Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#561 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2013 - 12:22

Parkis napsal/a:

solsais napsal/a:

topta napsal/a:
a můžete napsat kde, ať vím, že se nenapálím a bude vše OK, děkuji.


Ano, jednalo se o Warps Design: http://www.warpsdesi...ontact&Itemid=3

Původní diskuse zde, (byly tam i nabídky na opravu samo domo, ale do toho se mi nechtělo):
http://www.geocachin...093#post_324093

Tam ale nešlo o vadný displej, ale jen digitizer (dotyková vrstva). Displej bude dražší.


No jo, to je vlastně pravda. To se teda omlouvám za mystifikaci. Neměnil se celý display
  • 0

#562 Doma-v-Lutine

Doma-v-Lutine

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2013 - 19:04

Zdravím. Já to mám na 450ce a proužek není stálý, ale mění se. Měl jsem už komplet rozděláno a složeno a je pořád stejné. Když je osvícení vypnuto, je proužek průhledný.
  • 0

#563 topta

topta

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2013 - 8:46

tak už se mi tam objevili nějaké tenké čárečky, zatím jsem nepřehrával software ani jsem s tím nic nedělal, zatím není čas.
  • 0

#564 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 706 příspěvků(y)

Publikováno 15 srpen 2013 - 17:49

Došli jste někdo k nějakému řešení? Teď jsem po nějaké době zapnul 450 a proužek tam mám taky a to se s navigací cca měsíc, možná i víc, nic nedělalo a předtím tam nebyl.
  • 0
Xperia TIPO,oregon 450

#565 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 13 září 2013 - 22:48

Po nahrání mapy z PC do GPS jsem ji odpojil. Následně už vůbec nenastartovala, tj. obrazovka se vůbec nerozsvítila a nejde o problém se zatuhnutím při zpracování update či GPX), GPS podle vnějších projevů vůbec nereaguje. Zkoušel jsem jak baterky, dobít baterky a znovu, externí napájení z PC, odležet nějakou dobu, vyjmout datovou kartu, ale prostě nic. Nějaká zkušenost, nějaký tip a nebo rovnou do servisu? Díky za tip.
  • 0

#566 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 10:56

Zkus před připojenim k PC podržet zapínací tlačítko, připojit kabel a furt držet, jesi se připojí a ukáže vnitřní paměť. Pokud jo, vymazal bych všechny vlastní soubory (mapy, gpx...) a pak zkusil jesi nastartuje. ;) tohle jsem našel: the Garmin support page - hold power on button then connect USB cable, release
  • 0

#567 kostapanaj

kostapanaj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 89 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 16:58

To samé se stalo i nám, sice s Vistou ale to je prašť jak uhoď. Po nahrátí keší do GPS a následném odpojení od PC už nezabrala. Nepomohlo nic. Nešel zapnout ani servisní mód, prostě kus plastu a kovu. Po odeslání na opravu jsme dostali nakonec novou po uhrazení rozdílu. Bylo nám řečeno, že jde o neopravitelnou závadu, jakou už nespecifikovali.
  • 0
Pro radost a zábavu. A co ty?

#568 TwiceRaP

TwiceRaP

    TwiceRaP

  • Members
  • PipPipPip
  • 201 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 19:29

Nám Oregon 550 nenastartoval po více jak 3 letech používání. :o Nebylo to po nahrání map. V opravě nám sdělili, že je závada na desce a Oregon 550 je neopravitelný. Koupili jsme si slevou nový - Oregon 650t. Jiné řešení nebylo.:|
  • 0

GARMIN OREGON 650t PRO, mapy TOPO CZECH 2013, autonavigace LENOVO P770, mapy SmartMaps Navigator


#569 lacop

lacop

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 247 příspěvků(y)

Publikováno 14 září 2013 - 20:25

http://garminoregon....m/Miscellaneous

Dávam do pozornosti hlavne bod M3, Recovery #2 .
  • 0
Samsung Galaxy S II + Locus Pro + iGO
Garmin Oregon 450 (Patched)
Magellan Mobile Mapper 6 + OziExplorerCE 2 + iGO
QSTARZ BT-Q1000Platinum (Datalogger)

#570 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:22

Ahoj,
Dnes jsem se vratil z dovolene a chtel nacist FieldNotes z Oregonu 550. Po pripojeni k PC kabelem, se vsak nepovede navazat komunikaci. Zkousel jsem nekolik kabelu, nekolik PC. Nasel jsem i nepouzity kabel co jsem dostal pri koupi k Oregonu. Vyjmul jsem kartu a provedl reset zarizeni. Nic nepomohlo a obsah uloziste se mi proste v PC neukaze. Jedine co se mi povedlo, tak po zapnuti drzet tlacitko pro zapnuti cca 30s a potom jsem mohl provest aktualizaci FW aplikaci updater.exe ze stranek http://garminoregon....m/Miscellaneous dle M3 bod 2. Navigace jinak vpohode funguje, mapy a cache mam na karte, ale nedostanu se na interni uloziste. Poradi nekdo jak to rozjet ? Diky moc.
  • 0

#571 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:44

Měl jsem stejný problém. Příčina: studený spoj uvnitř navigace v mini USB konektoru. To celé 2 dny po záruce. Opravil jsem si to sám. Takovou závadu můžeš odhalit tak, že kablík zastrčený do navigace zkusíš přimáčknout jedním směrem a přidržet. Musíš ale při tom ještě zastrčit USB do PC. Když PC v některém tlačeném směru detekuje navigaci, tak víš v čem je problém. Samozřejmě to může mít i jinou příčinu.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#572 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 21:56

Prosimte, jak jsi ten USB konektor rozebral ? Ja povolil ty 2 sroubky a vytahl ten plast se 2 pruzinkama co drzi ten konektor, ale jak se dostanu ke kontaktum toho konektoru ? To je do toho plastu oregona nejak prilepene ? Diky
  • 0

#573 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:02

Totez, zlomeny pajeny spoj muzi konektorem a plosnym spojem. At zije ekologie, to je dusledek bezolovnate pajky, ta je mechnicky a tepelne mene odolna a tak po roce tyto spoje zacinaji praskat. Pomuze jen olovnata pajka a pripajet si to doma sam. Polarnici to znaji uz mnoho desetileti a tak si nedovoli sebou vzit plechovky pajene cinem. Rika se tomu cinovy mor. Vyrobcum ale za to nenadavejte, ti jen dodrzuji platne zakony a normy, cimz se zivotnost elektroniky rapidne snizuje a ekologie dostava na frak, neb se tak musi vyrobit alespon trojnasobek vyrobku a tudiz i trojnasobek odpadu, ale ekologogove si to tak preji a vyrobci jim neodporuji.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#574 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:04

Okolo díry s konektorem je oboustranně lepící páska, takže trochu násilí je potřeba. Konektor je letovaný na slaboučký ohebný tištěný spoj, navíc je smd, takže plošky malinké. Důležité bylo pořádně přiletovat ten plech. Ten jsem měl úplně utržený.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#575 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:06

krtci_hledaci napsal/a:
Prosimte, jak jsi ten USB konektor rozebral ? Ja povolil ty 2 sroubky a vytahl ten plast se 2 pruzinkama co drzi ten konektor, ale jak se dostanu ke kontaktum toho konektoru ? To je do toho plastu oregona nejak prilepene ? Diky


Jsou tam dve oboustrane samolepky, jedna je okolo mechaniky konektoru a soucasne plni funkci tesneni, dela takovy O kouzek okolo konektoru. Tu se snaz neposkodit. Druha je na ohebnem plosnem spoji.

Napred povol ty 2 sroubky, pak odlep ten 8-mi pinovy ohebny konektor od plastoveho spalicku. Pak vysun ten plastovy spalicek co drzi ty dva sroubky. Pak muzes opatrne odlepit zbytek od krabicky. To co je dole pod ohebnym spojem je ta obostranna samolepka co tesni konektor pred vodou.

Takze zhora dolu:
- Plastovy spalicek
- pritlacna desticka
- ohebny spoj
- oboustrana samolepka
- krabicka
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#576 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:11

Diky za fotku. Takze se mam snazit pacit tesne u toho plastu ? Diky
  • 0

#577 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:13

Uz jsem dopsal postup k te fotce, tak si to precti.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#578 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:16

Mno, tak to jste mě tedy nepotěšili - po návratu minulou neděli se mi O450 přesně stejně nedařilo a nedařilo připojit, vyzkoušela jsem různé kabely, různá USB, vyndala kartu, vyměnila baterie a stále několik dní nic - logovala jsem bez FN a horší bylo, že jsem si nemohla stáhnout další PQ na další víkend. Nějaké vypínání a zapínání na kabelu nešlo. Čtvrtý den se Oregon najednou chytil jako jindy..... Podle toho, co tu čtu, tak mám buď urychleně hledat kutila s pájkou nebo .... ? Mám GPS něco málo přes rok - nerada bych se od Garminů doslechla, ať si pořídím jinou. Už se asi 2x stalo, že se nechtěla s počítačem kamarádit, spíš jsem si myslela, že je to počítačem, ale není - foťák se stejným kabelem a USB připojí napoprvé, takže je to jasně v GPS.
  • 0

#579 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:23

zvedavkanocni napsal/a:
Mno, tak to jste mě tedy nepotěšili -...

No od toho tu nejsem. Zel je to cinovy mor a ten znaji polarnici a opravari varhan velmi dobre, bohuzel ekologove, co ovlivnuji zakony a taktez zakonodarci ho neznaji. Jedinne reseni jak zabranit cinovemu moru, je drzet zarizeni trvale v teplote vyssi nez 18°C. A tak nenoste GPSku ven a drzte ji trvale pri pokojove teplote, pak budete v pohode :D :D :D.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#580 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:27

No ja byl prave ze v ve vysokych tatrach a tam bylo mistama kolem nuly :-( Konektor jsem prave rozebral a spatne pripajeny nevypada. Kazdopadne zitra ho ve skole poradne propajim. Mimochodem, samolepka co tesni konektor se mistama potrhala, tak dam jinou samolepici. Nevite, zda tento konektor je stejny jako maji v GME ? http://gme.cz/usb-ko...-f-smd-p832-177
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama