Přejít na obsah


Fotka

Jakou si mám vybrat GPS

garmin

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
653 odpovědí na toto téma

#541 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2014 - 11:09

Ono je rozdílů vice, než jen mechanická odolnost a baterky, ale myslím, že do začátků by mělo stačit naučit se zacházet s tím mobilem, co už má.

 

Dost z nás začínalo hledat i zakládat s GPSkami, které ztrácely signál v lese a skoro nic neuměly. Takže jakýkoliv mobil s GPS bude umět zhruba to samé.

 

Pamatuju si že jsem začínal s PDAčkem HP Ipaq a bluetooth GPS modulem. Našel jsem s tim docela dost, ale začala mi vadit ta křehkost toho zařízení kdy člověk musí furt sledovat aby mu to neupadlo, aby se blbě neopřel když to má v kapse apod. Pořídil jsem Dakotu, chodil s ní pěšo, jezdil na kole, párkrát si s ní rozbil čumák a přežila. Teď jí další leta používá další člen rodiny, já jsem povýšil k Oregonu 600 a hnedtak měnit nebudu. Mobil sice mám, ale raději v kapse v pouzdře, abych ho nezničil.


  • 1

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#542 Albatross007

Albatross007

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:40

Ahoj, hledám dobrou gps Garmin. Jelikož jsem ještě "káče" a nějak se nevyznám mezi navigacemi tak prosím o radu.
Přál bych si značku Garmin s podporou hry werigo. Děkuji všem kteří mi pomohou k výběru gps. Prosím popřípadě vložení i url adresy s gps


Tento příspěvek byl upraven od tomy.22: 17 listopad 2014 - 21:49
sloučeno s threadem již k tomuto účelu založeným

  • 0

#543 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 547 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:43

Wherigo umí Oregony až do řady 550. Na netu si je už snad najdeš sám. :-)


  • 0

#544 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 21:56

Na AUKRU je zrovna jedna zajímavá nabídka

 

http://aukro.cz/garm...4791375595.html

 

PS: Oregony do 550 již nové neseženeš. Nové 600 již nepodporují Wherigo a nejsou úplně šťastně, dle mého názoru, vyřešené pro outdoor. Kapacitní multidotek je úlet.


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#545 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:11

Citečka kecá :-)

 

Montera už zase wherigo umí, je na androidu. Ale netelefonuje :-)

[A stojí sakra moc peněz :-(((( ]

 

Pokud opravdu trváš na tom wherigo, tak budeš mít s výběrem GPS problém. Většina z nás to hraje na mobilech.

 

Mimochodem, nechápu, co je špatně zrovna na tom display. Jediný problém je s tím, že je dotykový furt, tedy i když nechci a občas si ho nechtěně přepnu jinam, než potřebuji.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#546 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:51

Protože to má být navigacce do terénu, Kolombo. Ovládáš to JEN dotykem, a při praktický práci s mapou potřebuješ poměrně hodně přesný dotek - teda potřebuješ ho daleko víc, než nějaký dvojdoteky a otáčení obrazovky (to je další úlet, při představě, jak s tím zápolím někde ve svahu při přelejzání, vohejbání a otáčení, brr... a že to jde vypnout, je stejně praktický, jako neustálý zamykání doteku. Poměrně přesný kvůli souřadnicím, keším a podobně. Popotahování "špendlíku" je opruz. Na 550 to řeším "stylusem", kterej si ulomím z nejbližší dřeviny... zkuste si to na kapacitě.

Další věc je právě ten terén - ono může být venku taky vlhko, špína, bláto... nebo představte si, může i pršet! A zkoušeli jste, jak se chová deštěm pokrytý kapavitní display?

A co v zimě? To si budu dycky zubama stahovat rukavice, abych popotáhnul mapu? Anebo si nastálo uvážu někam kapacitní stylus, kterej nejni za pár a stejně se s ním trefuje blbě?

 

Tahat Monteru na kešing, protože má Wherigo přes Andyho, je fajn nápad. Budeme běhat po lese s cihlou ;) za průměrnej měsíční plat.


  • 3

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#547 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 22:56

Colorado umí wherigo, ne?
  • 0

#548 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:01

Colorado umí wherigo, ne?

 

To už ale většinou nekoupíš ani starý. A když, tak je tam nějaký ALE. Jako kamoš, koupil ho přes aukro, ale nečetlo to kartu a nedostal ses do vnitřní paměti. ALE navenek se tvářilo jako OK.


  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#549 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:03

Citecko, neteoretizuj. Na O600 mi uz prselo mnohokrate, ba i v rukavicich jsem jej uz mnohokrate ovladal, dvojdotek jsem na nem nikdy nepotreboval, obrazovka se mi sama neotaci... darmo mluvit. Miluji tyhle teoreticke argumenty.

 

Nicmene je fakt, ze Wherigo je pro Garmin mrtva vec. (A popravde, asi i pro Groundspeak!) Ale ruku na srdce, ja bych to na GPSce uz ani hrat nechtel. S komfortem a stabilitou, s jakou to lze hrat na chytrem telefonu, se to neda srovnavat.


  • 2

#550 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:06

Protože to má být navigacce do terénu, Kolombo. Ovládáš to JEN dotykem, a při praktický práci s mapou potřebuješ poměrně hodně přesný dotek - teda potřebuješ ho daleko víc, než nějaký dvojdoteky a otáčení obrazovky (to je další úlet, při představě, jak s tím zápolím někde ve svahu při přelejzání, vohejbání a otáčení, brr... a že to jde vypnout, je stejně praktický, jako neustálý zamykání doteku. Poměrně přesný kvůli souřadnicím, keším a podobně. Popotahování "špendlíku" je opruz. Na 550 to řeším "stylusem", kterej si ulomím z nejbližší dřeviny... zkuste si to na kapacitě.

Další věc je právě ten terén - ono může být venku taky vlhko, špína, bláto... nebo představte si, může i pršet! A zkoušeli jste, jak se chová deštěm pokrytý kapavitní display?

A co v zimě? To si budu dycky zubama stahovat rukavice, abych popotáhnul mapu? Anebo si nastálo uvážu někam kapacitní stylus, kterej nejni za pár a stejně se s ním trefuje blbě?

 

Tahat Monteru na kešing, protože má Wherigo přes Andyho, je fajn nápad. Budeme běhat po lese s cihlou ;) za průměrnej měsíční plat.

 

Chodím na keše s Coloradem a nebo Oregonem a pokud bych si měl vybrat něco nastálo, neberu-li nepodporu wherigo, pak je to Oregon 600. 

 

Displej - dotyk - při dostatečným zoomu mapy opravdu nemám nějak o moc větší problém se trefit kam chci než u o5xx a starších. Možnost přizoomovat/odzoomovat dvěma prsty je mi taky o moc milejší než ťukat někde v rohu na plus/mínus. V dešti jsem s dotykem měl problém jen jednou a to byl opravdu pořádnej chcanec, že sem litoval, že jsem lezl ven. A rukavice? Byl jsem s tím i v mrazech a rukavice jsem si fakt sundavat nemusel (teda nebyly to palčáky).

 

A Monterra je prostě zařízení pro specifickýho uživatele. Montana je taky docela cihla a lidi jí do lesa nosej. 


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 17 listopad 2014 - 23:07

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#551 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 987 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:06

To už ale většinou nekoupíš ani starý. A když, tak je tam nějaký ALE. Jako kamoš, koupil ho přes aukro, ale nečetlo to kartu a nedostal ses do vnitřní paměti. ALE navenek se tvářilo jako OK.


http://www.zbozi.cz/...n-colorado-300/
  • 0

#552 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 439 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:09

 

jo, tahle firma ho tam má leta, ale lidi co se tam ptali, co jsem se dozvěděl, nepochodili.


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 17 listopad 2014 - 23:21

  • 0

Outdoor: eTrex Touch 35, Colorado 300, fenix3

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

Tip na výlet: Kondracké farní muzeum

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Blackberry nejen na práci


#553 tomy.22

tomy.22

    Advanced Member

  • Moderators
  • 1 458 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:15

Protože to má být navigacce do terénu, Kolombo. Ovládáš to JEN dotykem, a při praktický práci s mapou potřebuješ poměrně hodně přesný dotek - teda potřebuješ ho daleko víc, než nějaký dvojdoteky a otáčení obrazovky (to je další úlet, při představě, jak s tím zápolím někde ve svahu při přelejzání, vohejbání a otáčení, brr... a že to jde vypnout, je stejně praktický, jako neustálý zamykání doteku. Poměrně přesný kvůli souřadnicím, keším a podobně. Popotahování "špendlíku" je opruz. Na 550 to řeším "stylusem", kterej si ulomím z nejbližší dřeviny... zkuste si to na kapacitě.

Další věc je právě ten terén - ono může být venku taky vlhko, špína, bláto... nebo představte si, může i pršet! A zkoušeli jste, jak se chová deštěm pokrytý kapavitní display?

A co v zimě? To si budu dycky zubama stahovat rukavice, abych popotáhnul mapu? Anebo si nastálo uvážu někam kapacitní stylus, kterej nejni za pár a stejně se s ním trefuje blbě?

 

Tahat Monteru na kešing, protože má Wherigo přes Andyho, je fajn nápad. Budeme běhat po lese s cihlou ;) za průměrnej měsíční plat.

 

 

Tak tady Citecko nesouhlasím. Mám nastaveno citlivost na dotek - normální a v dešti není problém O600 ovládat. Taktéž rukavice nejsou problém. A jak tak koukám, už se tady o tom i psalo. ;)

 

http://www.geocachin...00650/?p=425329


  • 0

#554 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 748 příspěvků(y)

Publikováno 17 listopad 2014 - 23:46

Popotahování "špendlíku" je opruz. Na 550 to řeším "stylusem", kterej si ulomím z nejbližší dřeviny... zkuste si to na kapacitě.

 

K tomuhle poznámku. Mnohem snadnější je popotahovat mapou pod špendlíkem, než se snažit trefit špendlík. Mám s tím sdostatek zkušeností z O300, který měl úplně sedřenou dotykovou vrstvu digitizéru (než jsem ho vyměnil). Prostě klepnutím umístit někam doprostřed displeje špendlík a pak posouvat mapu pod ním tak, až se špendlík trefí...


  • 0

#555 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 543 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 8:11

Docela by mne zajímalo, kolik má Citečka odloveno s tím Oregonem 600, když na něj má tak jednoznačný názor.

 

Já tam vidím jako největší nevýhodu to náhodné posouvání a přepínání, když nezamknu display. Ty problémy, co tam Citečka napsal jsem asi nějak přehlédl. Neměl bych si ten příspěvek vytisknout a příště pilněji hledat závady, místo kešování ?


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#556 Balin50

Balin50

    Balin50

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 8:58

Protože to má být navigacce do terénu, Kolombo. Ovládáš to JEN dotykem, a při praktický práci s mapou potřebuješ poměrně hodně přesný dotek - teda potřebuješ ho daleko víc, než nějaký dvojdoteky a otáčení obrazovky (to je další úlet, při představě, jak s tím zápolím někde ve svahu při přelejzání, vohejbání a otáčení, brr... a že to jde vypnout, je stejně praktický, jako neustálý zamykání doteku. Poměrně přesný kvůli souřadnicím, keším a podobně. Popotahování "špendlíku" je opruz. Na 550 to řeším "stylusem", kterej si ulomím z nejbližší dřeviny... zkuste si to na kapacitě.

Další věc je právě ten terén - ono může být venku taky vlhko, špína, bláto... nebo představte si, může i pršet! A zkoušeli jste, jak se chová deštěm pokrytý kapavitní display?

A co v zimě? To si budu dycky zubama stahovat rukavice, abych popotáhnul mapu? Anebo si nastálo uvážu někam kapacitní stylus, kterej nejni za pár a stejně se s ním trefuje blbě?

 

Tahat Monteru na kešing, protože má Wherigo přes Andyho, je fajn nápad. Budeme běhat po lese s cihlou ;) za průměrnej měsíční plat.

S Monterrou pobehujem po lese a nemam problem s velkostou. Skor naopak, display je v poho citatelný (oproti o550) a dokonca nepotrebujem kvoli tomu vytahovat optiku. Cena je o inom ale to je o priorite a potrebe.


  • 1

#557 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 980 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 9:26

K tomuhle poznámku. Mnohem snadnější je popotahovat mapou pod špendlíkem, než se snažit trefit špendlík. Mám s tím sdostatek zkušeností z O300, který měl úplně sedřenou dotykovou vrstvu digitizéru (než jsem ho vyměnil). Prostě klepnutím umístit někam doprostřed displeje špendlík a pak posouvat mapu pod ním tak, až se špendlík trefí...

To potahování mapy pod špendlíkem je sice lepší, než prstem klikat přesnou polohu, ale je taky na nic. Lítá mi to kolem a než se trefím, je to taky doba. Používám nejčastěji seříznutý dřívko od nanuka, když není, kousek klacku. Stejně na psaní, prstem dělám překlepy. A už jsem toho v terénu zaměřoval - no přes 1000 bodů určitě. Ale s kapacitním displejem zkušenosti nemám.


  • 0

#558 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 11 450 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 9:41

Jenze o tom to prave je.. na tom kapacitnim displeji to jsi schopen ovladat mnohem presneji, takze se take mnohem snadneji trefis.


  • 0

#559 Keres

Keres

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 10:23

Albatross007 nenapsal do jaké cenové relace chce navigaci.

Dakota 20 (10) je sice bez wheriga, ale patří mezi levnější a spolehlivý přístroje. Odkaz na navigaci bez podrobnějších map, dají se pak i dokoupit nebo sehnat jinak.


  • 1

#560 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2014 - 11:00

Kolombo, chyť se za nos a foukni. Třeba ti při tom vypadnu z hlavy.

 

-------------

 

Neměl, nachozeno hodin, máte pravdu. Vyzkoušel, získal dojem, napsal. Ti, kdo znají daleko lépe, se k tomu vyjádřili. Takže teď se ví, a je to dobře. Ne?


  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas






Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:garmin

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama