Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#201 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2010 - 9:56

V GeoGetu stiskni CTRL+E a mel bys tam videt "GPX for newest Garmin GPS", nazev souboru je gpxgarmin.gge.pas.
  • 0

#202 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 12:05

Měl jsem tu čest pohrát si pár dní s Oregonem 550 - nádhera :) Krkolomný CZ překlad se dá přepsat, rychlost výborná, foťák použitelný, vytuhne jenom při otevření stažené "GPSTravelGuide_light.gpi" - asi jenom dočasná záležitost. Použitelný i v autě díky 3D pohledu. Porovnávám s 60 CSx. Jen jediná věc mi ale opravdu chybí: možnost přepnutí na noční barvy :( Vím, že se to už řešilo a tahle možnost tam prostě není, ale kdyby byla ... Tak bude asi dokonalý :P
  • 0

#203 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 12:45

tor47h napsal/a:
Jen jediná věc mi ale opravdu chybí: možnost přepnutí na noční barvy :(
Vím, že se to už řešilo a tahle možnost tam prostě není, ale kdyby byla ... Tak bude asi dokonalý :P


Skus toto : Menu - Nastavenia - Namorne (kotva) - Mod namornej mapy - Namorny / Nocny
English. menu : Menu - Setup - Marine - Marine Chart Mode - Nautical

Ja mam Oregon 300 a je to tam ;-)
  • 0

#204 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 16:34

Jj, je to jak píše vladota3, je to tam. Nicméně otázkou zůstává, zda je to praktické, protože k jeho použití musíš zvolit profil marine. A když používáš profil automotive do auta, pro hledání geocaching, pro pěší putování recreational, je to už čtvrtý profil ... Jestli není jednodušší ztlumit jas, stejně podsvícení v autě musíš regulovat podle sluníčka a tak.
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#205 VladoTA3

VladoTA3

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2010 - 20:25

No ja normalne v akomkolvek profile (Automotiv nebo Geocaching) zadam to ako som pisal - a tie farby su "nocne". Neni potrebne ziadny novy profil, iba ak by si chcel toto prepinat cez profily kde si vytvoris novy profil "Nocni" aby si nemusel preklikavat v tom zdlhavom menu Nastaveni. Pokial to nevyuzivam casto tak viem kde to najdem a prepnem/vypnem cez Nastavenia, ale keby som to casto potreboval, tak by som si vytvoril profil "Nocni".
  • 0

#206 puk68

puk68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 8:37

vladota3 napsal/a:
No ja normalne v akomkolvek profile (Automotiv nebo Geocaching) zadam to ako som pisal - a tie farby su "nocne".


Je to tak, vyzkoušeno.
Pořád se člověk učí :P.
  • 0
Lovím, lovíš, lovíme ..

#207 tor47h

tor47h

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 17 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2010 - 9:40

Diky za tip, opravdu je to tak.
  • 0

#208 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 12:42

Vlastním Oregon 550 a nejdou přes Mapsource stáhnout trasové body z GPS do PC. Z Visty HCx nebyl problém , ani z Oregonu 300, ale u 550 nic, nic nenalezeno, nevíte čím to je? Díky
  • 0

#209 Bimbrlata

Bimbrlata

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 13:14

jo to jsme na tom stejně. řešili jsme to ze Sovic13. Pravděpodobně jdou stáhnout jen poslední 3. Zbytek zůstává v archivu - tedy ted to delám tak, že si najedu do GPX a najdu pojmenovanou trasu a otevřu ji ručně v Mapsource. Soudruzi v anglii někde udělali chybu.
  • 0
www.bimbrlata.cz

#210 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 13:16

Trasu to jo, to je i v Oregonu 300 ale nejdou ani body !
  • 0

#211 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 14:36

Mám sice O300, ale zeptám se... Připojené to k PC máte jak ? Jako USB diskovou jednotku a v nastavení Oregonu je protokol Spanner ? V tomto případě mi to totiž funguje.
  • 0

#212 reidy

reidy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 67 příspěvků(y)

Publikováno 08 duben 2010 - 19:55

Jarous1 napsal/a:
Mám sice O300, ale zeptám se... Připojené to k PC máte jak ? Jako USB diskovou jednotku a v nastavení Oregonu je protokol Spanner ? V tomto případě mi to totiž funguje.


Mám tam spanner ale i po přepnutí na diskovou jednotku to nic nenačtě, z Visty vše ok, tak nevím
  • 0

#213 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 10:18

Ahoj,mám v plánu si tuto GPS koupit,myslíte,že je to dobrá investice?Už běhá WIGo :o
  • 0

#214 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 11:47

ow-g napsal/a:
Ahoj,mám v plánu si tuto GPS koupit,myslíte,že je to dobrá investice?Už běhá WIGo :o


Ze začátku mi to nějak haprovalo, zkoušel jsem tři a nešla ani jedna (cca někdy koncem minulého roku) no a na jaře se něco zlomilo a už mi jich odehrál v pohodě asi šest sedum (prostě všechny o které jsem se pokusil).
  • 0

#215 Animuk

Animuk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 12:37

ow-g napsal/a:
Ahoj,mám v plánu si tuto GPS koupit,myslíte,že je to dobrá investice?Už běhá WIGo :o


Mě přesvědčili na tomto fóru abych si 550 pořídil. Nelituju toho. Je velmi praktická hračka.
  • 0
Nepropadejte panice!

#216 garfield

garfield

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 12:54

reidy napsal/a:
Vlastním Oregon 550 a nejdou přes Mapsource stáhnout trasové body z GPS do PC. Z Visty HCx nebyl problém , ani z Oregonu 300, ale u 550 nic, nic nenalezeno, nevíte čím to je? Díky


Je to tím, že Garmin vše (body, stopy a trasy) ukládá v podobě gpx souborů do interní paměti. Když to připojíš jako USB disk, tak je to v adresáři garmin/GPX. Osobně doporučuji používat místo Mapsource program Basecamp, ten totiž vidí vše co je v navigaci uloženo.
  • 0

>>> Všechno jde, jen hadi se plazí <<<


#217 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 15:29

Myslíte si,že je toto dobrá koupě?nevím jestli je interní paměť tolik důležitá,protože oregon 550 pro ji prý nemá,Jdou popřípadě přendat mapy na jinou kartu větší kapacity? :D
tady je aukce,takže nevím,jestli do toho jít..
http://aukro.cz/item1026172606_garmin_oregon_550_pro_cr_sk_topo_super_cena.html

  • 0

#218 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 15:39

To uz si ho muzes od nej koupit naprimo a neprokrmovat zbytecne Aukro: http://www.warpsdesign.info/gps/ BTW nepsal si nahodou vedle neco o tom, ze to planujes az na Vanoce?
  • 0

#219 ow-g

ow-g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 211 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 16:04

ono to asi vyjde na narozky prvního června....
  • 0

#220 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 841 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2010 - 17:02

To je taky MDD. Že bych si ho koupil jako pro děcka taky? :)
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama