Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#241 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 823 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 15:55

Libco.junior napsal/a:
Aktualne tu mam v priecinku 247 kesiek a je to 1,6MB :).

Prosím Tě, tohle nemá s velikostí vnitřní paměti/velikostí paměťové karty udávané v MB vůbec nic společného ;) Přečti si specifikace té GPS, především tu část, kde se píše o těch keškách...
  • 0

#242 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 20:56

dik za prispevky myslim ze 2000, ako ma extrex 30 alebo oregon 450 bude pre mna ako novacka celkom postacujuce :)
  • 0

#243 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 21:23

O450 má 5000, ale jen 2000 Waypointů. Do toho se počítají i vlastní zaměřené body (já jich tam mám přes 1000). Každá keš mívá 1 - 5 waypointů, někdy i víc. Řešením je waypointy dávat jako POI, tam limit není. Stejně se nedají vybírat ze seznamu jako keše, navigovat se na ně ale bez problémů dá. Chce to ale nějaký externí program na správu keší, já používám geoget. 5000 keší je jeden kraj, nebo několik oblastí, kde se pohybuješ. Stačí to. A když se spokojíš s tím, že z POI se blbě vybírá a nemáš tam takový komfort, tak v POI se ti tam vejde celá republika, nebo i víc. A bez problémů tam můžeš mít obojí, GPX i POI. Spíš je pak problém, že se to musí udržovat. Listingy se občas mění, keše se přesouvají po vymudlení, a s neaktuálním listingem hledáš jinde. A udržovat celou republiku aktuální dost dobře nejde.
  • 0

#244 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 857 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2013 - 22:41

Pokud jsi PM, tak není takový problém si vždy před cestou do určité oblasti vytvořit aktuální PQ + prima je i PQ kešek kolem vytvořené cesty, to používám dost často. Je jen na tobě, jak si ho nadefinuješ - když třeba vím, že bude málo času a budu chtít jen tradičky, vejde se jich určitě víc než stihneš najít.;):P
  • 0

#245 mikelord

mikelord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 192 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 7:09

Tak pokud neresis wiga, tak nam spolehlive facha Dakota 20 :)
  • 0

#246 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 12:17

Nejsem řádný velký kačer, co loví všechno, všude a pořád, mám O 450 a momentálně mi to každou chvíli hlásí, že paměť s body je plná. Takže naplnit to není takový problém... mám tam nějaký POI soubory a pak cca 5 oblastí (kam nejvíc jezdím). A bývá problém uložit nový bod, protože to do bodů počítý všechny WP. Takže dost často čistím a vyhazuju, co nepotřebuju. A Wherigo jsem sice taky neřešila, ale po pár měsících jsem ráda, že to GPS umí ;)
  • 0

#247 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 18:13

ja tiez asi zvolim tu O450, aj ked bol som rozhodnuty pre tu etrex 30, neviem ci nema lepsi ten primac, ked tam je kombinovane gps + glonas, ale neviem si tam predstavit to ovladanie, hladkanie displeja mi pride take jednoduchsie :)
  • 0

#248 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 18:37

Pokud si chceš body zaměřovat a v terénu popisovat, nebo si psát poznámky ke keším, tak je dotykáč k nezaplacení. Skoro nikdo to nedělá, ale já z pracovních důvodů ano (přenos do GISu). Měl jsem v ruce eTrex Legenda HCx a tam psát opravdu nešlo. Jinak ovládání je závislé na tom, na co si zvykneš. A displej toho Legenda proti Oregonu je sice poloviční, ale neskutečně čitelný.
  • 0

#249 Mufa

Mufa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 16 květen 2013 - 21:33

amurek napsal/a:
ja tiez asi zvolim tu O450, aj ked bol som rozhodnuty pre tu etrex 30, neviem ci nema lepsi ten primac, ked tam je kombinovane gps + glonas, ale neviem si tam predstavit to ovladanie, hladkanie displeja mi pride take jednoduchsie :)


Nevím, jestli je Glonass nějak extra důležitý, Oregon se zaměří běžně do minuty, potřebuješ to rychleji? ;) Jinak máš pravdu, dotykový displej je mnohem využitelnější než čudlík u eTrexu (pohyb na mapě, přetáčení listingu apod.) Čitelný je O450 normálně, používám ho i na kole a zatím s tím problém nebyl (pokud se zrovna neřítím stovkou a nemám to ve spořícím režimu) :D
  • 0

#250 amurek

amurek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2013 - 7:04

tak myslim ze uz som rozhodnuty..dakujem vsetkym za rady ;)
  • 0

#251 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 9:23

Kačeři, obracím se na Vás s dotazem, jelikož zajisté máte zkušenosti. Včera mě vytočilo naše Garmin Colorado doběla. Resetovalo se do továrního nastavení a přišli jsme tak o trasový log, který jsme najeli na kole, do cíle chybělo cca 5 km... :( No a teď k věci. Rozhodli jsme se pro novou GPS přemýšlím nad Oregonem nebo Montanou. Prosím tedy i vaše názory do čeho by jste šli. Hlasové navádění u Montany není zas takovou prioritou. Hlavně mi jde o rychlost, protože načítání mapy u Colorada byl/je porod. Díky všem za názory.
  • 0

#252 skurakai

skurakai

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 513 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 9:52

Montana nemá hlasové navádění (alespoň ne ta co máme v práci), jen má více typů pípnutí (zvuků). Montana je obludně velká a předražená, každopádně má o něco lepší displej a krom možnosti nabíjení na tužkovky (žel na tři) má akumulátor, který vydrží dost dlouho. Zase ale tolik rozdílů oproti Oregonu (či Colorado) nehledej, nenajdeš je. Oregon 550 mi přijde velikostně přijatelný, univerzálně použitelný jak na turistiku tak na kolo. Má však mizerný displej. Montana je cihla, má však přehlednější (větší) displej a subjektivně trochu rychlejší překreslování mapy než-li Oregon. Osobně si na ni pořád nemohu zvyknout, jsem prostě Oregonista :-) Mrzí mne, že příslušenství z Oregonu jako adaptéry na kolo apod. z nejsou kompatibilní i na Montanu. Originální příslušenství vyjde na další pěknou částku. Oregonka jsem si dal přes karabinku kolem opasku, na batoh což Montanu asi nedáš. Tu musíš mít pořád v ruce.
  • 0
Garmin Oregon 550
Sony Xperia Tipo ST21i - aDrake Plus

#253 malinka.petr

malinka.petr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 9:52

Luckyn napsal/a:
Kačeři, obracím se na Vás s dotazem, jelikož zajisté máte zkušenosti. Včera mě vytočilo naše Garmin Colorado doběla. Resetovalo se do továrního nastavení a přišli jsme tak o trasový log, který jsme najeli na kole, do cíle chybělo cca 5 km... :( No a teď k věci. Rozhodli jsme se pro novou GPS přemýšlím nad Oregonem nebo Montanou. Prosím tedy i vaše názory do čeho by jste šli. Hlasové navádění u Montany není zas takovou prioritou. Hlavně mi jde o rychlost, protože načítání mapy u Colorada byl/je porod. Díky všem za názory.

ani jednu z výběru
doporučuji garmin etrex legend
Vložený obrázek
pro své nepřekonatelné klady poměr cena kvalita výdrž baterie v terénu
  • 0

#254 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 091 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 10:15

malinka.petr napsal/a:

Luckyn napsal/a:
Kačeři, obracím se na Vás s dotazem, jelikož zajisté máte zkušenosti. Včera mě vytočilo naše Garmin Colorado doběla. Resetovalo se do továrního nastavení a přišli jsme tak o trasový log, který jsme najeli na kole, do cíle chybělo cca 5 km... :( No a teď k věci. Rozhodli jsme se pro novou GPS přemýšlím nad Oregonem nebo Montanou. Prosím tedy i vaše názory do čeho by jste šli. Hlasové navádění u Montany není zas takovou prioritou. Hlavně mi jde o rychlost, protože načítání mapy u Colorada byl/je porod. Díky všem za názory.

ani jednu z výběru
doporučuji garmin etrex legend
Vložený obrázek
pro své nepřekonatelné klady poměr cena kvalita výdrž baterie v terénu

a nevadí, že tohle už se několik let neprodává? :|
  • 0

#255 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 10:28

skurakai napsal/a:
Montana nemá hlasové navádění (alespoň ne ta co máme v práci), jen má více typů pípnutí (zvuků). Montana je obludně velká a předražená, každopádně má o něco lepší displej a krom možnosti nabíjení na tužkovky (žel na tři) má akumulátor, který vydrží dost dlouho.


Já tedy nevím, ale Montana asi hlasové navádění má, sice ho má Bobr stále vypnuté, ale určitě nám do řízení už kecala.

A navíc se v autě dobíjí, pokud tam je ten její akumulátor, takže vydrží docela dlouho. Tři tužkovky problém snad nejsou, stačí mít opravdickou nabíječku.

Opravdu je veliká, ale zase má některé vlastnosti, co Oregon nemá. A se správnou mapou routuje i po lese, pokud tedy nemá chybu v mapě.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#256 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2 179 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 14:30

Vem něco s Androidem, třeba Garmin. :D

http://www.androidma...ce-s-androidem/
  • 0

#257 koko0925

koko0925

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 17:50

Pokud se nemýlím tak k tý hlasový navigaci potřebuješ spešl držák za skorodvojku. Jinak já bych bral Oregona 600/650. Dobrej do ruky i nakolo, lepší displej a možnost dobíjení jako Montana.
  • 0

Garmin 12,Vista C,Vista HCx,Dakota 20,Edge 705,Oregon 300, 450, Edge 800, 810 a zase zpátky na 800 :-)


#258 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 033 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 18:00

jj montana naviguje jen přes držák .. myslím tím hlasem :-D
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#259 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 19:00

Pro mě je podstatné, která navigace umí hrát wherigo. Takže z toho důvodu bych Montanu já osobně nekupoval.
  • 0

#260 Luckyn

Luckyn

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2013 - 19:36

Montana neumi wigo? No pak neni co resit. Koukal jsem na nejaka vydea a je fakt obrovska :( na riditkach kola vypada silene. Takze asi vola padne na oregano, ted ubjen jakou verzi. Ma smysl fotak, kdyz mam stejne u sebe vzdy telefon? :) co se tyka pripravovane novinky s androidem, tak nevim co od toho cekat.
  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama