Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#581 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:30

Koukam ze je bohuzel jiny. Nevite kde maji stejny ?
  • 0

#582 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 22:32

Rozhodně není a náhradu jsem nikde nesehnal. V oregonu je přímý, sehnat se dají s nožičkama 90°. Jedině zkusit sehnat origo celý tenhle díl, ale na netu jsem taky nenašel a servis jsem nezkoušel.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#583 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 23:14

Solim napsal/a:
Jedinne reseni jak zabranit cinovemu moru, je drzet zarizeni trvale v teplote vyssi nez 18°C. A tak nenoste GPSku ven a drzte ji trvale pri pokojove teplote, pak budete v pohode :D :D :D.


Jo, asi jsem ji neměla brát minulý týden na ME do Prahy a před tím celou zimu ven, měla zůstat hezky v teploučku doma a měla jsem vytáhnout buzolu.:D:D:D
Ale vážně, jestli je to se spoji takhle, tak se divím, že někomu fungují navigace i 5let - každou chvíli čtu, co má kdo schovaného po šuplíkách. Kdy se vlastně změnilo v GPS pájení? Je nějaký přehled, které řady jsou odolnější a které poruchovější? Myslela jsem si, že mi O450 pár let vydrží ( možná i do důchodu) a už tomu moc nevěřím.
  • 0

#584 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 497 příspěvků(y)

Publikováno 15 září 2013 - 23:24

Je to smernice RoHS. Zde http://cs.wikipedia.org/wiki/RoHS

Bohuzel.
  • 0

#585 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 6:51

Tak zrovna tento druh poruchy nemá, s největší pravděpodobností, nic společného s materiálem pájky. Měl jsem to pod mikroskopem a spoje byly krásně lesklé a hladké. Je to o blbé konstrukci a mechanickém namáhání. Hodně často jezdím autem s navigací v držáku, s kabelem zastrčeným v navigaci. Všechno se to klepe, kabel je opřený o palubovku. Prostě mechanické namáhání. Když jsem viděl, jak ten konektor vlastně drží na tom pružném pásku, tak se vůbec nedivím, že se tam udělaly studeňáky. 2 miniaturní letované spoje na stranách a přiletované signálové kontakty. Nic víc. A to všechno na pružném spoji a přilepené pružnou oboustranně lepící páskou. Soudruzi z NDR prostě udělali chybu.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#586 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 8:21

Tak jsem to rozebral, propajel a uz to jede. Kazdopadne to jako studenak nevypadalo. Mimochodem pajelo se to dost blbe. Hned u tech pajecich plosek je plast.
  • 0

#587 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 9:23

Tak uvidime jak dlouho to vydrzi.
  • 0

#588 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:10

zvedavkanocni napsal/a:

Myslela jsem si, že mi O450 pár let vydrží ( možná i do důchodu) a už tomu moc nevěřím.


To jsem si původně myslel taky. Ale už si to nemyslím, protože je jisté, že když ho aktivně využívám, vydrží sice hodně, ale ne do nekonečna. Každý výrobek, i ten sebe lepší, v sobě má nějaké "kurvítko" (to není sprosté slovo, ale terminus technicus), které způsobí, že po skončení záruční lhůty přístroj odejde do věčných lovišť. U Oregonu to je konektor, závada, kterou tady popisujete. Už minimálně rok v něm mám špatný kontakt. Je to jednak asi mechanické opotřebení. Jednak ale také to, že ochranná guma je vytahaná a neplní svoji funkci. Za špatného počasí se prostě občas nějaká voda dovnitř dostane. Třeba jako onehdá v zimě, kdy mi to sníh vyzkratoval, což se projevilo různými divnými hláškami o nepodporovaném příslušenství a přepnutím do testovacího režimu.
Kromě toho už nefunguje dobře vypínací tlačítko a před několika dny jsem objevil díru v ochranné gumě na tomto tlačítku.

Přístroj mám něco přes tři roky, ulovil jsem s ním skoro tři tisíce kešek a pomalu se začínám smiřovat s tím, že mě brzy opustí. Asi už vím, čím si příští rok udělám radost k hranatým kulatinám... B)
  • 0

#589 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:21

Bude to GPS nebo mobil? Skoro už přemýšlím, že zkusím lovit a mobilem.
  • 0

#590 Pajast

Pajast

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 622 příspěvků(y)

Publikováno 16 září 2013 - 22:29

S mobilem už lovit můžu. A taky s ním občas lovím, když náhodou nemám oregano u sebe. Ale taky to má svoje limity. Dávám přednost navigaci. Uvidím, s čím příští rok výrobci vylezou na trh, a podle toho se rozhodnu.
  • 0

#591 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 5:58

Lovit s mobilem je mozne, ale limitem je vydrz baterii a cim dal horsi GPS co vyrobci do mobilu davaji -navic mnohdy bez kompasu coz lov taky neusnadni. Ve meste to problem nebyva, ale v lese zacina byt lov s novymi mobily ........
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#592 krtci_hledaci

krtci_hledaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 7:32

Ja bych lovit s mobilem nechtel. Oregon ma vyhodu ze nevadi kdyz ho pohodite na zem, polozite do vlhke travy/hliny atd. Proste vice vydrzi.
  • 0

#593 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 7:57

Pajast napsal/a:
Kromě toho už nefunguje dobře vypínací tlačítko a před několika dny jsem objevil díru v ochranné gumě na tomto tlačítku.

Přístroj mám něco přes tři roky, ulovil jsem s ním skoro tři tisíce kešek a pomalu se začínám smiřovat s tím, že mě brzy opustí. Asi už vím, čím si příští rok udělám radost k hranatým kulatinám... B)


Ma O300 6 let a kvuli teto dire jsem uz jednou kryt vymenil, ale i v tom "novem" uz mam zase diru. Ono je to totiz udelane tak, aby se to opravdu pouzivanim utrhlo.

1. Dira, kterou ta guma s tlacitkem prekryva, ma ostre hrany a mackanim vlastne tu gumu pres hranu strihas.
2. Tlacitko, ktere doseda na mikrospinac, ma prumer asi 2 mm a je pomerne mekke, takze se o ten mikrospinac spoleklive ten konec roztrepi, takze musis pak mackat na to tlacitko vic a vic tu gumu strihas ...

Ted jsem si to opravil tak, ze jsem udelal nove tlacitko jako valecek o 1 mm mensi nez prumer diry a o mene nez milimetr pod hranou te diry, kdyz dosedne na mikrospinac. Tento valecek jsem prilepil na kus duse a ten kus duse jsem pak prilepil na GPS. Funguje mi to ted na lehky dotyk a diru prekryva masivni guma, ktera neco vydrzi. Pravda, neni to zadna krasa, ale 1700,- Kc (ktere by oprava stala podle servisu Picodasu) me to rozhodne nestalo. Stara duse z kola = 0,- Kc, kus silonoveho valecku = 0,- Kc, nejake lepidlo jsem take doma mel a pak jen asi hidinka piplacky.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#594 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 9:29

Bude to GPS nebo mobil? Skoro už přemýšlím, že zkusím lovit a mobilem.

Jedině GPS. Proč?
- mechanická odolnost, už kolikrát mi Oregon spadl na zem
- vodoodolnost, u mobilu stačí mrholení a už kapacitní dotykáč nefunguje a Oregonem jsem i plaval na ostrov majíc ho pod plavkami (to ale ještě dobře těsnila guma u konektoru)
- napájení baterkami, kterých mám vždy dostatečnou zásobu
- lepší přesnost
  • 0

#595 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 10:34

Ono možná až vyběhne ten Garmin s Androidem, tak některé argumenty odpadnou. Třeba nedostatky SW, když by šel přizpůsobit nebo dát jiný. A možná do toho někdy Garmin zadělá i mikrofon a SIM kartu.:) Ale spíš se mi zdá, že do toho Androidu nepůjdou nainstalovat negarminí aplikace a bude se to řešit nějakým patchem.
  • 0

#596 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 11:09

mpik napsal/a:
Ono možná až vyběhne ten Garmin s Androidem, tak některé argumenty odpadnou.

na GPSmaze jsem si ho osahával, ovládání pěkné, ale je to tak nehorázně obrovská kráva že by s tím šlo v zimě odhrabávat sníh :)
  • 0

#597 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 11:59

mpik napsal/a:
Ono možná až vyběhne ten Garmin s Androidem, tak některé argumenty odpadnou. Třeba nedostatky SW, když by šel přizpůsobit nebo dát jiný. A možná do toho někdy Garmin zadělá i mikrofon a SIM kartu.:)
Ale spíš se mi zdá, že do toho Androidu nepůjdou nainstalovat negarminí aplikace a bude se to řešit nějakým patchem.


Ten android je tam proste Android - takze tam jdou normalne aplikace z Google Play (teda pokud do finalni verze zustane a nebude jen androidapps) . LIde od garmina rikali ze testovali WhereYouGoa a LOCUS a oboji bez problemu. NAvic diky kombinaci GPS/GLONASS v lese lepsi presnost.

Co je pry horsi je zaloha tech Garminich aplikaci -- pokud se to pry povede tak to na jinem zarizeni stejne nefunguje a lovek muze byt rad ze to funguje na tom z ktereho to vytahnul
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#598 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 12:51

Dobesch napsal/a:
Lovit s mobilem je mozne, ale limitem je vydrz baterii a cim dal horsi GPS co vyrobci do mobilu davaji -navic mnohdy bez kompasu coz lov taky neusnadni. Ve meste to problem nebyva, ale v lese zacina byt lov s novymi mobily ........


Právě z důvodů jako je přesnost a výdrž baterií jsem začala s O450, ale jestli po roce poměrně slušného zacházení je problém s připojováním k počítači, tak jsem dost zklamaná a při vybírání dalšího mobilu zkusím něco vhodného i pro GC, ať mám zálohu.
U mobilů jsem si myslela, že jak se vylepšují v kdečem, tak se zlepšují i jejich GPS a tím i přesnost. A teď čtu pravý opak.:o
  • 0

#599 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 13:54

S těmi mobily to není tak jednoznačné. Vzhledem k tomu, že postupně většina z nich začíná umět i GLONASS, tak to už není taková hrůza jako před pár lety. Ale jako vždy, záleží na výrobci a také konkrétním modelu telefonu. Některé se v tomto ohledu povedou, jiné stojí za starou belu... A ani to není otázka ceny jak by se někdo mohl domnívat ;)
  • 0

#600 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 14:07

No, a to je právě ten problém - z obrovského množství si správně vybrat. Procesor věřím, že uvádí výrobce správně, ale takovou výdrž baterií a přesnost GPS? Máš s něčím osobní dobrou nebo naopak špatnou zkušenost?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama