Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#221 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:06

Tak wherigo mám jednu, a nedohranou, protože padala. Sice bych si ji mohl dohrát, ale nevím, jestli to jde, kolem kostela je ohrada a staví se tam. Tj. Oregon wherigo umí, ale kdyby neuměl, nevadilo by mi to.
  • 0

#222 Bobr_

Bobr_

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 10:14

Když ti wherigo nevadí, že to nemá - tak je lepší Montana, ale to je jinde s penězma.
  • 0

#223 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 11:20

Montana je pěkná, umí, ale díky velikosti ne zrovna praktická na delší dobu v terénu. Porovnávali jsme navigace na podzim na jednom z eventů a i majitel Montany říkal, že nosit ji půl dnev ruce....další nezrovna drobný kačer při vyzkoušenívíce navigací došel k podobnému názoru. Proto je asi opravdu nejlepší obejít pár lidí, vyzkoušet si navigace, popovídat, co je u které dobré a co naopak moc nevyhovuje. Pak si uděláš svůj názor a vybereš, co bude vyhovovat právě tobě. Při wherigu je dobré často ukládat:), mám teprve jedno a to se mi moc líbilo - jak bude možnost vyzkouším další.
  • 0

#224 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 06 květen 2013 - 13:40

ja by som tiez rad vedel co si kupit :) teraz pouzivam softverovu gps pre android + c:geo, ktore mi je za hranicami tak na 2 veci
  • 0

#225 Pokladatsch

Pokladatsch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2013 - 10:11

Děkuji za rady, mam ted 2 favority. Buďto koupím Oregona 450 EX (bez nejaké te karabiny etc.) a nebo etrex 30.
  • 0

#226 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2013 - 16:11

EX je bez karabiny a bez datového kabelu. Ten ale koupíš všude, pokud ho nemáš už třeba k MP3 nebo k telefonu. Někdo (Linuxáci?) měl s nějakým kabelem problémy, ale tuším, že s originálním. Já problémy neměl.
  • 0

#227 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2013 - 16:45

mpik napsal/a:
EX je bez karabiny a bez datového kabelu. Ten ale koupíš všude, pokud ho nemáš už třeba k MP3 nebo k telefonu. Někdo (Linuxáci?) měl s nějakým kabelem problémy, ale tuším, že s originálním. Já problémy neměl.


Mě navigace funguje jen s originálním kabelem. Když tam dám jiný, tak ani neškytne. Přitom kabel jako kabel...
  • 0

#228 Pokladatsch

Pokladatsch

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:42

karabina me netrapi a kabel snad pojede neoriginalni...kdyztak koupim original za 120 no..:D
  • 0

#229 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2013 - 19:50

Původně jsem měla Bédu trávníčka (černobílý bez paměti), pak eTrexe (barevný s kartou) a teď mám Oregona 350. A jsem maximálně spokojená. Má podporu GC (eTrex nemá), signál chytá zatím všude, paměť slušná (na zahraničí mám extra kartu s mapama). Šla bych do Oregona znova, ale není myslím do 5000,-
  • 0

#230 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 13 květen 2013 - 12:58

ja tiez uvazujem nad eTrex 30..je niekto ochotny kto ju ma odskusanu pokecat o nej? dik
  • 0

#231 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 19:54

amurek napsal/a:
ja tiez uvazujem nad eTrex 30..je niekto ochotny kto ju ma odskusanu pokecat o nej? dik


Já tuhle navigaci jen několikrát viděl při společných odlovech. Jediné mínus, které bych na té navigaci viděl, je malý displej a neumí wigo.
  • 0

#232 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 20:07

Že neumí wherigo bych viděla jako docela velké mínus, zvlášť pro vás o generaci mladší. Ze začátku jsem si také říkala, na co wigo, ale jak jsem ho asi před měsícem zkusila, tak mě bavilo a už pokukuju, kam jít v okolí třeba i sama. Poprvé jsme šli ve třech - z toho dva začátečníci a byla to dobrá zábava - samozřejmě i díky ownerovi, který je pro mě záruka kvality i u keší. Po téhle zkušenosti bych navigaci bez wiga nechtěla - i když možná půjdu jen 2-3 za rok.;)
  • 0

#233 BellaUH

BellaUH

    ***

  • Members
  • PipPipPip
  • 486 příspěvků(y)

Publikováno 14 květen 2013 - 20:44

Mám taky tu třicítku a jsem spokojen. WIGo jsem neřešil, těch pár kousků se dá odehrát na telefonu. A malý displej nevadí ani na řidítkách kola. Nevím jak u Oregonů, ale na tento je vidět i při nulovém podsvícení.
  • 0
Pro někoho to už není hra, ale soutěž. Ta ale nebude mít vítěze.

#234 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 13:03

a este aby som mal jasno..funguje to tak ako si myslim, ze si cez nejaky soft. nataham do gpsky kesky, ktore si potom budem vediet vyhladat v okruhu nejakeho bodu? napr. idem o par dni do prahy, budem tam vediet stiahnut celu prahu?
  • 0

#235 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 13:08

Tak, tak. Když budeš mít nahrané kešky v navigaci, tak ta ti ukáže nejbližší kešky kolem bodu, kde právě jsi (v seznamu ti je seřadí podle vzdálenosti od místa kde jsi) a taky ti je ukáže na mapě.
  • 0

#236 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 13:23

parada..toto som chcel pocut. a kolko tam toho asi tak viem natlacit? napriklad u oregonu ktory ma 850MB.
  • 0

#237 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 14:19

Zadna novejsi navigace Wherigo nema a mit nebude! Lhostejno, jestli je to GPSka levna ci draha.
  • 0

#238 Libco.junior

Libco.junior

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 14:42

Aktualne tu mam v priecinku 247 kesiek a je to 1,6MB :).
  • 0

Berte to ako hru !


#239 Zagloba

Zagloba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 14:58

amurek napsal/a:
parada..toto som chcel pocut. a kolko tam toho asi tak viem natlacit?
napriklad u oregonu ktory ma 850MB.


To záleží na navigaci - přehled je na http://podpora.garmi.../article/000056
  • 0

#240 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 15:54

Já to dávám na kartu, ale mám tam asi 4500 keší a dohromady to má asi 35 mega. Víc se tam nevejde, ale ne kvůli velikosti, ale kvůli počtu 5000 keší celkem. Ještě to tam mám všechno jako POI body, včetně waypointů, celkem asi 10000 bodů, navíc ještě tisíce řopíků a bankomaty, POI mají dohromady 50mega. Tj. keškami to nezaplníš. Velké jsou mapy. Ale Oregon umí i velké paměťové karty, takže to taky nezaplníš.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama