Přejít na obsah


Fotka

Dakota 10


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
529 odpovědí na toto téma

#101 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:32

Pokud jsi PM a asi jo když si můžeš udělat PQ, tak se ti v navigaci zobrazí vše, včetně hintu. D10 má moje žena a na takové "malé odpolední kešování" tak do dvou tisíc keší úplně stačí. Tím že nemá kartu, trochu zhoršuje uživatelský komfort s mapama , celá Evropa v TOPO mapách se tam nevejde, ale stačí trochu plánovat cestu a porovná se tam všechno.:D
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#102 budarv

budarv

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:48

jj jsem PM, přesně jak píšeš, no pokusím se D10 ještě půjčit a najít kde byla chyba, myslím že s tím malým odpoledním keškováním u nás v republice si zatím vystačím za ty prachy:D, dík
  • 0

#103 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:58

Nevím jak je to u Dakot, ale Oregony hint ukáží jen když je spuštěná navigace na tu konkrétní kešku...
  • 0

#104 sambar439

sambar439

    Hulvát a vesnickej primitiv ;)

  • Members
  • PipPipPip
  • 422 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 21:59

To budarv: Pokud zadáš navigaci hledání konkrétní keše a potom ťukneš na ikonku "Počítač ukaz. cestu", objeví se ti tam taková ta palubní deska se šipkou, obtížností atd... Stačí ťuknout na to horní pole a rozbalí se ti nabídka, kde je mimo jiné i položka "Zobrazit radu" - to je hint. Ale jak píšu - objeví se to tam, až když tě Dakota vede ke konkrétní keši ;-)
  • 0

#105 Cvrckove

Cvrckove

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 22:00

Možná zbytečná poznámka, ale "hint" není součástí popisu kešky, musí se v nabídce zvolit "zobrazit radu" . S D10 jsem spokojen, jak bylo uvedeno výše, při cestování je nutno mapy trochu organizovat. Sambar byl o minutu rychlejší...., keška musí být skutečně zvolena "navigovat".
  • 0

#106 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 září 2012 - 22:06

Mám Oregona. Ale Počítač ukazující cestu mi ukazuje něco úplně jiného. Ta nabídka na obrazovce je konfigurovatelná. A palubní desku nepoužívám. Ale Palubní desku si můžu dát i jako jedno datové pole nad mapu. To používám občas, ale většinou tam mám 4 datová pole a v nich šipku, vzdálenost, hodiny a přesnost GPS nebo rychlost pohybu. To ovšem nic nemění na tom, že hint se ukáže vždy až při navigaci na keš. Třeba když dám Hledat poklady v základním menu. Těch cest jak se tam dostat, je víc, ale výsledek je stejný. Nebo - když mám keše v POI, naviguje se na ně blbě, ale mám tam (přes geoget) listing i s hintem, pozpátku aby to nebylo tak lehké. Myslím, že Dakota to bude mít stejně. To jen aby se někdo nedivil, když dá Počítač a palubní desku tam mít nebude.
  • 0

#107 Dzejar005

Dzejar005

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 září 2012 - 12:01

taky po ni pokuju diky za info
  • 0

#108 zdeziz

zdeziz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 514 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 12:34

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s omezením počtu gpx souborů a počtu bodů v D 10? To pojmenování v tech. parametrech mi přijde zmatené, moc mi to hlava nebere. A prakticky - lepší víc menších souborů, rozdělit podle nějakých kritérií (earth, T5 apod.) nebo samostatné keše, kolik atd. Prostě jak si to organizujete Vy? POI - kam se ukládá - do samost. složky nebo do GPX? Něco jsem zkoušel, ale nechci celé dny "objevovat Ameriku" a trápit chudinku neustálým mazáním a nahráváním souborů. Používám export z Geogetu, pro "takové to víkendové kešování" :) Dík zdeziz
  • 0

#109 Nekra

Nekra

    Nekra

  • Members
  • PipPipPip
  • 182 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2012 - 13:48

Mám zkušenosti hlavně s POI body (prý se jich tam vejde 1000). Kolik se do Dakoty10 vejde "keší" vůbec neřeším, protože mi přijde pohodlnější si keše ukládat jako POI. "Keše" a POI jsou (myslím) v různých místech. Stažené (gpx.ové?) soubory jsou pod položkou "Schránky s poklady", zatímco POI jsou pod "Trasové body". Všechny POI jsou pohromadě (v GPSce se to nerozlišuje do zvláštních složek). Na natahování GPXkových souborů mi vadilo, že to bylo hrozně pomalé a hlavně bylo třea na to kliknout asi třikrát, než to nacuclo novou keš. Navíc (pro BM) se tam sice ukazovaly hvězdičky a velikost, ale hint ani další informace ne. V současný době používám (starší verzi) Base Campu, kde si do poznámky mohu zapsat další informace (a je to rychlejší, než psát poznámky k POI ručně), jako třeba hint, atributy, varování atd. Každému může vyhovovat něco jiného (v závislosti na Memberství, Schopností zacházet s programy atd), takže i když ti sem X lidí napíše Y postupů, stejně si mezi nimi budeš muset hledat (resp.kombinovat), až najdeš ten, co ti nejvíc vyhovuje. Jedinou "shodu" zatím vidím v tom, že oba máme Dakotu 10 ;).
  • 0
NEPOSÍLEJTE MI BONUSOVÉ ČÍSLO, KTERÉ JSEM SI ZAPOMNĚL OPSAT Z KEŠE (PLATÍ PRO KTEROUKOLIV KEŠ!)
--------------------------------------------
Nehodlám ustupovat prudičům snažícím se mne donutit k prolinkování profilů. Teprve neprolinkovaný profil nevyskytující se na geocaching.com jsem ochoten považovat za anonymní.
--------------------------------------------
Neexistuje špatná keš. Existují jen chyby a/nebo špatná rozhodnutí, která dělám já jakožto lovec.
-----------------------------------------------------
Nejhorší chyba je ta, ze které se mohou poučit akorát ostatní.
-----------------------------------------------------
Jít Tě lovit, ale kdež,
nejsi Waymark ani Keš
a taky nemáš číslo Trackovací,
tak proč si dávat s Tvým odlovem práci.

#110 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 06 leden 2013 - 10:43

Potřebuji nějakou cyklomapu, která by routovala jako třeba mapy na Senamu pro Dakotu 10. Písněte mi zprávičkou nějaký odkaz mapy, kterou máte odzkoušenou a používáte ji.:P
  • 0

#111 petan7

petan7

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 187 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 9:48

Mám možná pro někoho stupidní dotaz, ale z manuálu mi není jasný, jak spustím procházení trasy, kterou jsem si přes Mapsource natáhnul do GPC. V návodu je, že mám postupovat Jit k - trasy. V GPS vůbec trasy nejsou. Kam se správně - do jaké složky uloží v GPS trasy?
  • 0

#112 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 12:00

Mám problém s přenosem dat mezi GPS Dakota 10 a mapou TOPO dodanou k navigaci. Problém č.1: Na mapě si vytvořím body a udělám z nich trasu a to odešlu do připojené navigace. Proběhne to OK a v navigaci to vidím.. Když ale chci načíst tyto body nebo tuto trasu z navigace zpět do PC, píše mi to, že je navigace prázdná. A problém č.2: ze stránky coecaching.com odešlu do navigace údaje kešky. Odeslání OK, v navigaci s objeví. Nejdou ale nijak smazat a jsou tam trvale. Navigace se jimi zbytečně plní. Umíte někdo poradit? Díky.
  • 0

#113 DEXTER25

DEXTER25

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 14:25

Poradím ti z problémem číslo 2 připoj navigaci k pc a otevři počítač (tento počítač) a jednotku na ketré mja navigace následně složku gpx a smazat soubory keší
  • 0
GPSka:Garmin Dakota 10
Mapky:TOPO Czech 2013 PRO
Software:Mapsource

#114 slvs

slvs

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 200 příspěvků(y)

Publikováno 07 leden 2013 - 15:18

Asi budeš mít naražený záznamový prostor v navigaci. Chce to fixnout z PC. Návod jsem tady dával několikrát.
  • 0

#115 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 13:00

Taky se v tom teď hrabu..... Trasu sestavíš A/ přes Mapsource B/ přímo v navigaci přes Hlavní menu / Plánovač tras / Vytvořit trasu / Vybrat první bod. Zvolíš Trasové body a objeví se ti všechny TB, který máš v navigaci zadaný. Přidáváš je jeden podruhým, jak potřebuješ a lze je odtud i později vyndat. Trasu lze i přejmenovat a upravovat. Chůze po trase : Máš založenou trasu a do trasy vložený body, po kterých půjdeš. Začneš takto: 1/ Hlavní menu / Kam vést / Trasy / Název trasy / objeví se mapa a zmáčneš Jet / vyskočíš křížkem z mapy. 2/ Hlavní menu / Kompas. Ukazuje směr a další náležitosti k prvnímu uloženému bodu. Každopádně toto mi v terénu nefungovalo, navigace mě posílá ne po trase na první bod, ale k nejbližšímu TB. Tak nevím...
  • 0

#116 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 13:03

Jestli trasu vytvoříš v mapsource a ona po odeslání není v navigaci, tak to vypadá, že PC navigaci nevidí. Měla by tam naskočit jak trasa tak i TB. Zkus si ověřit, jestli PC navigaci poznal jako další jednotku F:, G:, atd. Pokud ne zkus jiný USB port.
  • 0

#117 Vix.Lajvant

Vix.Lajvant

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 08 leden 2013 - 17:14

Děkuju za radu, už to funguje. Zdálo se mi divný, že soubory mají stejnej název, jako je kód keše, ale netroufl jsem si do toho zasahovat, abych něco nezvoral. Postup na předos dat s navigace do PC zkusím najít. Ještě jednou dík
  • 0

#118 Findusek

Findusek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 16:39

Ahoj, chtěl bych se zeptat zda se vleze do Garmina - Dakoty 10 mapa Topo Czech (původní) + mapa Slovenska např. Slovakia Topo v2. Chtěl bych jet na dovolenou na Slovensko a v navigačce mám jen mapu ČR. Je reálné mít v této navigačce obě mapy? Děkuji za pomoc a vaše odpovědi ;)
  • 0

#119 lubbez

lubbez

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 527 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 19:21

Odpověď je ano a ano. Pouze si tu první mapu přejmenuj třeba na CZ.IMG, jinak ti jí mapsource přepíše tou slovenskou.
  • 0
Kde je vůle, tam je cesta.
Udělátka na kešky, GEO díly: www.geotools.cz

#120 siri

siri

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 66 příspěvků(y)

Publikováno 02 únor 2013 - 20:28

... a taky jde o to, jestli se ti tam vejde.Dakota 10 má jen interní pamět...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama