Přejít na obsah


Fotka

OREGON 550


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
636 odpovědí na toto téma

#601 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 15:02

Od toho jsou důkladné recenze ;) Samozřejmě tím nemyslím PR články na Novinkách a dalších podobných zpravodajských webech, kde akorát vychválí velikost displeje, gigahertzy procesoru a tunu magapixelů vestavěného foťáku... Pak tu jsou příslušná fóra o mobilních telefonech. Mobil jsem na kešování nikdy nepoužíval, od samého počátku jedu s navigacemi od Garmina. Takže co se výdrže týče, tak s tímhle nemám takovou zkušenost abych mohl radit druhým. Vysloveně bych se vyhnul např. LG Optimus Black, ten jsem měl a GPS strašná :| Pokud se vůbec "chytla", tak jí to trvalo děsně dlouho. Tohle chtít pravidelně používat v terénu jako hlavní navigaci, tak s tím hodně brzy švihnu o zem... Naštěstí se jako nový sehnat asi už nikde nedá, takže se s ním snad nikdo další nespálí :) Naopak mne mile překvapil Samsung Galaxy Young za 3k Kč, tam se GPS poloha ukáže skoro okamžitě. V případě starých dat A-GPS to trvá do dvou minut max. To samé můj současný stroj Sony Xperia SP, tam je GPS také lahůdková. Přesnost u obou mi přijde v pohodě použitelná, na úrovni mého Garmin Oregona 300.
  • 0

#602 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 15:30

Samsung je momentálně můj favorit - ale něco z vyšších řad. Mívají i slušné baterie a celkovou trvanlivost. U Xperie bych řekla ( co tak v okolí zjišťuji ), že baterie tolik nevydrží.
  • 0

#603 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 15:45

To je asi opět věcí toho konkrétního modelu. Plus jak se k tomu člověk chová a co od toho očekává. Třeba ta Xperie SP coby úplně nová byla s baterkou dost na štíru. No, a po pár nabíjecích/vybíjecích cyklech je z ní něco úplně jiného. Z původní výdrže co předváděla ze začátku se dostala skoro na dvojnásobek... Ale jak píšu, záleží co s tím telefonem člověk provádí, jak moc má vytažený jas displeje, jak moc volá, píše SMS, jestli má neustále aktivovaná data, jak moc uživatel leze na internet, jak často, pokud vůbec, se provádí automatické synchronizace dat, aktualizace mailů atd. U smartfounů je také celkem podstatné jaké programy si tam uživatel nainstaloval. Některé hrůzy jsou připíchnuté na internetu podezřele moc často, a nikdo ani pořádně neví co tam vlastně hledají nebo posílají :-D Dalším problémem jsou ne moc dobře odladěné programy, které se občas "kousnou" a z nějakého důvodu zatíží telefon tak, že to žere baterku doslova před očima... Také samozřejmě záleží jak moc dobrý signál má jeho operátor v místech kde se ten telefon momentálně používá ;) Těch proměnných je tolik, že se asi nedá jasně říci, že "tenhle telefon má opravdu špatnou baterku"... Pokud tedy nemá nějak nelogicky extra malou kapacitu ;)
  • 0

#604 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 18:02

Noco se telefonu tyce -- pokud pominu prehistorii tak sem mel HTC Desire a krom vydrze baterky (tak max. 3 hodky kesovani) docela v pohode. Tedf mam HTC DESIRE X - baterka +- rozdilna nebude, ale asi u Androidu 4 zapracovali na spotrebe, takze 5-6 hodin se da (teda pokud clovek nejde powertrail a necumi do toho furt, ale v Ceskym raji sem to mel na celodenni vylety). Avsak z telefonu zmizel HW kompas a presnost GPS taky poklesla, takze dohledavat nekde v lese je docela utrpeni - zejmena u hintu parez, koreny stromu....
  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#605 Petman02

Petman02

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 19:02

Mám XperiaV. GPS nabíhá téměř okamžitě. Přesnost přiměřená, ale v lese na Garmina 60CSx prostě nemá. Ale kešovat se s tím dá. Jen je to někdy dobrodružnější :) Výdrž baterie je přímo úměrná, jak často si s tím telefonem hraješ. Pokud se budeš neustále koukat na displej, bude baterka mizet před očima. A myslím si, že je úplně jedno, jakou máš značku.
  • 0

#606 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 441 příspěvků(y)

Publikováno 17 září 2013 - 22:23

Díky za zkušenosti a rady. Protože přístroj vytrvale nereagoval, navštívil servis a tam konstatovali jeho odchod do věčných lovišť. Béé, po 4 letech.
  • 0

#607 Hamaci

Hamaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 6:45

Zabalit do igelitů a strčit přes noc do mrazáku. Nedělám si srandu.
  • 0

#608 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 7:42

O servisu/neservisu se tu diskutovalo o pár příspěvků jinde. Pokud nepomůžou pokusy s mrazákem a máš na to odvahu, tak ji otevři. Kdoví jestli nejde o utržený drát, nebo něco podobného. To kvalifikovaný servis nezjistí, na to nemá servisní utility.
  • 0

#609 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:05

Mám problém, po čtyřech letech mi oregon přestal vidět paměťovou kartu. Tudíž jsem zakoupil novou v domnění, že výměna za novou pomůže. Jenže oregon ji také nedetekuje a ani žádnou jinou ,kterou jsem poté zkusil. Jedinou kartu kterou příjme je původní 2GB s originální mapou Topo Czech 3. Už jsem provedl i tovární nastavení,vše vymazal,karty zkoušel naformátovat na různé formáty a stále s nimi nekomunikuje.Ani po připojení do PC není karta přes Oregona detekována.Díky za rady.
  • 0

#610 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 369 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:09

Jo taky jsem mel takovy problem, proste jsem musel pouzit jinou kartu. Nastesti jsem jich mel doma vic. Zrejme Oregon spatne snasi rychlejsi karty. Zajimavy je, ze 8GB SanDisk kartu Oregon nechtel, a stara Vista s ni nemela vubec problem.
  • 0
MaFa

#611 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:12

Ale ta karta tam fungovala dlouho bez problémů a vlastně funguje dál v jiném zařízení.Zkoušel jsem tři různé výrobce a velikosti.
  • 0

#612 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:14

Obavam se, ze to je neco odpajeneho na zakladni desce. Diky pouziti skoro cisteho cinu dochazi k cinovemu moru a po cca 2-4 letech dochazi k praskani cinovych spoju, u stare dobre cinovo olovene pajky k tomu nedochazelo. V servisu ti nepomuzou, tak zbyva rozebrat a prohlidnout okoli konektoru na SD kartu, pripadne propajet spoje konektoru. Mne oregon po cca 4 letech zacal tez blbnout a tak jsem plynule presel na mobil a premyslim, zda ma vubec cenu kupovat neco od Garmina, kdyz to nejpozdeji za 3 roky zacne odchazet.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#613 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 15:16

Taktez jsem mel problem s kartou, ale mne ta stara (puvodni) fungovala, ta nova (4 roky fungujici v GPSce) ne. Tak jsem koupil jinou, a ta fungovala, tak jsem to neresil. Jinak vsechny karty jsou jinde funkcni.
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#614 Saturnin

Saturnin

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:42

Podobný problém jsem řešil nedávno. Notebook nechtěl číst kartu z Oregona. Problém byl ve špatném kontaktu ve slotu s kartou. Stačilo maličko prohnout ten přídržný plíšek a už to zase jede.
  • 0

#615 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 136 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:50

Jenom takový dotaz - není problém v tom, že Oregon umí jenom SD (max.2GB) ale ne novější a dnes zcela běžné SDHC karty? Potom by to samozřejmě nenačetlo tu novou 4GB. Jinak s různými SD kartami jsem už zažil pěknou řádku nepříjemných překvapení (2GB karta jde naformátovat jenom na 1GB, karta jde v čtečce jenom číst ale nejde na ni zapisovat, problémy s rozpoznámím SD karty a poškození souborového systému v PDA)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#616 milousek73

milousek73

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 16:53

ta původní od garminu je také sdhc a ta co ji viděl čtyři roky také...
  • 0

#617 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 17:21

Kongston 8GB SDHC class 10 bez problemu
  • 0

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#618 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 838 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:31

mě bez problému funguje 32GB, to spíš bude problém jinde, třeba nějaký špatný kontakt
  • 0

#619 Fukar

Fukar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:37

Opět jedna z praxe. To mi dělal Oregon už když jsem ho koupil. "Šuplíček" na kartu byl tak volný, že když jsem do navigace cvaknul baterky, karta ztratila kontakt. Malinké přihnutí kontaktů a hlavně úprava "šuplíčku", aby nešel tak lehko posouvat, tento problém úplně odstranila. A jako bonus se mi od té doby nestalo, že by se nenačetl GPX. Analýza závady je strašně jednoduchá: vyhoď z navigace baterky, zmáčkni a drž ten šuplíček s kartou a připoj navigaci k PC. Nech to naběhnout (je jedno v jakém režimu) a hned máš jasno. Buď je to opravdu konektorem a "šuplíčkem", nebo je to horší.
  • 0

Člen týmu URNA - Útvar Rychlého NAlezení.
Lovem postižen na 100%.


#620 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2013 - 18:46

Do Jičína díky za další dobrou radu - šuplíček u mého O450 je hodně volný od začátku, už se mi párkrát stalo za provozu, že se karta posunula tak, že O "blbnul". Proto při jakémkoliv problému nejdřív jdu pod baterie zkontrolovat kartu. Pokud bude příště problém doma, zkusím ověřit - tohle by se dalo vyřešit spíš než cokoliv jiného.:) Po pár dnech deště mám konečně z něčeho spojeného s gc radost!:P
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama