Přejít na obsah


Fotka

Oregon 600/650

geoget garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
597 odpovědí na toto téma

#541 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 11:58

benzinky a restaurace nejsou trasove body, ale POI. Ba co hur, pokud sis je tam nepridal sam, budou to POI body zabudovane do mapy.

 

Muzes si pridavat svoje vlastni POI body, v libovolnem mnozstvi. K tomu slouzi Garmin PoiLoader, nebo muj PoiGen.

 

POI body, ani ty vlastni, z menu GPS nesmazes. Smazat muzes jen ty vlastni POI tak, ze z pameti/karty GPSky smazes prislusny soubor, ktery jsio tam nekdy pred tim sam nahral.


  • 0

#542 Olii05

Olii05

    Olii05

  • Members
  • PipPipPip
  • 132 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 12:27

ahoj
ja mam dotaz na zalozeni trasoveho bodu, porad musim hlidat abych tam mel format souradnic s pismeny N/E namisto aktualnich J/V pac ty mi gps vyhodnoti tak ze bod skonci v oceanu.
Kdo mi prosim poradi co mam spatne nastavene, bo to nejak nechapu.
  • 0

#543 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 12:40

Co je spatne na N/E? Ja tam zadne S/J nikdy nemel.


  • 0

#544 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 13:14

ahoj
ja mam dotaz na zalozeni trasoveho bodu, porad musim hlidat abych tam mel format souradnic s pismeny N/E namisto aktualnich J/V pac ty mi gps vyhodnoti tak ze bod skonci v oceanu.
Kdo mi prosim poradi co mam spatne nastavene, bo to nejak nechapu.


Ty písmena souřadnic se tuším zobrazují podle jazykové verze, ale nějak podivně. Já mám třeba S/V a ukazuje mi to správně. Pokud chci mít N/E přepnu navigaci do angličtiny.
  • 0

#545 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 13:27

Ja tam mam cestinu, nikdy jsem tam nic jineho nemel, a vzdycky jsem tam mel jen N a E. Mam na mysli oficialni cestinu. A to plati jak pro O600, tak i pro vsechny predchozi Garminy, co jsem kdy mel.


  • 0

#546 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 13:42

Navigace koupena v obchodě, první majitel, češtinu mám tu, co tam byla.


navigace.jpg


  • 0

#547 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 16:53

Navigace koupena v obchodě, první majitel, češtinu mám tu, co tam byla.


navigace.jpg


Aktualizuj si jazyky/překlady. ;)
  • 2

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#548 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 17:10

Aha, ja si GPSky aktualizuji... nejen firmware, tak i vsemozne ty casove zony a preklady. A kdyz si GPSku prinesu domu, prvni vec delam aktualizaci.

 

Takze ja tam mam fakt N a E.


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 03 listopad 2015 - 17:11

  • 0

#549 Kvety

Kvety

    kytarista

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 17:29

Pokud chceš mít v GPSce svoje vlastní vytvořené body, tak si udělej svůj soubor a ten nahraj do adresáře GPX.

A body se dají spravovat i tak, že vymažeš ty soubory s body, co jsou v tomhle adresáři, pro každý den jeden.

 

K tomu přepínání nastavení:

Podle mne je to tak, že si nechtěně přenastavíš GPS v kapse, když se nějak odemkne zobrazení :-(

Bohužel, kdyby to zobrazení šlo zamknout a přenastavovat až po odemknutí, líbilo by se mi to o dost více.

 

To s čím radíš ohledně gpx problém nemám! Zase....

 

 

mě to nastavení občas přepne déšť, když kapky nevhodně dopadnou na displej

 

Taky mi jednou velká kapka "stiskla" :D.

Ale zakopaný pes bude asi jinde. Protože když "plánovaně" přepnu malá datová pole na jakoukoli jinou palubní desku a pak vrátím malá datová pole, mají ta pole stejné hodnoty, jaké jsem předtím nastavil. Pokud to nikomu jinému z vás nedělá, odnesu na reklamaci...

 

 

benzinky a restaurace nejsou trasove body, ale POI. Ba co hur, pokud sis je tam nepridal sam, budou to POI body zabudovane do mapy.

 

Muzes si pridavat svoje vlastni POI body, v libovolnem mnozstvi. K tomu slouzi Garmin PoiLoader, nebo muj PoiGen.

 

POI body, ani ty vlastni, z menu GPS nesmazes. Smazat muzes jen ty vlastni POI tak, ze z pameti/karty GPSky smazes prislusny soubor, ktery jsio tam nekdy pred tim sam nahral.

 

Takže POI, o tom jsem už někdy slyšel. Nastuduji a pokusím se. Děkuju.


  • 0

#550 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 18:13

Aha, ja si GPSky aktualizuji... nejen firmware, tak i vsemozne ty casove zony a preklady. A kdyz si GPSku prinesu domu, prvni vec delam aktualizaci.

 

Takze ja tam mam fakt N a E.

 

Ale jo, já ti věřím. Já jen, že to mám takhle. FW mám aktualizované. A ty písmena mi nevadí. ;) 


  • 0

#551 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 539 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 listopad 2015 - 18:56

No já jsem si to počeštění N a E naopak opravoval, abych to měl anglicky, takže i můj O650 to měl česky a mám dojem, že právě zadávání souřadnic se česky nedalo udělat, proto jsem si to předělal
  • 0
A kdo netuší nic o Kreténské organizaci, tak zde se dozví víc

#552 N.o.e.

N.o.e.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 19:09

Jak to tady čtu, měl jsem zálusk na O 650, ale po přečtení fora si říkám, zlatej mobil. Nic jinýho mě z toho nevyplývá. Takový starosti jsem nikdy neměl. A co se týče přesnosti, když je nejhůř, vytáhnu GPS modul a ten mě vždycky dovedl k cíli, když ten vnitřní začal stávkovat nebo spíš stávkovali rusky sateliti  ;)


  • 0

Vloženo do PM         Statistiky - PM

S III mini (N5800XM)


#553 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2015 - 21:11

No, já mám jak mobil, tak O600. A mobil používám jen jako nouzovku, pokud nemám GPSku sebou a někde něco pípne.

 

A u souřadnic mám N a E.


  • 1

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#554 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 14:34

Ahoj,

prosím poradíte jak se nechat navigovat na kole tak aby mě GPS upozornila pípnutím na změnu (typicky odbočku)? Není úplně ideální častou koukat do GPS zda se držím dané trasy nebo už jsem přejel, zejména pak v klesání.

Něco jsem nastudoval, ale stále to nefunguje. v base campu si naplánuji cestu (prošlá trasa) tu opět v basecampu převedu na trasu a jako GPX soubor nahraju do GPS.

Když v GPS dám navigovat na prošlou trasu tak to na mě haleká, že jsem překročil max. 50 bodů na trase.

Tak jsem pátral dál a zjistil, že musím vypnout zamčení na silnici v daném profilu. Učinil jsem tak, ale pořád hláška max. 50 bodů.

Dělám něco špatně, poradíte? Oregon 600 sw. verze 4.60

Díky

Luckyn


  • 0

#555 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 15:40

A jakou používáš mapu ?

 

A v profilu automobil Ti to routuje ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#556 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 631 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2015 - 16:04

Trasa (to, podle ceho chces navigovat) muze skutecne obsahovat max. 50 "prujezdnich" bodu. Mezi nimi si GPS naviguje podle sveho. A casto te bude mezi dvema body navigovat jinudy nez BaseCamp, protoze proste GPS pouziva jiny algoritmus nez program v PC.

 

Muzes zkusit vytvorit z toho GPX stopu, pripadne otocit jeji smer, a nechat se navigovat podle prosle stopy (ja to mam v menu Kam vest / Stopy ...), ale je to jen napad, nemam to vyzkousene a uz vubec ne s O600.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- OwnMaintenance - prehled udrzby vlastnich kesi - v1.1.3 (diskuse)
- Combine 2 - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)
- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#557 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 18:34

A jakou používáš mapu ?

 

A v profilu automobil Ti to routuje ?

Ahoj mam topo czech pro 2015.

Pokud se nechám navigovat podle prošlé trasy (což tak i občas dělám) tak je to to samé jako sledovat prošlou trasu zobrazenou na mapě nějakou barvou až na to že v tomhle případě je trasa vždy fialová jako by to navigovalo čili i tučná ale na odbočky to neupozorňuje. V podstatě to tedy funguje jako tučné zobrazení. Je to lépe vidět, nic víc... :(


  • 0

#558 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2015 - 18:35

Trasa (to, podle ceho chces navigovat) muze skutecne obsahovat max. 50 "prujezdnich" bodu. Mezi nimi si GPS naviguje podle sveho. A casto te bude mezi dvema body navigovat jinudy nez BaseCamp, protoze proste GPS pouziva jiny algoritmus nez program v PC.

 

Muzes zkusit vytvorit z toho GPX stopu, pripadne otocit jeji smer, a nechat se navigovat podle prosle stopy (ja to mam v menu Kam vest / Stopy ...), ale je to jen napad, nemam to vyzkousene a uz vubec ne s O600.

Takhle to provozuji, navigovat na prošlou stopu funguje, ale je to jen zvýrazněné, nikterak to nepípne před odbočením apod.


  • 0

#559 bozd

bozd

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 16 listopad 2015 - 14:25

Ahoj,snad trochu pomohu.Mám O450.stopu vytvářím  v Mapsourcu nemůžu si odyknout:-(Tu pak uložím,a otevřu ji v Basecampu.Nechám vytvořit trasu a tu pak odešlu do O.Dám počet bodů 250 a funguje to na kole úžasně.Před každou odbočkou O. pípne a rozsvítí se na chvilku displej


  • 0

#560 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2015 - 15:32

Využíváte někdo u O600 připojení bluetooth? Dle návodu se dá využít s aplikací BaseCamp, ale na Androidu žádná taková aplikace od Garmina není.


  • 0

Garmin 12,Vista C,Vista HCx,Dakota 20,Edge 705,Oregon 300, 450, Edge 800, 810 a zase zpátky na 800 :-)






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:geoget, garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama