřejmě tam není plnohodnotný XML parser ale nějaký ojeb. Dál Neumí HTML tabulky, nadpisy, formátování ani změnu písma, ale občas správně interpretuje P a BR. Jak je to s diakritikou pořádně nevím, ale ten Groundspeakový subset to umí, a není důvod aby neuměl zbytek, rád bych to tam cpal dekódováním těch unicode entit, co se v listincích začaly objevovat. Je to všechno docela zlouhavé. Je k tomu nějaká dokumentace? Číst exportní makra se mi moc nechce, ale asi to bude jediná možnost. Z kterého programu, a která makra jsou nejlépe napsaná, a využívají maximum featur, které Garmin zvládne? Díky
  • 0

#199 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 10:01

zde: dle meho nazoru GeoGet a exportni makro pro nove Oregony.
  • 0

#200 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2010 - 12:09

Kde to makro najdu? Musim kvuli tomu instalovat geoget? Nerad bych..
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama