Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

LIDLENKA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#21 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2014 - 13:49

Já za týden vyrazím keškovat na sever Čech, takže jsem taky uvažoval o lidlence. Jenže pak se od 1. listopadu objevila akce MasterPass, což je sleva 10 % na vnitrostátní jízdenky v eShopu ČD včetně akčních a včasných jízdenek (ne měsíční a delší traťovky). Sleva se dokonce zaokrouhluje nahoru, takže včasná jízdenka za 95 Kč mě stála jen 85 Kč. :)

Aplikaci MasterPass si může pořídit nejen držitel karet MasterCard, ale i ten, kdo má konkurenční kartu Visa, což byl můj případ. Do mobilu s androidem nebo okousaným jablkem si nainstalujete aplikaci, vložíte do ní údaje o své kartě a o sobě, kvůli autorizaci se vám strhne 1 Kč a ve výpisu z účtu najdete k této transakci autorizační kód. Ten zadáte do aplikace a můžete začít platit.

V eShopu si normálně vyberete jízdenky, zvolíte si způsob platby MasterPass. Na monitoru se objeví se 2D kód, ten naskenujete aplikací v telefonu a hurá, je zaplaceno.


  • 0
Vložený obrázek

#22 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 8:09

to ale není tak výhodný, jako lídlenka ne? když třeba za 200,- plánuju cestu do kroměříže, což normálně vyjde na nějakých cca 500,- a ušetřím tak 3kilča.
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#23 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 8:54

to ale není tak výhodný, jako lídlenka ne? když třeba za 200,- plánuju cestu do kroměříže, což normálně vyjde na nějakých cca 500,- a ušetřím tak 3kilča.

 

Taky mi to nejde do hlavy. Zřejmě chtěl projet trasu v ceně 210 Kč, takže se mu lidlenka vyplatila a nyní po slevě za 190 už se nevyplatí. :)


  • 0

#24 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 291 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 10:33

Vždyť píšu - chtěl jsem jet za 2x95 Kč (už to je o fous levnější než lidlenka), ovšem v akci je to dokonce 2x85 Kč, což už je výrazně levnější.

Ponaučení z mého příspěvku plynoucí je, aby se cestovatel před unáhleným nákupem v Lidlu podíval, jestli by ho náhodou nevyšla levněji včasná jízdenka -10 %.


  • 0
Vložený obrázek

#25 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 10:41

Tak já nevím, VŠ dopravní nemám, ale snad dá rozum, že na Lidlenku se vyplatí cestovat někam dál (čim dál tím líp). Na takhle krátké vzdálenosti se už může případně vyplatit i krajská celodenní jízdenka.


  • 0

#26 trotakcz

trotakcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 451 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 11:26

Citace pruvodciho z Pendolina 08.11.2014 cca 09.00 Praha - Plzeň : "Lidl si vymysli nejakou bejkarnu, pak to skvele zjednodussi a my se mame pos*at. " ...

Rano par lidi vraceli, pac to nenacitalo vytisteny dokumenty a kolem 5h ranni byl problem sehnat net s tiskarnou ci co ...

Nase to nacetlo tak jednou z peti pokusu ... mozna bezny tisk na inkoustu neni idealni, takze tisknete ve foto kvalite ci laseru ... ten QR kod je fakt droboucky. Kolega to mel na In-Karte bez problemu nacteny.


  • 0
Půjdeme tudy. Je to sice dál, ale zato horší cesta.

#27 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 12:04

Já tisknul lupeny na laserový tiskárně a nebyl vůbec žádnej problém s načtením ze strany průvodčí.
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#28 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 12:31

no tak to je pěkný, já to chtěl vytisknout právě klasika na inkoustu...
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#29 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 12:41

Rano par lidi vraceli, pac to nenacitalo vytisteny dokumenty a kolem 5h ranni byl problem sehnat net s tiskarnou ci co ...

 

Tomu nerozumím. Pokud nelze načíst aztécký kód, tak je tam kód transakce, který se dá zadat ručně. Nevěřím tomu, že to průvodčí z pendolina neví, zřejmě se špatně vyspala a chtěla to těm cestujícím řádně opepřit.


  • 0

#30 Limiladsfamily

Limiladsfamily

    Limilad

  • Members
  • PipPipPip
  • 47 příspěvků(y)
  • LocationLiberec

Publikováno 09 listopad 2014 - 12:48

Já to měl na inkoustovce, Hned ráno mi to zmoklo a ten QR kód se rozpustil a nešel načíst. Žádný problém v dalších 5 vlacích s tím nebyl. Jednou si průvodčí přepsala ten 6ti místný kód co je tam vytištěný. Další průvodčí mi říkal, proč to vůbec tisknu, že mu stačí ta SMS s kódem.


  • 2

#31 M+Z TEAM

M+Z TEAM

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 13:47

My také žádný problém neměli, ani s vytisknutým papírem a ani s Inkartou. Vyrazili jsme do Karlových Varů a odlovili 20 kešek  :) .


Tento příspěvek byl upraven od M+Z TEAM: 09 listopad 2014 - 13:47

  • 0

#32 Muzzles

Muzzles

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 17:42

Nevíte někdo prosím, jestli stačí to vytištěné s kódem, nebo musím mít u sebe fyzicky i tu poukázku nebo účtenku z Lidlu? Děkuji.


  • 0

#33 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2014 - 18:07

Nevíte někdo prosím, jestli stačí to vytištěné s kódem, nebo musím mít u sebe fyzicky i tu poukázku nebo účtenku z Lidlu? Děkuji.


Raději jsem u sebe měl vše, ale potřeboval jsem jen kód nebo vytisknutej lupen a doklad s fotkou kterej jsem zadal při objednávce. Nic jiného nebylo třeba. ;-)
  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#34 Solim

Solim

    Šolim

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 075 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 13:46

Tak jsem tu lidlenku konecne pouzil. Jelikoz mam IN-KARTU tak jsem jako doklad totoznosti pouzil prave tuto kartu a tak jsem ve vlaku predlozil jen tu IN-KARTU a vic jsem uz nepotreboval. No tomu rikam pokrok.

 

Navic jsem si stahl aplikaci MujVlak do mobilu a tam jsem mel v sekci "Jizdenky" vsechny aztecke kody od platnych celodennich jizdenek. Samozrejmne po prihlaseni se k svemu uctu u CD v teto aplikaci.


Tento příspěvek byl upraven od Solim: 17 listopad 2014 - 17:05

  • 1

GALAXY S5 mini, Android 4.4.2
S úsměvem jde vše líp


#35 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 199 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 15:03

Já to měl na inkoustovce, Hned ráno mi to zmoklo a ten QR kód se rozpustil a nešel načíst. Žádný problém v dalších 5 vlacích s tím nebyl. Jednou si průvodčí přepsala ten 6ti místný kód co je tam vytištěný. Další průvodčí mi říkal, proč to vůbec tisknu, že mu stačí ta SMS s kódem.

No vidíš po mě zase chtěli ten vytištěný kod (stačila mě inkoustovka), na sms řekli, že nestačí...


  • 0

#36 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 15:07

jsem ve vlaku predlozil jen tu IN-KARTU a vic jsem uz nepotreboval. No tomu rikam pokrok..

 

Doplním, že tento pokrok se netýká jen Lidlenky, ale jakékoliv jízdenky z eshopu.


  • 0

#37 prazskychytrak

prazskychytrak

    Rendy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 670 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:13

Za mě supr, sice jsem na zpožděních nabral přes 5hodin, ale aspoň je o čem vyprávět :D
  • 0

Bookmarky: 2.gif Zajímavé osudy kešek world.pngKešky výletovky hint_icon.pngHinty
Web: geopraha.eu regionální web Prahy
prazskychytrak.cz
web o zajímavostech Prahy


#38 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:21

No vidíš po mě zase chtěli ten vytištěný kod (stačila mě inkoustovka), na sms řekli, že nestačí...

 

Nicméně, po nás sice chtěli lidlenky, pak jednou dokonce kontrolovali i občanku, jestli sedí číslo, ale taky tam byla paní, co měla číslo jízdenky naškrábané na lidlenku a musela to paní průvodčí přečíst. A taky to šlo.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#39 Vláček

Vláček

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 966 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:18

Nicméně, po nás sice chtěli lidlenky

 

To je ostuda, že průvodčí nevědí, co mají dělat.


  • 0

#40 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:33

Kolik asi tak bere taková průvodčí na platu ???


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama