Přejít na obsah


Fotka

WhereYouGo - budoucnost


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
299 odpovědí na toto téma

#161 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2014 - 20:25

Tak jsem dneska zkusil WIG s novou verzi. Netusim zda chyba ve hre nebo v WYG. Hra je ke stazeni zde.

Co se stalo. Po prichodu do zony Bezdomovci, mi to vypsalo hlasku o tom, ze mam vyplnit ukol pocet pristresku a zaregistroval jsem jeste hlasku ze mam jit vlevo okolo pole. Nicmene dalsi zona se mi nezviditelnila a hra uz pak nerikala co mam delat. Ani po znovunacteni se nechytla da. Bohuzel jsem sebou nemel stary HTC Touch2, takze jsem nedohral:(. Muzes prosimte proverit zda to je chyba v 0.8.7. Pripadne napsat jak toto pozjistovat. v gwl je sice zaznam co a jak, ale vic ani tuk. Kam to uklada pripadny error.log? Pokud by tam byl, tak bych ho tu nahral taky.


  • 0

#162 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 7:08

No pokud hra napise pokracuj: "vlevo kolem pole", muze to byt i zamer autora a zona muze byt skryta. Nebylo by to prvni ani posldni Wigo co neco podobneho obsahuje. Dalsi ukol se ti zobrazi az po vstupu do te zony.   Na druhou stranu take by to nebyla prvni ani posledni cartridge kde nektery ukola hlaska problikne desive rychle a pokud ukol neplnis (nestihnes to v te rychlosti) tak se nedozvis co dal. To se mi stavalo nahodne i ve starych verzich WYG. Jedine reseni je ukladat, ukladat, ukladat .... at se nemusis vracet tak daleko.

 

Ale koukam do zaznamu hry to tady nenastalo. Tady se proste neotevrela zadna dalsi zona (nejen nezviditelnila). Jen skoda, ze to tak reze ty dialogy, pokud byla nejaka info v nejakem delsim, tak se ji ze zaznamu nedozvime. Ale zda to zpusobuje nejaka chybka v cartridge nebo nova verze WYG???


  • 0
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#163 Voldik

Voldik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 424 příspěvků(y)

Publikováno 27 duben 2014 - 7:55

Tady u teto hry nejsou žádné časové limity, ale jak to je se zonou po bezdomovcich si uz nevzpominam. Ale skutečně se šlo podél pole. :)
  • 0
\m/

#164 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 5:53

No vcera jsem si chtel rozjet aktualni clon zdrojaku s OpenWIG a narazil jsem na DesktopWIG:D. Takze jsem to vyzkousel odsimulovat.

Vypada to, ze v terenu jsem po bezdomovcich (ty jsem presel a dialog cetl az na krizovatke cest). jsem mel udelat ukrok vpravo k potoku. Kdyz jsem strilel GPSsouradnice v simulaci, tak me to pak poslalo dal a zobrazilo dalsi zonu Krizovatka).

=> Co se asi realne stalo. Dialog na bezdomovce svitil na obrazovce a ja si jej nevsim, tlacil jsem kocarek:D. Po jeho odkliknuti naskocil dotaz na ukol bezdomovci a tim, ze jsem stal v zone krizovatka, tak se z toho asi potento a nevedel co dal. No a ja tim, ze jsem nepoznal ze jsem to presel, jsem nemel duvod se vracet k bezdomovcum.

Nicmene podle DNF kesky neco podobneho se stalo i clovickovi predemnou, akorat tam nepise ktera to byla verze. Takze to co jsem si prosel v ternu, jsem pak doma i do simuloval a az priste pojedu ke znamym na navstevu, tak si uz jen zajdu pro finalku.


  • 0

#165 Provenator

Provenator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 161 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2014 - 6:04

Mam problem, rozehraju hru, uložím a když ju znova spustím tak Whereyougo nereaguje na signál z GPS a ukazuje 5820 km k cíli. Ve stejný čas jiná aplikace (Locus, C:geo) funguje normálně. Vypnout zapnout nepomáhá, zkoušeno několikrát po sobě. Wigo Jeziskova Cesta. Mobil Samsung Galaxy S. android 4.0.4

Tento příspěvek byl upraven od Provenator: 28 duben 2014 - 6:07

  • 0

#166 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2014 - 17:44

ProKesTom, braun21: Bug s dvojím zobrazením bude odstraněn.

Olivin: Nutnost mít uložené cartridge v adresáři při otevření mapy bude zrušena.

lnavrat: Zkoušel jsem hru odehrát a dostal jsem se až k zóně Křižovatka (potom jsem už nevěděl odpověď). Pokud jsem ovšem na otázku o bezdomovcích zkusil odpovědět někde jinde než v okolí zóny Bezdomovci, tak jsem se dostal do stejného stavu jako ty. V tom případě stačilo vrátit se do zóny Bezdomovci a zóna Křižovatka se již zobrazila. Odehráno na 0.6.0 a 0.8.7 se stejným výsledkem. Ve WYG problém není (volání openwig enginu proběhne), mohl být problém v openwig nebo pravděpodobněji v cartridge.

Provenator: Co přesně jsi zkoušel vypnout a zapnout? Zkoušel jsi zobrazit stav GPS pomocí tlačítka "Poloha" a na této obrazovce polohu vypnout a zapnout (pomocí tlačítka "Poloha" s pruhem)?


  • 0

#167 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 841 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2014 - 6:39

Pred aktualizaci jsem si nastesti vsimnul, ze nepujdou otevrit ulozena rozehrana wiga. Nevim sice co se tak dramaticky zmenilo, ale nesel by udelat nejaky programek treba do PC, ktery by tu ulozena wiga pretransformoval do noveho formatu. Mame rozehrane nektere "dalkove" wiga, a ted jsme v patove situaci. Bud aktualizovat a zbavit se chyb, a prijit o ne, nebo mit vyple aktualizace a mit moznost ty wiga behem roku dohrat... :-((((


  • 0

#168 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2014 - 17:29

petegeo: Nešlo, v jádru WhereYouGo (openwig) proběhla spousta změn a oprav chyb. Můžeš si do telefonu uložit instalačku WhereYouGo 0.6.0 a kdykoliv bys potřeboval starší verzi, tak si ji prostě nainstaluješ.
  • 0

#169 braun21

braun21

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 19:03

Mam dotaz.

V menu v polozce UMISTENI jsou vypsané aktivni zony. Dejme tomu, ze tam vidim jednu zonu s nazvem "U kostela"

Bylo by mozne nejak programove doplnit, abych zaroven mel i prehled o tom, jestli jsem zrovna v te zone?

Idealni by bylo, pokud nejsem tak ten nazev: "U kostela" bude cervene, pokud jsem uvnitr zony, tak zelene.

 

Kdyz v dane zone je umistena nejaka VEC, tak je v polozce VIDITE zobrazena, pouze jsem li v te zone.

Vejdu do zony, resim ukoly, GPS vyhodnoti, ze jsem mimo zonu, aniz bych se hnul (obcas se to muze stat) a hrac ma zrovna vzit tu VEC a pokud neni v zone, tak hrac nevi co ma delat, protoze je samozrejme polozka VIDITE prazdna.

Ani ho nenapadne, ze neni v zone (kór nezkuseny hráč)

 

Na tu barvu zobrazeni zony, by se dalo krasne zvyknout.

Pokud nejde nic s barvou delat, tak mozna aspon napsat "U kostela(INSIDE) nebo nejak jinak cesky. Ale ta barva by asi byla lepsi.

 

Nevim jake moznosti k tomu mas, ale zeptat se musim, protoze toto se mi zda dost uzitecna vychytavka.

Jak to vidis biyldo?

Diky

 

PS: Jinak dvoji zobrazeni je jiz ok v nove verzi z dneska ... diky, dobra prace :-)


Tento příspěvek byl upraven od braun21: 04 květen 2014 - 19:06

  • 0

#170 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2014 - 21:00

braun21: Dobrý nápad, pokusím se jej nějak zrealizovat ;-)


  • 0

#171 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 13:28

biylda: Včera jsem odehrál další wehirgo (po sérii ScoobyDoo) - 10 stupnu ke slave. Vse funguje bezprolbemu, dekuju za vylepseni a toho, ze ses ujal vyvoje.

Chtel jsem psat u predchozi verze o chybejici spojinici poloha - zona, to uz je opraveno :)
Ale co me trochu trapi  - slo by, aby se otocila mapa vzdy tak, ze zona, kam jdu, je nahore? tedy, pokud je pro i nekdo dalsi, a je to programatorsky mozne.

Protoze ted jdu, koukam na mobil ... ale zonu "mam dole", a pohybuju se tedy "jakoby v protismeru" ve smyslu real vs. mobil...

Je to mozne? 

 


  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#172 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 14:43

Vidis, ja zadne otaceni mapy nechci! Pokud po tom nekdo touzi, tak jedine s konfiguraci sever nahore/cil nahore.


  • 5

#173 braun21

braun21

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 15:34

Co člověk, to názor.
Já bych uvítal výběr ze dvou možností.
Otáčení ve směru pohybu a nebo sever nahoře.
  • 0

#174 Stranger42

Stranger42

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 15:44

Mít možnost zapnout si rotaci mapy nemůže být na škodu. Lepší než rotovat mobilem nebo si mapu přehazovat virtuálně v hlavě... Má to třeba i Locus. Pokud to není programátorsky náročné napsat, jsem pro.


  • 0

#175 biylda

biylda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 05 květen 2014 - 23:06

braun21: V aktuální verzi je již zóna, ve které se hráč nachází, označena tagem "(INSIDE)".

 

Na tu rotaci se podívám, ale spíš bych to řešil použitím jiné knihovny, která mj. umí rotaci mapy, nicméně je trochu pomalejší (tedy alespoň na mém telefonu). Hráč by pak měl na výběr, zda chce použít rotaci, respektive kterou zobrazovací knihovnu chce použít.


  • 0

#176 Dobesch

Dobesch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 865 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 5:40

Mam ohlas od  na forum moc nelezouci, zda by bylo mozne pridat Google mapy a idealne i verzi Sattelite. Online samozrejmne.

 

Co se tyce rotace - sever ma bejt nahore :D  Sem na to zvyklej.  Ale proti gustu......... faktem je, ze co vesmes tvorili ti, co jim prisla rotace mapy jako skvela vec, me osobne hlava nebrala.


  • -1
HTC Desire -- LocusPro + WhereYouGo + Geoquack Nokia 6230i + Evolve Itraxx -- Handy Geocaching a OpenWIG

#177 lnavrat

lnavrat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 173 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 6:02

Co se tyce rotace mapy, tak taky to nutne nepotrebuji:) Pokud bude jina knihovna, tak jen doufam, ze bude kompatibilini s osm.paws.cz zdrojem map. :D uz jsem si na nej zvykl a mam jej i pro a:Drake a c:geo. Jinak je fakt, ze issue 7(maps rotation) zatim neni hotove a podle jineho threadu driv jak v 0.4.0 rewrite to nebude.


  • 0

#178 brazajar

brazajar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 753 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 7:36

Vidis, ja zadne otaceni mapy nechci! Pokud po tom nekdo touzi, tak jedine s konfiguraci sever nahore/cil nahore.

 

Ano, to je to co jsem myslel .. lec slozite napsal ... :)

Diky Halumo :)


  • 0

Zítra je taky den!!! :)

Garmin Oregon 550 + OSM mapy // iPhone 4 + Geocaching / Alcatel OneTouch 997D Ultra + Geocaching + Locus Pro // ThinkPad R61i + GeoGet // nohy / MHD / Ford C-Max / Trek Fuel EX / koloběžka Bizon


#179 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 432 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 7:46

Rotace mapy se zobrazením zóny je v některých situacích velmi užitečná. Např. když mám na čas doběhnout a mám špatný GPS signál, tak vidím, jak se musím pohybovat, abych úkol splnil.

Mě se líbilo, jak to mělo WhereYouGo 0.6.0 - mohl jsem si mapu natočit sám nebo ji nechat natáčet podle kompasu. Myslím si, že by byly užitečné tři režimy:

1) Mapa na sever

2) Natočím si a mapa se nehýbe

3) Hýbe se podle cíle

 

Ať si každý zvolí, co je v dané herní situaci adekvátní.


  • 3

#180 evass

evass

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2014 - 9:44

Děkujeme Dobeschovi :)

Se starou verzí jsme hráli několik let s online mapami, byli jsme naprosto spokojeni, program fungoval skvěle. Teď jsme měnili mobily za nové a tím pádem získali novou verzi aplikace. Ještě navíc tu bez online map. V sobotu v terénu to byla hrůza (wig jsme nedokončili). V nabídce Nastavení - Typ mapy je možnost jen vektorové nebo Locus (ta nabídka je tam stále, i když jinde lze nyní nastavit i online mapy, tady to chybí). Vektorovou mapu jsme samozřejmě neměli, kde bychom ji také vzali. Takže jsme instalovali Locus. Ale ten nefunguje vůbec jako ty původní online mapy, hra se vždy uloží, pak se zase složitě vyskakuje z Locusu, při vstupu do zony nereaguje, ve wherigu to skutečně vadí hodně, protože každá druhá hra chce, abyste někam běželi v čase, pak tam chytili zonu...

S novou verzí - online mapami zatím nevidím žádné zlepšení, protože žádnou mapu mi to nenačetlo.

Děkujeme biyldovi za radu, starou verzi aplikace vidím jako poslední možnost, nová má zase skvělé tlačítko na uložení hry. Nám by stačilo, kdyby online mapy fungovaly jako předtím.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama