Přejít na obsah


Fotka

Vraťte nám naši hru!!!

groundspeak pravidla premium reviewer schvalování

  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
134 odpovědí na toto téma

#41 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 21:54

2 Roman: U té druhé keše jsem po schválení nezměnil ani slovo. Jen v HTML kódu jsem ze dvou slov (která tam byla i před publikací) udělal odkaz.

 

Pokud jde o GS, nevadí mi, že vydělává, ale že:

a) celkem kašle na komunitu - kdo nejde s námi, jde proti nám

B) nezohledňuje lokální podmínky - jak na pravidlech, tak i při schvalování konkrétních keší...

 

A revieweři by možná někdy měli rozum, ale nedovolují si překročit pokyny z GS? Nevím proč... Jestli jim GS platí? Nebo z pocitu moci... nebo úplně jiných důvodů? Nerad bych strkal všechny revírníky do jednoho pytle a přiznávám, že nevím, jaká je jejich motivace...


  • -3

#42 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:17

2 Roman: U té druhé keše jsem po schválení nezměnil ani slovo. Jen v HTML kódu jsem ze dvou slov (která tam byla i před publikací) udělal odkaz.

A ten odkaz vedl kam? To je jadro pudla! Uz to chapes???

 

Btw. presne kvuli lidem, jako jsi ty (ktery potrebujou vyslovnej zakaz - "nelez na to zeleny zabradli") jsou dneska v navodech k mikrovlnkam vety typu "Nedavejte zvirata do mikrovlnky". Protoze jedna dama si v ty mikrovlnce chtela kocku ususit... Pak se soudila a dopadlo to jak to dopadlo.


  • 3

#43 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:28

A ten odkaz vedl kam? To je jadro pudla! Uz to chapes???

 

Btw. presne kvuli lidem, jako jsi ty (ktery potrebujou vyslovnej zakaz - "nelez na to zeleny zabradli") jsou dneska v navodech k mikrovlnkam vety typu "Nedavejte zvirata do mikrovlnky". Protoze jedna dama si v ty mikrovlnce chtela kocku ususit... Pak se soudila a dopadlo to jak to dopadlo.

Okey, takže při obdobné interpretaci pravidla "Obsah keše musí být vhodný i pro rodiny s dětmi." zrušme T5 - ty rozhodně nejsou vhodné pro rodiny s dětmi.

 

Nebo "Listingy keší, které vyžadují registraci na jiných stránkách nebo stažení či instalaci různého softwaru nebudou publikovány." - zrušme wherigo - aspoň já jsem si do mobilu musel nahrát player...


  • 0

#44 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:31

O co ti vlastne jde?

 

No, jeste chvili pokracuj v demagogii... Ja pak zacnu taky po svym. Zacinam mit pocit, ze tady nekdo bud trolluje, nebo flamari. I kdyz ve finale to ma vysledek stejnej.


  • 0

#45 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:33

Jde mi o diskuzi... ale pokud tě teď obviním z demagogie nebo trollování, tak to není argument.

Takovým jednáním se diskuze většinou uzavírá, pokud dojdou argumenty.


  • 0

#46 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:34

Btw. GS ma proste nejakou vlastni politiku, vlastni pravidla. Ty jsi s nima pri registraci souhlasil. Pokud se ti ted nelibej, tak as pravo hru nehrat. Nebo si muzes zkusit to vyresit s GS, ale v tom pripade je ti cely tohle tema uplne na pendrek. 


  • 0

#47 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:35

O co ti vlastne jde?

 

No, jeste chvili pokracuj v demagogii... Ja pak zacnu taky po svym. Zacinam mit pocit, ze tady nekdo bud trolluje, nebo flamari. I kdyz ve finale to ma vysledek stejnej.

Otázkou je, proč jednou argumentuješ nutností široké interpretace pravidla.

A když ti ukážu, kam by to mohlo vést, tak pro další pravidla už široká interpretace neplatí, tam je nutné to chápat doslova?

Zajímavé...


  • 0

#48 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Moderators
  • 4 035 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:35

Jde mi o diskuzi... ale pokud tě teď obviním z demagogie nebo trollování, tak to není argument.

Takovým jednáním se diskuze většinou uzavírá, pokud dojdou argumenty.

My uz ti ale nemame co vic rict, chapes to? Vsichni ti to tu vysvetlujou dokolecka a ty furt dokolecka hledas argumenty, proc ty jsi ten svatej a GS ti prostrednictvim revirnika uskodil.


  • 0

#49 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:37

velká část problému je v tom, že se neustále směšuje geocaching jako obecný princip a hra provozovaná firmou groundspeak jako užití tohoto principu s jejich pravidly. To že ti groundspeak neumožnil registrovat krabičku na jeho serveru neznamená, že ti odepřel založit krabičku s využitím principů geocachingu, což si sám doložil jejich registrací na OC a zároveň to že nějaká krabička vychází z principů geocachingu ti nedává nárok jí publikovat na gc.com v rozporu s jeho pravidly. A teze že groundspeak ten princip zneužívá je nesmysl. To máš jako kopnutí do míče, které kdysi dávno někdo vymyslel. FIFA si na tom taky postavila soutěž a rozhodně to neznamená, že nějak zneužívá kopání do míče a to že kopeš do míče neznamená, že by tě měli pustit na mistrovství světa jen proto, že ty to chceš.

 

Okey, takže při obdobné interpretaci pravidla "Obsah keše musí být vhodný i pro rodiny s dětmi." zrušme T5 - ty rozhodně nejsou vhodné pro rodiny s dětmi. 

 

Nebo "Listingy keší, které vyžadují registraci na jiných stránkách nebo stažení či instalaci různého softwaru nebudou publikovány." - zrušme wherigo - aspoň já jsem si do mobilu musel nahrát player...

Tak obsah krabičky přístupný rodinám s dětmi neříká nic o dostupnosti krabičky, ale že krabici může otevřít kdokoliv (když už se k ní dostane) aniž by se musel bát co tam najde. A u toho druhýho je snad jasný, že se to omezení na jejich vlastní specifický typ krabičky nevztahuje.


  • 9

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#50 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 22:45

To, co říkám je, že si některá pravidla interně stanoví jinak než je publikují. A pokud jsem si zaplatil PM, počítal jsem právě s pravidly - těmi publikovanými, ne interními (mně nedostupnými). Takže mě podvedli?

 

A tím jsem ukazoval na problematiku široké interpretace pravidel - pokud do komerčních záležitostí dáme i komunitní zcela jistě nekomerční projekt opencaching.cz.

Takže takováto interpretace by říkala - obsah musí být i dosažitelný, aby mohl být vhodný. A stejně tak pravidlo neříká "mimo wherigo" - říká "různý SW".

 

Ukazuji na to, že GS si pravidla interpretuje podle toho, jak se jim hodí. A zapomíná, že lidé si za jejich služby platí.

Pokud např. stát nedodržuje vlastní pravidla, nazývá se to totalitou, tyranií či despotismem. Jak se to nazývá tady?


  • 0

#51 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:01

Ach jo - pořád mi nikdo nenapsal, kde je zákaz linků na jiné platformy?

Tak odkaz na jinou platformu znamená její propagaci, což se dá vyložit jako jedno z pravidel jehož porušení znamená nepublikování cache.


  • 1

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#52 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 623 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:06

Takže takováto interpretace by říkala - obsah musí být i dosažitelný, aby mohl být vhodný. A stejně tak pravidlo neříká "mimo wherigo" - říká "různý SW".

Místo vlastní interpretace nadpisů pravidel si raději přečti ty vysvětlující odstavce pod nadpisem. Na wherigo nepotřebuješ sw, pořád ještě se dají koupit gps co to umí.


  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#53 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:19

Tak odkaz na jinou platformu znamená její propagaci, což se dá vyložit jako jedno z pravidel jehož porušení znamená nepublikování cache.

Pak je každý odkaz propagace - ať je to odkaz na turistickou památku nebo třeba požadavek na zaslání mailu. Ale ty nevadí... proč? Protože ty GS nekonkurují.

Takže nejde o pravidlo, ale jen o byznys GS - a pravidlo se tomu prostě přizpůsobí...


  • 0

#54 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:22

Pak je každý odkaz propagace - ať je to odkaz na turistickou památku nebo třeba požadavek na zaslání mailu. Ale ty nevadí... proč? Protože ty GS nekonkurují.

Takže nejde o pravidlo, ale jen o byznys GS - a pravidlo se tomu prostě přizpůsobí...

E-mail či památka jsou platformou / alternativou této hry? To mi nepřijde...


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#55 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:23

Místo vlastní interpretace nadpisů pravidel si raději přečti ty vysvětlující odstavce pod nadpisem. Na wherigo nepotřebuješ sw, pořád ještě se dají koupit gps co to umí.

Ok, vezmu. Takže zrušme keše o antické mytologii - je to propagace náboženství. Nebo to tak nebylo myšleno? Je to propagace nebo není? No, zmiňují tam přece bohy... konkrétního náboženství.


  • 0

#56 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:24

E-mail či památka jsou platformou / alternativou této hry? To mi nepřijde...

A o tom to je... nevadí propagace... vadí konkurence...

A o tom je tento příspěvek - o ohýbání pravidel, podle toho, co se hodí GS

A kačeři? Co je komu do nich... Ať sehnout hlavu a poslouchají...


  • 0

#57 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 04 duben 2014 - 23:30

Asi nemá smysl se v tom dále babrat - chtěl jsem ukázat, že každé pravidlo jde ohnout a tento výklad zdůvodnit. Jako zákony. Ty, co se mnou nesouhlasí jsem nepřesvědčil. Je otázkou, zda jsou to ti ostatní a já jsem osamocený kverulant či zda takoví již rezignovali na snahu něco změnit. Protože znám osobně pár lidí, kteří můj názor sdílejí, tak snad to tak hrozné nebude. ^_^

 

Každopádně to pro mě bylo poučné a udělal jsem si z toho některé závěry. :D


  • 0

#58 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 21:01

Ok, vezmu. Takže zrušme keše o antické mytologii - je to propagace náboženství. Nebo to tak nebylo myšleno? Je to propagace nebo není? No, zmiňují tam přece bohy... konkrétního náboženství.

 

Budeme-li se striktně držet tohoto "vyjádření" pak zrušme na školách dějepis, tam se přece propagují a dětem podávají i vědomosti o náboženství. Co si s tím mají počít například ateistické rodiny? Proč by se jejich dítě mělo učit o křesťanství?!? Zrušme ve školních jídelnách maso, vždyť do školy mohou chodit vegetariáni, ti musí být tedy o hladu...

 

Přijde mi, tak jak to již napsali jiní, že jen hledáš "proč ostatní a ne já". Wherigo je hrou kterou vymyslel Groundspeak spolu s Garminem jestli se nemýlím. Stahovat si nějakou "cizí" aplikaci nikdo nikoho nenutil. Mohl sis sehnat PDA se starými Win Mobile na který aplikace existuje přímo od Groundspeaku, nebo starší GPS od Garminu která toto podporuje. To, že je tu v ČR banda nadšenců ochotných udělat a vylepšit něco nejen pro sebe ale i pro jiné je věcí nesouvisející (wigo player pro Android, Urwigo, GeoGet, appka Nové Cache, appka na správu CWG sbírky apod - já tomu fandím, sám to naprogramovat neumím).

 

Osobně když jsem si u něčeho nebyl jist, zeptal jsem se tu na fóru, přímo zkušenějších kačerů a nebo rovnou některého z revírníků, zda to a to mohu či nemohu, není-li to už za hranou. Vždy se mi dostalo přiměřené odpovědi a tu jsem vzal v potaz. A myslím, že revírníci toho mají na práci víc než dost pro nás ostatní než hlídat, jestli si třeba někdo nezměnil po publikaci listing a přidal něco co je proti pravidlům.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 06 duben 2014 - 0:00

  • 7

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#59 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 21:16

Je otázkou, zda jsou to ti ostatní a já jsem osamocený kverulant či zda takoví již rezignovali na snahu něco změnit. Protože znám osobně pár lidí, kteří můj názor sdílejí, tak snad to tak hrozné nebude. 

 

A nenapadlo tě, že tomu hnusnému buržoaznímu, vydřidušskému a neférovému Groundspeaku nejvíc ublížíš, když už si příště PM nezaplatíš a tu jejich komerční hru nadobro opustíš? 


  • 0

#60 sjirka79

sjirka79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2014 - 21:35

Mám pocit, že někteří nepochopili o co mi jde... ne o to, aby Groundspeak zanikl nebo aby vše bylo nutně zdarma.

Ale aby si uvědomil, že kačeři jsou jeho dodavatelé (zadarmo) i platící (někteří) zákazníci.

A že by měl jednat férově - nic víc, nic míň - to znamená na rovinu...

 

To bylo cílem sdělení...


  • 1





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:groundspeak, pravidla, premium, reviewer, schvalování

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama